Registrants For
42nd Annual Grand Prix Regatta
Seattle Yacht Club

October 26-28, 2018
35 people have registered for this event

    Skipper Club Sail# Boat Name Division Make/Model Rating
1. Chris Phoenix
CYC 299 Jaded J Boats / J-105 93 / 0 / 0
2. Jim Geros
CYC Seattle 212 Last Tango J Boat / J105 93 / 0 / 0
3. Steve Travis
CYC Seattle 52005 Smoke Botin / TP 52 PLT:1.3473
PLD:501 / 0 / 0
4. Stuart Burnell
CYC-Seattle 248 Tantivy J-Boats / J-109 69 / 0 / 0
5. Jeffrey Pace
CYC 403 Liftoff J Boats / J/105 93 / 0 / 0
6. John Tenneson
SYC 3696 Jedi J Boats / J/145 PLT:0
PLD:0 / 0 / 0
7. Tim Huse
CYC Seattle 18155 Those Guys J Boat / J/35 72 / 0 / 0
8. Charles Hill
CYC Seattle 52804 Different Drummer Wauquiez / Centurion 40s 81 / 0 / 0
9. John Rahn
CYC Seattle 623 Pickled Beets Melges / Melges 24 99 / 0 / 0
10. Mike Poole
WSCYC, CYC Seattle USA 1 Jolly Green J Boats / J80 129 / 0 / 0
11. Jarred Swalwell
CYCE 29 Elixir Bianca / Aphrodite 101 156 / 0 / 0
12. Charlie Macaulay
CYC - Seattle 3909 Absolutely Boston Boatworks / Farr 39 ML 18 / 0 / 0
13. Ron Holbrook
CYCT 52529 Constellation J Boats / J-133 24 / 0 / 0
14. peter shorett
PMYC 39506 ace carroll / farr 39 / 0 / 0
15. Lek Dimarucot
CYC Seattle 85 Underdog J/Boats / J/80 129 / 0 / 0
16. Darrin Towe
SYC 125 Wicked Wahine Melges 32 / Melges 32 24 / 0 / 0
17. Leo Morales
WYC 40427 Wizard J-Boats / J27 135 / 0 / 0
18. Tom Andrewes
RNZYS 69914 Madame Pele First Cabin Marine. / Davidson 29 108 / 0 / 0
19. Peter McCarthy
West Vancouver Yacht Club CAN52 The SHADOW II Westerly Marine Inc. / TP52 PLT:0
PLD:0 / 0 / 0
20. John Aitchison
Cyc & styc 89 Moose Unknown J-boats / J/105 93 / 0 / 0
21. Emre Sezer
CYC 296 Reckless J Boats / J/80 129 / 0 / 0
22. Lance Staughton
STYC USA 55 Bat Out Of Hell Caroll Marine / Farr 30 54 / 0 / 0
23. David Steffen
BYC/CYC B 240 Vitesse Beneteau / First 36.7 81 / 0 / 0
24. Steve Kirsch
STYC 61314 Vela Volta Bavaria / 35 Match 117 / 0 / 0
25. Tolga Cezik
CYC/STYC 171 Lodos JBoats / J/109 69 / 0 / 0
26. Lou Bianco
STYC 55155 Crossfire McConaghy / RP55 PLT:0
PLD:0 / 0 / 0
27. Julie Renick
SYC 79787 Overtime Ross / 930T 81 / 0 / 0
28. John Buchan
SYC 88008 Glory Tp52 / PLT:0
PLD:0 / 0 / 0
29. Alex Simanis
STYC/CYC Seattle 69061 Poke & Destroy Evelyn / 32-2 93 / 0 / 0
30. Mike Gridley
Lake Pend Oreille Yacht Club (LPOYC) 68 Raven J-Boats / J80 129 / 0 / 0
31. Jonathan Cruse
STYC USA 2 Freja Strand / Aerodyne 43 18 / 0 / 0
32. Paul Viola
Sloop Tavern 235 Peer Gynt J Boats / J/105 93 / 0 / 0
33. KEVIN CALLAHAN
CYC seattle 257 Namaste J- Boats / J/80 129 / 0 / 0
34. Nick Leede
SYC 77707 DarkSide Schock 35 / Schock 35 75 / 0 / 0
35. Erik Kristen
CYC Seattle 114 More Jubilee JBOAT / J105 93 / 0 / 0

Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2018 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta NetworkPowered by Regatta Network