Registrants For
Open Orange Bowl Regatta
Coconut Grove Sailing Club

December 27-30, 2013
98 people have registered for this event

29ER
    Skipper/Crew Bow# / Sail# Class Division Hometown Country Payment
1. Christina Black
Naomi Flanagan
NOR 697 29ER, Kingston, Ontario CAN CAN
2. Lloyd Lyall
Andrew Moreno
1050 29ER, Vancouver, British Columbia CAN CAN
3. Stephane Vinet
Sophie-Andree Vinet
CAN 1472 29ER, montreal, quebec CAN CAN
4. Nathan Colburn
Cameron Colburn
CAN 659 29ER, Kingston, Ontario CAN CAN
5. Emily Merry
Max Flinn
NO NUMBER 29ER, Oakville, Ontario CAN CAN
6. Sam Thompson

[Pending]
1440 29ER, Oakville, Ontario CAN CAN
7. Jillian Eisener
Sam Eisener
258 29ER, waterdown, ontario CAN CAN
8. Jean Matthieu Bolland

[Pending]
CAN 2155 29ER, Barrie, Ontario CAN CAN
9. Veronika Zivna
Jakub Halouzka
NED 1109 29ER, Jesenice, Czech Republic CZE CZE
10. Peter Lin Janezic
Anze Podlogar
SLO 15 29ER, Ljubljana, Slovenia SLO SLO
11. Michael Sabourin
Wells Drayton
1998 29ER, Newport Beach, CA USA USA
12. Michael Pacholski
Haydon Stapleton
219 29ER, Los Altos, CA USA USA
13. Max Brill
Zach Malcolm
USA 2251 29ER, San Diego, CA USA USA
14. Romain Screve
Andrew Person
USA 1258 29ER, Kentfield, California USA USA
15. Quinn wilson
Riley Gibbs
USA 8 29ER, ojai, California USA USA
16. Geronimo Nores
Scott Ewing
USA 1418 29ER, Miami, fL USA USA
17. Sean Brennan
Pere Puig
USA 1131 29ER, Miami, FL USA USA
18. Rhodes Garner
Briggs D'Eliscu
USA 2001 29ER, Newport Beach, California USA USA
19. Conner Harding
Ian MacDiarmid
USA 1844 29ER, Delray Beach, FL USA USA
20. Jacob Rosenberg
Kyle Blair
2190 29ER, Huntington Beach, CA USA USA
21. Nic Muller Muller
Kai Friesecke
USA 11 29ER, Fort Pierce, FL USA USA
 


I420
    Skipper/Crew Bow# / Sail# Class Division Hometown Country Payment
1. Antonio Aranha
Stephan Kunath
BRA 54643 I420, Sao paulo, Sp BRA BRA
2. Eric Belda
Rodrigo Dabus
BRA 54642 I420, São Paulo, SP BRA BRA
3. Thiago Ribas
Luiz Augusto Mergel
BRA 52201 I420, Porto Alegre, Rio Grande do Sul BRA BRA
4. Christopher Jakob (Jake) Megaffin
Alexander Sapp
CAN 53960 I420, Halifax, NS CAN CAN
5. Diogo Pereira
Manuel MacedozzzzzzHD
NED 53179 I420, Lisboa, Sintra POR POR
6. Lucy Wilmot

[Pending]
53899 I420, Orinda, CA USA USA
7. Kristopher Swanson
Alexander Ron
54069 I420, Kentfield, California USA USA
8. Chris Keller
Peter Schneider
5378 I420, Riverside, CT USA USA
9. Russell Clarida
Forrest Thomas
USA 54068 I420, SOUTHPORT, Connecticut USA USA
10. William Logue
Bram Alexander Brakman
55175 I420, Riverside, Connecticut USA USA
11. Chrissie Klinger
Vicki Thompson
53628 I420, Darien, CT USA USA
12. James Westerberg
pierce ornstein
64063 I420, riverside, ct USA USA
13. Mitchell Kiss
Natalya Doris
53719 I420, Holland, MI USA USA
14. Wiley Rogers
Ian Robinson
USA 55143 I420, kemah, Tx USA USA
15. Shawn Harvey
Andrew Swerdlow
55174 I420, Coconut Grove, Florida USA USA
16. Wade Waddell
Henry Fernberger
53900 I420, Palm Beach Gardens, Florida USA USA
17. Jack Parkin
Florian Eenkema van Dijk
55162 I420, Riverside, CT USA USA
18. Tyler Paige

[Pending]
53438 I420, New York, Ny USA USA
19. Audrey Giblin
Taylor Gavula
3782 I420, Monmouth beach, Nj USA USA
20. Kathryn Hall
Michael Munger
54063 I420, Haverford, PA USA USA
 


Laser
    Skipper/Crew Bow# / Sail# Class Division Hometown Country Payment
1. Bryant Wood

196134 Laser, Halifax, NS CAN CAN
2. Bill Mckenzie

173996 Laser, Or ilia, Ontario CAN CAN
3. Paul Wurtzebach

175529 Laser, woodridge, IL USA USA
4. Roberto Porter

204771 Laser, Miami, FL USA USA
5. Eric Ferrier

1886 Laser, boca raton, fl USA USA
6. Philip Karcher

191958 Laser, Sarasota, Florida USA USA
7. Page Anderson

204843 Laser, Nashua, Montana USA USA
8. Joseph David

153117 Laser, Norfolk, Virginia USA USA
9. Windy Key

148688 Laser, Columbia, SC USA USA
10. Robert Key

205389 Laser, Columbia, SC USA USA
11. Erik Bowers

203751 Laser, Excelsior, MN USA USA
12. Rick Strilky

176078 Laser, Chicago, Ill USA USA
13. David Anthes

195943 Laser, Santa Cruz, California USA USA
14. David Hartman

199916 Laser, Vero Beach, FL USA USA
15. Augie Diaz

172957 Laser, Miami, FL USA USA
16. Michelle Davis

199911 Laser, Homestead, FL USA USA
17. J. Liebl

170673 Laser, Titusville, FL USA USA
18. David Hiebert

187687 Laser, Jupiter, Fl USA USA
19. William Hofmeister

184607 Laser, Wartrace, Tn USA USA
20. Mandy Hofmeister

8 Laser, Nashville, Tn USA USA
21. Rebecca Hofmeister

168356 Laser, Nashville, Tn USA USA
22. Christina Person

199400 Laser, Weston, Fl USA USA
23. Roman Plutenko

201273 Laser, Chicago, Il USA USA
 


RSX Windsurfer
    Skipper/Crew Bow# / Sail# Class Division Hometown Country Payment
1. Olivia Mew

CAN 24 RSX Windsurfer, Toronto, Ontario CAN CAN
2. Laurence Bonneau-Charland

CAN 65 RSX Windsurfer, Sainte-Agathe-des-Monts, QC CAN CAN
3. Gabriel Verrier-Paquette

CAN 3 RSX Windsurfer, Outremont, Quebec CAN CAN
4. Roy Itzhaki

CAN 4 RSX Windsurfer, Thornhill, Ontario CAN CAN
5. Max Robinson

CAN 7 RSX Windsurfer, Toronto, ON CAN CAN
6. Jean-Sebastien Fugère

CAN 51 RSX Windsurfer, yamachiche, Quebec CAN CAN
7. Martin Lefebvre

VEN RSX Windsurfer, Montreal, QUEBEC CAN CAN
8. Ricardo Enrique Perez Gio

MEX 135 RSX Windsurfer, progreso, yucatan MEX MEX
9. Beatriz Castillo

MEX 87 RSX Windsurfer, Mérida, Yucatán MEX MEX
10. Nicole Level

GBR 94 RSX Windsurfer, Cozumel, Quintana Roo MEX MEX
11. Juan Fernando Bazo

PER 30 RSX Windsurfer, Lima, Lima, Peru PER PER
12. Andrea Holm

SWE 306 RSX Windsurfer, Stockholm, Stocksund SWE SWE
13. James Tucker Mcelwaney

USA 241 RSX Windsurfer, Belleair Bluffs, Florida USA USA
14. Carson Crain

USA 75 RSX Windsurfer, Houston, TX USA USA
15. Solvig Sayre

USA 009 RSX Windsurfer, Vineyard Haven, MA USA USA
16. Rasmus Sayre

USA 09 RSX Windsurfer, Vineyard Haven, MA USA USA
17. Marion Lepert

USA 143 RSX Windsurfer, Belmont, CA USA USA
18. Charlotte Samson

US 294 RSX Windsurfer, Belleair, Florida USA USA
19. Jonathan Rudich

USA 528 RSX Windsurfer, Clearwater, FL USA USA
20. Connor Oursler

USA 313 RSX Windsurfer, Belleair, Florida USA USA
21. Nicolas Ballueil

USA 105 RSX Windsurfer, Miami, FL USA USA
22. Christopher Waldo

USA 289 RSX Windsurfer, Gainesville, Florida USA USA
23. Raul Lopez

USA 529 RSX Windsurfer, miami, fl USA USA
 


Techno Windsurfer
    Skipper/Crew Bow# / Sail# Class Division Hometown Country Payment
1. Steven Max

ARU 888 Techno Windsurfer, Santa Cruz, Fl ARU ARU
2. Zane Feder

CAN 80 Techno Windsurfer, Toronto, Ontario CAN CAN
3. Frederic Verrier-Paquette

CAN 28 Techno Windsurfer, Outremont, Quebec CAN CAN
4. Mateo Salles-Ize

MEX 81 Techno Windsurfer, Mérida, Yucatán MEX MEX
5. Jose Luis Ponce Baqueiro

MEX 131 Techno Windsurfer, Mérida, Yucatán MEX MEX
6. Manuel Nores

USA 108 Techno Windsurfer, Miami, FL USA USA
7. Maximo Nores

USA 102 Techno Windsurfer, Miami, FL USA USA
8. Steven Cramer

USA 242 Techno Windsurfer, maimi beach, fl USA USA
9. Michael Cramer

USA 519 Techno Windsurfer, maimi beach, fl USA USA
10. Justin Louden

USA 711 Techno Windsurfer, Miami, Fl USA USA
11. Juan C. Nores

USA 467 Techno Windsurfer, miami beach, florida USA USA
 


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by US SAILING Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2017 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta Network