Registrants For
GYA Challenge Cup
GULFPORT

June 15-17, 2018
33 people have registered for this event

A Class
    Skipper Club Sail# Boat Name Fleet / Division Make/Model Rating Date Entered
1. John Dane

Gulfport 196 WAR CANOE A Class / Melges / Melges 32 15 05/16/2018
2. Johnny Lovell

SYC 13131 Rougarou A Class / Melges / M32 15 06/13/2018
3. Chris Wientjes
*
NOYC 155 Stormvogel A Class / / 15 06/14/2018
4. Wayne Jablonowski

Tammany Yacht Club 472 Crazy Diamond A Class / / 51 06/14/2018
5. Bill Ross

Pontchartrain 6 Hot Toddy A Class / / J-90 63 06/12/2018
6. Craig Wilusz

FWYC 50951 Viprator A Class / ain't built no more / Viper 830 66 06/02/2018
7. Johnny Roberts

MYC 3301 Fine Line A Class / / 72 06/14/2018
 


B Class
    Skipper Club Sail# Boat Name Fleet / Division Make/Model Rating Date Entered
1. Tim Molony

SYC 2610 Lucy B Class / GP / GP26 75 06/13/2018
2. Mark Palermo

TYC 52180 Strait Jacket B Class / / 75 06/14/2018
3. Josh Deupree

MYC 30 Hippy Chick B Class / / 90 06/14/2018
4. Donnie Brennan
*
NOYC 420 Kryptonite B Class / / 90 06/14/2018
5. Sam Hopkins

Gulfport 56 MYSTERY B Class / Rondar / Viper 640 96 05/16/2018
6. Charles Harp

Pensacola YC GYA 11 Rat Snake B Class / Rondar / Viper 640 96 06/11/2018
7. Paul Beaudry

Ft Walton Yacht Club 46 Little One B Class / Rondar / Viper 640 96 06/06/2018
8. Max Albert
*
Pontchartrain 177 Wave Monkey B Class / / Viper 640 96 06/12/2018
9. Eddie Adams
*
FYC USA 196 Mucca Mad Boys B Class / / 96 06/14/2018
 


C Class
    Skipper Club Sail# Boat Name Fleet / Division Make/Model Rating Date Entered
1. Rives Danielson-Allen

Pontchartrain 54454 Super Duck C Class / / J-29 114 06/12/2018
2. Robert Brown

Ft Walton Yacht Club 46242 Rode Tripp C Class / Smart Boats / Tripp26 117 06/06/2018
3. Kirk Newkirk

Pensacola YC 70 Sea ya C Class / J-boats / J/80 126 06/11/2018
4. Norman Vallette

SYC 41909 Demitasse C Class / j Boats / J27 129 06/13/2018
5. Steve Nolte

Gulfport 32 PIRANHA C Class / / B 25 132 05/16/2018
6. Anthony Hudson

NOYC 87558 GHOST C Class / Schock / Santana 30 30 GP 132 06/12/2018
7. Victor Echenique

TYC 170 Gotcha C Class / / 132 06/14/2018
8. Don Faircloth
*
FYC 168 Moonglade C Class / / 138 06/14/2018
9. Chad Foster
*
MYC 190 Esprit De Vie C Class / / 147 06/14/2018
 


D Class
    Skipper Club Sail# Boat Name Fleet / Division Make/Model Rating Date Entered
1. Lee Creekmore
*
MYC 4876 Scoundrel D Class / / 156 06/14/2018
2. Dwight Leblanc

SYC 20548 Bruja D Class / Soverel / S26 159 06/13/2018
3. Steven Choate
*
Pontchartrain 97806 The Bear D Class / / Wavelength 24 168 06/12/2018
4. Benz Faget
*
NOYC 10 Another Dubious Decision D Class / / 168 06/14/2018
5. Ben Batchelder
*
FYC 466 White Hawk D Class / / 171 06/14/2018
6. Hunter Riddle

Pensacola YC 101 Pheonix D Class / Kelly / Kelly 24 177 06/11/2018
7. Jennifer Grant

Ft Walton Yacht Club 238 Eve 'n Keeled D Class / J Boats / J22 180 06/06/2018
8. Mitchell Martin

Gulfport GYC Illusion D Class / S2 / S2 6.9 210 06/14/2018
 


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by US SAILING Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2009 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta NetworkPowered by Regatta Network