Registrants For
USA JUNIOR OLYMPIC MID-ATLANTIC SAILING FESTIVAL 2018
Island Heights Yacht Club

July 23-24, 2018
241 people have registered for this event

Club 420
    Skipper Sail Boat Name Fleet Yacht Club Notes
1. Pilar Cundey
Griffin Lapham
8521 Club 420 BHYC
BHYC/MYC
2. James O'Gwen
jason boekholt
7718 Club 420 Mantoloking Yacht Club
MYC
3. Justin Modin
Joseph David
3463 Club 420 Shrewsbury Sailing and Yacht Club
High School Sailing
4. Annabel Bornebusch
Paige Lubrano
6599 Club 420 IHYC
IHYC
5. Will Forbes
John Whelan
MA 1 Club 420 Mantoloking Yacht Club
MYC
6. Tommy Daniels
Gavin Kelly
4491 Club 420 Mantoloking Yacht Club
Mantoloking Yacht Club
7. Caroline Maher
Anna Schwartz
3608 Club 420 Normandy Beach Yacht Club
NBYC
8. Leo Brickner
Aidan Ryder
5819 Club 420 Cooper River Yacht Club
Cooper River Yacht Club
9. Amanda Ziomek
Justin Ayres
1819 Club 420 Ocean gate
OGYC
10. John (Jack) Reynolds
Frances Guenther
MA5 Club 420 Mantoloking Yacht Club
MYC
11. Aidan Boni
Alex Boni
CYCCM4 Club 420 CYCCM
CYCCM
12. Hannah Cane
Dillan Smith
644 Club 420 CYCCM
CYCCM
13. Max Boni
Ethan Cane
CYCCM3 Club 420 CYCCM
CYCCM
14. Michael Meehan
Joseph Richter
3 Club 420 Shrewsbury Sailing & Yacht Club
SS&YC
15. Charlie McKenzie
Jane McKenzie
8424 Club 420 MYC
MYC
16. Grace Denious
Meg Outcalt
5472 Club 420 BHYC
BHYC
17. Bridget Green
Carrter Pearce
8435 Club 420 SCYC
SCYC
18. Matthew Bell
Aedan Moran
3991 Club 420 SSYC
Shrewsbury Sailing and Yacht Club
19. Kaitlyn Szot
Meredith Kean
5504 Club 420 BHYC
Bay Head Yacht Club
20. Miya Preyer
Mercedes Escandon
2605 Club 420 Metedeconk River Yacht Club
Metedeconk River Yacht Club
21. Hubert Wang
William Beyer
TBD Club 420 Shrewsbury Sailing and Yacht Club
Toms River Yacht Club
22. Charlie Sarlund
Geoffrey Dougherty
5735 Club 420 Bay Head Yacht Club
Bay Head Yacht Club
23. Alexa Whitman
Sydney Gusmer
Sydney Gusmer
Sydney Gusmer
Sydney Gusmer
Sydney Gusmer
Sydney Gusmer
7199 Club 420 Metedeconk
MCYC
24. Mia Albano
Jenna Lashuk
6556 Club 420 Seaside Park Yacht Club
SPYC
25. Arianna Weber
Caroline Davis
3417 Club 420 IHYC
IHYC
26. Cole Wernoch
Curtis Holick
4133 Club 420 Metedeconk River Yacht Club
Metedeconk River Yacht Club
27. Talia Cohen-Fette
Isabella Scala
3217 Club 420 Mantoloking Yacht Club
Mantoloking Yacht Club
28. Isabel Kinzel
Caroline Dooren
2777 Club 420 Metedeconk River YC
Metedeconk River YC
29. Sean Caricich
Nick Hark
3652 Club 420 Ocyc
Ocyc
30. Jonathan Sebring
Joe Bocklage[Pending]
9 Club 420 SSYC
31. Ceci Muller
Elizabeth Lackland
5437 Club 420 NBYC
NBYC
32. Ian Wurch
Aris Condos
55101 Club 420 SPYC
SPYC
33. Jenna Lebbing
Whitney Lebbing
5266 Club 420 SPYC
SPYC
34. Taylor Warwick
Nate Ciak
2736 Club 420 Island Height Yacht Club
Island Height Yacht Club
35. Owen Carolan
Andrew Abeal
5873 Club 420 Metedeconk River Yacht Club
Metedeconk River Yacht Club
36. Kendall Blundin
Fiona O'Brien
2594 Club 420 BHYC
BHYC
37. Alexander Liu
Madison Liu
8233 Club 420 Keyport Yacht Club
Keyport Yacht Club
 


Laser 4.7
    Skipper Sail Boat Name Fleet Yacht Club Notes
1. Jack Leahy
207152 Laser 4.7 OGYC
2. Mackenzie Smith
CYCCM2 Laser 4.7 CYCCM
3. Shawn Tivone
212610 Laser 4.7 OGYC
4. Lindsay Glosenger
200562 Laser 4.7 Lavallette Yacht Club
5. Luke Zylinski
185779 Laser 4.7 Lavallette Yacht Club
6. Emma Wegner
213693 Laser 4.7 Lavallette Yacht Club
7. Avery Campbell
16418 Laser 4.7 CYCCM
8. Parker Long
171627 Laser 4.7 CYCCM
9. Elliot Smith
213070 Laser 4.7 Riverton Yacht Club
10. DD Dittenhofer
179159 Laser 4.7 OGYC
11. Sloane Nelson
165118 Laser 4.7 IHYC
12. Rhett Morris
212618 Laser 4.7 Lavallette Yacht Club
13. Elizabeth Fourney
165866 Laser 4.7 Greater Wildwood Yacht Club
14. Beck Crabbe
175531 Laser 4.7 Island Heights Yacht Club
15. Sonja Krajewski
162460 Laser 4.7 PBYC
16. Stephanie Maulshagen
172068 Laser 4.7 Toms River Yacht Club
17. Jacob McAllister
190515 Laser 4.7 CRYC
18. Alice Kilkelly
190518 Laser 4.7 CRYC
19. John Bishop
211602 Laser 4.7 LEHYC
20. William McGlynn
196011 Laser 4.7 LEHYC
21. Gabriel Anama
175123 Laser 4.7 OGYC
22. Matthew Wilhelm
199772 Laser 4.7 Seaside Park
23. Iliana Vasslides
177010 Laser 4.7 TRYC
24. Connor Corbett
172945 Laser 4.7 Toms River Yacht Club
25. Jordan MacMoyle
27 Laser 4.7 Beachwood Yacht club
26. Robby Lomer
94614 Laser 4.7 Beachwood Yacht Club
27. James iorio
160260 Laser 4.7 Brant Beach yacht club
 


Laser Radial
    Skipper Sail Boat Name Fleet Yacht Club Notes
1. Alexander Plaskon
175030 Laser Radial Metedeconk River Yacht Club
2. Zachary York
211597 Laser Radial Cooper River Yacht Club
3. Patrick York
211598 Laser Radial Cooper River Yacht Club
4. Patrick Modin
213694 Laser Radial Shrewsury Sailing and Yacht Club
5. Michael Pinto
184647 Laser Radial Yacht club Sea Isle
6. Skye Mada
212126 Laser Radial Cooper River Yacht Club
7. Christian Lambie
166121 Laser Radial LYC
8. Tom Green
194241 Laser Radial SCYC
9. Lauren Ehnot
176228 Laser Radial Surf city yacht club
10. Sam Martin
not sure Laser Radial IHYC
11. Matthew Hamelsky
199516 Laser Radial Surf City Yacht Club
12. Patrick Mccarron
165091 Laser Radial Riverton Yacht Club
13. Aidan Cunningham
212627 Laser Radial Barnegat Light Yacht Club
14. Quinn Collins
209318 Laser Radial SCYC
15. Grant Harm
161974 Laser Radial OCYC
16. Michael Frankovich
187854 Laser Radial Island Heights
17. Matt Miceli
198363 Laser Radial Metedeconk River Yacht Club
 


Optimist Gold
    Skipper Sail Boat Name Fleet Yacht Club Notes
1. Jake Witkowski
14647 Optimist Gold Mantoloking - MYC
2. Charlotte Cundey
19633 Optimist Gold Bay Head Yacht Club
3. James Kopack
19781 Optimist Gold MYC
4. Tyler Lamm
19458 Optimist Gold TRYC
5. Andrew Lamm
21958 Optimist Gold TRYC
6. Addison Dunn
9750 Optimist Gold IHYC
7. Bradley Whiteway
16220 Optimist Gold Avalon Yacht Club
8. Maggie Whelan
20164 Optimist Gold Mantoloking Yacht Club
9. thomas wagner
15287 Optimist Gold MYC
10. James Burns
7663 Optimist Gold Manasquan River Yacht Club
11. Matthew Laufer
18381 Optimist Gold MRYC
12. William Kernan
21760 Optimist Gold Mantoloking Yacht Club
13. Lindsey Byer
22404 Optimist Gold Myc
14. Henry Brickner
20227 Optimist Gold Cooper River Yacht Club
15. DYLAN APPLEGATE
16437 Optimist Gold OCEAN GATE YACHT CLUB
16. Katherine Bukosky
15672 Optimist Gold SPYC
17. Edward Huneke
20661 Optimist Gold BHYC
18. Michael Poskay
20960 Optimist Gold TRYC
19. Morgan Poskay
21449 Optimist Gold TRYC
20. Devin Smith
5086 Optimist Gold CYCCM
21. Carol Davis
20323 Optimist Gold CYCCM
22. Christopher Small
21486 Optimist Gold BBYC
23. Ella Demand
19597 Optimist Gold MCYC/TRYC
24. David Junkin
15323 Optimist Gold CYCCM
25. Gabriel Pasquale
22372 Optimist Gold Mantoloking
26. Teddy Martin
22382 Optimist Gold TRYC
27. Sara Davis
5126 Optimist Gold Island Heights Yacht Club
28. John Donnelly
21142 Optimist Gold TRYC
29. Noelle Donnelly
11747 Optimist Gold TRYC
30. Kyleigh Martin
22563 Optimist Gold TRYC
31. Cole Martin
19641 Optimist Gold TRYC
32. Teddy McKenzie
21952 Optimist Gold Mantoloking Yacht Club
33. Gabriella Fontana
20929 Optimist Gold MYC
34. Roberto Fontana
12236 Optimist Gold MYC
35. Maggie DeFonzo
18049 Optimist Gold TRYC
36. Drew DeFonzo
9053 Optimist Gold TRYC
37. Ben DeFonzo
21276 Optimist Gold TRYC
38. Ryan Ehnot
20736 Optimist Gold Surf city yacht club
39. Richard Underwood
21074 Optimist Gold BBYC
40. Xavier Stoldt
15030 Optimist Gold LEHYC
41. Sydney Stoldt
18124 Optimist Gold LEHYC
42. Keaton Rose
5127 Optimist Gold SPYC
43. Joseph Qualtier
18576 Optimist Gold Avalon Yacht Club
44. Grace Boudreau
6856 Optimist Gold Ssyc
45. Lowell Cuff
9609 Optimist Gold LEHYC
46. Matteo Pasqualicchio
5552 Optimist Gold Ocean Gate YC
47. Sadie Sitar
10280 Optimist Gold MRYC
48. Ryan Black
20249 Optimist Gold LEHYC
49. Bridger Espinosa
19185 Optimist Gold Jennifer Espinosa
50. Jamie Lynch
20715 Optimist Gold Avalon Yacht Club
51. Max Naseef
12328 Optimist Gold MYC
52. Aly Breckenridge
21064 Optimist Gold MYC
53. Connor Demming
20570 Optimist Gold BLYC
54. Mallory Higham
20171 Optimist Gold Pine Beach Yacht Club
55. Briana Hummel
14299 Optimist Gold IHYC
56. Luke Koerner
19576 Optimist Gold TRYC
57. Alexander Kunz
18196 Optimist Gold BLYC
58. Greyson Colman
15239 Optimist Gold Seaside Park
59. Alexa Pecora
14634 Optimist Gold SPYC
60. Patrick Kunz
22268 Optimist Gold BLYC
61. Matthew Black
20182 Optimist Gold LEHYC
62. Everett Botwinick
15463 Optimist Gold SCYC
63. Alexander Moeder
15641 Optimist Gold Bay Head Yacht Club
64. Gannon Botwinick
19792 Optimist Gold SCYC
65. Jack Cunningham
6847 Optimist Gold BHYC
66. Grace “Gigi” Ivancich
21502 Optimist Gold SCYC
67. Teresa iorio
13281 Optimist Gold Brant Beach yacht club
68. Ava Beyer
15124 Optimist Gold SPYC
69. Liam Hurley
1978 Optimist Gold MYC
 


Optimist Silver
    Skipper Sail Boat Name Fleet Yacht Club Notes
1. Connor Feeney
12683 Optimist Silver MRYC
2. Reagan Leahy
9013 Optimist Silver OGYC
3. rosemary wagner
3566 Optimist Silver MYC
4. Sean Moran
15326 Optimist Silver Ocean Gate Yacht Club
5. Jack Wasik
11860 Optimist Silver OGYC
6. Reilly Roedel
8456 Optimist Silver Cyccm
7. Alex Lambie
11770 Optimist Silver LYC
8. Meghan Carpentier-Kiernan
9613 Optimist Silver TRYC
9. Logan Batyr
22270 Optimist Silver Lavallette Yacht Club
10. Michael Yorke
12103 Optimist Silver Toms River yacht club
11. Lily Major
9035 Optimist Silver RYC
12. Elizabeth Mccarron
6756 Optimist Silver Riverton Yacht Club
13. Brandon Dean
12734 Optimist Silver Haven Beach Club
14. Maxwell Palaza
11578 Optimist Silver SCYC
15. Madeline Dolan
21414 Optimist Silver Lavallette
16. Corey Dooren
7821 Optimist Silver MCYC
17. Claire Dooren
9520 Optimist Silver MCYC
18. John O'Leary
17220 Optimist Silver Pine Beach Yacht Club
19. Andrew Scuorzo
15675 Optimist Silver LYC
20. Luka Vecchione
16470 Optimist Silver Haven beach
21. Ian Rosenzweig
17048 Optimist Silver Haven Beach Club
22. Emily Tierney
7204 Optimist Silver LYC
23. Joseph Krajewski
11412 Optimist Silver PBYC
24. Marco Molino
6325 Optimist Silver SSYC
25. Olivia Burke
Olivia Burke Optimist Silver Cape May Corinthian Yacht Club
26. Luke Pennisi
21896 Optimist Silver SCYC
27. William Walsh
21114 Optimist Silver SPYC
28. Keenan Stahl
21689 Optimist Silver BYC
29. Marthinus Ebersohn
2697 Optimist Silver SCYC
30. Cooper Naseef
12323 Optimist Silver MYC
31. George Breckenridge
22186 Optimist Silver MYC
32. Imogene Nuss
10620 Optimist Silver Corinthian Yacht Club of Cape May
33. Sonja Schwartz
10393 Optimist Silver Toms River yacht club
34. Grace Hummel
18073 Optimist Silver IHYC
35. Mollie Smith
14972 Optimist Silver Pine Beach Yacht Club
36. Katharine Shea
21508 Optimist Silver SPYC
37. Jack Shea
1299 Optimist Silver SPYC
38. Joseph Pecora
15261 Optimist Silver SPYC
39. Danny Neal
16762 Optimist Silver Seaside Park
40. Adelaide Hughes
7601 Optimist Silver PBYC
41. Tessa Walsh
20973 Optimist Silver SPYC
42. William Hughes
9929 Optimist Silver PBYC
43. Scarlett Colman
8448 Optimist Silver Seaside Park
44. Dyer Chaplick
9813 Optimist Silver IHYC
45. Piper Walsh
16475 Optimist Silver MYC
46. Margaret Burns
11750 Optimist Silver Lavallette Yacht Club
47. Gabriel Vasslides
15635 Optimist Silver TRYC
48. Jack Finley
20534 Optimist Silver Avalon Yacht Club
49. Seamus Carolan
16751 Optimist Silver Metedeconk River Yacht Club
50. Leighton Houston
15202 Optimist Silver BHYC
51. Jimmy McCann
5201 Optimist Silver TRYC
52. Denis Nunan
842 Optimist Silver BHYC
53. Parley Dougherty
16616 Optimist Silver Bay Head Yacht Club
54. Thomas Walden
22081 Optimist Silver Bay Head Yacht Club
55. James Borowski
3756 Optimist Silver Lavallette Yacht Club
56. Ethan Suarez
12238 Optimist Silver SeasidePark YachtClub
57. Blake Crutchley
17214 Optimist Silver TRYC
58. Natalie Todd
10589 Optimist Silver BHYC
59. Sophia DeLucca
14629 Optimist Silver Toms River Yacht Club
60. Will Pringle
21917 Optimist Silver Bay Head Yacht Club
61. Jack Martin
10559 Optimist Silver TRYC
62. Claire Hoffman
21939 Optimist Silver BHYC
63. Avery Hoffman
20714 Optimist Silver BHYC
64. Callahan Mahoney
20989 Optimist Silver SPYC
65. Lochlan Mahoney
18313 Optimist Silver SPYC
66. Sal Guerrieri
17349 Optimist Silver Lavallette Yatch Club
 


RS Feva
    Skipper Sail Boat Name Fleet Yacht Club Notes
1. James Dunn
Tessa Buczkowski
6339 RS Feva Metedeconk River YC
Metedeconk River YC
2. Bryce Vitiello
Nicholas Pistolakis
5227 RS Feva Metedeconk River Yacht Club
Metedeconk River Yacht Club
3. Lucas Escandon
Liam Preyer
1741 RS Feva Metedeconk River Yacht Club
Metedeconk River Yacht Club
4. Sarah Santos
Isabella Aguanno
5757 RS Feva Metedeconk River Yatch Club
Metedeconk River Yacht Club
5. Anna Lombardino
Hailey Sollas
5636 RS Feva MCYC
Metedeconk River Yacht Club
6. Jack Whitman
Noah Kuzloski
6356 RS Feva Metedeconk
Metedeconk River Yacht Club
7. Jake Mullins
Caroline Felser
6339 RS Feva Metedaconk
Metedeconk
8. Richard Pokorny
Serena Vezzosi
1368 RS Feva Metedeconk River
Metedeconk River
 


Sunfish
    Skipper Sail Boat Name Fleet Yacht Club Notes
1. Courtney Ayres
4473 Sunfish OGYC
2. Ian Ziomek
71 Sunfish Ocean gate
3. Logan Connolly
13673 Sunfish Toms River Yacht Club
4. Owen Bogart
80765 Sunfish Island Heights
5. Gunnar Schwartz
8667 Sunfish Toms River Yacht Club
6. Gordon Nelson
GMN3 Sunfish Toms River Yacht Club
7. Nick Reyes
4760 Sunfish Hunterdon Sailing Club
8. Ginger Juzefyk
93954 Sunfish OGYC
9. John Juzefyk
22 Sunfish OGYC
10. Devyn Walkowicz
79025 Sunfish TOMS RIVER YACHT CLUB
11. Dylan Walkowicz
40613 Sunfish TOMS RIVER YACHT CLUB
12. Zachary brooks
416 Sunfish Ocean Gate Yacht Club
13. Emily Kreis
91503 Sunfish Ocean Gate Yacht club
 


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by US SAILING Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2009 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta NetworkPowered by Regatta Network