Registrants For
Area E elimination for US SAILING's 2010 Chubb U.S. Junior Sailing Championship for the Sears, Bemis & Smythe
Crescent Sail Yacht Club, Grosse Pointe Farms

July 25-27, 2010
41 people have registered for this event

C420
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. Ryan Seago
*
Thomas Marowske
5704 C420
*, * Grosse Pointe Yacht Club
2. Ian Robinson
*
Emily Johnson
618 C420
*, * Bayview Yacht Club
3. nicholas wallinder
*
carter dale
3122 C420
*, * youngstown yacht club
4. steve fugate
*
dante iozzo
3124 C420
*, * youngstown yacht club
5. Conor Madden
*
Scott Vining
5257 C420
*, * Edgewater Yacht Club
6. Taylor Hoover
*
Nick Paradini
2299 C420
*, * Erie Yacht Club
7. Colin Mackay
*
Andrew Rush
5773 C420
*, * North Cape Yacht Club
8. Micheal Gemperline
*
Ryan Bennett
5732 C420
*, * Edgewater Yacht Club
9. Malgorzata Szelwach
*
Sean Bloomstine
6222 C420
*, * Erie Yacht Club
10. Devin Copfer
*
Emily Schneider
5659 C420
*, * Edgewater Yacht Club
11. Nikolaus Kowal-Besler
*
Megan Hicks
1946 C420
*, * North Star Sail Club
12. connor hicks
*
Emily Hranchook
1492 C420
*, * North Star Sail Club
13. Michael Barrett
*
Trevor Sherry
3736 C420
*, * Crescent Sail Yacht Club
 


Laser
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. Zachary Grant
*

195456 Laser
*, * Eagle Creek Yacht Club
2. Tanner Grant
*

195451 Laser
*, * Eagle Creek Yacht Club
3. Ellen Dubois
*

181098 Laser
*, * North Cape Yacht Club
4. Alison Knoles
*

180589 Laser
*, * Bayview Yacht Club
5. Isaiah Grant
*

195458 Laser
*, * Eagle Creek Sailing Club
6. Trevor Duncan
*

176054 Laser
*, * Bayview
7. Luke Gossman
*

NCYCII Laser
*, * North Cape Yacht Club
8. Clarke Hughes
*

158682 Laser
*, * Detroit Yacht Club
9. Drake Lyon
*

187757 Laser
*, * Bayview YC
10. Matthew Declercq
*

190180 Laser
*, * Bayview Yacht Club
11. Michael Seago
*

188944 Laser
*, * GPYC
12. Evan Williams
*

180317 Laser
*, * Eagle Creek Sailing Club
13. John Fisher
*

180319 Laser
*, * Eagle Creek Sailing Club
14. Chloe Beck
*

185423 Laser
*, * Port Clinton Yacht Club
15. Stuart Fisher
*

55 Laser
*, * Hoover Sailing Club
16. Connor Flaska
*

193994 Laser
*, * Bayview Yacht Club
17. Tommy Gmeiner
*

180169 Laser
*, * Detroit Yacht Club
18. Libbi Miklos
*

173188 Laser
*, * Grosse Ile Yacht Club
19. Stuart Wallace
*

174279 Laser
*, * Edgewater Yacht Club
20. Audrey Sheehan
*

193333 Laser
*, * Put-in-Bay Yacht Club
21. Mark Ferber
*

159908 Laser
*, * Vermilion Boat Club
 


Lightnings
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. Brian McDonald
*
Michael Kelleher
Andrew Lenzo
15259 Lightnings
*, * Indianapolis Sailing Club
2. Nick Harris
*
Elise Hess
josh abbott
14690 Lightnings
*, * Pontiac Yacht Club
3. chris stessing
*
john doyle
rory mess
15125 Lightnings
*, * youngstown yacht club
4. Jack Hunger
*
Repton Salisbury
John Salisbury
15075 Lightnings
*, * Cleveland Yachting Club
5. Nick Gilmore
*
Ian Mackay
Kyle Gladieux
14779 Lightnings
*, * North Cape Yacht Club
6. Rachel Austin
*
Jacob Riedy
Andre Boissoneault
14982 Lightnings
*, * Sandusky Sailing Club
7. Andrew Malley
*
Andrew Seski
Otto Wenzler
14774 Lightnings
*, * Crescent Sail Yacht Club
 


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2019 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta NetworkPowered by Regatta Network