Registrants For
USA JUNIOR OLYMPIC MID-ATLANTIC SAILING FESTIVAL 2019
Island Heights Yacht Club

July 22-23, 2019
210 people have registered for this event

Club 420
    Skipper Sail Boat Name Fleet Yacht Club Notes
1. Garrett Roach
Justin Roach
7827 Club 420 Yacht Club of Stone Harbor
Yacht Club of Stone Harbor
2. Thomas Feldkamp
Ashley Abboud
3991 Club 420 SSYC
SSYC
3. Meghan Carpentier-Kiernan
Daniella Walkowicz
7338 Club 420 TRYC
TRYC
4. Arianna Weber
Caroline Davis
3417 Club 420 IHYC
IHYC
5. Michael Gublo
Dominick Welham
8519 Club 420 GWYC
Greater Wildwood Yacht Club
6. Olivia Sowa
Audrey Commerford
7535 Club 420 SCC
Sailing Center Chesapeake
7. John Whelan
Gavin Kelly
MA2 Club 420 Mantoloking Yacht Club
Mantoloking Yacht Club
8. Tommy Daniels
Jane McKenzie
1393 Club 420 Mantoloking Yacht Club
MYC
9. Maggie Whelan
Kearney Spillane
MA6 Club 420 Mantoloking Yacht Club
MYC
10. Caroline Maher
Anna Schwartz
3608 Club 420 NBYC
NBYC
11. John Reynolds
Bridger Espinosa
8646 Club 420 Mantoloking Yacht Club
MYC
12. Talia Cohen-Fette
Isabella Scala
MA5 Club 420 Mantoloking YC
Mantoloking YC
13. Hannah Cane
Dillan Smith
644 Club 420 Corinthian Yacht Club of Cape May
Corinthian Yacht Club of Cape May
14. Annabel Bornebusch
Paige Lubrano
6599 Club 420 IHYC
IHYC
15. Liam Hurley
William Pruitt
835 Club 420 MYC
Mantoloking Yacht Club
16. Max Boni
Ethan Cane
CYCCM3 Club 420 Corinthian Yacht Club of Cape May
Corinthian Yacht Club of Cape May
17. Alexa Whitman
Sydney Gusmer
7199 Club 420 Metedeconk
MCYC
18. Devin Smith
Avery Campbell
CYCCM4 Club 420 CYCCM
CYCCM
19. Aidan Boni
Alex Boni
4058 Club 420 CYCCM
CYCCM
20. Michael Meehan
Joseph Richter
3 Club 420 SSYC
SSYC
21. Payton Kliesch
Reese Zebrowski
431 Club 420 BBYC
BBYC
22. Amanda Ziomek
Ian Ziomek
1819 Club 420 Ocean gate
Ocean gate
23. Nate Ciak
Taylor Warwick
2736 Club 420 IHYC
IHYC
24. Lucas Escandon
Angelina D'Altrui
2605 Club 420 MCYC
None
25. Charlie Sarlund
Geoffrey Dougherty
5735 Club 420 Bay Head Yacht Club
Bay Head Yacht Club
26. Owen Carolan
Liam Preyer
5873 Club 420 Metedeconk River Yacht Club
Metedeconk River Yacht Club
27. Michael Yorke
Christopher Poskay
55101 Club 420 Toms River Yacht Club
tryc
28. Madeleine Cook
Reagan Wimsatt
6152 Club 420 Bay Head Yacht Club
Bay Head Yacht Club
29. Esteban Pedroza
Will Kernan
3405 Club 420 MBC Monmouth Boat Club
Lavallette
30. Ben Bredin
Riley McCabe
4572 Club 420 MYC
MYC
31. Michael Dasaro
Mia Dasaro
MBC 1204 Club 420 Monmouth Boat Club
Monmouth Boat Club
32. Mikaela Walsh
William Walsh
8689 Club 420 SPYC
SPYC
33. Matthew Gaupp
[Pending]
1738 Club 420 Monmouth Boat Club
34. jenna lebbing
Whitney Lebbing
5266 Club 420 SPYC
SPYC
35. Evan Harrison
James(Jimmy) Novak
7134 Club 420 SAYC
Shore Acres Yacht Club
36. TJ Smith
Tanner Curtis
BH2 Club 420 Bay Head Yacht Club
Bay Head Yacht Club
37. Claire Miller
Lauren Murray
8520 Club 420 Brigantine Yacht Club
Brigantine Yacht Club
 


Laser 4.7
    Skipper Sail Boat Name Fleet Yacht Club Notes
1. Carol Davis
209680 Laser 4.7 CYCCM
2. James Iorio
160260 Laser 4.7 N/A
3. Elizabeth Fourney
165866 Laser 4.7 Greater Wildwood Yacht Club
4. Katie Martin
152173 Laser 4.7 IHYC
5. Elliot Smith
213070 Laser 4.7 Riverton Yacht Club
6. Loghan Hughes
158627 Laser 4.7 PBYC
7. Ella Demand
148009 Laser 4.7 MCYC/TRYC
8. Jaxon DePaul
5 Laser 4.7 Barnegat Light
9. Ceci Muller
124406 Laser 4.7 NBYC
10. Jack Leahy
207152 Laser 4.7 OGYC
11. Sloane Nelson
165118 Laser 4.7 IHYC
12. DD Dittenhofer
179159 Laser 4.7 TRYC
13. Iliana Vasslides
177010 Laser 4.7 Toms River Yacht Club
14. Mackenzie Smith
CYCCM 1 Laser 4.7 CYCCM
15. Parker Long
171627 Laser 4.7 CYCCM
16. Olivia Burke
CYCCM 2 Laser 4.7 cyccm
17. Reilly Roedel
203948 Laser 4.7 CYCCM
18. Aaron Long
173705 Laser 4.7 Greater Wildwood Yacht Club
19. Gabriel Anama
175123 Laser 4.7 Ocean gate yacht club
20. Garrett Johnston
177690 Laser 4.7 PBYC
21. Alice Kilkelly
190518 Laser 4.7 cryc
22. Jackson Bjorklund
166162 Laser 4.7 SPYC
23. Meghan Sharpe
206160 Laser 4.7 OGYC
24. Henry Brickner
20013 Laser 4.7 CRYC
25. Shawn Tivone
212610 Laser 4.7 OGYC
26. Rhett Morris
212618 Laser 4.7 LYC
 


Laser Radial
    Skipper Sail Boat Name Fleet Yacht Club Notes
1. Alexander Plaskon
149116 Laser Radial Metedeconk River Yacht River
2. Sam Martin
199237 Laser Radial IHYC
3. Connor Harvey
190516 Laser Radial Cooper River Yacht Club
4. Skye Mada
212126 Laser Radial Cooper River Yacht Club
5. Patrick Mccarron
165091 Laser Radial Riverton Yacht Club
6. Devyn Walkowicz
154375 Laser Radial TRYC
7. Jacob McAllister
200161 Laser Radial Cooper River Yacht Club
8. Timothy Levin
179132 Laser Radial BLYC
9. Sonja Krajewski
162460 Laser Radial PBYC
10. John Juzefyk
212117 Laser Radial ogyc
11. Isabelle Duffy
156619 Laser Radial Monmouth Boat Club
12. Matthew Wilhelm
199772 Laser Radial Seaside Park
13. Sophie Harrington
181782 Laser Radial MBC
14. Michael Frankovich
199853 Laser Radial Island Heights
15. John Bishop
211602 Laser Radial LEHYC
16. Daniel Chaplick
201245 Laser Radial Island Heights Yacht Club
17. Aidan Sharpe
199576 Laser Radial OGYC
18. Leo Brickner
200127 Laser Radial CRYC
19. Quinn Collins
195652 Laser Radial IHYC
 


Optimist Gold
    Skipper Sail Boat Name Fleet Yacht Club Notes
1. Olivia Calvanese
17783 Optimist Gold Blue GWYC/CBOT
2. Teresa Iorio
16243 Optimist Gold Red N/A
3. lily major
9035 Optimist Gold Blue riverton yacht club
4. Thomas Walden
22081 Optimist Gold Blue Bay Head Yacht Club
5. Elizabeth McCarron
6756 Optimist Gold Blue Riverton Yacht Club
6. Marco Molino
20347 Optimist Gold Blue SSYC
7. Tyler Lamm
19458 Optimist Gold Red TRYC
8. Andrew Lamm
21958 Optimist Gold Blue TRYC
9. Grace Boudreau
18917 Optimist Gold Red SSYC
10. Adelaide Hughes
7601 Optimist Gold Red PBYC
11. William Hughes
9929 Optimist Gold Red PBYC
12. Alexandra DaCosta
22517 Optimist Gold Red SSYC
13. Max Naseef
12328 Optimist Gold Red MYC
14. Sara Davis
20323 Optimist Gold Blue IHYC
15. Aly Breckenridge
21064 Optimist Gold Blue M YC
16. Matthew Laufer
18381 Optimist Gold Red MRYC
17. Richard Underwood
22512 Optimist Gold Blue Team LBI/SCYC
18. John Underwood
20654 Optimist Gold White SCYC
19. Elizabeth Achtau
17989 Optimist Gold Blue Team LBI / SCYC
20. Julia Arditi
19349 Optimist Gold Red SCYC/Team LBI
21. George Breckenridge
22186 Optimist Gold White MYC
22. Madeline Dolan
21414 Optimist Gold Red Lavallette
23. Jack Martin
10559 Optimist Gold Blue TRYC
24. Nicholas Wudzki
21430 Optimist Gold Blue TRYC
25. Max Miller
20897 Optimist Gold Red Avalon Yacht Club
26. Addison Dunn
9750 Optimist Gold Red IHYC
27. Connor Feeney
12683 Optimist Gold Blue MRYC
28. Briana Hummel
22522 Optimist Gold Red IHYC
29. Piper Walsh
18466 Optimist Gold Blue Mantoloking Yacht Club
30. Grace Hummel
18073 Optimist Gold Blue IHYC
31. Gannon Botwinick
15463 Optimist Gold White SCYC
32. Luke Pennisi
21896 Optimist Gold Red SCYC
33. Gabriel Vasslides
18894 Optimist Gold Blue Toms River Yacht Club
34. Peter Mazzagatti
17815 Optimist Gold Blue scyc
35. Teddy McKenzie
21952 Optimist Gold Blue Mantoloking YC
36. Richard Pokorny
17214 Optimist Gold Blue Metedeconk River
37. Christopher Small
21486 Optimist Gold Blue LEHYC / CERT
38. Taylor Barney
15584 Optimist Gold Red CYCCM
39. David Junkin
15323 Optimist Gold Red CYCCM
40. Reagan Leahy
9013 Optimist Gold Red OGYC
41. Connor Demming
20570 Optimist Gold Red SCYC, Team LBI
42. Isabel Bright
6467 Optimist Gold Blue OGYC
43. Gabriel Pasquale
22372 Optimist Gold Blue Mantoloking
44. James Burns
7663 Optimist Gold Red Manasquan River Yacht Club
45. Luke Phillips
18652 Optimist Gold Blue SSYC
46. Jack Tonzola
20523 Optimist Gold Red BHYC
47. Harrison Hubbard
21305 Optimist Gold Red BBYC / Team LBI
48. Greyson Colman
15239 Optimist Gold Blue Seaside Park
49. Kate Outcalt
16614 Optimist Gold Blue BHYC
50. Henry Cook
18667 Optimist Gold Blue Bay Head Yacht Club
51. Marthinus Ebersohn
20391 Optimist Gold Red SCYC
52. Matteo Pasqualicchio
7852 Optimist Gold Red Ogyc
53. Rex Salzer
6904 Optimist Gold Blue Toms River Yacht Club
54. Brady Parkes
15001 Optimist Gold Blue BHYC
55. Will Pringle
21917 Optimist Gold Blue BHYC
56. West Walker
14632 Optimist Gold Blue MYC
57. Teague Walker
21379 Optimist Gold Blue MYC
58. Leighton Houston
15202 Optimist Gold Blue BHYC
59. Dyer Chaplick
9813 Optimist Gold Blue Island Heights Yacht Club
60. Patrick Kunz
22268 Optimist Gold Red BLYC/ Team LBI
61. Alexander Kunz
18196 Optimist Gold Red Team LBI
62. sean moran
15326 Optimist Gold Blue Ocean Gate Yacht Club
 


Optimist Silver
    Skipper Sail Boat Name Fleet Yacht Club Notes
1. Vincent Grasso-Dias
11981 Optimist Silver White Toms River Yacht Club
2. Vin Pierini
21976 Optimist Silver Red SSYC
3. Shane Landau
20904 Optimist Silver White SSYC
4. William Boyle
18576 Optimist Silver Red Greater Wildwood Yacht Club
5. Maryn Demand
19597 Optimist Silver White MCYC/TRYC
6. Mae Schlenker
18028 Optimist Silver White BHYC
7. ANTHONY FELICIANO
080 Optimist Silver Blue Pine Beach Yacht Club
8. Cooper Naseef
12464 Optimist Silver White MYC
9. Margaret Burns
11750 Optimist Silver White Lavallette Yacht Club
10. Madeline Brisby
8092 Optimist Silver White Lavallette Yacht Club
11. Ian Rosenzweig
17048 Optimist Silver Red Haven Beach Club
12. Natalie Gaver
6491 Optimist Silver White SSYC
13. Leonardo lechner
8707 Optimist Silver Blue HBC
14. Blythe Hoffman
21947 Optimist Silver White BHYC
15. Claire Hoffman
21939 Optimist Silver White BHYC
16. Walker Lapham
21281 Optimist Silver White MYC
17. Liam Marcell
3873 Optimist Silver White Pine Beach Yacht Club
18. Erica Pokorny
3976 Optimist Silver Blue Metedeconk River
19. Joseph Krajewski
11412 Optimist Silver White PBYC
20. Reese Schultz
12840 Optimist Silver Blue Lavallette Yacht Club
21. Mollie Smith
14972 Optimist Silver Blue Pine Beach Yacht Club
22. John O'Leary
17220 Optimist Silver White Pine Beach Yacht Club
23. Christopher Walsh
18466 Optimist Silver White Mantoloking Yacht Club
24. Cailin Mundry
14039 Optimist Silver White TRYC
25. Amelia Scuorzo
9735 Optimist Silver White LYC
26. Grayson Sinnett
11508 Optimist Silver White IHYC
27. Harrison Szot
8130 Optimist Silver White BHYC
28. Brandon Dean
12734 Optimist Silver Red Haven Beach Club
29. Maggie Carolan
16751 Optimist Silver White Metedeconk River Yacht Club
30. Nathan Roth
18447 Optimist Silver Blue Haven Beach Yacht Club
31. Shane Hughes
17003 Optimist Silver White Toms River Yacht Club
32. Sienna Guerrieri
17349 Optimist Silver White Lavallette Yatch Club
33. Hamilton Pederson
13669 Optimist Silver Red TRYC
34. Sage Sakowicz
9300 Optimist Silver White Lavallette Yacht Club
35. Grace Ciak
15204 Optimist Silver Blue IHYC
36. Darren Hedden
13459 Optimist Silver White Mryc
37. Hunter Grasso
12892 Optimist Silver White Lavallette Yacht Club
38. jimmy mccann
2840 Optimist Silver White tryc
39. Chase Corbett
20373 Optimist Silver White IHYC
40. Cameron Hart
21513 Optimist Silver White TRYC
41. Kilian Walker
21910 Optimist Silver White MYC
42. Vivienne Rios
4680 Optimist Silver White Pine Beach
43. Jonas Reader
18063 Optimist Silver White Toms River Yacht Club
44. Collin McCarthy
9319 Optimist Silver Blue Lavallette Yacht Club
45. Austin Weber
11481 Optimist Silver Blue Toms River Yacht Club
46. Callahan Mahoney
20989 Optimist Silver Red SPYC
47. Sonja Schwartz
10393 Optimist Silver White Toms River YC
48. Taylor Sipe
9260 Optimist Silver White TRYC
 


RS Feva
    Skipper Sail Boat Name Fleet Yacht Club Notes
1. Mitchell Hnatt
Michael Sleys
6341 RS Feva MCYC
MCYC
2. Caroline Felser
Alaina Sollas
6895 RS Feva MCYC
MCYC
3. Bryce Vitiello
Nicholas Pistolakis
5227 RS Feva Metedeconk River Yacht Club
Metedeconk River Yacht Club
4. Tessa Buczkowski
[Pending]
6356 RS Feva MCYC
5. Morgan Auth
Matthew Moses
6426 RS Feva Metedeconk
Metedeconk
6. Crosby Collins
Kieran Collins
4854 RS Feva Metedeconk River Yacht Club
Metedeconk River Yacht Club
7. Seamus Carolan
Charlotte Bradley
6343 RS Feva Metedeconk River Yacht Club
MCYC
8. Reese Auth
Claire Dooren
1368 RS Feva Metedeconk River Yacht Cub
Metedeconk River yacht club
 


Sunfish
    Skipper Sail Boat Name Fleet Yacht Club Notes
1. Lily Vidal
5704 Sunfish Ocean Gate Yacht Club
2. Jessica Feldstein
70823 Sunfish Haven Beach Club
3. Patrick Quan
7829 Sunfish Toms River Yacht Club
4. Logan Connolly
13673 Sunfish Toms River Yacht Club
5. Dylan Walkowicz
79025 Sunfish TRYC
6. Christopher Brusgard
81327 Sunfish PBYC
7. Courtney Ayres
4473 Sunfish OGYC
8. Ginger Juzefyk
93954 Sunfish OGYC
9. Zachary Brooks
416 Sunfish OGYC
10. Gunnar Schwartz
8667 Sunfish Tryc
 


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2019 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta NetworkPowered by Regatta Network