Registrants For
2018 Big Dinghy Regatta

April 21-22, 2018
81 people have registered for this event

    Skipper Club Sail# Boat Name Division Make/Model Rating
1. Virginia Thackwell
Richmond Yacht Club 3432 Zim / Byte CII 0 / 0 / 0
2. Steve Cameron
Richmond Yacht Club USA 552 Melges / M 14 91.25 / 0 / 0
3. David Joyner
SFYC 616 Melges / Melges 14 91.25 / 0 / 0
4. Jennifer Canestra
CYC 531 Melges / Melges 14 0 / 0 / 0
5. Auric Horneman
Berkeley Yacht Club 547 Melges / 14 0 / 0 / 0
6. Daniel Thielman
CYC 546 Melges / 14 0 / 0 / 0
7. Vincent Casalaina
RYC 30569 Jibetach / Snipe 0 / 0 / 0
8. John Pacholski
SCYC 11815 Ron / Moore El Toro 0 / 0 / 0
9. Gordie Nash
RYC 12000 Yellow / El Toro 12000 / 0 / 0
10. Packy Davis
Stfyc 30733 Jibetech / 0 / 0 / 0
11. Chris Straub
Richmond YC 11760 Moore's Sailboat Shop / El Toro 0 / 0 / 0
12. Michele Logan
RYC 3059 PS2000 / Byte C2 91.4 / 0 / 0
13. Michael Gillum
Lake Washinton Sailing Club 1010 Kit / Thistle 83 / 0 / 0
14. Chris Boome
St.FYC 125090 PSC / Laser 0 / 0 / 0
15. Jenn Virskus
RYC 791 Zim / Byte CII 91.4 / 0 / 0
16. Barry Danieli
RYC 11660 Moore / El Toro 0 / 0 / 0
17. Simon Bell
RYC 208583 Laser / Master 91.1 / 0 / 0
18. Ann Lewis
RYC 3178 Zim / CII Byte 0 / 0 / 0
19. Doug Howson
SRSC 30652 / Snipe 0 / 0 / 0
20. John Kelly
PCYC 291041 McLaughlin / Snipe 91.9 / 0 / 0
21. Arthur Lange
FSC, HPSC 11783 Moore / Moore 8 200 / 0 / 0
22. Robert Cronin
Robert Cronin 31191 Sunfish / Sunfish 99.6 / 0 / 0
23. Gene Harris
Richmond Yacht Club 1511 / Byte 0 / 0 / 0
24. Bob Gunion
RYC 187405 Laser / Laser 0 / 0 / 0
25. Deirdre Collins
RYC 3220 Byte / CII 0 / 0 / 0
26. Roy Jordan
Fremont Sailing Club 57707 AMF Alcort / Sunfish 99.6 / 0 / 0
27. Ted Rogers
RYC 1154 Bieker / I-14 85.3 / 0 / 0
28. Deb McFadyen
RYC 3138 Zim / Byte II 0 / 0 / 0
29. Lance Kim
TISC 206110 Laser / Standard 0 / 0 / 0
30. Steve Lowry
RYC 307 SLI / Day Sailer 98.5 / 0 / 0
31. Dan Clark
Lake Washington Sailing Club 1040 Shock / Thistle 83 / 0 / 0
32. Jim Bilafer
RYC 11746 Moore / El Toro 126 / 0 / 0
33. Michael Bilafer
RYC 11816 Moore / El Toro 126 / 0 / 0
34. Steven Schmidt
ILCA 196080 Laser / Laser 0 / 0 / 0
35. Richard Wodehouse
03059-000 22 Abbott / Bongo 91.8 / 0 / 0
36. patrick grey
ryc 165880 / laser 91.1 / 0 / 0
37. Marcel Sloane
SSC 147035 / Laser 0 / 0 / 0
38. Dan Depew
ILCA 167136 Laser / Laser 91.1 / 0 / 0
39. Jayden Benedict
*
RYC 138204 Laser / Laser 0 / 0 / 0
40. David LaPier
-- 198379 Laser / Laser 0 / 0 / 0
41. Stephen Aguilar
Lake Washington sailing club 197594 Laser performance / Laser 91.1 / 0 / 0
42. Nick Nash
Ryc 2000 Uncle Gordy / El toro 0 / 0 / 0
43. Roger Herbst
SLF 196051 Vangard / Laser 0 / 0 / 0
44. john-bernard Duler
st francis yc 152201 Laser / Laser 0 / 0 / 0
45. christina beard
Bayview Yacht Club - vanguard / laser radial -0 / 0 / 0
46. Peter Strumph
NOYC 184415 Laser / laser 0 / 0 / 0
47. Julian Skerrett
*
RYC/SFYC 2000 Melges / 29er 84.5 / 0 / 0
48. Mark Kubinec
RYC 1290 Vanguard / V15 90.5 / 0 / 0
49. Thomas Burden
SSS 11477 Moore / El Toro 0 / 0 / 0
50. Chris Ganne
BYC 187200 Vanguard / Laser 91.1 / 0 / 0
51. Julian Soto
Del Rey Yacht Club 181847 Performance / Laser Standard 1e-08 / 0 / 0
52. Rand Arnold
RYC 1143 Bieker / Bieker 3 85.3 / 0 / 0
53. Brian Bauman
FSC 3960 NWOD / Thistle 83 / 0 / 0
54. Vincent Casalaina
RYC 30569 Jibetach / Snipe 0 / 0 / 0
55. Michael Gillum
Lake Washinton Sailing Club 1010 Kit / Thistle 83 / 0 / 0
56. Ted Rogers
RYC 1154 Bieker / I-14 85.3 / 0 / 0
57. Steve Lowry
RYC 307 SLI / Day Sailer 98.5 / 0 / 0
58. Julian Skerrett
*
RYC/SFYC 2000 Melges / 29er 84.5 / 0 / 0
59. Rand Arnold
RYC 1143 Bieker / Bieker 3 85.3 / 0 / 0
60. Brian Bauman
FSC 3960 NWOD / Thistle 83 / 0 / 0
61. Virginia Thackwell
Richmond Yacht Club 3432 Zim / Byte CII 0 / 0 / 0
62. Steve Cameron
Richmond Yacht Club USA 552 Melges / M 14 91.25 / 0 / 0
63. Jennifer Canestra
CYC 531 Melges / Melges 14 0 / 0 / 0
64. Auric Horneman
Berkeley Yacht Club 547 Melges / 14 0 / 0 / 0
65. Daniel Thielman
CYC 546 Melges / 14 0 / 0 / 0
66. Michele Logan
RYC 3059 PS2000 / Byte C2 91.4 / 0 / 0
67. Jenn Virskus
RYC 791 Zim / Byte CII 91.4 / 0 / 0
68. Simon Bell
RYC 208583 Laser / Master 91.1 / 0 / 0
69. Ann Lewis
RYC 3178 Zim / CII Byte 0 / 0 / 0
70. Robert Cronin
Robert Cronin 31191 Sunfish / Sunfish 99.6 / 0 / 0
71. Gene Harris
Richmond Yacht Club 1511 / Byte 0 / 0 / 0
72. Deirdre Collins
RYC 3220 Byte / CII 0 / 0 / 0
73. Roy Jordan
Fremont Sailing Club 57707 AMF Alcort / Sunfish 99.6 / 0 / 0
74. Deb McFadyen
RYC 3138 Zim / Byte II 0 / 0 / 0
75. Lance Kim
TISC 206110 Laser / Standard 0 / 0 / 0
76. Steven Schmidt
ILCA 196080 Laser / Laser 0 / 0 / 0
77. Roger Herbst
SLF 196051 Vangard / Laser 0 / 0 / 0
78. john-bernard Duler
st francis yc 152201 Laser / Laser 0 / 0 / 0
79. christina beard
Bayview Yacht Club - vanguard / laser radial -0 / 0 / 0
80. Peter Strumph
NOYC 184415 Laser / laser 0 / 0 / 0

Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2018 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta NetworkPowered by Regatta Network