Registrants For
SPERRY TOP-SIDER MARBLEHEAD NOOD REGATTA
Hosted by Eastern Yacht Club

July 26-29, 2012
129 people have registered for this event

    Skipper/Crew Boatname Bow/Sail# Class/Division Hometown Yacht Club
1. DeWitt Brown

LUMEN SOLARE 77 Alerion Express 28(Sat & Sun) Nahant, MA USA Nahant Dory CULB
2. John Ledbetter

Silkie 52 Alerion Express 28(Sat & Sun) Manchester, MA USA Manchester Yacht Club
3. Mark King

Pastis 55 Alerion Express 28(Sat & Sun) Boston, MA USA Manchester Yacht Club
4. George Spiecker

Airtha 227 Alerion Express 28(Sat & Sun) north hampton, nh USA piscataqua sailing association
5. Jennie Aspinall

Tutta Mia 211 Alerion Express 28(Sat & Sun) Marblehead, MA USA BYC

1. Don Miller

Valkyrie 63 Etchells(Fri-Sun) North Reading, MA USA Boston Yacht Club
2. Wade Edwards

Riva 1221 Etchells(Fri-Sun) Concord, Massachusetts USA Corinthian Y C
3. Henry/Stewart Brauer/Neff

Scimitar USA 1262 Etchells(Fri-Sun) Marblehead, MA USA Eastern Yacht Club
4. Stephen Gaynor

Jewel 846 Etchells(Fri-Sun) Marblehead, MA USA Corinthian
5. Russ Hancock

Sour Mash 1153 Etchells(Fri-Sun) Boston, MA USA Corinthian Yacht Club
6. Michael Jobin

Endorphin 664 Etchells(Fri-Sun) Boston, Massachusetts USA Boston Yacht Club
7. Eugene Ho

Woody 641 Etchells(Fri-Sun) Newton, MA USA Sail Newport
8. Mark Toso

Hat Trick 1328 Etchells(Fri-Sun) Wenham, Ma USA CYC
9. Mark Luckes

Perezoso 575 Etchells(Fri-Sun) Marblehead, MA USA Corinthian Yacht Club
10. Bob Meyer

USA 1071 1071 Etchells(Fri-Sun) Arlington, Ma USA Boston YC
11. Paul McLaughlin

Panache USA 1061 Etchells(Fri-Sun) Marblehead, MA USA Corinthian Yacht Club
12. Jud Smith

AUS 102 Etchells(Fri-Sun) Marblehead, MA USA Eastern YC
13. Hugh Greville

Courageous USA 26 Etchells(Fri-Sun) Marblehead, MA USA Boston Yacht Club
14. robert ferro

hoffmann 922 Etchells(Fri-Sun) marblehead, ma USA cyc
15. Patricia Stadel

Crapshoot 1111 Etchells(Fri-Sun) San Diego, CA USA SDYC
16. tyler doyle

Destiny 988 Etchells(Fri-Sun) marblehead, ma USA Boston Yahct Club

1. Ian Morrison

Tango 16 IOD(Thurs-Sun) Swampscott, MA USA Marblehead Yacht Club
2. Matthew and Weatherly Emans

Small Hotel 33 IOD(Thurs-Sun) Boston, Massachusetts USA Eastern Yacht Club
3. William/Matthew Widnall/Lindblad

Javelin 130 IOD(Thurs-Sun) Lexington, MA USA Eastern Yacht Club
4. Ed Crouch

Baleia 1 IOD(Thurs-Sun) Marblehead, MA USA Boston Yacht Club
5. Bruce/Norm Dyson/Cressy

Gypsy 7 IOD(Thurs-Sun) Marblehead, Massachusetts USA Eastern Yacht Club
6. Timothy Dittrich

Sagacious 51 IOD(Thurs-Sun) Marblehead, MA USA Corinthian
7. Peter Stahle

Spirit 76 IOD(Thurs-Sun) Georgetown, MA USA CYC
8. Greg Mancusi-Ungaro

EDEN 46 IOD(Thurs-Sun) Marblehead, MA USA EYC
9. Richard Levine

Rythm 136 IOD(Thurs-Sun) Salem, MA USA Dolphin YC
10. Herb Motley

Kungsornen 49 IOD(Thurs-Sun) Jaffrey, New Hampshire USA Dolphin YC
11. Bob Lyons

Pompano 45 IOD(Thurs-Sun) Tyngsboro, MA USA CYC

1. George & Rich Lowden & Hill

Darkhorse 50754 J/105(Fri-Sun) Marblehead, Ma USA Eastern
2. Vernon Polidoro

Vigilante 51563 J/105(Fri-Sun) Marblehead, Massachusetts USA Boston YC / Eastern YC
3. Charlie Garrard

Merlin 635 J/105(Fri-Sun) Marblehead, MA USA BYC
4. William Gratrix

enerJ 415 J/105(Fri-Sun) Marblehead, MA USA BYC
5. Jon / Mike / Robert Samel / Royer / Mann

Blown Away USA 398 J/105(Fri-Sun) Andover, MA USA Jubilee Yacht Club
6. mark masur

Two Feathers 344 J/105(Fri-Sun) Dallas, Texas USA Corinthian Sailing Club
7. Ernie Hardy

Jaguar 102 J/105(Fri-Sun) Winthrop, MA USA Cottage Park
8. Warren Hudson

Eclipse 345 J/105(Fri-Sun) Belmont, Ma USA Jubilee Yacht Club
9. Api Rudich

five HTP 96 J/105(Fri-Sun) Charlestown, MA USA Eastern Yacht Club
10. Peter & Doug Morgan

Steelaway III 620 J/105(Fri-Sun) Marblehead, MA USA Boston YC, EasternYC
11. Ken Bowden

Knotless 579 J/105(Fri-Sun) Marblehead, MA USA Corinthian Yacht Club
12. Ric Dexter

Circe's Cup 51306 J/105(Fri-Sun) Swampscott, MA USA Dolphin YC
13. Steve Hollis

Sirocco 51459 J/105(Fri-Sun) Beverly, MA USA Jubilee
14. Fred deNapoli

allegro semplicita 304 J/105(Fri-Sun) Groveland, ma USA CYC
15. Jon Wales

Bantry USA 189 J/105(Fri-Sun) Marblehead, MA USA Eastern
16. Brian Harrington

UPROAR 55 J/105(Fri-Sun) hampton, nh USA PSA
17. Chris Beane

Vixen 657 J/105(Fri-Sun) Marblehead, MA USA Eastern YC
18. Steven Goldberg

Air Express 485 J/105(Fri-Sun) Beverly, MA USA Jubilee Yacht Club
19. Matthew Pike

Got Qi 317 J/105(Fri-Sun) Hingham, ma USA Hingham Yacht Club

1. Mike Taber

XINGU 1587 J/24(Fri-Sun) Marblehead, Ma USA BYC
2. Fred Baker

Special Sauce 189 J/24(Fri-Sun) Scituate, Ma USA Satuit Boat
3. George Anagnostopoulos

Asteri 1355 J/24(Fri-Sun) Lowell, MA USA Boston Yacht Club
4. Caroline Ross

Lodon Calling 3916 J/24(Fri-Sun) Arlington, MA USA Boston YC
5. Denman/Smith

Airodoodle 2109 J/24(Fri-Sun) Beverly, MA USA Jubilee Yacht Clujb
6. Chris clancy

Little Martha 4119 J/24(Fri-Sun) scituate, ma USA scituate harbor yacht club
7. Robert Pruyn

Big Ben 108 J/24(Fri-Sun) Eliot, ME USA Kittery Point Yacht Club
8. Martin Gallagher

Shifty USA 1359 J/24(Fri-Sun) Scituate, MA USA Scituate
9. Greg Williams

GraceUnderPressure 2805 J/24(Fri-Sun) marblehead, MA USA Marblehead Boating Center
10. Ted Johnson
*
Vitamin J 3525 J/24(Fri-Sun) *, * USA BYC
11. Matt Herbster
*
High Five 3760 J/24(Fri-Sun) *, * USA CYC

1. Charlie-Jim Pendleton-Raisides

Bight Me (R19) 1217 Rhodes 19(Thurs-Sun) Marblehead, MA USA EYC/CYC
2. Jim & Nat Taylor

Jabberwock 1926 Rhodes 19(Thurs-Sun) Marblehead, MA USA CYC
3. Peter Frisch

Hall Pass 1210 Rhodes 19(Thurs-Sun) Swampscott, Ma USA Eastern
4. Kim Pandapas

Mohotta Mobetta 982 Rhodes 19(Thurs-Sun) Marblehead, Massachusetts USA CYC
5. Dru Slattery

Rhodes 19 1090 Rhodes 19(Thurs-Sun) Marblehead, MA USA EASTERN YACHT CLUB
6. Mike Lane

Harm's Way 2623 Rhodes 19(Thurs-Sun) Middleton, MA USA CYC
7. Peter/Kent Beckett/Hallawell

Interluce 2435 Rhodes 19(Thurs-Sun) Marblehad, MA USA Corindthian
8. Jeff/Dave Shoreman/Reynolds

McLovin 722 Rhodes 19(Thurs-Sun) Marblehead, MA USA EYC
9. Frank McNamara

Ripple 1939 Rhodes 19(Thurs-Sun) Wenham, MA USA Boston Yacht Club
10. Rick Berliner

Marjorie Ann 2590 Rhodes 19(Thurs-Sun) Malden, MA USA -
11. Stephen Uhl

Woodstock 2585 Rhodes 19(Thurs-Sun) Marblehead, MA USA CYC
12. Pete / Evan Kaznoski / Cooke

Sundance 2648 Rhodes 19(Thurs-Sun) Marblehead, MA USA Corinthian
13. Rick/Jeff Smyers/Sachs

Sheerboom 892 Rhodes 19(Thurs-Sun) Marblehead, MA USA EYC
14. Conway & Alex Felton

Seguin 1299 Rhodes 19(Thurs-Sun) Hamilton, Ma USA Manchester Yacht Club
15. Benjamin Richardson

Tern Too 1343 Rhodes 19(Thurs-Sun) Gloucester, MA USA Eastern YC / Eastern Point YC
16. David Rubin

David Rose 2495 Rhodes 19(Thurs-Sun) Lexington, MA USA unaffiliated
17. Laurance Coffin
*
Thumpa 3273 Rhodes 19(Thurs-Sun) *, * USA Marblehead YC
18. Ian Peebles

Zef Side 2688 Rhodes 19(Thurs-Sun) Marblehead, Ma USA None
19. Thomas Dailey

Flying Tiger 1015 Rhodes 19(Thurs-Sun) Marblehead, MA USA NYYC
20. Jan Paul Zonnenberg

Clewless 3299 Rhodes 19(Thurs-Sun) Swampscott, MA USA Corinthian Yacht Club
21. Bruce bolen

Q 1392 Rhodes 19(Thurs-Sun) marblehead, ma USA eyc
22. Chris Small

Swing Room 1680 Rhodes 19(Thurs-Sun) Ipswich, Ma USA MBC
23. joseph fava

dinner out 1360 Rhodes 19(Thurs-Sun) boston, ma USA corinthian yc
24. William Heffernan

Sweep 2692 Rhodes 19(Thurs-Sun) Dover, Ma USA Corinthian Yacht Club
25. Martha Martini

il prete rosso 1466 Rhodes 19(Thurs-Sun) beverly, ma USA corinthian Yacht club
26. Jamie Holley

Manikiki 3183 Rhodes 19(Thurs-Sun) Manchester, MA USA Manchester Sailing Association
27. Henry Peper

Chili 1819 Rhodes 19(Thurs-Sun) Marblehead, MA USA BYC
28. Stuart Boyd

Daft Eddy 1643 Rhodes 19(Thurs-Sun) S. Hamilton, MA USA Jubilee Yacht Club

1. Sarah Sheldon

Shearwater 566 Sonar(Fri-Sun) Brookline, MA USA Eastern Yacht Club
2. Sam Altreuter

Resonance 787 Sonar(Fri-Sun) marblehead, ma USA Eastern
3. Jeremy Bloxham

Jumbly 773 Sonar(Fri-Sun) Marblehead, MA USA Eastern YC
4. Timothy Guy

Jumper 689 Sonar(Fri-Sun) Marblehead, MA USA Eastern Yacht Club
5. Larry Ehrhardt

Rallie 690 Sonar(Fri-Sun) Marblehead, MA USA EYC
6. Pam Troyer

492 Sonar(Fri-Sun) E. Boston, ma USA marblehead sailing ctr
7. Ramsay Hoguet

625 625 Sonar(Fri-Sun) Marblehead, MA USA BYC
8. Skip Willauer

439 Sonar(Fri-Sun) Wellesley, MA USA Nantucket
9. Rick Sullivan

826 Sonar(Fri-Sun) Rochester, New York USA Rochester Yacht Club
10. Zach Shapiro

Chill Factor 546 Sonar(Fri-Sun) darien, CT USA Noroton
11. Shawn Bennett

tbd 1690 Sonar(Fri-Sun) Tiburon, CA USA San Francisco Yacht Club
12. Rick Myers

Perfect Timing 544 Sonar(Fri-Sun) Marblehead, MA USA Rick Myers
13. Peter DeWolfe

(PD)2 374 Sonar(Fri-Sun) Marblehead, MA USA Eastern YC
14. Anne Coulombe

Sisu 381 Sonar(Fri-Sun) Marblehead, MA USA Boston YC
15. Tomas Hornos

USA 607 607 Sonar(Fri-Sun) Marblehead, MA USA Eastern / Boston YC
16. Rob Casper

Wayward 618 Sonar(Fri-Sun) Leominster, MA USA Provincetown YC
17. Eric Snavely

US 7 7 Sonar(Fri-Sun) Rochester, NY USA Rochester Yacht Club
18. Rick Doerr

Valiant USA 674 Sonar(Fri-Sun) Clifton, N.J. USA Noroton YC
19. Eric Voss

Rafiki USA 841 Sonar(Fri-Sun) Rochester, NY USA Rochester Yacht Club
20. Gregory Marie
*
NA 564 Sonar(Fri-Sun) *, * USA EYC
21. Skip Shumway
*
For Sale USA 1 Sonar(Fri-Sun) *, * USA RYC
22. David Curtis
*
MumboJumbo 394 Sonar(Fri-Sun) *, * USA EYC

1. Arthur Tip O'Neill

Frolic 2049 Town Class(Fri-Sun) Swampscott, MA USA Marblehead Yacht Club
2. Jim Cooke

Elusive 00 Town Class(Fri-Sun) Marblehead, MA USA Corinthian YC
3. Davids Cooke/Goldsmith

Auf Blitzen 3 Town Class(Fri-Sun) Marblehead, MA USA Corinthian Y C
4. David Anderson

Rosy II 2086 Town Class(Fri-Sun) Chesterfield, MO USA Corinthian Yacht Club
5. Bart Snow

NOLO 28 Town Class(Fri-Sun) Salem, MA USA Corinthian
6. Don Yeaple

Wabi Sabi 2091 Town Class(Fri-Sun) Marblehead, MA ISV CYC
7. peter Maitland

jean 77 Town Class(Fri-Sun) Salem, MA USA Barbara Maitland
8. William Larkin

Gone 2059 Town Class(Fri-Sun) Marblehead, MA USA Boston Yacht Club
9. Berit Solstad

Lille Venn 111 Town Class(Fri-Sun) Stowe, VT USA Lake Champlain Yacht Club

1. Fletcher Boland

Business Time 52 Viper 640(Fri-Sun) Marblehead, MA USA -
2. Brian Barmmer

Adrenaline 92 Viper 640(Fri-Sun) Waltham, MA USA Boston Yacht Club
3. Kay VanValkenburgh

Lo.Qi 98 Viper 640(Fri-Sun) Boston, MA USA none
4. Joseph Healey

Live Wire 121 Viper 640(Fri-Sun) Stormville, New York USA Noroton Yacht Club
5. paul zimmerman

Rondar Raceboats 8 Viper 640(Fri-Sun) marblehead, Massachusetts USA marblehead boating center
6. John McCormack

60 60 Viper 640(Fri-Sun) new, NH USA Portsmouth YC
7. Daan Goedkoop

Patched Up 39 Viper 640(Fri-Sun) Marblehead, Ma USA EYC
8. Marc Gauthier
*
First Strike 37 Viper 640(Fri-Sun) *, * USA WYC


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by US SAILING Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2009 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta Network