Registrants For
2018 CRA Beer Can Series

May 23-August 01, 2018
119 people have registered for this event

Class A
    Skipper Club Sail# Boat Name Fleet / Division Make/Model RLC/OWC/Buoy Date Entered
1. Alec Oberschmidt

SWYC 69152 Staghound Class A / Franklin / RP 50 -48 / -46 / -54 03/30/2018
2. Dennis Pennell
John Craig
SDYC RVYC 5055 Blue Blazes Class A / McConaghy / Reichel/Pugh 50 -36 / -36 / -36 04/03/2018
3. ROBERT PACE
EILEEN PACE
CRA 69148 ANDIAMO2 Class A / J BOATS / J 145 -15 / -18 / -9 04/03/2018
 


Class B
    Skipper Club Sail# Boat Name Fleet / Division Make/Model RLC/OWC/Buoy Date Entered
1. vince brun
drew freides
SDYC, NYYC, CYC, Storm Trysail 40076 Far Niente Class B / Careless Marine / Farr 40 -3 / -6 / 0 05/14/2018
2. dennis conner

cra 7397 Menace XXIV Class B / custom / N/M 43 0 / -3 / 3 04/03/2018
3. David Cheresh

SDYC 52447 Athena Class B / Beneteau / 44.7 18 / 12 / 24 04/04/2018
4. Drew Belk

CRA 60486 Precepts II Class B / Beneteau / First 40 21 / 21 / 24 04/04/2018
5. Thomas Taylor

CRA 10885 Garbo Class B / Beneteau / 47.7 27 / 27 / 27 04/20/2018
6. John Laun

SDYC/CRA 46996 caper Class B / J Boats / J/120 42 / 36 / 51 04/03/2018
7. Chuck Nichols
Wayne Terry
SDYC/CRA 28596 CC Rider Class B / J Boats / J120 42 / 36 / 51 04/17/2018
8. Ernie Pennell
Dave Reyhnolds
SDYC/CRA 46604 Mad Men Class B / Jboats / J120 42 / 36 / 51 04/28/2018
9. Keith Ericson
Matt Nelson
CRA 43513 B'Quest Class B / Carroll Marine / Tripp 40 45 / 45 / 51 03/29/2018
10. Curtis Collins

Cra 4735 Siesta Class B / McConaghy / RP44 45 / 42 / 45 04/02/2018
11. David Tarson

SGYC 51392 Excalibur Class B / Beneteau / 1st 40.7 54 / 60 / 54 04/03/2018
12. Tyler Babcock

SDYC/CRA 56046 Playa Grande Class B / Beneteau / First 40.7 54 / 60 / 54 04/03/2018
13. Warren Gross

Sdyc / cra 51504 Silhouette Class B / Benteau / First 40.7 54 / 60 / 54 04/21/2018
 


Class C
    Skipper Club Sail# Boat Name Fleet / Division Make/Model RLC/OWC/Buoy Date Entered
1. Kym kapalla
Rick Schuldt
CRA/SDYC 065 M2 Class C / Melges / Melges 12 / 6 / 27 04/11/2018
2. Stephen Howe

SDYC/CRA 32917 Warpath Class C / Melges / Melges 32 12 / 6 / 27 04/14/2018
3. Ivan Batanov
Clark Hardy
SDYC/CRA 35038 Fractions Class C / Carroll Marine / 1D35x 32 / 30 / 36 04/15/2018
4. Scot Tempesta

cra/sdyc/sayc 13 A4 Class C / Flying Tiger / Flying Tiger 10 45 / 42 / 54 05/04/2018
5. John Harrop

CRA/SDYC 9 Justice Class C / Flying Tiger / FT-10 45 / 42 / 54 05/08/2018
6. Tim Chin

SGYC 8 ABACUS Class C / FT Boats / FT10m 45 / 42 / 54 05/14/2018
7. Oliver Michaelis

CRA/KYC 28770 Troublespot Class C / McDell / Farr 30 48 / 50 / 54 05/14/2018
8. Erik Rogers
Steve Mollering
CRA/SDYC 46830 SuperFly Class C / Corsair / Cheetah 30M 57 / 45 / 72 05/07/2018
 


Class Ck
    Skipper Club Sail# Boat Name Fleet / Division Make/Model RLC/OWC/Buoy Date Entered
1. John Downing
Zack Downing
SDYC / CRA 30 Ran Class Ck / Schuchter Sportboat AG / Esse 750 75 / 66 / 87 04/23/2018
2. Lowell Potiker
Rob Harring
SDYC/CRA 60652 Impulse Class Ck / Melges / 24 75 / 60 / 90 05/08/2018
3. tony beale

SWYC/CRA 52 Scotch Bonnet Class Ck / Melges / 24 75 / 60 / 90 04/20/2018
 


Class D
    Skipper Club Sail# Boat Name Fleet / Division Make/Model RLC/OWC/Buoy Date Entered
1. Steve Howell
Lucy Howell
SDYC/CRA 435 Blink! Class D / J Boats / J/105 84 / 0 / 0 04/03/2018
2. William Quealy

CRA 218 J-Rabbit Slim Class D / J / J 105 84 / 0 / 0 04/06/2018
3. George Scheel

SDYC/CRA 514 Sun Puffin Class D / J Boats / J-105 84 / 0 / 0 04/10/2018
4. Jon Dekker

SDYC/CRA 401 Air Boss Class D / J-Boat / J-105 84 / 0 / 0 04/12/2018
5. Ed Machado
Chuck Driscoll
MBYC/CRA 9 Juiced Class D / J Boats / J105 84 / 0 / 0 04/13/2018
6. Matthew Florez

SDYC/CRA 516 Sweet Jane Class D / J-Boat / J-105 84 / 0 / 0 04/17/2018
7. Donica Ryder
Rick Goebel
SDYC/CRA 88 Sanity Class D / J Boats / J/105 84 / 0 / 0 05/10/2018
8. Stewart Cannon
Larry Smith
SDYC 45 J-OK Class D / J Boats / J-105 84 / 0 / 0 05/11/2018
9. David Nolan

CRA 502 JIM Class D / J Boats / J 105 OD 84 / 0 / 0 05/14/2018
10. Richard Collins
Dan Collins
CRA 503 Lucky Duck Class D / J Boats / J-105 84 / 0 / 0 04/16/2018
11. Joe Dagastino

SDYC 125 Viggen Class D / J Boats / J/105 84 / 0 / 0 05/14/2018
 


Class E
    Skipper Club Sail# Boat Name Fleet / Division Make/Model RLC/OWC/Buoy Date Entered
1. Steve Carter
Gene Pitkin
CRA 198 Geronimo Class E / J-Boats / J/109 60 / 54 / 69 04/04/2018
2. Standish Fleming

CRA, AMSS 28590 Nereid Class E / C&C/Tartan / C&C115 63 / 57 / 66 04/13/2018
3. Larry Schmitz

SWYC/CRA 87308 Sugar Sue Class E / Choate Marine / Andrews 39.6 63 / 63 / 63 05/14/2018
4. Joe Markee
Bill Hardesty, Mandi Hardesty
SDYC/CRA 34 Ohana Class E / Swede / 55 modified 65 / 65 / 70 05/01/2018
5. Drew Niedringhaus

SGYC/CRA 77390 HOUN DAWG Class E / New Orleans Marine / Serendipity 43 66 / 66 / 66 04/25/2018
6. Gary Imhof

CRA, NYCSD 97524 Minx Class E / Schock / 35 69 / 69 / 69 05/08/2018
7. Christopher Bennett

CRA 42733 Maleficent Class E / Beneteau / First 42s7 72 / 78 / 78 04/05/2018
8. Paula Schmid
Jon Schmid
SDYC/CRA 97670 Echo Class E / Thomas / T35 75 / 75 / 75 04/29/2018
9. Michael Brawner

SDYC/CRA 7926 Zarafa Class E / Leonardo Yachts BV / Eagle 44 75 / 75 / 81 04/07/2018
10. Andy Marcus

SDYC 77704 Rowdy Class E / Rogers / Rogers 39M 81 / 81 / 81 04/03/2018
11. Brion Murray

SWYC/CRA 52905 Pronto Class E / Beneteau / 10R 81 / 75 / 84 05/07/2018
 


Class F
    Skipper Club Sail# Boat Name Fleet / Division Make/Model RLC/OWC/Buoy Date Entered
1. Jerry Twomey

CRA 38747 Kodachrome Class F / Beneteau / First 36.7 84 / 87 / 84 04/03/2018
2. Robert Kopaniasz

SDYC/CRA 7020 Sorcerer Class F / Beneteau / First 36.7 84 / 87 / 84 04/09/2018
3. Ted Butterfield

SWYC/CRA 7223 Adventure Class F / Beneteau / First 36.7 84 / 87 / 84 05/08/2018
4. Robert Carlson

CRA 36764 Adeline Class F / Beneteau / 36.7 First 84 / 87 / 84 05/14/2018
5. Neil Senturia
Channing hamlet
SDYC/CRA 90 Legend Class F / Beneteau / 36.7 84 / 87 / 84 06/07/2018
6. Don Fulton

CRA/SDYC 87792 Babe Class F / Soverel / Soverel 33 87 / 87 / 87 04/17/2018
7. Dan Harlan
Ben Miller
SDYC 97036 Alley Cat Class F / Peterson?Choate / ADHAR30 87 / 90 / 84 05/09/2018
8. Rick Lyons
Lisa Lyons
PLYC 56623 Life of Riley Class F / Beneteau / Oceanis 45 96 / 96 / 102 05/02/2018
9. Dan Bunce
Jeff Bunce
CRA 7096 Scenic Class F / Santa Cruz / 33 99 / 99 / 99 05/28/2018
10. van hughes

ccyc/CRA 974676 Paladin Class F / Olson / 34 108 / 108 / 111 04/18/2018
11. Chuck Bowers

CRA 32217 Rhumb Runner Class F / J Boats / J/29 111 / 111 / 111 05/01/2018
12. Brad Salute

SGYC/CRA 56925 Ohana Class F / Beneteau / Oceanis 38 117 / 126 / 129 04/03/2018
13. Nico Landauer
Ryan Hunter
CRA 56222 Marlen Class F / J / J34 117 / 117 / 117 05/01/2018
 


Class G
    Skipper Club Sail# Boat Name Fleet / Division Make/Model RLC/OWC/Buoy Date Entered
1. Don Laverty

SWYC 15799 Distraction Class G / Olson / 911s 120 / 120 / 120 04/11/2018
2. Joe Saad

CRA 32636 FIASCO III Class G / S 2 / 10.3 120 / 123 / 123 04/15/2018
3. Jeffrey Johnson

OYC/CRA 67316 Spellbinder Class G / Schock / Santana 120 / 120 / 120 05/04/2018
4. WILLIAM POSNER

CRA 87268 Blind Squirrel Class G / Santana / 30/30GP 120 / 120 / 120 05/06/2018
5. Carolyn/Sandra Sherman

SWYC/CRA 46447 Sea Maiden Class G / Ericson / Mk III 120 / 120 / 126 05/14/2018
6. Mick Moore

PLYC / SGYC / CRA 37600 Masquerade Class G / Ranger / 37 120 / 120 / 120 05/14/2018
7. Steven Sladky

CRA 60865 Honu Class G / Beneteau / Oceanis 41 120 / 120 / 120 04/05/2018
8. RANDY AMES

CRA / SWYC 77394 Liberty Class G / Chote / Schumacher 30 123 / 123 / 126 04/05/2018
9. David Cattle
Matthew Cooper
CRA 46485 Blackadder Class G / J Boats / J/27 126 / 126 / 126 04/07/2018
10. Mark Clements

Sgyc/cra 30918 Lucky Charms Class G / Mirage / Kirby 30 134 / 133 / 129 03/31/2018
11. tim lynch

sdyc 23801 ruffian Class G / J boats / J/30 138 / 138 / 138 04/06/2018
12. Robert Noe

CRA\MBYC 433 Mad Hatter Class G / J / J30 138 / 138 / 138 04/08/2018
13. Martin Dobal

PLYC 60842 Softstar Class G / Catalina / 34 141 / 141 / 141 04/16/2018
14. Karen Busch

SDYC/CRA 61277 Wani Racing Class G / Ericson / 35 mk2 141 / 138 / 144 05/15/2018
15. Paul Farrell

plyc/cra 77812 Spin Dr Class G / C&C / C&C34 144 / 144 / 144 04/24/2018
 


Class H
    Skipper Club Sail# Boat Name Fleet / Division Make/Model RLC/OWC/Buoy Date Entered
1. Richard Hohol
Frank Delsavio
SWYC 28507 Blue Agave Class H / Beneteau / First 40.7 54 / 60 / 54 04/16/2018
2. Israel Adato

CRA/CYC 7705 Incommunicado Class H / Beneteau / Oceanis 50 60 / 60 / 66 04/04/2018
3. Roderick Messinger

CRA 97012 Buttercup Class H / Schock / Schock 35 69 / 69 / 69 05/14/2018
4. Robert Madruga
Rose Madruga
CRA 52760 Windsome Class H / Beneteau / 473 81 / 78 / 90 04/04/2018
5. Lake McGuire

CRA 70053 Siren Class H / Jeanneau / 44i 90 / 90 / 93 05/16/2018
6. Arthur Slater
Richelle
CRA 97674 Celerity Class H / C&C / 34 + 96 / 96 / 96 04/23/2018
7. Michael Sheahan
Jeff Everage
CRA 60320 Secret O Life Class H / Beneteau / Oceanis 423 102 / 102 / 108 05/10/2018
8. Michael Rettie

Pewaukee YC & CRA 7421 Cocktail Class H / Beneteau / Oceanis 41 111 / 109 / 114 03/27/2018
9. Jay Sorensen

CRA 97965 Broad Reach Class H / Catalina / 38 114 / 114 / 114 05/10/2018
10. Clark Simensen

CRA 61096 Lucca Class H / Beneteau / Oceanis 41.1 117 / 117 / 117 05/16/2018
11. Paul Mayeski
Lynn Mayeski
CRA 67083 Sapphire Class H / Ericson / 35 MKII 144 / 141 / 147 04/09/2018
12. Jack Leer

SDYC 56650 Bien Fait Class H / Beneteau / 343 147 / 147 / 147 05/18/2018
13. George Karris

SWYC 56726 Keani Class H / Catalina / 320 150 / 150 / 150 04/16/2018
14. Eric McManus

CRA 736 Awesome Class H / Catalina / 34 153 / 153 / 153 05/04/2018
15. Lloyd Hawley

PLYC/CRA 302 Alondra Class H / Catalina / Catalina34 153 / 153 / 153 04/24/2018
16. david gardner

CRA / AMSS 27995 38 Special Class H / Kettenburgh / K 38 168 / 168 / 168 05/15/2018
 


Class I
    Skipper Club Sail# Boat Name Fleet / Division Make/Model RLC/OWC/Buoy Date Entered
1. Roy Mumma

SDYC /CRA 47200 BOLERO Class I / Ranger / Ranger 33 150 / 150 / 150 04/15/2018
2. Chris Winnard

SWYC/MBYC/CRA 57991 Midnight Express Class I / Choate / CF 27 150 / 150 / 150 05/10/2018
3. Lisa Leweck

SDYC 60 American Girl Class I / Alerion / Express 28 156 / 156 / 156 04/03/2018
4. Tom Reilly

SDYC/CRA 56957 Jezebel Class I / Hanse / 315 156 / 156 / 156 05/15/2018
5. Brian Stanford
Kimberly Stanford
San Diego Yacht Club/CRA 97518 Gogo Kupulai Class I / Pearson / 33-2 156 / 156 / 156 05/09/2018
6. John Voigt
John Voigt,III
CRA/SDYC 46698 ZigZag Class I / C&C / C&C32 168 / 168 / 168 05/14/2018
7. William Ramacciotti

SWYC/CRA 1130 USA 1130 Class I / JBoat / J24 174 / 174 / 174 05/10/2018
8. Brian Bohan
Mac Hill
CRA 77250 flying colors Class I / islander / Bahama 30 174 / 174 / 174 05/06/2018
9. Ryan Jurkowski

CRA 2275 Irie Class I / J / 24 174 / 174 / 174 05/15/2018
10. Gigi Dean

SWYC 1049 SDSU Sailing Team Class I / J Boats / J/24 174 / 174 / 174 05/16/2018
11. sal ortiz

cra 109 racer X Class I / VAGABOND / HOLDER 20 178 / 180 / 180 05/14/2018
12. Willam Mason

SWYC/NYCSD/CRA 56858 BRONCO Class I / Pearson / 30 180 / 180 / 180 04/26/2018
13. David Baer

SWYC/CRA 57789 Casamar Class I / Catalina / Cat-30 198 / 198 / 198 04/18/2018
14. Eric Hanson

CRA and The New York Yacht Club 1425 Wind Walker Class I / Catalina / 27 198 / 198 / 210 04/18/2018
15. Jerry Lewis
David Lloyd
SWYC, GCYC, CRA 67123 Kudzu 2 Class I / Catalina / Catalina 27 198 / 198 / 210 05/13/2018
16. Sandy Leon

CRA / CSC 648 Liberator Class I / Catalina / Victrory 21 274 / 274 / 275 05/16/2018
 


Class J
    Skipper Club Sail# Boat Name Fleet / Division Make/Model RLC/OWC/Buoy Date Entered
1. John Meihls
Marc Northover
CRA 97661 A Wisp Of Wind Class J / Ericson / Olson 911S 129 / 129 / 129 05/14/2018
2. Timothy Fraher
*
SDYC 37393 Whiskey Six Class J / Allied Boats / Chance 30-30 162 / 162 / 162 06/13/2018
3. Tim Sanders
David Calloway
PLYC 57717 Rumlined Class J / Catalina / 30 TR 174 / 174 / 174 04/03/2018
4. Tom Hirsh
Keenan and Kyle
CRA/SWYC 138 Envy Class J / Chris Craft / Shields 30 174 / 174 / 174 04/11/2018
5. Barrett Canfield

SDYC/CRA 52 Jane Class J / Chris Craft / Shields 30 174 / 174 / 174 05/03/2018
6. Mike Dore

cra/plyc 97662 decoy Class J / hunter / hunter 28 186 / 192 / 186 05/15/2018
7. John Sivak
Eric Schaleger
CRA 70974 Joie du Bleu Class J / Catalina / 30 Standard Rig 198 / 198 / 198 04/11/2018
8. Paul Vara

CRA 55 The Muff Class J / Ranger / 26 198 / 198 / 198 05/16/2018
9. Ron Guth

Southwestern Yacht Club 61097 Lickety Split Class J / Ranger (Mull) / Ranger 26 198 / 198 / 198 06/02/2018
10. Eric Johnson

CRA 46177/4617 Kestrel Class J / Catalina / Capri 22 210 / 210 / 210 04/03/2018
 


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2018 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta NetworkPowered by Regatta Network