Registrants For
Oxford Regatta One Design - Junior and Adult
Tred Avon Yacht Club

August 10-11, 2019
152 people have registered for this event

Adult Laser
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. Robb Maxwell
*

169593 Adult Laser
*, * None
2. Ken Davis
*

174215 Adult Laser
*, * TAYC
3. Karen Alt
*

187973 Adult Laser
*, * CYC
4. Jack Cabell
*

187977 Adult Laser
*, * FBYC
5. Thomas Sitzmann
*

207152 Adult Laser
*, * Sail1Design
6. James Golden
*

210869 Adult Laser
*, * Annapolis Yacht Club
 


Albacore
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. Nicholas Allen
*
Marisa Allen
Mega Woof 6434 Albacore
*, * PRSA
2. Bryan Bay
*
Sophie Taczak
7456 Albacore
*, * West River Sailing Club
3. Marty Minot
*
Jordan Minot
Tonno Veloce' 7971 Albacore
*, * Miles River YC
4. Edward Will
*
Celeste Karpow
Cooler Runnings 8122 Albacore
*, * PRSA
5. Marty Hublitz
*
Johana Rodriguez
SailFaster 8124 Albacore
*, * Prsa
6. Michael Heinsdorf
*
Eva Hogan
Etude 8125 Albacore
*, * Potomac River Sailing Association
7. Barney Harris
*
Ernest Ayukawa
Deplorable USA 8258 Albacore
*, * PRSA & WRSC
 


Comet
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. wick dudley
*
Beth Pinder
Samurai 2908 Comet
*, * Corsica river
2. Jon Burnham
*
Chaz Burnham
sharkbait 3932 Comet
*, * cooper river yacht club
3. Arthur Silcox
*
Teri Nilsen
Manu Iki 4069 Comet
*, * Corsica River YC
4. Pat Curran
*
Whitney Tagliavini
4103 Comet
*, * Riverton YC
5. Dan CURRAN
*
Ellie McCarron
4104 Comet
*, * Riverton
 


Junior Club 420
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. Will Friedell
*
Asha Meyers
Asha Meyers
Asha Meyers
AYC2 Junior Club 420
*, * Annapolis Yacht Club
2. William Donald
*
Malcom Morris-Berlin
AYC 3 Junior Club 420
*, * Annapolis Yacht Club
3. George Carty
*
Ryan Tatelbaum
AYC4 Junior Club 420
*, * Annapolis Yacht Club
4. Corbin Voorhees
*
Chris McCollum
Annapolis Yacht Club boats AYC 5 Junior Club 420
*, * Annapolis Yacht Club
5. Cornelia McDowell
*
Olivia Gilmore
319 Junior Club 420
*, * Fishing Bay Yacht Club
6. Colin Ward
*
Madi Norris
1375 Junior Club 420
*, * TAYC
7. Mae Wallace Angus
*
Eleanor Patterson
3196 Junior Club 420
*, * FBYC
8. William Wrightson
*
Liam Edgell
3311 Junior Club 420
*, * TAYC
9. Marguerite Lejeune
*
Wade Anthony
3733 Junior Club 420
*, * RHYC
10. Sterling Maggard
*
Jonathan Stevenson
4143 Junior Club 420
*, * Sailing Center Chesapeake
11. Hartley Cooper
*
Coard Benson
4768 Junior Club 420
*, * TAYC
12. Andrew Tollefson
*
Graham Richards
4769 Junior Club 420
*, * Annapolis Yacht Club
13. Tehya Gaines
*
Hannah Davis
5063 Junior Club 420
*, * Sailing Center Chesapeake
14. Ian Ronald
*
Lachlan Hooper
5825 Junior Club 420
*, * NERYC
15. Jimmy Flake
*
John Tilton
JimmyJohns 5889 Junior Club 420
*, * Annapolis Yacht Club
16. Zander King
*
Molly roden
5964 Junior Club 420
*, * Annapolis Yacht Club
17. Isabela Hillmann
*
Vincent Dyer
6914 Junior Club 420
*, * Hillmann
18. skylor sweet
*
isabella Webb
n/a 7289 Junior Club 420
*, * NERYC
19. Olivia Sowa
*
Audrey Commerford
7535 Junior Club 420
*, * NERYC
20. Josiah Chase
*
Isabella Fadullon
7603 Junior Club 420
*, * AYC
21. Ava Cornell
*
Madeline Amthor
7681 Junior Club 420
*, * Annapolis Yacht Club
22. JT Lizewski
*
Katie Yut
7791 Junior Club 420
*, * MRYC
23. Ava Farley
*
Ty Ryan
C420 7838 Junior Club 420
*, * SSA
24. Chase Conway
*
Zoe Hoctor
8075 Junior Club 420
*, * Annapolis Yacht Club
25. Nick Budington
*
Anna Grolleman
8579 Junior Club 420
*, * Annapolis Yacht Club
26. Matt Budington
*
Linnea Forsberg
8580 Junior Club 420
*, * Annapolis Yacht Club
27. Walker Angus
*
Henry Ciszewski
8582 Junior Club 420
*, * FBYC
 


Junior Laser Radial
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. Jack O'Donnell
*

44 Junior Laser Radial
*, * TAYC
2. Robert Shand
*

4848 Junior Laser Radial
*, * NERYC
3. James Cottage
*

132899 Junior Laser Radial
*, * North East River Yacht Club
4. Robert Mullikin
*

145418 Junior Laser Radial
*, * MRYC
5. SarahGrace Clifton
*

157851 Junior Laser Radial
*, * SSA
6. Alex Adams
*

158770 Junior Laser Radial
*, * Annapolis Yacht Club
7. Andrew Ciszewski
*

166915 Junior Laser Radial
*, * fishing Bay Yacht Club
8. Daniel Unangst
*

171223 Junior Laser Radial
*, * SCC
9. Lucy Paskoff
*

175212 Junior Laser Radial
*, * Sailing Center Chesapeake
10. Jon Jon Weed
*

USA 184454 Junior Laser Radial
*, * Annapolis Yacht Club
11. Brandon Kealy
*

187763 Junior Laser Radial
*, * MRYC
12. Griffin Richardson
*

189792 Junior Laser Radial
*, * SSA
13. Joshua Bendura
*

190238 Junior Laser Radial
*, * FBYC
14. Joshua Almany
*

191980 Junior Laser Radial
*, * Fishing Bay Yacht Club
15. Henry J Meiser
*

Laser 194551 Junior Laser Radial
*, * SCC
16. Hayden Gibbons-Neff
*

200403 Junior Laser Radial
*, * TAYC
17. Robby Meek
*

200404 Junior Laser Radial
*, * SSA
18. Logan Hayes
*

200622 Junior Laser Radial
*, * Fishing Bay Yacht Club
19. Jennifer Permenter
*

201217 Junior Laser Radial
*, * Big Blue Sailing Academy
20. Jordan Bendura
*

208760 Junior Laser Radial
*, * FBYC
21. Chase Brewer
*

Laser 209333 Junior Laser Radial
*, * Fishing Bay Yacht Club
22. Brooke Bogdan
*

211538 Junior Laser Radial
*, * NERYC
23. Thomas Sitzmann
*

Cam Neely USA-1578 Junior Laser Radial
*, * Sail1Design
 


Opti
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. Charlotte Brody
*

714 Opti
Red
*, * TAYC
2. Georgia Wensell
*

Savvy 9752 Opti
Red
*, * FBYC
3. Lizzy Scales
*

Fireball 10641 Opti
White
*, * SSA
4. Thomas Christiansen
*

11630 Opti
White
*, * MRYC
5. John Paul Kadunc
*

The Illuminopti 12923 Opti
Blue
*, * Fishing Bay Yacht Club
6. Grayson Gibbons-Neff
*

14357 Opti
Blue
*, * TAYC
7. R. Patrick Gallagher
*

Orca 14888 Opti
Red
*, * TAYC
8. Flora Cole
*

Queen of Hearts 15446 Opti
White
*, * SSA
9. Willem DeSimone
*

15924 Opti
Red
*, * Tred Avon Yacht Club
10. Hudson Stewart
*

Triton 16070 Opti
Blue
*, * Tred Avon Yacht Club
11. Jake Beaver
*

Lil Bang Bang 16186 Opti
White
*, * SSA
12. Guy Franklin
*

TNT 17424 Opti
Red
*, * FBYC
13. Alders Kulynych-Irvin
*

Sea Salt 17649 Opti
Blue
*, * Annapolis Yacht Club
14. Olivia Calvanese
*

17783 Opti
Blue
*, * SSA
15. Nathan Richards
*

18241 Opti
Red
*, * TAYC
16. Madeleine Garrett
*

Running Wild 18363 Opti
Blue
*, * Fishing Bay Yacht Club
17. Clarke Garrett
*

Dragon Run 18459 Opti
White
*, * Fishing Bay Yacht Club
18. Owen MacWilliams
*

18948 Opti
Red
*, * Annapolis Yacht Club
19. EJ Brody
*

18961 Opti
Red
*, * tayc
20. Cal King
*

Wild Hare 19147 Opti
White
*, * Fishing Bay Yacht Club
21. Nicholas Tollefson
*

19258 Opti
Red
*, * Annapolis Yacht Club
22. Beylen Gode
*

19788 Opti
Blue
*, * Annapolis Yacht Club
23. Maggie Mohler
*

19821 Opti
Red
*, * Annapolis Yacht Club
24. Conor Mastromarco
*

Gael Force 20367 Opti
Blue
*, * Annapolis yacht club
25. Robbie Wilmer
*

20369 Opti
Red
*, * Annapolis YC
26. Nicholas Savage
*

20537 Opti
Red
*, * GIYS
27. Ava Arepally
*

Seaglass 20616 Opti
Red
*, * TAYC
28. Amelon Rule
*

20662 Opti
Blue
*, * HRRT
29. Nathan Jensen
*

20956 Opti
Red
*, * NERYC
30. Luca DeSimone
*

21073 Opti
Blue
*, * Tred Avon Yacht Club
31. Audrey Permenter
*

21260 Opti
Red
*, * Norfolk Yacht & Country Club
32. Michael Yost
*

21360 Opti
Blue
*, * MRYC
33. Kayla Roper
*

21782 Opti
Blue
*, * FBYC
34. Noah Wensell
*

Mojo 21798 Opti
Blue
*, * FBYC
35. Charlotte Staas
*

No Name 22112 Opti
Red
*, * Fishing Bay Yacht Club
36. Kyle Reinecke
*

22595 Opti
Red
*, * AYC
37. Christopher Draper
*

22667 Opti
Blue
*, * Annapolis Yacht Club
38. luca webb
*

n/a 22852 Opti
Red
*, * NERYC
39. Annie Sitzmann
*

USA-22796 Opti
White
*, * Sail1Design
 


Opti Green
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. Amelia Tatelbaum
*

1 Opti Green
*, * SSA
2. Reese Bonney
*

Tribal Treasures 6195 Opti Green
*, * Annapolis Yacht Club
3. Chase Olavsrud
*

Penalty Box 6497 Opti Green
*, * TAYC
4. Liam Chapman
*

Nautical Miles 8288 Opti Green
*, * MRYC
5. Tommy McGeady
*

OptiCool Illusion 8729 Opti Green
*, * Annapolis Yacht Club
6. Will Mohler
*

SailFish 8794 Opti Green
*, * Annapolis Yacht Club
7. Daniel Draper
*

Nesquik 9399 Opti Green
*, * Annapolis Yacht Club
8. Philip Thompson
*

Kabaam 9411 Opti Green
*, * Annapolis YC
9. William Rosenthal
*

9550 Opti Green
*, * Annapolis Yacht Club
10. Caroline Corson
*

11842 Opti Green
*, * TAYC
11. Mary Calvert Patterson
*

Three's a CharmMM 12181 Opti Green
*, * FBYC
12. Alden Gibbons-Neff
*

12215 Opti Green
*, * TAYC
13. Dylan Scales
*

Bluejay 12318 Opti Green
*, * SSA
14. Andrew Shingledecker
*

Arrowhead 13186 Opti Green
*, * SSA
15. Alex Cheyne
*

Comet 15054 Opti Green
*, * Annapolis Yacht Club
16. Devin Roper
*

16293 Opti Green
*, * FBYC
17. Parker Corson
*

17412 Opti Green
*, * TAYC
18. Keon Otmishi
*

18408 Opti Green
*, * MRYC
19. Elliot Anderson Jr
*

18469 Opti Green
*, * Tired Avon Yacht Club
20. Sam De Los Reyes
*

18485 Opti Green
*, * Annapolis Yacht Club
21. Charlotte Hugo
*

18664 Opti Green
*, * Annapolis Yacht Club
22. Caroline Carey
*

C-Monster 18996 Opti Green
*, * TAYC
23. Dawson Cooper
*

Sea Bird 19067 Opti Green
*, * TAYC
24. Robert Carey, Jr.
*

Honey Badger 19320 Opti Green
*, * TAYC
25. Quinn Bonney
*

Queen of the Tribe 20628 Opti Green
*, * Annapolis Yacht Club
26. Sofia Forsberg
*

Hellroaring 20775 Opti Green
*, * Annapolis
27. Ben Gendell
*

21629 Opti Green
*, * Annapolis Yacht Club
28. Saoirse Taylor
*

Gigi 21860 Opti Green
*, * MRYC
 


Penguin
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. Tait McCarthy
*
Finn McCarthy
Mumble 963 Penguin
*, * TAYC
2. Bill Lane
*
Katrina Greer
Cheshire Cat 9140 Penguin
*, * CBYC/TAYC
3. Charles Krafft
*
Donna McKenzie
Wooden Bucket 9478 Penguin
*, * SSA
4. Chris Conway
*
Campbell Conway
C-Biscuit 9657 Penguin
*, * Annapolis Yacht Club
5. Jonathan Bartlett
*
Annie Bartlett
Rex 9660 Penguin
*, * Annapolis Yacht Club
6. Martin Krafft
*
Cairn Krafft
Grey Bucket 9675 Penguin
*, * -
7. William Lawson
*
Colette Preis
Family Ties 9677 Penguin
*, * Severn Sailing Association
8. jeffrey Cox
*
Ian and Ellie Cox
Evelyn 9730 Penguin
*, * tayc
 


Snipe
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. ADAM PODBIELSKI
*
Emilie Lannamann
Wren 17892 Snipe
*, * BCYA
2. Kristin Mullins
*
Chris Adriance
26109 Snipe
*, * Severn Sailing Association
3. Zack Kelchner
*
Kimmie Leonard
29782 Snipe
*, * Severn Sailing Association
4. Nikki Bruno
*
Terry McArdle
30281 Snipe
*, * n/a
5. Andrew Keane
*
Kristen Jabanoski
30288 Snipe
*, * Quassapaug Sailing Center
6. Arthur Blodgett
*
Charlie Bess
30473 Snipe
*, * LYC Junior Sailing
7. Gavin OHare
*
Holly OHare
30629 Snipe
*, * Eastport YC
8. Evan Hoffmann
*
Marissa Golison
30687 Snipe
*, * San Diego Yacht Club
9. Lisa Pline
*
Lucas Masiello
She Persisted 31313 Snipe
*, * Severn Sailing Assn
 


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2019 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta NetworkPowered by Regatta Network