Registrants For
Oxford Regatta One Design - Junior and Adult
Tred Avon Yacht Club

August 11-12, 2018
160 people have registered for this event

Adult Laser
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. Philip Logan
*

025104 Adult Laser
*, * tayc
2. Ken Davis
*

174215 Adult Laser
*, * TAYC
3. Madeline Mulligan
*

157799 Adult Laser
*, * Miles River
4. Benjamin Sturmer
*

181254 Adult Laser
*, * SSA
5. Cole Daitch
*

187952 Adult Laser
*, * Ssa
 


Junior Club 420
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. skylor sweet
*
isabella Webb
n/a 7289 Junior Club 420
Midget
*, * NERYC
2. Adison Parish
*
Nick Kellogg
3617 Junior Club 420
*, * TAYC
3. Daniel Unangst
*
Robbie Shand
1805 Junior Club 420
*, * NERYC
4. John Thomas Mason
*
Lucas Casati
1645 Junior Club 420
*, * Fishing Bay Yacht Club
5. Olivia Sowa
*
Lucy Paskoff
3738 Junior Club 420
*, * NERYC
6. Sean Caricich
*
Nick Hark
N/A 3652 Junior Club 420
Midget
*, * Ocean City Yacht Club
7. George Carty
*
Josh Becker
5 Junior Club 420
*, * SSA
8. Andrew Tollefson
*
Molly Roden
Molly Roden
Molly Roden
Molly Roden
AYC 5 Junior Club 420
*, * AYC
9. Kai Kromhout
*
Rebecca Runyan
2380 Junior Club 420
Midget
*, * Moriches Yacht Club
10. Ian Ronald
*
Elizabeth Cottage
4467 Junior Club 420
*, * North East River Yacht Club
11. Iain Shand
*
Lachlan Hooper
420 5825 Junior Club 420
*, * NERYC
12. Lilly Jette
*
Olivia Brooks
420 6537 Junior Club 420
Midget
*, * Babylon Yacht Club
13. Jon Jon Weed
*
Tyler Hughes
AYC 2 Junior Club 420
*, * Annapolis Yacht Club
14. Mae Wallace Angus
*
Eleanor Patterson
3196 Junior Club 420
Midget
*, * FBYC
15. Emma Snead
*
Linnea Forsberg
6267 Junior Club 420
*, * AYC
16. Lucien Parker
*
Ally Snead
5571 Junior Club 420
*, * SSA
17. William Hunter
*
Chiara Kalinski
7579 Junior Club 420
*, * Tred Avon Yacht Club
18. Peter LOBAUGH
*
Noelle Owen
5790 Junior Club 420
*, * Annapolis Yacht Club
19. Anna Groszkowski
*
Vaughan Hood
7704 Junior Club 420
*, * SSA
20. Brendan Little
*
Graeleigh Jones
7004 Junior Club 420
*, * TAYC
21. Hayes Peterson
*
Henry Sheets
Shakedown street No # Junior Club 420
*, * TAYC
22. ian wurch
*
aris condos
55101 Junior Club 420
Midget
*, * Seaside Park Yacht club
23. Zander King
*
Ellamay Corckran
5964 Junior Club 420
*, * AYC
 


Junior Laser Radial
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. David Manley
*

laser radial 187959 Junior Laser Radial
*, * Tred Avon Yacht Club
2. Charlotte Patterson
*

142480 Junior Laser Radial
*, * FBYC
3. Joshua Almany
*

191980 Junior Laser Radial
*, * FBYC
4. Mark Bourdin
*

BRICK 199980 Junior Laser Radial
*, * Tred Avon
5. Madi Norris
*

178575 Junior Laser Radial
*, * TAYC
6. MORGAN ESSEX
*

Dauntless 187173 Junior Laser Radial
*, * NERYC
7. Alex Adams
*

158770 Junior Laser Radial
*, * Annapolis Yacht Club
8. Colin Ward
*

199180 Junior Laser Radial
*, * TAYC
9. Hayden Gibbons-Neff
*

4 Junior Laser Radial
*, * TAYC
10. Ian Street
*

189783 Junior Laser Radial
*, * FBYC
11. Jordan Bendura
*

None 208760 Junior Laser Radial
*, * FBYC
12. Joshua Bendura
*

None 190238 Junior Laser Radial
*, * FBYC
13. Morey Levy
*

laser radial 203629 Junior Laser Radial
*, * FBYC
14. Ronny Weed
*

184454 Junior Laser Radial
*, * Annapolis Yacht Club
15. Jennifer Permenter
*

201217 Junior Laser Radial
*, * Big Blue Sailing Academy/NYCC
16. Evelyn Wensell
*

200368 Junior Laser Radial
*, * FBYC
17. Jack Grace
*

185509 Junior Laser Radial
*, * SSA
18. Sarah Grace
*

182425 Junior Laser Radial
*, * SSA
19. John McKenna
*

142498 Junior Laser Radial
*, * FBYC/HYC
20. Britt Cortina
*

205404 Junior Laser Radial
*, * FBYC
21. andrew Ciszewski
*

crazy eyes 166915 Junior Laser Radial
*, * fishing Bay Yacht Club
22. David Grace
*

212633 Junior Laser Radial
*, * SSA
23. Robby Meek
*

209620 Junior Laser Radial
*, * SSA
24. Griffin Richardson
*

168629 Junior Laser Radial
*, * SSA
25. benton amthor
*

199157 Junior Laser Radial
*, * christchurch
26. Gavin Bogdan
*

211538 Junior Laser Radial
*, * NERYC
27. Paul Dyer, Jr
*

58226 Junior Laser Radial
*, * MRYC
 


Opti
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. Walker Angus
*

18100 Opti
[Red]
*, * FBYC
2. Hartley Cooper
*

Sea Dog 19067 Opti
[Blue]
*, * Tred Avon YC
3. luca webb
*

Sea jordan 19279 Opti
[Blue]
*, * NERYC
4. Ava Arepally
*

Seaglass 20616 Opti
[Red]
*, * TAYC
5. Christopher Draper
*

Double Trouble 22667 Opti
[Blue]
*, * Annapolis Yacht Club
6. William Wrightson
*

21433 Opti
[Red][Midget]
*, * Tayc
7. Bo Angus
*

22562 Opti
[Blue]
*, * FBYC
8. Graham Richards
*

18241 Opti
[Red]
*, * TAYC
9. Nathan Richards
*

6914 Opti
[Blue]
*, * TAYC
10. Nathan Jensen
*

Knot Today 8080 Opti
[Red]
*, * NERYC
11. Max Miller
*

Sharpest Tack 20897 Opti
[Blue][Midget]
*, * AYC
12. William Mazzeo
*

Endless Summer 18349 Opti
[Red][Midget]
*, * OCYC
13. Reed McAllister
*

20380 Opti
[Red]
*, * FBYC
14. Robbie Wilmer
*

20369 Opti
[Blue]
*, * Annapolis YC
15. Graydon Dinsel
*

11556 Opti
[Red]
*, * NERYC
16. Jake Dinsel
*

11532 Opti
[Blue]
*, * NERYC
17. Will Donald
*

18706 Opti
[Red]
*, * AYC
18. Willem DeSimone
*

15924 Opti
[Red]
*, * Tred Avon Yacht Club
19. Luca DeSimone
*

21073 Opti
[Blue]
*, * Tred Avon Yacht Club
20. Michael Werblow
*

Firebolt 12352 Opti
[White]
*, * AYC
21. Meredith Werblow
*

20628 Opti
[Red]
*, * AYC
22. Nathan Finkelstein
*

Wizard 6887 Opti
[White]
*, * SSA
23. Gus van Berkel
*

Flying Dutchman 9281 Opti
[White][Midget]
*, * Pettipaug - Mudratz
24. Kyle Reinecke
*

22595 Opti
[Red][Midget]
*, * AYC
25. Clare Kammeier
*

Sugar Rush 15693 Opti
[Red]
*, * AYC
26. John Tilton
*

7424 Opti
[Red]
*, * SSA
27. Joseph Qualtier
*

SeaBiscuit 18576 Opti
[Red][Midget]
*, * MAYRA - AYC
28. Robert Wolf
*

21353 Opti
[Red]
*, * AYC
29. Jamie Cottage
*

Spice 10586 Opti
[Red]
*, * North East River Yacht Club
30. Alders Kulynych-Irvin
*

Sea Salt 12448 Opti
[Blue]
*, * AYC
31. JT LIZEWSKI
*

11668 Opti
[Red]
*, * MRYC
32. Julian Dahiya
*

McGoogler 12424 Opti
[Blue][Midget]
*, * Old Cove Yacht Club
33. Isabela Hillmann
*

Star Lord 5848 Opti
[Red]
*, * Miles River Yacht Club
34. Audrey Permenter
*

21260 Opti
[Blue]
*, * NYCC
35. Trey Burman
*

Tomcat 20770 Opti
[Blue]
*, * SSA
36. Brendan Cameron
*

11923 Opti
[Blue][Midget]
*, * Great South Bay YRA
37. Connor Cameron
*

11996 Opti
[Red][Midget]
*, * Great South Bay YRA
38. Charlotte Brody
*

714 Opti
[Blue]
*, * TAYC
39. Mary Calvert Patterson
*

3's a Charmmm 12181 Opti
[White]
*, * FBYC
40. Benjamin Lindo
*

Silver Sailor 20943 Opti
[Red][Midget]
*, * WHYC
41. Georgia Wensell
*

Savvy 9752 Opti
[Red]
*, * FBYC
42. Noah Wensell
*

21798 Opti
[White]
*, * FBYC
43. Terrance Byrnes
*

19538 Opti
[Red][Midget]
*, * Great South Bay YRA
44. madeline amthor
*

17990 Opti
[Red]
*, * fishing bay yc
45. Henry Ciszewski
*

10436 Opti
[Blue]
*, * fishing Bay Yacht Club
46. Santiago Cingolani
*

Double Trouble 9226 Opti
[Blue]
*, * SSA
47. William Kernan
*
William Kernan
21760 Opti
[Red][Midget]
*, * Mantoloking Yacht Club / BBYRA
48. Samuel Rogers
*

11842 Opti
[Blue]
*, * TAYC
49. Annie Sitzmann
*

20271 Opti
[White]
*, * Fishing Bay Yacht Club
50. Thomas Sitzmann
*

22229 Opti
[Red]
*, * Fishing Bay Yacht Club
51. Amelon Rule
*

Rule the Sea 20662 Opti
[White]
*, * NYCC
52. R. Patrick Gallagher
*

Orca 14888 Opti
[Blue]
*, * TAYC
53. Dylan Paglee
*

21552 Opti
[Red][Midget]
*, * AYC
54. Jake Beaver
*

16186 Opti
[White]
*, * SSA
55. Ellie Hasenberg
*

A 11660 Opti
[Red]
*, * MRYC
56. Beylen Gode
*

19788 Opti
[Blue]
*, * Annapolis YC
57. Owen MacWilliams
*

18948 Opti
[Blue]
*, * SSA
58. Brooke Bogdan
*

19137 Opti
[Red]
*, * NERYC
59. Vincent Dyer
*

Dyer Straits 15345 Opti
[Blue]
*, * MRYC
60. Benedict Dyer
*

Cookie 12203 Opti
[Blue]
*, * MRYC
61. Michael Yost
*

EZ Breezy 18369 Opti
[Blue]
*, * MRYC
62. Robert Mullikin
*

21532 Opti
[Blue]
*, * MRYC
 


Opti Green
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. Connor Schwab
*

Cosmos 16039 Opti Green
*, * AYC
2. Alexander Cheyne
*

Comet 15054 Opti Green
*, * Annapolis Yacht Club
3. Thomas Christiansen
*

11630 Opti Green
*, * MRYC
4. Grayson Gibbons-Neff
*

15811 Opti Green
*, * TAYC
5. Ben Gendell
*

Tic Tack 14931 Opti Green
*, * AYC
6. Nicholas Tollefson
*

19258 Opti Green
*, * AYC
7. Casey Burman
*

The Cute Otter 16559 Opti Green
*, * SSA
8. Reese Bonney
*

Tribal Treasures 6195 Opti Green
*, * Annapolis Yacht Club
9. EJ Brody
*

1331 Opti Green
*, * TAYC
10. Daniel Draper
*

9399 Opti Green
*, * Annapolis Yacht Club
11. Conor Mastromarco
*

Gael Force 20367 Opti Green
*, * AYC
12. Samuel De Los Reyes
*

[Pending]
1925 Opti Green
*, * Ayc
13. Arman Otmishi
*

None 41 Opti Green
*, * MRYC
14. Keon Otmishi
*

None 18286 Opti Green
*, * MRYC
15. Christian Hunter
*

0000 Opti Green
*, * Tred Avon Yacht Club
16. David Rogers
*

15624 Opti Green
*, * TAYC
17. Morgan Paglee
*

20194 Opti Green
*, * AYC
18. Hudson Stewart
*

Triton 16070 Opti Green
*, * TAYC
19. Robbie Herzog
*

Poseidon 19320 Opti Green
*, * Tred Avon Yacht Club
20. Coard Benson
*

20618 Opti Green
*, * TAYC
21. Parker Gibson
*

Storm Breaker 9340 Opti Green
*, * TAYC
22. Cristian Botsis
*

11862 Opti Green
*, * MRYC
23. Michael Groszkowski
*

12930 Opti Green
*, * SSA
24. Chase Olavsrud
*

Sea Urchin 9384 Opti Green
*, * Tred Avon Yacht Club
25. lizzy scales
*

make way 20626 Opti Green
*, * SSA
26. Parker Corson
*

James Corson 9278 Opti Green
*, * Tayc
27. Caroline Corson
*

1562 Opti Green
*, * TAYC
28. Alden Gibbons-Neff
*

1607 Opti Green
*, * tayc
 


Penguin
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. Bill Lane
*
Kathleen Kurtz
Cheshire Cat 9140 Penguin
*, * CBYC/TAYC
2. Jonathan Bartlett
*
Annie Bartlett
Ozzie 9660 Penguin
*, * Annapolis Yacht Club
3. Chris Conway
*
Campbell Conway
C-Biscuit 9657 Penguin
*, * AYC
4. Charles Krafft
*
Donna McKenzie
Wooden Bucket 9478 Penguin
*, * SSA
5. Martin Krafft
*
Sarah Cohen
Grey Bucket 9675 Penguin
*, * SSA
6. Hank Krafft
*
na na
Feather 9320 Penguin
*, * PRSA
7. Cathy Schmidt
*
Natalie Schmidt
Onion 9638 red Penguin
*, * Schmidt Yacht Club
8. Patrick Brooks
*
TBD TDB
9632 Penguin
*, * TAYC
9. jeffrey cox
*
Ian Cox
Evelyn 9730 Penguin
*, * tayc
 


Snipe
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. Hollis Wolford
*
Gavin O'Hare
Compromise 30629 Snipe
*, * Eastport YC
2. Rich McVeigh
*
Carol McVeigh
31061 Snipe
*, * Severn Sailing Association
3. Kristin Mullins
*
Chris Adriance
26109 Snipe
*, * Severn Sailing Association
4. Adam Podbielski
*
Brian Branton
Wren 17892 Snipe
*, * BCYA
5. Bryan Fenoff
*
Eric Griffin
Coccia 26895 Snipe
*, * SSA
6. Andrew Schoene
*
Sophie Salomon
29987 Snipe
*, * SSA
 


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2018 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta NetworkPowered by Regatta Network