Registrants For
2018 AYC RACE PACKETS

January 01-November 01, 2018
26 people have registered for this event

Division 1
    Skipper Club Sail# Boat Name Fleet / Division Make/Model Rating Date Entered
1. Lars Strandberg

Ayc 253 Big Broderna Division 1 / Courseair / 31r -3 05/30/2018
2. Chris Sherman
Heather roderick
Anacortes Yacht Club 69919 Son of Raven Division 1 / Corsair Marine / F-31 Trimaran 15 04/09/2018
3. Trevor DiMarco
Walt Guterbock
Anacortes Yacht Club 45 Zephyros Division 1 / First / 30 102 03/04/2018
4. Malcolm (Mac) MADENWALD
Wendy Gray
AYC 59059 PANGAEA Division 1 / Baltic Yachts / Baltic 39 105 01/28/2018
5. Gail Gislason

Anacortes Yacht Club 74363 Blue Canary Division 1 / C&C / 99 105 03/06/2018
6. Pete Shainin

Pete Shainin 47724 Pete Shainin Division 1 / Queen Long Marine / Stevens 47 114 01/22/2018
7. Chris Chesley
Christian F Chesley
Anacortes Yacht Club 97967 Allelu Division 1 / Mainecat / Mainecat 38 120 01/23/2018
8. Count Enrico Ferrari
Lori Sorensen
Anacortes Yacht Club 428 Jah Mon Division 1 / Catalina / 42 123 01/22/2018
9. John Sanford

Anacortes Yacht Club 161 SALSA Division 1 / J Boat / J/29 123 05/02/2018
 


Division 2
    Skipper Club Sail# Boat Name Fleet / Division Make/Model Rating Date Entered
1. Stephen Orsini

Anacortes Yacht Club 129 Kaa Division 2 / Rondar / Viper 640 111 03/22/2018
2. Dustin Johnson
Trevor DiMarco
Anacortes Yacht Club 144 TimeLine Division 2 / Rondar / Viper 640 111 04/01/2018
3. Eric Beemer

AYC 47879 El Scorcho Division 2 / Santa Cruz / SC27 153 03/22/2018
4. Stephanie Schwenk
Stephanie Schwenk
Anacortes Yacht Club 83 Wild Rumpus Division 2 / Santa Cruz / 27 156 02/05/2018
5. Steve Tiefisher
Steve Tiefisher
AYC 47247 Toonces Division 2 / Santa Cruze / SC 27 159 02/02/2018
6. Greg Siewert
Barbara
Greg Siewert 450 Avalon Division 2 / S2 / 7.9 183 04/26/2018
 


Division 3
    Skipper Club Sail# Boat Name Fleet / Division Make/Model Rating Date Entered
1. Tim Wenger

Anacortes-YC 11 Zen yata Division 3 / Miller / 38 189 03/24/2018
2. scott Soes

ayc 1777 RANGER Division 3 / CATALINA / 34 189 04/18/2018
3. Chuck Tidrington

Anacortes Yacht Club 10316 His Path Division 3 / Beaveglass / North Sea 34 192 02/19/2018
4. Kyle Saum
*
Anacortes Yacht Club 29290 Kymodoce Division 3 / Ericson / 29T 198 05/01/2018
5. Wayne Lytle

Ayc 1760 Peace Keeper Division 3 / Catalina / Catalina27 219 02/18/2018
6. Jerry Van der Veen
Walt Meagher
Anacortes 49732 Syndicat Division 3 / Catalina / 27 219 01/16/2018
 


Division 4
    Skipper Club Sail# Boat Name Fleet / Division Make/Model Rating Date Entered
1. William Short
Steven Short
Anacortes Yacht Club 69107 Lucky Duck Division 4 / Merit 25 / Sail 203 03/19/2018
2. John Gunn
john M gunn
Anacortes Yacht Club 265 Little Annie Division 4 / Beneteau / 265 231 03/09/2018
3. Charles Webb

anacortes yacht club 162 Sanctuary Division 4 / Hinterholler / Nonsuch 26C 243 01/25/2018
4. James Mahan
Annette Coggins
AYC 119 Loa'a Nalu Division 4 / Pacific Seacraft / Crealock 34 255 02/08/2018
 


PHRF
    Skipper Club Sail# Boat Name Fleet / Division Make/Model Rating Date Entered
1. Mike Strauss

Anacortes Yacht Club 9 Errant Belle PHRF / Elliott / Elliott 770 109 06/20/2018
 


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by US SAILING Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2009 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta NetworkPowered by Regatta Network