Registrants For
ISAF Sailing World Cup Miami 2014

January 26-February 01, 2014
422 people have registered for this event

2.4mR
    Skipper/Crew Bow#/Sail# Class Hometown ISAF Country
1. Juan Fernandez Ocampo

ARG 1 2.4mR Capital Federal, Buenos Aires ARG ARGJF1 ARG
2. Doug Bell

CAN 68 2.4mR Victoria, BC CAN CANDB18 CAN
3. Stephen Brown

44 2.4mR Thomasburg, Ontario CAN CANSB30 CAN
4. Audrey Kobayashi

CAN18 2.4mR Kingston, Ontario CAN CANAK6 CAN
5. Christine Lavallee

Can 12 2.4mR Gatineau, Qc CAN Cancl14 CAN
6. Allan Leibel

CAN 8 2.4mR Toronto, Ontario CAN CANAL12 CAN
7. Stacie Louttit

CAN 7 2.4mR Victoria, BC CAN CANSL8 CAN
8. Lionel Mandell

CAN99 2.4mR Toronto, Ontario CAN CANLM14 CAN
9. Bruce Millar

CAN 39 2.4mR Victoria, BC CAN CANBM14 CAN
10. Paul Olsen

CAN11 2.4mR Etobicoke, Ontario CAN CANPO1 CAN
11. Tracy Schmitt

USA66 2.4mR toronto, ontario CAN CANTS19 CAN
12. Jerry Wendt

CAN 96 2.4mR Waterdown, Ontario CAN CANJW12 CAN
13. Aaron Wong-Sing

CAN 88 2.4mR Ottawa, ON CAN CANAW18 CAN
14. Peter Wood

CAN 14 2.4mR Ottawa, Ontario CAN canpw1 CAN
15. Helena Lucas

100 2.4mR Southampton, Hampshire GBR GBRHL1 GBR
16. megan pascoe

GBR 98 2.4mR portland, dorset GBR GBRMP39 GBR
17. Bjornar Erikstad

NOR 1 2.4mR Tonsberg, Vestfold NOR NORBE1 NOR
18. Julio Papote Reguero

PUR 14 2.4mR Guaynabo, P.R. PUR PURjp2 PUR
19. jay corcoran

167 2.4mR annapolis, md CAN usajc14 USA
20. Daniel Evans

USA165 2.4mR Miami, Fl USA USADE29 USA
21. Ted Green

USA22 2.4mR North Kingstown, Rhode Island USA USATG20 USA
22. Joseph Hill

USA121 2.4mR Miami, Florida USA USAJH202 USA
23. Kevin Holmberg

160 2.4mR Tampa, FL USA USAKH78 USA
24. Tony Pocklington

USA03 2.4mR *, * USA usatp71 USA
25. Tim Ripley

USA118 2.4mR Randolph, NJ USA USATR62 USA
26. Charles Rosenfield

USA142 2.4mR Woodstock, CT USA usacr44 USA
 


470-Men
    Skipper/Crew Bow#/Sail# Class Hometown ISAF Country
1. Mathew Belcher
William Ryan
AUS11 470-Men Mermaid Beach, QLD AUS AUSMB11 AUS
2. Matthew Crawford
Robert Crawford
AUS 5 470-Men Mona Vale, NSW AUS AUSMC24 AUS
3. Angus Galloway
Camilla Cedercreutz
AUS7 470-Men Pullenvale, Queensland AUS AUSAG23 AUS
4. Matthias Schmid
Florian Reichstaedter
AUT3 470-Men Wien, Österreich AUT AUTMS3 AUT
5. Geison Mendes Dzioubanov
Gustavo Canal Thiesen
BRA1 470-Men Porto Alegre, Rio Grande do Sul BRA BRAGM4 BRA
6. HENRIQUE HADDAD
BRUNO AMORIM
BRA 27 470-Men RIO DE JANEIRO, RJ BRA BRAHH3 BRA
7. Fabio Pillar
Mathias Melecchi
BRA37 470-Men Porto Alegre, Rio Grande do Sul BRA BRAFP3 BRA
8. Jacob Chaplin-Saunders
Graeme Chaplin-Saunders
CAN 6 470-Men Chester, Nova Scotia CAN CANJC33 CAN
9. Sime Fantela
Igor Marenic
CRO 83 470-Men Zadar, Zadar CRO crosf1 CRO
10. Jorge Martinez Doreste
AARON SARMIENTO PADILLA
ESP769 470-Men Las Palmas de Gran Canaria, Las PALMAS ESP ESPJM74 ESP
11. Jordi Xammar
Joan Herp Morell
Esp-44 470-Men Sant Joan Despi, Barcelona ESP Espjx1 ESP
12. Joonas Lindgren
Niklas Lindgren
FIN7 470-Men Helsinki, Uusimaa FIN FINJL4 FIN
13. Sofian BOUVET

[Pending]
27 470-Men BIOT, PACA FRA FRASB24 FRA
14. Pierre Leboucher
Nicolas Le Berre
FRA 44 470-Men Orvault, Pays de Loire FRA FRAPL4 FRA
15. Luke Patience
Joe Glanfield
863 470-Men Exmouth, Devon GBR GBRLP11 GBR
16. Julian Autenrieth
Philipp Autenrieth
GER 15 470-Men Augsburg, Bayern GER GERJA3 GER
17. Ferdinand Gerz
Oliver Szymanski
10 470-Men Munichh, Bavaria GER GERFG1 GER
18. PANAGIOTIS MANTIS
PAVLOS KAGIALIS
GRE 1 470-Men ATHENS, ELLINIKO GRE GREPM1 GRE
19. Gal Cohen
Dan Froyliche
17 470-Men Ramat -Gan, Israel ISR ISRGC1 ISR
20. MATTEO PILATI
Francesco Rubagotti
ITA 27 470-Men *, * ITA ITAMP164 ITA
21. Simon Sivitz Kosuta
Jas Farneti
ITA29 470-Men Trieste, Trieste ITA ITASS30 ITA
22. Yannick Brauchli

[Pending]
SUI 16 470-Men Zurich, - SUI suiyb1 SUI
23. Anton Dahlberg
Fredrik Bergstrom
SWE 349 470-Men Stockholm, Sverige SWE sweAD5 SWE
24. David Bargehr
Lukas Mähr
AUT 437 470-Men Bregenz, Austria / Vorarlberg AUT AUTDB1 USA
25. Jordan Factor
Matthew Wefer
USA 89 470-Men Burlington, Vermont USA USAJF70 USA
26. Stu McNay
Dave Hughes
USA 1713 470-Men Providence, RI USA USASM24 USA
27. Dillon Paiva
Liam Harr
1736 470-Men Raleigh, North Carolina USA USADP73 USA
28. Jack Parkin
Ian Robinson
USA 17 470-Men *, * USA GBRJP98 USA
29. Adam Roberts
Erik Storck
1777 470-Men San Francisco, CA - California USA USAAR17 USA
30. Benjamin Sternberg
Donny Massey
USA1781 470-Men New york city, New york USA Usabs35 USA
31. Wade Waddell
Henry Fernberger
81 470-Men *, * USA USAWW66 USA
 


470-Women
    Skipper/Crew Bow#/Sail# Class Hometown ISAF Country
1. Lara Vadlau
Jolanta Ogar
AUT431 470-Women Maria Rain, Kärnten AUT AUTVL1 AUT
2. Renata Decnop
Isabel Swan
BRA18 470-Women Niterói, Rio de Janeiro BRA BRARD24 BRA
3. Allison Surrette
Ali ten Hove
CAN622 470-Women St. Margaret's Bay, Nova Scotia CAN CANAS26 CAN
4. Bàrbara Cornudella
Sara López
ESP 14 470-Women Barcelona, Catalunya ESP ESPBC5 ESP
5. Julia Toroi
Mikaela Wulff
FIN 77 470-Women Espoo, uusimaa FIN FINJT10 FIN
6. Camille Lecointre
Helene Defrance
FRA 9 470-Women guipavas, bretagne FRA FRACL7 FRA
7. Sophie Weguelin
Eilidh McIntyre
862 470-Women Portland, Dorset GBR GBRSW46 GBR
8. Tina Mrak
Veronika Macarol
SLO64 470-Women Portoroz, Piran SLO SLOTM2 SLO
9. Sydney Bolger
Carly Shevitz
USA 88 470-Women Long Beach, CA USA USASB77 USA
10. ANNE HAEGER
Briana Provancha
1712 470-Women East Troy, WISCONSIN USA usaah34 USA
 


49er
    Skipper/Crew Bow#/Sail# Class Hometown ISAF Country
1. Benjamin Bildstein
David Hussl
AUT 29 49er Wolfurt, Vorarlberg AUT AUTBB1 AUT
2. dante bianchi
thomas lowbeer
bra300 49er Rio de Janeiro, RJ BRA BRAdb2 BRA
3. André Fonseca
Mário Tinoco
BRA1137 49er Porto Alegre, Rio Grande do Sul BRA BRAFF1 BRA
4. Marco Soffiatti Grael
Gabriel Borges
BRA332 49er Niterói, Rio de Janeiro BRA BRAMG3 BRA
5. Felipe Zaeyen
Breno Abdulklech
108 49er Rio de Janeiro, Rio de Janeiro BRA BRAFZ2 BRA
6. Michael Brodeur
Alexandre Stranix
514 49er beaconsfield, Quebec CAN canmb29 CAN
7. John Ferguson
Arthur Ferguson
311 49er Toronto, Ontario CAN CANJF14 CAN
8. Daniel Franz-Hernandez
Zacharias Mesman
778 49er Vancouver, BC CAN CANDF9 CAN
9. Sam Gustin
Ian Woodbury
707 49er Vancouver, British Columbia CAN CANSG8 CAN
10. Jon Ladha
Daniel Inkpen
Can709 49er St.phillip's, Nl CAN Canjl9 CAN
11. David Mori
Justin Barnes
CAN 905 49er Oakville, Ontario CAN CANDM33 CAN
12. Paul Throop
Alex Throop
CAN661 49er Burlington, Ontario CAN CANPT5 CAN
13. Jonathan Bay
Christopher Thorsell
DEN 11 49er Hellerup, Hellerup DEN DENJB5 DEN
14. Mads Emil Stephensen Lübeck
Christian Peter Stephensen Lübeck
132 49er Kongens Lyngby, Danmark DEN DENML16 DEN
15. Jonas Warrer
peter lang
DEN 28 49er risskov, Denmark DEN DENJW1 DEN
16. Carlos Robles Lorente
Dani Codina Serra
ESP 161 49er Barcelona, Barcelona ESP ESPCR24 ESP
17. Lauri Lehtinen
Kalle Bask
49 49er Helsinki, Uusimaa FIN finll1 FIN
18. Julien d'Ortoli
Noe DELPECH
FRA 8 49er Marseille, PACA FRA FRAJD11 FRA
19. MATHIEU FREI
YANN ROCHERIEUX
FRA 14 49er MARSEILLE, 13008 FRA CALMF1 FRA
20. Stevie Morrison
Chris Grube
GBR 77 49er Chester, Cheshire GBR GBRSM24 GBR
21. James Peters
Ed FitzGerald
999 49er Hayling Island, Hampshire GBR GBRJP65 GBR
22. John Pink
Stuart Bithell
10 49er Portland, Dorset GBR GBRJP21 GBR
23. Stylianos Sotiriou
ALFONSO PANAGIOTIDIS
GRE 1175 49er Piraeus, Attiki GRE GRESS16 GRE
24. Ruggero Tita
Giacomo Cavalli
111 49er Civezzano, TRENTO ITA ITART8 ITA
25. Alec Anderson
Christopher Brockbank
IVB 284 49er Road Town, Tortola IVB IVBAA1 IVB
26. Yukio Makino
Kenji Takahashi
81 49er Susono, Shizuoka JPN JPNYM7 JPN
27. Jorge Lima
Jose Luis Costa
27 49er Lisboa, Portugal POR PORJL1 POR
28. Victor Bergstrom
Victor Vasternas
500 49er Göteborg, Sweden SWE SWEVB1 SWE
29. Fritiof Hedström
Niclas Düring
Niclas Düring
21 49er Billdal, Halland SWE SWEFH5 SWE
30. Carl P Sylvan
Otto Hamel
SWE 16 49er Göteborg, göteborg SWE swecp2 SWE
31. Gustav Pettersson
Marcus Anjemark
131 49er Asarum, Blekinge SWE swegp7 SWE
32. Thomas Barrows
Joe Morris
808 49er St. Thomas, VI ISV ISVTB1 USA
33. Brad Funk
Trevor Burd
USA 150 49er Plantation, FL USA USABF3 USA
34. Trevor Moore
Zach Brown
Usa31 49er Naples, Florida USA Usatm57 USA
 


49er-FX
    Skipper/Crew Bow#/Sail# Class Hometown ISAF Country
1. Victoria Travascio
Maria Sol Branz
ARG 19 49er-FX La Plata, Buenos Aires ARG ARGVT4 ARG
2. Tess Lloyd
Caitlin Elks
AUS 246 49er-FX Sandringham, VIC AUS AUSTL13 AUS
3. Laura Schöfegger
Elsa Lovrek
AUT 911 49er-FX St. Gilgen, Salzburg AUT AUTLS3 AUT
4. Juliana Senfft
Gabriela Sa
BRA 198 49er-FX Niteroi, RJ BRA BRAJS2 BRA
5. Martine Soffiatti Grael
Kahena Kunze
BRA 12 49er-FX Niterói, Rio de Janeiro BRA BRAMS13 BRA
6. Marie-Pier Alary
Katie Yeo
CAN 215 49er-FX luskville, Québec CAN CANMA8 CAN
7. Dana Archibald
Karen Dexter
CAN 821 49er-FX halifax, NS CAN CANDA8 CAN
8. Erin Berry
Lauren Laventure
CAN120 49er-FX Victoria, British Columbia CAN CANEB14 CAN
9. Arielle Morgan
Heather Myatt
CAN 514 49er-FX Westmount, Quebec CAN CANAM38 CAN
10. Erin Rafuse
Danielle Boyd
CAN812 49er-FX Halifax, Nova Scotia CAN CANER2 CAN
11. Ida Marie Baad Nielsen
Marie Thusgaard Olsen
11 49er-FX Aarhus, Denmark DEN DENIB1 DEN
12. Jena Mai Hansen
Katja Salskov-Iversen
DEN136 49er-FX copenhagen, copenhagen DEN DENJH8 DEN
13. Maiken Foght Schütt
Anne-Julie Foght Schüt
DEN 49 49er-FX Horsens, - DEN DENMS4 DEN
14. Tamara Echegoyen
Berta Betanzos
ESP23 49er-FX Viascon 18, Pontevedar, ESP ESPTE2 ESP
15. Sinem Kurtbay
Silja Kanerva
17 49er-FX Espoo, Finland FIN FINSK2 FIN
16. Noora Ruskola

[Pending]
FIN101 49er-FX Helsinki, Helsinki FIN FINNR5 FIN
17. Sarah STEYAERT
Julie BOSSARD
FRA871 49er-FX Nantes, France FRA FRASS1 FRA
18. Charlotte Dobson
Sophie Ainsworth
22 49er-FX Helensburgh, Argyll and Bute GBR GBRCD15 GBR
19. Kate Macgregor
Katrina Best
Gbr 99 49er-FX Poole, Dorset GBR Gbrkm34 GBR
20. Frances Peters
Nicola Groves
8 49er-FX Hayling island, Hauling island GBR Gbrfp3 GBR
21. Mayumi Roller
Kayla McComb
ISV391 49er-FX Cruz Bay, VI ISV ISVMR1 ISV
22. Giulia Conti
Francesca Clapcich
ITA747 49er-FX Brescia, Italia ITA ITAGC4 ITA
23. Ragna Agerup
Maia Agerup
NOR 888 49er-FX Osl0, Oslo NOR NORRA3 NOR
24. Helene Naess
Marie Ronningen
123 49er-FX Tønsberg, Duken NOR NORHN2 NOR
25. Griselda Khng
sara tan
396 49er-FX singapore, singapore SIN SINGK1 SIN
26. Dawn Liu
Joan Poh
SIN413 49er-FX Singapore, Singapore SIN SINDL2 SIN
27. Lisa Ericson
Hanna Klinga
Swe381 49er-FX Norrköping, Östergötland SWE Swele6 SWE
28. Randi Forså
Nathalie Lagergren
SWE 939 49er-FX Gothenburg, Sweden SWE NORRF2 SWE
29. Julia Gross
Cecilia Jonsson
116 49er-FX Saltsjöbaden, Stockholm SWE SWEJG13 SWE
30. Johanna Sommarlund
Therese Antman
SWE113 49er-FX Stocksund, STOCKHOLM SWE SWEJS30 SWE
31. Debbie Capozzi
Molly O'Bryan Vandemoer
816 49er-FX Blue point, Ny USA USADC11 USA
32. Paris Henken
Helena Scutt
USA 826 49er-FX Coronado, CA USA USAPH79 USA
33. Kristen Lane
Margaret Shea
USA216 49er-FX Larkspur, CA USA USAKL20 USA
34. Genny Tulloch
Kathleen Tocke
USA121 49er-FX San Francisco, CA USA USAGT8 USA
 


Finn
    Skipper/Crew Bow#/Sail# Class Hometown ISAF Country
1. brendan casey

AUS1 Finn surfers paradise, qld AUS AUSBC4 AUS
2. Jake Lilley

41 Finn Paddington, QLD AUS AUSJL12 AUS
3. Tony Parks

AUS 275 Finn Altona, Victoria AUS AUSTP3 AUS
4. Oliver Tweddell

AUS 261 Finn Cheltenham, Victoria AUS AUSOT1 AUS
5. Bruno Prada

BRA 1 Finn São Paulo, São Paulo BRA BRABP1 BRA
6. Jorge Zarif

BRA109 Finn São Paulo, São Paulo BRA BRAJZ4 BRA
7. Jim Cameron

CAN 11 Finn Thunder Bay, Ontario CAN CANJC16 CAN
8. Greg Douglas

CAN 5 Finn Toronto, Ontario CAN bargd1 CAN
9. Riley Finch

Can 99 Finn *, * CAN Canrf13 CAN
10. Stephen Fuccillo

CAN 991 Finn Rothesay, New Brunswick CAN usasf41 CAN
11. Rob Hemming

Can9 Finn TORONTO, ON CAN CANRH2 CAN
12. Kyle Martin

CAN 2 Finn Vancouver, BC CAN CANKM13 CAN
13. Martin Robitaille

110 Finn Deux-Montagnes, Quebec CAN CANMR7 CAN
14. Jeff Roney

CAN17 Finn Thunder Bay, Ontario CAN CANJR24 CAN
15. Ivan Kljakovic Gaspic

CRO 524 Finn Split, Dalmacija CRO CROIK3 CRO
16. Lauri Väinsalu

11 Finn Tallinn, Harjumaa EST ESTLV1 EST
17. giles scott

41 Finn portland, dorset GBR gbrgs20 GBR
18. Ross Hamilton

4 Finn Rathmichael, Dublin IRL IRLRH18 IRL
19. lanfranco cirillo

ITA212 Finn Roncadelle, brescia ITA ITALC43 ITA
20. Michele Paoletti

ITA164 Finn trieste, italy ITA itamp5 ITA
21. Enrico Voltolini

Ita 66 Finn Lerici, Italia sp ITA Itaev14 ITA
22. Vladimir Butenko

RUS21 Finn TIBURON, CA USA RUSVB10 RUS
23. alexey selivanov

1 Finn Krasnodar, Krasnodar RUS rusas8 RUS
24. Björn Allansson

SWE 6 Finn Göteborg, Sverige SWE SWEBA4 SWE
25. Peter Connally

USA 1214 Finn Newport Beach, CA USA USAPC43 USA
26. John F Dane

69 Finn Pass Christian, MS USA Usajd204 USA
27. Terry Greenfield

USA 22 Finn Fairhope, AL USA USATG38 USA
28. Jim Hunter

USA23 Finn Mobile, AL USA USAJH120 USA
29. Vladimir Krutskikh

rus 11 Finn korgashino, mytishi RUS rusvk3 USA
30. Gordon Lamphere

USA 21 Finn Lake Forest, IL USA USAGL12 USA
31. Luke Lawrence

usa 40 Finn Palm city, fl, Fl USA usall38 USA
32. MATT MCCOOL

CAN17 Finn KEY LARGO, FL USA USAMM274 USA
33. Andras Nady

USA1213 Finn Berkeley, CA USA USAAN7 USA
34. Louie Nady

USA 150 Finn Daphne, AL USA USALN4 USA
35. Caleb Paine

6 Finn San Diego, CA USA USACP65 USA
36. Joshua Revkin

USA31 Finn Branford, CT USA USAJR83 USA
37. Jim Revkin

USA 911 Finn Branford, CT USA USAJR30 USA
38. Henry Sprague

74 Finn Long Beach, Ca USA USAHS22 USA
39. Philip Toth

USA11 Finn Panorama city, Ca USA Usapt14 USA
 


Laser
    Skipper/Crew Bow#/Sail# Class Hometown ISAF Country
1. Julio Alsogaray

200624 Laser San Pedro, Buenos Aires ARG ARGJA1 ARG
2. Juan Ignacio Biava

192111 Laser Rosario, Santa Fé ARG ARGJB9 ARG
3. Juan Pablo Bisio

200623 Laser Rosario, Provincia ARG ARGJB6 ARG
4. Andrés Heredia

202580 Laser Belgrano, Capital Federal ARG ARGAH1 ARG
5. tomas pellejero

202562 Laser rosario, santa fe ARG argtp1 ARG
6. Agustin Vidal Incatasciato

200626 Laser Cordoba, Cordoba ARG ARGAV3 ARG
7. Tom Burton

206036 Laser Sydney, NSW AUS AUSTB17 AUS
8. lander BALCAEN

191112 Laser maarkedal, oost vlaanderen BEL bellb3 BEL
9. Wannes Van Laer

202016 Laser Brussels, Brussels BEL BELWV2 BEL
10. Bruno Fontes

203756 Laser Florianópolis, SC BRA brafb1 BRA
11. Robert Scheidt

176622 Laser São Paulo, São Paulo BRA BRARS4 BRA
12. Sandy Beatty

194503 Laser Toronto, ON CAN CANSB22 CAN
13. Greg Clunies

199191 Laser Branchton, Ontario CAN CANGC10 CAN
14. Robert Davis

200610 Laser Kingston, Ontario CAN CANRD9 CAN
15. Konrad Davy

200184 Laser Brampton, Ontario CAN CANKD7 CAN
16. Ian Elliott

195601 Laser Victoria, British Columbia CAN CANIE1 CAN
17. Max Gallant

206171 Laser Victoria, British Columbia CAN CANMG28 CAN
18. Vaughn Harrison

184589 Laser Aurora, ON CAN CANVH2 CAN
19. Alexander Heinzemann

197160 Laser Delta, BC CAN canah10 CAN
20. Fillah Karim

188620 Laser *, * CAN CANFK3 CAN
21. Robert Lalonde

20397 Laser Pickering, Ontario CAN CANRL8 CAN
22. Evert McLaughlin

206608 Laser Toronto, ON CAN canem9 CAN
23. Justin Norton

199395 Laser Ottawa, Ontario CAN Canjn2 CAN
24. Lee Parkhill

197120 Laser Oakville, Ontario CAN CANLP2 CAN
25. Tom Ramshaw

197561 Laser Toronto, Ontario CAN CANTR3 CAN
26. Matthew Ryder

197116 Laser TORONTO, Ontario CAN CANMR5 CAN
27. Matthew Sherar

203914 Laser Toronto, Ontario CAN CANMS36 CAN
28. Nick Smith

204237 Laser Victoria, British Columbia CAN CANNS12 CAN
29. Victor Sullivan

196275 Laser Montreal, Quebec CAN CANVS6 CAN
30. forrest wachholz

203918 Laser *, * CAN canfw3 CAN
31. Bryant Wood

206123 Laser Halifax, Nova Scotia CAN CANBW15 CAN
32. Matias Del Solar

161167 Laser Santiago, RM CHI chimd1 CHI
33. nicolas hernandez

COL732028 Laser Cartagena, Bolivar COL COLNH1 COL
34. Filip Jurišić

197294 Laser Hvar, Splitsko-Dalmatinska CRO CROFJ1 CRO
35. TONČI STIPANOVIĆ

204731 Laser split, SPLIT-DALATINSKA CRO CROTS1 CRO
36. Pavlos Kontides

205124 Laser Limassol, Limassol CYP CYPPK1 CYP
37. Viktor Teply

202887 Laser Kurim, Czech Reepublic CZE czevt1 CZE
38. Enrique José Arathoon

180192 Laser Santa Ana, El Salvador ESA ESAEA1 ESA
39. JOAQUIN BLANCO

197295 Laser las palmas de gc, SPAIN ESP ESPJB22 ESP
40. Guillermo Flores Martín

190992 Laser El Rompido, Huelva ESP ESPGF7 ESP
41. Karl-Martin Rammo

202437 Laser Viimsi, Harjumaa EST ESTKR1 EST
42. Mattias Lindfors

FIN 198227 Laser Helsinki, Helsinki FIN FINML4 FIN
43. Kaarle Tapper

202978 Laser Helsinki, Finland FIN FINKT4 FIN
44. Fredrik Westman

204944 Laser Hangöby, Nyland FIN FINFW1 FIN
45. Elliot Hanson

206491 Laser Macclesfield, Cheshire GBR GBREH20 GBR
46. Alex Mills Barton

206288 Laser Seaford, East Sussex GBR GBRAM72 GBR
47. Nick Thompson

201402 Laser Exeter, Devon GBR GBRNT3 GBR
48. Jack Wetherell

201481 Laser SNAITH, EAST YORKSHIRE GBR GBRJW88 GBR
49. Juan Maegli

192384 Laser Guatemala, Guatemala GUA GUAJM2 GUA
50. Balazs Tomai

197711 Laser Kápolnásnyék, Fejér HUN huntt3 HUN
51. Cy Thompson

204048 Laser Barrington, RI USA isvct1 ISV
52. Giovanni Coccoluto

ITA204700 Laser muggia, ts ITA ITAGC55 ITA
53. Marco Gallo

196685 Laser Salerno, Alerno ITA Itamg25 ITA
54. francesco marrai

205243 Laser livorno, italy ITA itafm44 ITA
55. ALESSIO SPADONI

205247 Laser TRIESTE, ITALIA ITA ITAAS36 ITA
56. Enrico Strazzera

203102 Laser Cagliari, Italy ITA Itaes14 ITA
57. kenji nanri

196466 Laser Saga, Saga JPN JPNKN17 JPN
58. Ander Belausteguigoitia

204223 Laser Mexico city, D.F. MEX MEXAB2 MEX
59. Yanic Gentry

201329 Laser Zapopan, Jalisco MEX MEXYG1 MEX
60. Ricardo Montemayor

202170 Laser North Vancouver, BC CAN MEXRM4 MEX
61. Yuri Hummel

206431 Laser Almere, FL NED NEDYH1 NED
62. Sinclair Jones

204578 Laser Lima, Lima PER PERSJ1 PER
63. Stefano Peschiera

199998 Laser Lima, San Isidro, Lima PER PERSP1 PER
64. Kacper Ziemiński

196898 Laser Sępólno Krajeńskie, kujawsko-pomorskie POL POLKZ2 POL
65. Gustavo Lima

202210 Laser Lisboa, Portugal POR PORGL1 POR
66. Eduardo Marques

202211 Laser Lisboa, Lisboa POR porem3 POR
67. Rui Silveira

203371 Laser Lisboa Oeiras, Lisboa POR PORRS4 POR
68. PEDRO Fernandez Gamboa

174311 Laser *, * PUR CUBPF7 PUR
69. RAMON GONZALEZ

175565 Laser SALINAS, PR USA PURRG1 PUR
70. Juan Perdomo

PUR175595 Laser Miami, Florida USA PURJP3 PUR
71. Scott Sydney

204638 Laser Singapore, Singapore SIN SINSS2 SIN
72. Zan Luka Zelko

SLO 195998 Laser Maribor, Maribor SLO SLOZZ2 SLO
73. Emil Cedergardh

204437 Laser Göteborg, Sverige SWE SWEEC1 SWE
74. Andrew Lewis

184116 Laser Port of spain, Westmoorings TRI TRIAL1 TRI
75. Alp Rodopman

191812 Laser Boston, Massachusetts USA TURAR1 TUR
76. David Anthes

195943 Laser Santa Cruz, California USA usada49 USA
77. Chris Barnard

194180 Laser Newport Beach, CA USA USACB63 USA
78. Erik Bowers

203751 Laser Excelsior, MN USA USAEB43 USA
79. Charlie Buckingham

182345 Laser Newport Beach, California USA usacb64 USA
80. Thomson Butcher

204106 Laser Houston, TX USA USATB102 USA
81. Alec Chicoine

201286 Laser Westerville, Ohio USA usaac113 USA
82. Richard Didham

187393 Laser San Diego, Ca USA usard97 USA
83. Max Guerriero

181125 Laser *, * USA USAMG103 USA
84. Philip Karcher

191958 Laser Sarasota, Florida USA USAPK55 USA
85. Brandon Lee Kirby

USA 204410 Laser *, * USA USABK63 USA
86. Tristan Lara

196859 Laser *, * USA USATL70 USA
87. Matthew Long

200191 Laser *, * USA USAML102 USA
88. Greg Martinez

188149 Laser Kemah, TX USA USAGM49 USA
89. Marshall McCann

199338 Laser *, * USA USAMM228 USA
90. Luke Muller

191997 Laser Fort Pierce, FL USA USALM60 USA
91. James Pulsford

USA188150 Laser *, * USA USAJP182 USA
92. Scott Rasmussen

204424 Laser *, * USA USASR71 USA
93. Patrick Shanahan

188969 Laser *, * USA USAPS104 USA
94. Alden Shattuck

180050 Laser Stuart, FL USA USAAS33 USA
95. Rick Strilky

176078 Laser Chicago, iL USA Usars53 USA
96. Frederick Vranizan

197265 Laser Shoreline, Washington USA USAFV1 USA
97. Erik Weis

188663 Laser Fort Lauderdale, FL USA USAEW55 USA
 


Laser Radial
    Skipper/Crew Bow#/Sail# Class Hometown ISAF Country
1. Cecilia Carranza Saroli

188759 Laser Radial Rosario, Santa Fe ARG ARGCC1 ARG
2. Lucía Falasca

205491 Laser Radial CABA, Ciudad de Buenos Air ARG ARGLF1 ARG
3. Emma Plasschaert

202643 Laser Radial Oostende, West-Vlaanderen BEL BELPE1 BEL
4. Evi Van Acker

202970 Laser Radial Zaffelare, Oost-Vlaanderen BEL BELEV2 BEL
5. Tatyana DROZDOVSKAYA

204706 Laser Radial Minsk, Minsk BLR BLRTD1 BLR
6. Fernanda Demétrio Decnop Coelho

BRA175473 Laser Radial Niterói, Rio de Janeiro BRA BRAFD2 BRA
7. Odile Ginaid

175470 Laser Radial Vitoria, Espirito Santo BRA BRAOG1 BRA
8. Gabriella Kidd

187435 Laser Radial *, * BRA BRAGK5 BRA
9. Rebecca Abelson

204438 Laser Radial Montreal, Quebec CAN CANRA3 CAN
10. Brenda Bowskill

204468 Laser Radial whitby, Ontario CAN canbb14 CAN
11. Maura Dewey

191531 Laser Radial Victoria, BC CAN CANMD9 CAN
12. Sarah Douglas

195592 Laser Radial Toronto, ON CAN CANSD7 CAN
13. Ingrid Merry

192023 Laser Radial OAKVILLE, ON CAN CANIM6 CAN
14. Claire Merry

206113 Laser Radial Oakville, ON CAN CANCM11 CAN
15. Rae-Anne Norwood

191912 Laser Radial Gatineau, QC CAN CANRN2 CAN
16. Corinne Peters

198678 Laser Radial Bedford, Nova Scotia CAN CANCP18 CAN
17. Bronwyn Richardson

CAN194521 Laser Radial Toronto, Ontario CAN CANBR12 CAN
18. Violet Stafford

195591 Laser Radial Toronto, Ontario CAN CANVS3 CAN
19. Carolina Ponton

Col 792 Laser Radial Cartagena, Bolívar COL COLCP1 COL
20. Marketa Audyova

196989 Laser Radial Brno, Czech Republic CZE CZEMA1 CZE
21. Anne-Marie Rindom

204749 Laser Radial Aarhus N, Jylland DEN DENAR2 DEN
22. Sarah Gunni Toftedal

204750 Laser Radial Vanløse, Copenhagen DEN DENSG3 DEN
23. Niki Blässar

FIN 200655 Laser Radial Helsinki, Finland FIN FINNB4 FIN
24. Chloe Martin

201124 Laser Radial Lymington, Hampshire GBR GBRCM36 GBR
25. Hannah Snellgrove

202551 Laser Radial Lymington, Hampshire GBR GBRHS12 GBR
26. Alison Young

202411 Laser Radial Portland, Dorset GBR Gbray5 GBR
27. VASILEIA KARACHALIOU

194857 Laser Radial GLYFADA-ATHENS, GREECE GRE GREVK5 GRE
28. Andrea Aldana

176196 Laser Radial Guatemala, Guatemala GUA GUAAA1 GUA
29. Annalise Murphy

199417 Laser Radial Dublin 14, Dublin IRL IRLAM24 IRL
30. Sorcha Ni Shuilleabhain

198435 Laser Radial *, * IRL IRLSN8 IRL
31. Laura Cosentino

204255 Laser Radial Mestre Venice, Venice ITA ITALC16 ITA
32. Silvia Zennaro

206212 Laser Radial Chioggia, Venezia ITA ITASZ7 ITA
33. Stephanie Devaux-Lovell

LCA 184402 Laser Radial Castries, XXXX LCA LCASD1 LCA
34. Natalia Montemayor

199929 Laser Radial North Vancouver, B.C. CAN MEXNM1 MEX
35. Elena Oetling

200614 Laser Radial Chapala, Jalisco MEX MexEO1 MEX
36. Marit Bouwmeester

204276 Laser Radial Den Haag, Zuid Holland NED nedmb7 NED
37. Caterina Romero

201218 Laser Radial Lima, Lima PER Percr1 PER
38. paloma schmidt gutierrez

182332 Laser Radial lima, lima PER PERPS1 PER
39. Elizabeth Yin

186755 Laser Radial Singapore, Singapore SIN Siney1 SIN
40. Cagla Donertas

202611 Laser Radial Istanbul, Kadikoy TUR TURCD5 TUR
41. Claire Dennis

182841 Laser Radial San Francisco, California USA USACD26 USA
42. Christina Frost

199199 Laser Radial Nokomis, FL USA USACF54 USA
43. Riley Legault

199385 Laser Radial Bonita Springs, FL USA USARL112 USA
44. Christine Neville

199535 Laser Radial Portsmouth, RI USA USACN18 USA
45. Christina Persson

199400 Laser Radial Weston, FL USA USACP88 USA
46. paige railey

197111 Laser Radial CLearwater, FL USA usapr8 USA
47. Erika Reineke

204413 Laser Radial Fort Lauderdale, Florida USA USAER45 USA
48. Dana Rohde

201322 Laser Radial Richmond Hill, Georgia USA USADR98 USA
49. D'amy Steward

200400 Laser Radial *, * USA USADS166 USA
50. Danielle Valdes-Pages

188683 Laser Radial Coral Gables, Florida USA USADV30 USA
51. Erika Vranizan

184502 Laser Radial Seattle, WA USA USAEV8 USA
52. Hanne Weaver

194042 Laser Radial Gig Harbor, Washington USA USAHW13 USA
53. Andrea Luna Ruiz

VEN 192036 Laser Radial Norfolk, Virginia USA VENAL3 VEN
 


Nacra 17
    Skipper/Crew Bow#/Sail# Class Hometown ISAF Country
1. Lucas Gonzalez Smith
Moira Gonzalez Smith
ARG 170 Nacra 17 tolosa - La Plata, Buenos Aires ARG ARGLG1 ARG
2. Nicole van der Velden
Thys Visser Mattenbies
ARU 212 Nacra 17 Noord, Noord ARU ARUNV1 ARU
3. Darren Bundock
Nina Curtis
057 Nacra 17 North Avoca, NSW AUS AUSDB1 AUS
4. Euan McNicol
Lucinda Whitty
AUS158 Nacra 17 Sydney, NSW AUS AUSEM1 AUS
5. Jason Waterhouse
Lisa Darmanin
AUS133 Nacra 17 Newport, NSW AUS AUSJW14 AUS
6. Thomas Zajac
Tanja Frank
AUT 205 Nacra 17 Wien, Wien AUT AUTTZ1 AUT
7. Clinio Marcelino de Freitas Neto
Claudia Swan de Freitas
BRA112 Nacra 17 Niterói, Rio de Janeiro BRA BRACD18 BRA
8. Luke Ramsay
Nikola Girke
CAN100 Nacra 17 Vancouver, British Columbia CAN CANLR2 CAN
9. Lin Ea Cenholt Christiansen
Anders Thomsen
82 Nacra 17 Copenhagen, Copenhagen DEN DENLC4 DEN
10. Anne-Line Lyngsø Thomsen
Søren Wiegand Kristensen
DEN 080 Nacra 17 Risskov, Aarhus DEN DENAL12 DEN
11. Allan Norregaard
Line Just
17 Nacra 17 Svendborg, Svendborg DEN DENAN1 DEN
12. Iker Martinez
TARA PACHECO
204 Nacra 17 IRUN, GIPUZKOA ESP ESPMM8 ESP
13. Toni Rivas
Laia Tutzo
ESP016 Nacra 17 Castelldedefels, Barcelona ESP ESPTR ESP
14. INGRID PETITJEAN
OLIVIER BACKES
FRA179 Nacra 17 MARSEILLE, PACA FRA FRAIP1 FRA
15. Lucy Macgregor
Andy Walsh
GBR 42 Nacra 17 Poole, Dorset GBR GBRLM22 GBR
16. Ben Saxton
Hannah Diamond
GBR 181 Nacra 17 Hamble, Southampton GBR GBRBS13 GBR
17. Pippa Wilson
John Gimson
058 Nacra 17 Southampton, Southampton GBR GBRPW25 GBR
18. Vittorio Bissaro
Silvia Sicouri
ITA037 Nacra 17 verona, italia ITA ITAVB9 ITA
19. federica salvà
Francesco Bianchi
ita055 Nacra 17 castelletto di brenzone vr, verona ITA ITAFS14 ITA
20. Gabrio Zandonà
Giulia Zappacosta
087 Nacra 17 Rome, Rome ITA itagz1 ITA
21. Enrique Figueroa
Terri Mckenna
PUR026 Nacra 17 San Juan, P.R. PUR PURef1 PUR
22. Sandra Sandqvist
Rasmus Rosengren
SWE054 Nacra 17 Stockholm, Sweden SWE SWESS1 SWE
23. Courtney Clamp
David Thomas Whitehurst
USA136 Nacra 17 Pensacola, Florida USA USACC174 USA
24. Robert Daniel
Catherine Shanahan
038 Nacra 17 Clearwater, FL USA USARD2 USA
25. Katie Flood
Keenan Madewell
USA189 Nacra 17 Miami, FL USA USAKF36 USA
26. Steph Hudson
David Hein
USA 025 Nacra 17 Chicago, IL USA USASH40 USA
27. Eric Lawrence

[Pending]
171 Nacra 17 Palm city, fl, Fl USA USAEL39 USA
28. Mark MENDELBLATT
Carolina MENDELBLATT
USA27 Nacra 17 Miami, FL USA USAMM9 USA
29. Sarah Newberry
John Casey
031 Nacra 17 miami, fl USA USASN15 USA
30. Taylor Reiss
Sarah Lihan
023 Nacra 17 Panama City, Florida USA USATR57 USA
31. Sarah Streater
Matthew Whitehead
USA169 Nacra 17 Flagler Beach, FL USA USASS152 USA
32. Sandra Tartaglino
jonathan farrar
USA033 Nacra 17 Tiverton, RI USA USAST11 USA
33. Jeremy Wilmot
Louisa Chafee
USA132 Nacra 17 Newport, RI USA AUSJW27 USA
 


RSX-Men
    Skipper/Crew Bow#/Sail# Class Hometown ISAF Country
1. Santiago Lazzari

ARG400 RSX-Men Vicente Lopez, Buenos Aires ARG argsl9 ARG
2. JUAN CRUZ MANZO

ARG619 RSX-Men SANTA FE, SANTA FE ARG ARGJM18 ARG
3. Mariano Reutemann

ARG 8 RSX-Men Villa Carlos Paz, Cordoba ARG argmr2 ARG
4. Bautista Saubidet Birkner

ARG 401 RSX-Men Buenos aires, Buenos aires ARG ARGBS1 ARG
5. GABRIEL BASTOS PEREIRA

BRA 127 RSX-Men VITÓRIA, ESPIRITO SANTO BRA BRAGB22 BRA
6. Ricardo Santos

BRA 1 RSX-Men Búzios, Rio de Janeiro BRA BRAPN1 BRA
7. Jean-Sébastien Fugère

CAN-51 RSX-Men yamachiche, Quebec CAN CANJF19 CAN
8. Max Robinson

CAN 21 RSX-Men Toronto, ON CAN CANMR9 CAN
9. Gabriel Verrier-Paquette

CAN 29 RSX-Men Outremont, Quebec CAN CANGV1 CAN
10. Camilo Galeano

Col64 RSX-Men Cartagena, Bolivar COL Colcg2 COL
11. Andreas Cariolou

CYP- 1 RSX-Men Nicosia, Nicoia CYP CYPAC1 CYP
12. Daniel Blinnikka

FIN-5 RSX-Men Vantaa, Vantaa FIN FINDB3 FIN
13. Byron Kokkalanis

GRE 8 RSX-Men Athens, Vari GRE GREBK1 GRE
14. nimrod Mashich

isr-21 RSX-Men micmoret, Tel Aviv (Gosh Dan) ISR ISRNM1 ISR
15. MARCANTONIO BAGLIONE

ITA 2 RSX-Men PALERMO, ITALIA ITA ITAMB6 ITA
16. Daniele Benedetti

ITA 60 RSX-Men Civitavecchia, Italy/rome ITA ITADB41 ITA
17. mattia camboni

ITA 88 RSX-Men Civitavecchia, roma ITA ITAMC141 ITA
18. makoto tomizawa

JPN11 RSX-Men yokohama, kanagawa JPN JPNMT2 JPN
19. Neel Vora

KEN 1 RSX-Men San Mateo, California USA KENNV1 KEN
20. Ignacio Berenguer

MEX 11 RSX-Men Cancun, Quintana Roo MEX MEXIB4 MEX
21. Mario Flores Bravo

MEX50 RSX-Men *, * MEX MEXMF1 MEX
22. MAURICIO MARTINEZ DE ALVA

MEX2 RSX-Men BENITO JUAREZ, QUINTANA ROO MEX MEXMM1 MEX
23. David Mier y Teran

MEX 1 RSX-Men Merida, Yucatan MEX MEXDM2 MEX
24. Daniel QUINTANILLA PÉREZ

Mex 24 RSX-Men Cancun, Quintana Roo MEX MEXDQ1 MEX
25. JUAN FERNANDO BAZO

PER30 RSX-Men LIMA, LIMA PER PERJB3 PER
26. Ek Boonsawad

Tha 8 RSX-Men Banglamong, Chonburi THA THAEB1 THA
27. Carson Crain

USA75 RSX-Men Houston, TX USA usacc106 USA
28. Sean Kelly

USA88 RSX-Men San Francisco, CA USA USASK17 USA
29. Raul Lopez

USA 529 RSX-Men Miami, Florida USA USARL109 USA
30. Malo Ouallet

US-142 RSX-Men Palm Harbor, Florida USA USAMO32 USA
31. Pedro Tomás Pascual

USA 11 RSX-Men El Puerto de Santa María, Cádiz (Spain) ESP USAPP41 USA
32. Jonathan Rudich

USA 528 RSX-Men Clearwater, Florida USA USAJR183 USA
 


RSX-Women
    Skipper/Crew Bow#/Sail# Class Hometown ISAF Country
1. Lucía Idoyaga

ARG 431 RSX-Women Capital Federal, Buenos Aires ARG ARGLI1 ARG
2. Patrícia Freitas

BRA8 RSX-Women Rio de Janeiro, Rio de Janeiro BRA BRAPF4 BRA
3. Bruna Martinelli Cesário de Mello

BRA 49 RSX-Women RECIFE, PE BRA BRABC3 BRA
4. Laurence Bonneau-Charland

CAN 65 RSX-Women Sainte-Agathe-des-Monts, Quebec CAN CANLB12 CAN
5. fannie de alcala

CAN 17 RSX-Women val-david, Québec CAN canfd9 CAN
6. Olivia Mew

CAN 24 RSX-Women Toronto, Ontario CAN CANOM1 CAN
7. Lizeth Loaiza Rojas

COL-7 RSX-Women TULUA, VALLE DEL CAUCA COL COLLL1 COL
8. Charline Picon

FRA 4 RSX-Women la rochelle, charente maritime FRA FRACP3 FRA
9. Isobel Hamilton

30 RSX-Women Launceston, Cornwall GBR GBRIH12 GBR
10. Bryony Shaw

GBR 94 RSX-Women Poole, Dorset GBR GBRBS1 GBR
11. Veronica Fanciulli

ITA 82 RSX-Women Civitavecchia, Italy/Rome ITA ITAVF12 ITA
12. Laura Linares

ITA 11 RSX-Women Marsala, Trapani ITA ITALL6 ITA
13. flavia tartaglini

Ita 46 RSX-Women roma, rm ITA itaft1 ITA
14. Sofia Gutierrrez

Mex 25 RSX-Women Cancún, Quintana Roo MEX MEXSG2 MEX
15. NICOLE LEVEL

MEX 13 RSX-Women cozumel, Quintana Roo MEX MEXNL2 MEX
16. Cristina Ortiz Vivas

MEX-68 RSX-Women Bucerias, Nayarit MEX MEXCO1 MEX
17. Demita Vega De Lille

MEX 9 RSX-Women Cozumel, Quintana Roo MEX MEXDV4 MEX
18. Farrah Hall

USA 1 RSX-Women Annapolis, MD USA USAFH8 USA
19. Andrea Holm

SWE 10 RSX-Women Stocksund, Stockholm SWE SWEAH20 USA
20. Marion Lepert

USA-143 RSX-Women Belmont, CA USA USAML108 USA
21. Solvig Sayre

USA009 RSX-Women Vineyard Haven, MA USA USASS116 USA
 


SKUD-18
    Skipper/Crew Bow#/Sail# Class Hometown ISAF Country
1. John McRoberts
Jackie Gay
CAN58 SKUD-18 Victoria, BC CAN CANJM 34 CAN
2. Alexandra Rickham
Niki Birrell
GBR057 SKUD-18 EPSOM, Surrey GBR GBRAR50 GBR
3. Sarah Everhart-Skeels
Gerard Tiernan
USA 022 SKUD-18 Tiverton, RI USA USASE19 USA
4. Ryan Porteous
Cindy Walker
04 SKUD-18 San Diego, CA USA USARP100 USA
 


Sonar
    Skipper/Crew Bow#/Sail# Class Hometown ISAF Country
1. Paul Tingley
Logan Campbell
Scott Lutes
829 Sonar Halifax, Nova Scotia CAN CANPT1 CAN
2. bruno jourdren
eric flageul
nicolas vimont vicary
fra840 Sonar carantec, bretagne FRA frabj9 FRA
3. John Robertson
Hannah Stodel
Stephen Thomas
1 Sonar Portland, Dorset GBR GBRJR31 GBR
4. Antonio Sanpere
David Flaherty
Bobby Blackwell
755 Sonar Christiansted, Virgin Islands ISV ISVAS2 ISV
5. Aleksander Wang-Hansen
Marie Solberg
Per Eugen Kristiansen
1 Sonar Oslo, Oslo NOR NORAW2 NOR
6. Rick Doerr
Hugh Freund
Tim Angle
USA674 Sonar Clifton, N.J. USA USARD86 USA
7. andrew fisher

[Pending]
usa 810 Sonar greenwich, ct USA usaaf4 USA
8. John Twomey
Ian Costelloe

[Pending]
IRL694 Sonar Kinsale, Cork IRL IRLJT3 USA
 


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by US SAILING Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2009 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta Network