Registrants For
Northwest Junior Olympics Regatta
Seattle Yacht Club

August 25-26, 2018
96 people have registered for this event

29er
    Skipper/Crew [Status] Sail# Registration Status Fleet Yacht Club
1. Hayden Flaskerud
*
Nicholas Lee
P52A2U 29er Narrows Race Team
Narrows Race Team
2. Cedric Keneipp
*
Jack Knowles
TBD 29er Bellingham Yacht Club
Bellingham Yacht Club
3. Justin Skene
*

[Pending]
1813 29er Seattle Yacht Club
 


C420
    Skipper/Crew [Status] Sail# Registration Status Fleet Yacht Club
1. Kieran Banyard
*
Pierre Carr
Tbd C420 WSC
WSC
2. Daniel Duyvestein
*

? C420 WSC
3. Ella Hubbard
*
Annie Buelt
1 C420 Olympia Yacht Club
Olympia Yacht Club
4. Evan Owens
*

[Pending]
7 C420 Willamette Sailing Club
5. Annika Phillips
*
Gabriella Feleciano
11 C420 Willamette Sailing Club
Willamette Sailing Club
6. Peter Schnell
*
Megan Waller
10 C420 Willamette Sailing Club
Willamette Sailing Club
7. Miles Williams
*
Abbie Chipps
TBD C420 SSP
SSP
 


FJ
    Skipper/Crew [Status] Sail# Registration Status Fleet Yacht Club
1. Kaitlyn Beaver
*
Ellie Blackmore
TBD FJ Sail Sand Point
SSP
2. Kira Blumhagen
*
Ella Barnard
unknown FJ Sail Sand Point
Sail Sand Point
3. Sam Bonauto
*
Peter Kelleher
Tbd FJ OYC
OYC
4. Avian de Keizer
*
Erin/Kate Winans
85 FJ Olympia Yacht Club
Olympia Yacht Club
5. Sebastian Dougherty
*

[Pending]
8 FJ Corinthian Yacht Club
6. Advik Eswaran
*
Lucien Freemesser
TBD FJ SSP
Sail Sand Point
7. Zoya Firasta
*
Kaia Bott
20 FJ Mount baker rowing and sailing
Mount baker rowing and sailing
8. Emilia Garcia-Bompadre
*
Van Senseney
tbd FJ Sail Sand Point
Sail Sand Point
9. Maks Groom
*
Aragorn Crozier
5 FJ Sail Sand Point
Sail Sand Point
10. Dayne Hall
*
Ripley Morris
115 FJ Narrows Race Team
Narrows Race Team
11. Atlas Iverson
*
Karri Alderson
6 FJ Corinthian Yacht Club
Corinthian Yacht Club - Seattle
12. Charlie Kubiniec
*

? FJ Mount Baker Sailing and rowing club
13. Peter "Alden" McGonagle
*

[Pending]
4 SSP FJ Sail Sand Point
14. Ansel Moy
*

19 FJ Mt. Baker Rowing and Saiing
15. Thomas Pentimonti
*
Taggart Messersmith
tbd FJ Narrows Race Team
Narrows Race Team
16. Everett Rendon
*

1 FJ Sail Sand Point
17. Everett Rendon
*
Aaron Beaver
1A FJ Sail Sand Point
Sail Sand Point
18. Carlos Rivas
*
Jaden Unruh
110 FJ GHYC
GHYC
19. Peter Ryalls Ryalls
*
Corinne Harrison
112 FJ Narrows
Narrows Sailing
20. Emily Smith
*
Ben Brink
108 FJ Narrows Race Team
Narrows Race Team
 


Laser
    Skipper/Crew [Status] Sail# Registration Status Fleet Yacht Club
1. Zach Cooper
*

175068 Laser Port Madison Yacht Club
2. Cooper Hand
*

206170 Laser Seattle Yacht Club
3. Alexander Hubbard
*

123456 Laser CYC Seattle
 


Laser 4.7
    Skipper/Crew [Status] Sail# Registration Status Fleet Yacht Club
1. Teddy Gao
*

unk Laser 4.7 Willamette Sailing Club
2. Barrett Lhamon
*

172473 Laser 4.7 PMYC
3. Duncan Mack
*

unknown Laser 4.7 Seattle Yacht Club
 


Laser Radial
    Skipper/Crew [Status] Sail# Registration Status Fleet Yacht Club
1. Erik Anderson
*

TBD... Laser Radial Sail Sandpoint / Corinthian Yacht Club
2. Hannah Beaver
*

TBD Laser Radial Sail Sand Point
3. Stuart Blakey
*

170441 Laser Radial Seattle Yacht Club
4. Jaedon Bott
*

TBD Laser Radial Mount baker rowing and sailing
5. Blake Bundesmann
*

161986 Laser Radial Mt. Baker Sailing Team
6. Lindsay Campbell
*

177277 Laser Radial PMYC
7. Parker Carlson
*

208066 Laser Radial Seattle yacht Club
8. Jack Carroll
*

210702 Laser Radial SYC
9. Nayan Dhillon
*

177637 Laser Radial SYC
10. Max Doane
*

213880 Laser Radial SYC/PMYC
11. Sammy Farkas
*

204477 Laser Radial Seattle Yacht Club/Bellingham Yacht Club
12. John Feleciano
*

200156 Laser Radial Willamette Sailing Club
13. Delaney Hammer
*

59 Laser Radial Seattle Yacht Club
14. Hunter Hong
*

210629 Laser Radial Seattle Yacht Club
15. Claire Jablonski
*

153104 Laser Radial Kitsap Sailing & Rowing Foundation
16. Danny Juan
*

0910 Laser Radial Sail Sand Point
17. Samuel Kimmel
*

[Pending]
TBD Laser Radial Sail Sand Point
18. Jack Koliha
*

TBD Laser Radial SSP
19. Conrad Miller
*

USA 199714 Laser Radial Seattle Yacht Club/ Willamette Sailing Club
20. Ryan Milne
*

Unk Laser Radial SYC
21. Dane Petrakis
*

199999 Laser Radial Seattle Yacht club
22. Casey Pickett
*

191537 Laser Radial Willamette Sailing Club
23. Emma Powell
*

206165 Laser Radial BYC
24. Caroline Schmale
*

TBD Laser Radial SYC
25. Natalie Serbousek
*

148832 Laser Radial Seattle YC / Bellingham YC
26. Owen Timms
*

214303 Laser Radial Seattle Yacht Club
27. Corbin Torralba
*

210106 Laser Radial Mt. Baker Rowing & Sailing Center
28. Catie Vandervort
*

112707 Laser Radial Sail Sand Point/Corinthian Yacht Club
29. Jordan Wood-Pina
*

209069 Laser Radial Oak Harbor Yacht Club/The Sailing Foundation
 


Optimist Blue
    Skipper/Crew [Status] Sail# Registration Status Fleet Yacht Club
1. Alexander Baldwin
*

USA22526 Optimist Blue Seattle Yacht Club
2. Ian Blakemore
*

USA 5606 Optimist Blue SSP/CYC Seattle
3. Dieter Creitz
*

13616 Optimist Blue SYC
4. Finn Deprez
*

15081 Optimist Blue TYC
5. Jacob Posner
*

17264 Optimist Blue SYC
6. Claire Ramsey
*

Can 1672 Optimist Blue KYC
7. Alex Shemwell
*

USA 20950 Optimist Blue Seattle Yacht Club
 


Optimist Green
    Skipper/Crew [Status] Sail# Registration Status Fleet Yacht Club
1. Cole Batterberry
*

Unknown Optimist Green Seattle Yacht Club
2. Anna Derya Cezik
*

2 Optimist Green CYC
3. Jacob Englehardt
*

20794 Optimist Green Syc
4. Max Hanson
*

6 Optimist Green CYC
5. Simon Hanson
*

8 Optimist Green CYC
6. Lars Hedin
*

10 Optimist Green SYC
7. Nico Konyk
*

x Optimist Green Tacoma
8. Isla McNae
*

21 Optimist Green Seattle Yacht Club
9. Barrett Milne
*

00 Optimist Green SYC
10. Albertino Pozzo
*

TBD Optimist Green SYC
11. Genevieve Shemwell
*

0 Optimist Green Seattle Yacht Club
12. Jesse Shieh
*

16 Optimist Green CYC
13. Adam Turloff
*

8 Optimist Green Port Madison Yacht Club
14. Alexander Turloff
*

None Optimist Green Port Madison Yacht Clube
15. Ben Yuret
*

15027 Optimist Green CYC
 


Optimist Red
    Skipper/Crew [Status] Sail# Registration Status Fleet Yacht Club
1. Jacob Jones
*

POL 1901 Optimist Red TSS/TYS
2. Sarah Sherley
*

22184 Optimist Red Mount Baker Rowing and Sailing Center
3. Alex Zaputil
*

20694 Optimist Red SYC
 


Optimist White
    Skipper/Crew [Status] Sail# Registration Status Fleet Yacht Club
1. Eva Gao
*

19603 Optimist White Willamette Sailing Club
2. Bing Kawasaki
*

22160 Optimist White Mt Baker Sailing
3. Nathan Koliha
*

11005 Optimist White SSP
4. Max Ramsey
*

CAN 1399 Optimist White KYC
5. Alan TImms
*

19146 Optimist White Seattle Yacht Club
6. Eliotte Walsh
*

0000 Optimist White Willamette Sailing Club
 


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2018 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta NetworkPowered by Regatta Network