Registrants For
The 14th Annual Lake Norman Hospice Regatta
to benefit

Hospice & Palliative Care Lake Norman

May 30-June 01, 2014
54 people have registered for this event

Division 1 (J/70)
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. Ratko Vujicic


Mistress 65 Division 1 (J/70)
Fort Mill, SC LNYC
2. John Rawson
Renee Rawson

Spike 196 Division 1 (J/70)
Durham, NC LNYC
3. Ken Corsig


Lucky Charm 62 Division 1 (J/70)
Charlotte, NC LNYC
4. Richard Jones


smokin j 486 Division 1 (J/70)
mooresville, nc Lake Norman Yacht Club
 


Division 1 (U20)
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. Don Corey
Treez Decker

fore 25 Division 1 (U20)
cornelius, nc LNYC
2. Bill Wiggins


Running With Scissors 50 Division 1 (U20)
York, SC Lake Norman Yacht Club
3. Kenneth (BJ) Jones


Rumbullion 151 Division 1 (U20)
Cornelius, NC Lake Norman Yacht Club
4. Richard Mayberry


Mighty Mouse 21 Division 1 (U20)
Pisgh Forest, NC OYC
5. Stephen Rose


You Sassy B! 227 Division 1 (U20)
Columbia, South Carolina Columbia Sailing Club
6. Peter Marriott
Bob "the man"McGrath

Boat formally know as 174 Division 1 (U20)
Charlotte, NC LNYC
7. Chris Gorni


La Dolce Vita 150 Division 1 (U20)
Cary, NC LNYC
8. Tom Lawton
Mark Aspland

antics 88 Division 1 (U20)
Asheville, NC LNYC
9. john ketner
John Park

Work Release 87 Division 1 (U20)
Charlotte, NC LNYC
10. elzworth wiesenmayer


lotsaknots 148 Division 1 (U20)
Mooresville, NC LNYC
 


Division 3 (Cruising)
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. PATRICK RYKENS


Go for it! 2537 Division 3 (Cruising)
Charlotte, NC Lake Norman Yacht Club
2. Richard Blocker


Simple Pleasures 3479 Division 3 (Cruising)
Summerfield, NC PYC
3. Chris Greenman


Spirits III 5541 Division 3 (Cruising)
Cornelius, NORTH CAROLINA Outrigger Yacht Club
4. John Olsen


John's Girl None Division 3 (Cruising)
Conover, NC none
5. Richard Ferrar


Surprise! 229 Division 3 (Cruising)
Troutman, NC LNYC
6. wayne Mackey


Temptress 138 Division 3 (Cruising)
Hickory N C, N C none
7. John ogden


Schock Therapy 31295 Division 3 (Cruising)
hendersonville, nc LNYC
 


Division 4 (Flying Scot)
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. Chuck Gise


Flying Scot 2070 Division 4 (Flying Scot)
Fort Mill, South Carolina LNYC
2. Elizabeth Elden


5866 Division 4 (Flying Scot)
Mooresville, NC LNYC
3. Sean O'Donnell


Rhino 5691 Division 4 (Flying Scot)
Cornelius, NC NC Community Sailing
4. joseph lux


3211 Division 4 (Flying Scot)
mooresville, NC lnyc
5. William Ross


Moxie 6020 Division 4 (Flying Scot)
Mooresville, NC - North Carolina LNYC
6. Peter Beam


Grumpy Old Geezer 3501 Division 4 (Flying Scot)
Sherrills Ford, NC Lake Norman Yacht Club
 


Division 4 (Highlander)
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. Steve Hesler


1003 Division 4 (Highlander)
Mooresville, NC Lake Norman Yacht Club
2. Claude McNeill


Cosmic Debris 92 Division 4 (Highlander)
Elkin, NC LNYC
3. Tom Raymond


Lollygagger 916 Division 4 (Highlander)
Mooresville, NC LNYC
 


Division 4 (San Juan 21)
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. John Davidson


Mullet 1697 Division 4 (San Juan 21)
Mooresville, NC LNYC
 


Division 4 (Thistle)
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. Mark Gise


3951 Division 4 (Thistle)
Stanfield, NC LNYC
2. Derek Binkley


2870 Division 4 (Thistle)
Mebane, NC LNYC
3. Donald Read


LoLo 2450 Division 4 (Thistle)
Asheville, NC Ashevile Sailing Club
 


Division 5 (420)
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. Max Thompson


11 Division 5 (420)
Mooresville, NC Lake Norman Yacht Club
2. Hogan O'Donnell


420 TBD Division 5 (420)
Cornelius, NC NC Community Sailing
3. Travis Tucker
Patrick Mazzeo

7280 Division 5 (420)
Blowing Rock, NC Lake Normay Yacht Club
4. Alexander Mazzeo
Kaylyn Gise

9 Division 5 (420)
Beaufort, SC Beaufort Yacht & Sailing Club
5. Kyle Mergenthaler


4913 Division 5 (420)
cornelius, nc lake norman yacht club
6. Matthew Chenard


Tbd 12 Division 5 (420)
Mooresville, NC LNYC
7. Ben Newman


2 Division 5 (420)
Mooresville, NC - North Carolina member
 


Division 5 (Laser Radial)
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. Jordan Wiggins


#Jwow 164293 Division 5 (Laser Radial)
York, South Carolina Lake Norman Yacht Club
2. William Bowden


175550 Division 5 (Laser Radial)
Mooresville, North Carolina LNYC
3. Floris Stratman


205506 Division 5 (Laser Radial)
Davidson, NC LNYC
4. Renee Rawson


159065 Division 5 (Laser Radial)
Durham, NC LNYC
 


Division 5 (Optimist Blue)
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. Sullivan O'Donnell


13362 Division 5 (Optimist Blue)
Cornelius, NC NC Community Sailing
2. Kenny Corsig


18702 Division 5 (Optimist Blue)
Charlotte, NC LNYC
3. Garrett Mergenthaler


18100 Division 5 (Optimist Blue)
Cornelius, Nc LNYC
4. Joshua Mergenthaler


17383 Division 5 (Optimist Blue)
Cornelius, North Carolina LNYC
 


Division 5 (Optimist White)
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. Althea Dumet


12 Division 5 (Optimist White)
Concord, NC North Carolina Community Sailing and Rowing
2. Clare Elden Gaule


17350 Division 5 (Optimist White)
Mooresville, NC LNYC
3. Thomas Mazzeo


15122 Division 5 (Optimist White)
Beaufort, SC Beaufort Yacht & Sailing Club
4. Ben McCoy


Opti 80853 Division 5 (Optimist White)
Cornelius, NC NC Community Sailing & Rowing
5. Austin O'Connor


Sea Hawk 9507 Division 5 (Optimist White)
Charlotte, NC LNYC
 


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2019 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta NetworkPowered by Regatta Network