Registrants For
2013 ISAF Youth World Qualifier

January 19-21, 2013
87 people have registered for this event

29er
    Skipper Sail Crew/Status Fleet Yacht Club
1. Campbell D'Eliscu USA 2001 Connor Kelter
29er
NHYC/ABYC
2. Quinn Wilson USA2003 Dane Wilson
29er
Santa Barbara Yacht Club
3. Nic Muller USA9 Kai Friesecke
29er
Lauderdale YC
4. Ian MacDiarmid 1844 Scott Ewing
29er
Sailing Anarchy YC
5. Duncan Williford USA22 Matthew Mollerus
29er
Lauderdale Yacht Club
 


Formula 16
    Skipper Sail Crew/Status Fleet Yacht Club
1. Michael Rice 2010 Katie Flood
Formula 16
Pensacola Beach Yacht Club
2. Ravi Parent USA 273 Sam Armington
Formula 16
Sarasota Youth Sailing
3. Ben Brown USA 257 Andrew Wilkinson
Formula 16
Hobie Fleet 20
4. Taylor Reiss 231 David Hein
David Hein
Formula 16
St. Andrews Bay Yacht Club
5. Joseph Bello 10 Tyler Holmes
Formula 16
FWYC/FDUB Flyers
 


I 420
    Skipper Sail Crew/Status Fleet Yacht Club
1. Megan Grapengeter-Rudnick 53782 Haley Fox

GIRL
I 420
GIRL
Noroton Yacht Club/LISOT
2. Jack Parkin 54063 Florian Eenkema van Dijk

BOY
I 420
BOY
LISOT/Riverside
3. Casey Klingler 53629 Fiona Walsh

GIRL
I 420
GIRL
Larchmont Yacht Club
4. Drew Gallagher 53963 Finn Mundinger

BOY
I 420
BOY
Larchmont Yacht Club
5. Kristopher Swanson 54064 Riley Gibbs

BOY
I 420
BOY
sfyc
6. Russell Clarida 54068 Forrest Thomas

BOY
I 420
BOY
Pequot
7. Wade Waddell 53900 Henry Fernberger

BOY
I 420
BOY
LISOT/Palm Beach Sailing Club
8. Reinier Eenkema van Dijk 54067 Spencer McDonough

BOY
I 420
BOY
LISOT/AYC
9. Lucy Wilmot 53720 Maya Dornbrand-Lo

GIRL
I 420
GIRL
San Francisco YC / Richmond YC
10. Will Logue 53961 Drew Lorenz

BOY
I 420
BOY
Riverside YC / LISOT
11. Allyson Donahue 53718 Elizabeth Tell

GIRL
I 420
GIRL
Brigantine Yacht Club
12. Hailey Ullmann 53776 Victoria Thompson


GIRL
I 420
GIRL
Indidan Harbor Yacht CLub
13. Tyler Paige 53438 Rhett Ullmann
Rhett Ullmann

BOY
I 420
BOY
Cedar Point
 


Laser Radials
    Skipper Sail Crew/Status Fleet Yacht Club
1. William Romeo 176238

BOY
Laser Radials
BOY
Allan Coutts Racing/LYC
2. Cooper Weitz 185935

BOY
Laser Radials
BOY
California Yacht Club / Alamitos Bay Yacht Club
3. Sarah Streater 199776

GIRL
Laser Radials
GIRL
Lauderdale Yacht Club
4. Erik Weis 188663

BOY
Laser Radials
BOY
Lauderdale Yacht Club
5. Rachel Bryer 188912

GIRL
Laser Radials
GIRL
Conanicut Yacht Club/FAST
6. Lawson Willard 190468

BOY
Laser Radials
BOY
San Francisco Yacht Club
7. Malcolm Lamphere 199796

BOY
Laser Radials
BOY
Lake Geneva Yacht Club
8. Lindsey Baab 189813

GIRL
Laser Radials
GIRL
SFYC/StFYC?PYSF
9. Sophie Naughton 196280

GIRL
Laser Radials
GIRL
Eastern YC
10. Clay Broussard 190464

BOY
Laser Radials
BOY
Lakewood Yacht Club
11. Nathan Fields 196283

BOY
Laser Radials
BOY
Lauderdale yacht club
12. Alec Chicoine 194504

BOY
Laser Radials
BOY
Lauderdale Yacht Club/Hoover Sailing Club
13. Lola Bushnell 199951

GIRL
Laser Radials
GIRL
San Francisco YC
14. William Dana 192958

BOY
Laser Radials
BOY
San Francisco YC/St. Francis YC
15. Haley Kachmar 184559

GIRL
Laser Radials
GIRL
Milford Yacht Club/FAST
16. Jack Marshall 195876

BOY
Laser Radials
BOY
Fast Sailing Foundation
17. William Marshall 200213

BOY
Laser Radials
BOY
FAST Sailing Foundation
18. Thomson Butcher 175016

BOY
Laser Radials
BOY
Texas Corinthian Yacht Club
19. Lenox Butcher 187697

GIRL
Laser Radials
GIRL
Texas Corinthian Yacht Club
20. Andrew Widmeier 195444

BOY
Laser Radials
BOY
Brant Beach YC
21. Haddon Hughes 199144

GIRL
Laser Radials
GIRL
TCYC
22. Conner Harding 182368

BOY
Laser Radials
BOY
LYC/Naples
23. Skip Webster 198010

BOY
Laser Radials
BOY
PontYC
24. Jack Toland 204234

BOY
Laser Radials
BOY
Royal Vancouver Yacht Club/ Seattle Yacht Club
25. Kelly Cole 200123

GIRL
Laser Radials
GIRL
OCBC
26. Hanne Weaver 194042

GIRL
Laser Radials
GIRL
Seattle Yacht Club, Royal Van Yacht Club, CYC
27. Josh Dochoda 177328

BOY
Laser Radials
BOY
SPYC
28. Greiner Hobbs 201274

BOY
Laser Radials
BOY
Davis Island Yacht Club
29. Addison Hackstaff 184541

BOY
Laser Radials
BOY
St. Petersburg Yacht Club
30. Scott Rasmussen 188854

BOY
Laser Radials
BOY
Edison Sailing Center
31. Marshall McCann 199338

BOY
Laser Radials
BOY
TCYC
32. Macey McCann 204110

GIRL
Laser Radials
GIRL
TCYC
33. Ford McCann 199339

BOY
Laser Radials
BOY
TCYC
34. Ariana Kwoh 184425

GIRL
Laser Radials
GIRL
Sailfit/Sandy Bay
35. Liam McCarthy 197571

BOY
Laser Radials
BOY
Saint Petersburg Yacht Club
36. Gary Prieto 199117

BOY
Laser Radials
BOY
Old Cove YC
37. Madison Gates 170747

GIRL
Laser Radials
GIRL
St Petersburg Yacht Club
38. Max Guerriero 200615

BOY
Laser Radials
BOY
Texas Corinthian Yacht Club
39. Reese Guerriero 201311

BOY
Laser Radials
BOY
TCYC
40. Dana Rohde 201322

GIRL
Laser Radials
GIRL
Lauderdale Yacht Club
41. Patrick Shanahan 195889

BOY
Laser Radials
BOY
SPYC/LYC
42. Jeff Glosenger 200561

BOY
Laser Radials
BOY
Lavallette YC / Sailfit
43. Curtis Woodworth 183866

BOY
Laser Radials
BOY
Lauderdale YC/Coral Reef YC
44. Andy Burns 197122

BOY
Laser Radials
BOY
DIYC
45. robbie nicholls 200396

BOY
Laser Radials
BOY
LYC
46. Sydney Timm 173187

GIRL
Laser Radials
GIRL
SailFit/CCSC
47. LUKE MULLER 191997

BOY
Laser Radials
BOY
LAUDERDALE YACHT CLUB
48. Andre Reguero PUR173397

BOY
Laser Radials
BOY
SailFit
49. Ty Baird 192015

BOY
Laser Radials
BOY
St Petersburg Yacht Club
50. Nic Baird 151827

BOY
Laser Radials
BOY
St Petersburg Yacht Club
51. James Pulsford 188150

BOY
Laser Radials
BOY
Lauderdale Yacht Club
52. Daniel Kendrick 198005

BOY
Laser Radials
BOY
Houston Yacht Club
53. Carly Broussard 197044

GIRL
Laser Radials
GIRL
LYC
 


RS X
    Skipper Sail Crew/Status Fleet Yacht Club
1. Maximo Nores USA 102

BOY
RS X
BOY
miami Yacht Club
2. Marion Lepert USA-143

GIRL
RS X
GIRL
Saint Francis Yacht Club
3. Lucas gonzalez USA135

BOY
RS X
BOY
miami hatch club
4. Nicolas Bailleul USA3

BOY
RS X
BOY
Miami Yacht Club
5. Jonathan Rudich USA 528

BOY
RS X
BOY
Clearwater Community Sailing Center
6. Christopher Waldo USA 624

BOY
RS X
BOY
Clearwater Community Sailing
7. Raul Lopez USA 529

BOY
RS X
BOY
Myc
8. fannie de alcala Can1

GIRL
RS X
GIRL
Club De Voile Deux Montagnes
9. Artem Lavrynenko CAN17

BOYS
RS X
BOYS
TWC
10. Gabriel Verrier Paquette CAN 29

BOY
RS X
BOY
Club de Voile Deux Montagnes
11. Charlotte Samson USA797

GIRL
RS X
GIRL
Clearwater Community Sailing Center
 


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by US SAILING Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2009 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta Network