Registrants For
 
 regatta logo

June 28-29, 2019
23 people have registered for this event

BB Offshore PHRF Non-Spin
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. chris Parrish
chris Parrish
Ben Parrish
Resolute 380 BB Offshore PHRF Non-Spin
League City, TX TMCA
2. HANS KNICKREHM
HANS KNICKREHM

[Pending]
SEUTE DEERN 1152 BB Offshore PHRF Non-Spin
Houston, TX LYC
3. Brantly Minor
Brantly Minor

[Pending]
Other Woman 001 BB Offshore PHRF Non-Spin
Houston, TX GBCA
4. Jay Johnson

Nat Kemberling
Dwayne Breaux
Steve Robinson
Karma 83 BB Offshore PHRF Non-Spin
Kemah, Texas LYC
 


BB Offshore PHRF Non-Spin Cruising Canvas
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. Bill van Ravenswaay

Bill van Ravenswaay
Sea Nymph 60187 BB Offshore PHRF Non-Spin Cruising Canvas
Houston, TX Houston Yacht Club
2. Mike Keever
Darin Keever
Darin Keever
Michael Keever
Janna Keever
BAG 526 BB Offshore PHRF Non-Spin Cruising Canvas
Spicewood, TX GBCA
3. Marty Pedowicz

Martin Pedowicz
Hobgoblin 586 BB Offshore PHRF Non-Spin Cruising Canvas
Sugar Land, TX LYC
4. STEVEN FETHERSTON

Sean Fetherston
Elena Bayanova
Ian Denson
Hi Yo Silver none BB Offshore PHRF Non-Spin Cruising Canvas
SEABROOK, TX Houston Yacht Club
 


GB Pursuit Multihull
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. Gregory Way

Velita Way
Ellie Fortin
JR Hudson
Try Me 148 GB Pursuit Multihull
El Lago, TX GBCA
2. Chad Wilson
CHAD

[Pending]
Team America 142 USA 28 GB Pursuit Multihull
Dickinson, TX Lakewood Yacht Club
3. Martin Hamilton


[Pending]
ground effect 14 GB Pursuit Multihull
League City, TX TOMA
 


GB Pursuit PHRF A-Spin Only
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. Chris Waters

James Apple
Mark MAtthews MAtthews
Laura Midulla
Florence Rodriquez
Javier Modovar
Michael Hatley
Alex Lemming
Hayden Rinehart
Second Wind 51316 GB Pursuit PHRF A-Spin Only
Houston, TX GBCA
 


GB Pursuit PHRF Non-Spin
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. Robert Hunkins
Kathy Hunkins
EJ Kennedy
Leopard 31630 GB Pursuit PHRF Non-Spin
San Leon, TX Lakewood Yacht Club
2. Nicole Laster

Bridget Scheib
Gary Thies
Victor Rice
Clint Green
Bad Girl 60120 GB Pursuit PHRF Non-Spin
Seabrook, TX GBCA
3. Tim Vogelsang

Ashley Shutter
Shannon Erickson
David Shrout
Justin Erickson
NEMESIS 31707 GB Pursuit PHRF Non-Spin
Kemah, TX LYC
4. Ash Walker

Maury Walker
GOOD NEWS 17 GB Pursuit PHRF Non-Spin
Kemah, TX Lakewood Yacht Club
 


ORC Spinnaker
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. Ted Greak

JIM DAVIS
Jack Dunn
Jorge Viamontes
Paul Shields
Luis Segundo
Edelweiss 455 ORC Spinnaker
Sugar Land, TX Lakewood Yacht Club
2. J.D. Hill
Susan Hill
Susan Hill
Ben Gray
Austin Pickens
Jesse Fulmer
Evan Smith
Gary Clayton
Second Star USA74 ORC Spinnaker
Dallas, TX LYC
3. Albrecht Goethe
Albrecht Goethe
Andrew Houghton
Larry Wise
Steve Hammermann
Patrick Gibson
Tal Ozeri
Jonathan McMillan
Dave Hinrichsen
Hamburg II 51709 ORC Spinnaker
Seabrook, TX LYC
4. Jim Demarest

Terrill Munkris
Aaron Noble
Ann Gogola
James Demarest
Cran Fraser
Deane Fraser
James Morgan
Sodalis III 4607 ORC Spinnaker
Houston, TX LYC
5. Andy Wescoat
HeeJung Wescoat
HeeJung Wescoat
Bruce Martin
Cody Oeung
Eric Simonson
Guillaume Descamps
Chris Brown
David Sullins
Harm's Way 45 ORC Spinnaker
Spring, TX_1350 GBCA
6. Jay Livingston

John thomas
Luke Miller
Michael Kelley
Ryan Myers
Deja Vu 35008 ORC Spinnaker
Corrales, NM GBCA
7. James Liston
James Liston
Jon Larson
Paul Camarata
Brandon Rathke
Douglas Cagle
Jason Stein
Aeolus 12039 ORC Spinnaker
La Porte, TX HYC / GBCA
 


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2019 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta NetworkPowered by Regatta Network