Registrants For
US Sailing's 2013 Chubb U.S. Junior Sailing Championship for the Sears, Bemis and Smythe Trophies
Houston Yacht Club, Texas Corinthian Yacht Club

August 05-09, 2013
51 people have registered for this event

Byte CII
    Skipper/Crew [Status] Sail# Registration Status Fleet Yacht Club
1. Nic Baird

3417 Byte CII St Petersburg Yacht Club
2. Read Beigel

3434 Byte CII Annapolis Yacht Club
3. Gillian Boehringer

3424 Byte CII American Yacht Club
4. Lola Bushnell

3426 Byte CII San Francisco Yacht Club
5. Thomson Butcher

3428 Byte CII Texas Corinthian Yacht Club
6. Alec Chicoine

3432 Byte CII Hoover Sailing Club
7. William Dana

3423 Byte CII San Francisco Yacht Club
8. Max Guerriero

3422 Byte CII Texas Corinthian Yacht Club
9. Addison Hackstaff

3425 Byte CII St Petesburg Yacht Club
10. James Harvey

3431 Byte CII American Yacht Club
11. Zach Hill

3443 Byte CII Severn Sailing Association
12. Wills Johnson

3427 Byte CII Newport Harbor Yacht Club
13. Zachary Kaan

3421 Byte CII Kaneohe Yacht Club
14. Drake Lyon

3415 Byte CII Bayview Yacht Club
15. Henry Marshall

3429 Byte CII FAST Sailing Foundation
16. Dirk Phelps

3416 Byte CII Grand Traverse Yacht Club
17. Jacob Rizika

3433 Byte CII Wianno
18. Trevor Trepton

3420 Byte CII LaBelle Yacht Club
19. Hanne Weaver

3430 Byte CII Seattle yacht club
20. Christopher Weis

3419 Byte CII Del Rey Yacht Club
 


Club 420
    Skipper/Crew [Status] Sail# Registration Status Fleet Yacht Club
1. Sam Alexander
Renee Torrie
7229 Club 420 Pleon Yacht Club
Pleon Yacht Club
2. Ian Beck
Rachel Walston
7216 Club 420 Houston Yacht Club
Houston Yacht Club
3. Jack Bitney
Keeley Zirkler
7212 Club 420 Minnetonka Yacht Club/Lake Minnetonka Sailing School
Minnetonka Yacht Club/Lake Minnetonka Sailing School
4. Alex Dzinbal
Ezra Boyer
7218 Club 420 South Sound Sailing Society
Olympia Yacht Club
5. Rose Edwards
Katherine Jones
7226 Club 420 Chicago Yacht Club
Chicago Yacht Club
6. Nick Hernandez
Zachary Jordan
7213 Club 420 Sarasota Youth Sailing
Sarasota Youth Sailing Program
7. Greiner Hobbs
Ty Baird
7220 Club 420 Davis Island Yacht Club
St Petersburg Yacht Club
8. Matthew Kaplan
Nicholas Schlegel
7227 Club 420 Larchmont Yacht Club
Larchmont Yacht Club
9. Aaron Kiyotoki
Kai Heitzman
7219 Club 420 Kaneohe Yacht Club
Kaneohe Yacht Club
10. Charlie Lomax
Evan Morgan
7221 Club 420 Annapolis Yacht Club
Annapolis Yacht Club
11. Emma Mendenhall
Maddi Collins
7209 Club 420 Rochester Yacht Club
Rochester Yacht Club
12. Cassie Obel
Annika Garrett
7247 Club 420 del rey yacht club
Del Rey Yacht Club
13. Mimi Paz
Sydney Avitia-Jacques
7246 Club 420 Del Rey Yacht Club
Del Rey Yacht Club
14. Gary Prieto
Tyler Rochon
7228 Club 420 Old Cove Yacht Club
Old cove yacht club
15. Alexander Stewart
Alex Palfrey
7223 Club 420 Duxbury Bay Maritime School
Duxbury Yacht Club
16. Kristopher Swanson
Alexander Ron
Club 420 San Francisco Yacht Club
San Francisco Yacht Club
17. Zane Tinnell
Natalie Hopper
7224 Club 420 Corpus Christi
Rush Creek Yacht Club
18. Elena VandenBerg
Lilla Salvesen
7217 Club 420 Annapolis Yacht Club
Annapolis Yacht Club
19. Jackson Wagner
Mark Power
7208 Club 420 Peninsula Youth Sailing Foundation
PYSF
20. Stuart Wallace
Scott Vining
7230 Club 420 Edgewater Yacht Club
Edgewater Yacht Club
 


Sonar
    Skipper/Crew [Status] Sail# Registration Status Fleet Yacht Club
1. Lindsey Andrade
Jason Evans
Hana Rupnow
Leah Ford
Sonar Kaneohe Yacht Club
Kaneohe Yacht Club
Kaneohe Yacht Club
Kaneohe Yacht Club
2. JACK BARTON
Sammy Shea
Alex Moody
Sam Barton
Sonar San Francisco Yacht Club
San Francisco Yacht Club
San Francisco Yacht Club
San Francisco Yacht Club
3. Brendon Bottom
Kyle Cobbs
Paul Flood
Hamrick Morgan
Sonar Corpus Christi Yacht Club
Corpus Christi Yacht Club
Corpus Christi Yacht Club
Rush Creek Yacht Club
4. Sean Burke
Isabella Loosbrock
Rachael Price
Ian Solum
Sonar Minnetonka Yacht Club
Minnetonka Yacht Club
Minnetonka Yacht Club
Minnetonka Yacht Club
5. Dane Byerly
Collin Scoville
Howdy Hughes
Carson Shields
Sonar Lakewood Yacht Club
Lakewood YC
Lakewood Yacht Club
Lakewood
6. Kyle Comerford
Willy Comerford
Nick Floyd
Andrew Schoene
Sonar Annapolis Yacht Club
Annapolis yacht club
Annapolis yacht club
Annapolis Yacht Club
7. Colin Mackay
AJ Rush
Christine Samanich
Sam Rush
Sonar North Cape Yacht Club
North Cape Yacht Club
Cleveland Yachting Club
North Cape Yacht Club
8. Liam McCarthy
Noah Blacker
Nevin Avila
Emily Wright
Sonar St. Petersburg Yacht Club
St Petersburg Yacht Club
St. Petersburg Yacht Club
St. Petersburg Yacht Club
9. Johannes McElvain
Jack Augustine
Jack McGraw
Mercedes McPhee
Sonar SDYC
San Diego Yacht Club
San Diego Yacht Club
Southwestern Yacht Club
10. Chase Quinn
John Cannistraro
William Cannistraro
Karina Edwards
Sonar Wianno Yacht Club
Wianno Yacht Club
Wianno Yacht Club
Wianno Yacht Club
11. Ben Wilkinson
Dwight Greenhouse
Oliver Parsons
Sonar Mystic River Mudheads
Mystic River Mudheads
Mystic River Mudheads
 


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by US SAILING Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2017 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta Network