Registrants For
Sarasota One Design Midwinters

March 20-22, 2015
82 people have registered for this event

Albacore
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. Rolf Zeisler


8122 Albacore
Pasadena, MD WRSC
2. Barry Wicks


8069 Albacore
Warfield, Berkshire Maidenhead Sailing Club
3. Sterling Spruill


8191 Albacore
Suffolk, VA Hampton YC
4. Michael Heinsdorf


8125 Albacore
Washington, DC PRSA
5. Hazel Smith


8154 Albacore
Tewkesbury, Gloucestershire Tewkesbury Cruising and Sailing Club
6. Howard Witt


GBR 7987 Albacore
Winterbourne Bassett, Wiltshire Maindenhead Sailing club UK
7. Matthew Thompson


8155 Albacore
Tewkesbury, GLOS Tewkesbury Cruising and Sailing Club
8. Barney Harris


8200 Albacore
Arlington, VA PRSA
9. Paul Clifford


8184 Albacore
Toronto, Ontario Westwood Sailing Club
10. Trevor Smith


8000 Albacore
Wareham, Dorset Parkstone Yacht Club
11. Marty Minot


7971 Albacore
Forest, VA None
12. Jeremy Rook


8128 Albacore
South Petherton, Somerset Lyme Regis S C
13. Mike Banner


8133 Albacore
Kingsley, Cheshire Leigh and Lowton
14. Judy Armstrong


8209 Albacore
Middlesbrough, Cleveland Scalind Dam Sailing Club
15. Kenneth Richards


8134 Albacore
yarm, Cleveland SCALING DAM SAILING CLUB
16. Stephen Bailey


6504 Albacore
Ilkeston, Derbyshire The Nottingham Sailing Club
17. Darren Monster


7363 Albacore
North York, Ontario OHCC
18. Richard Smith


6959 Albacore
Leigh On Sea, Essex Benfleet Yacht Club
19. Khin Thein


7984 Albacore
Great Falls, VA -
20. Pasquale Leone


8120 Albacore
toronto, ontario St Jamestown Sailing Club
21. David Provan


8149 Albacore
Toronto, ON OHCC/RCYC
22. Ken Clarke


7419 Albacore
BEAMSVILLE, ONTARIO OUTER HARBOUR CENTREBOARD CLUB
23. Michael Williamson


8195 Albacore
Toronto, ON TISC
24. Christine Kelly


8150 Albacore
Toronto, Ontario Mooredale Sailing Club
25. Nicholas Allen


8023 Albacore
Arlington, Virginia PRSA
26. Lloyd Leonard


8083 Albacore
Washington, DC PRSA
27. James Stanley


8198 Albacore
Toronto, ON OHCC
28. Robert Bear


8123 Albacore
Rockville, Maryland West River Sailing Club
29. Brock munro


8201 Albacore
Toronto, Ontario Westwood Sailing Club
30. Tim Woodford


8013 Albacore
liverpool, nova scotia queens recreational boating association
31. Chris Gorton


CAN 7700 Albacore
Greenville, South Carolina Shelbourne YC
32. Adam Nicholson


6731 Albacore
Bala, Ontario RCYC/OHCC
33. Ian Brayshaw


7243 Albacore
Burlington, Ontario Outer Harbour Centreboard Club
34. Ian Duncan


VegvĂ­sir 8199 Albacore
Severna Park, MD West River Sailing Club
35. Ken Yamazaki


8167 Albacore
Toronto, Ontario J-Town
36. Jeff Krause


8220 Albacore
Newmarket, Ontario Mooredale
37. Jude Brown


8183 Albacore
Silver Spring, MO none
38. Almir Tavares


8185 Albacore
Toronto, ON none
39. Chris Masloski


8178 Albacore
Toronto, ON none
 


Daysailer
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. Christine Kelly


Swamp Thing 13 Daysailer
Dunedin, Florida Dunedin Boat Club
2. Janet Kreutzer
Bruce Kreutzer

Janna 14024 Daysailer
Palm Harbor, FL DBC
3. Robert Damon
Leslie Damon

Jamaican Me Crazy 13156 Daysailer
Midlothian, VA Greater Richmond Sailing Assoc
4. Bob Holsinger


Last Laugh 996 Daysailer
Clearwater, FL Daysailer Fleet 123
5. Mark Rother


Bad Aft 61 Daysailer
Largo, Florida Boca Ciega Yacht Club
 


E Scows
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. Jim Barr


E ticket I 26 E Scows
sarasota, fl sss
2. John Gallick
Bill Cottsworth

Synergy CR10 E Scows
North Port, Fl Sarasota Sailing Center
3. Bill Kimbell


Infinity LE3 E Scows
Longboat Key, FL SSS
4. Mont Echols


Wild Thing CH-5 E Scows
New Orleans, LA Southern Yacht Club
5. Robert Blomquist
Ted Weihe

Ego CH9 E Scows
Sarasota, Florida SSS
6. Charles Igo
Jack Zweber/Chad Carson

Big Fresh W9 E Scows
Birchwood, Minnesota White Bear Yacht Club
7. Bill Nolden


LA-11 E Scows
Venice, FL ?
8. William Misenheimer


CR50 E Scows
Sarasota, FL SSS
 


Flying Scot
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. Harry Carpenter


6098 Flying Scot
Deer Park, Maryland Deep Creek YRA, Maryland
 


Other
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. Mark Grinder


Bozo CH19 Other
Orchard Park, New York SSS
2. Donald Fancher
Richard Elsishans

System-E KU - 9 Other
Longboat Key, FL Sarasota Sailing Squadron
 


S2 7.9
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. AL Wolczyk jr


ALZYK 508 S2 7.9
Louisville, KY DCSC
2. Michael Gregg


STRAIGHT UP 518 S2 7.9
LOUISVILLE, KENTUCKY DERBY CITY SAILING CLUB
3. John Spierling


Rebel 496 S2 7.9
Shelby Twp, Mi Sarnia
 


VX One
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. Jim Myers


Satisfaction 152 VX One
[1][2][3]
Warwick, RI
2. Paul Currie


Wild deuces Can222 VX One
[1][2][3]
Estero, Florida
3. Jeff Jones


Animal 169 VX One
[1][2][3]
Belton, Tx
4. Bob Maccini

Ian Maccini
BLUE LOBSTER 167 VX One
[1][2][3]
Cumberland, RI
5. Andrew Walford


Commando 116 VX One
[1][2][3]
St Petersburg, FL
6. Timothy Pitts

joe ferra
Blue Flame ISV 178 VX One
[1][2][3]
Newport, Rhode Island
7. Michael Norris

Christina Norris
Robert Norris
Phillip Norris
Flash Rider 185 VX One
[1][2][3]
Plymouth, Massachusetts
8. Don Winston

George Martin
Terence Waldron
Sforzando USA145 VX One
[1][2][3]
Port Washington, NY
9. Sam Padnos

Josh Padnos
188 VX One
[1][2][3]
Holland, Michigan
10. John Potter

David Guggenheim
vx One 187 VX One
[1][2][3]
Beaufort, Sc
11. Paulo Milko


Milkoway 111 VX One
[1][2][3]
Lexington, MA
12. Justin Howard


Rosebud 159 VX One
[1][2][3]
Edmond, Oklahoma
13. Doug Fisher

Dean Maggio
106 VX One
[1][2][3]
Sarasota, FL
14. Christian Koppernaes

Hayden Bennet
VICTORY 153 VX One
[1][2][3]
Beaufort, South Carolina
15. Jeff Eiber

John Dunne
175 VX One
[1][2][3]
Cleveland, Ohio
16. Mark Witte


Water Rat 158 VX One
Leonardtown, MD Southern Maryland Sailing Association
17. Robert Bilthouse


BobSled 135 VX One
Odessa, FL Davis Island YC
18. Brian Bennet


103 VX One
Sarasota, FL SSS
 


Windmill
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. Allen Chauvenet


Beauty & The Beast 5586 Windmill
Washington, DC Rock Hall YC
2. Colin Browning


Bella 5252 Windmill
Tampa, Fl N/A
3. Lon Ethington


Pig Headed 5070 Windmill
St Petersburg, Fla st petersburg sailing center
4. Ralph Sponar III


Hummingbird 5060 Windmill
Pasadena, Maryland Rockhall Yacht Club
5. Arthur Anosov


Toothless 5527 Windmill
Rsukin, Florida Seneca Yacht Club
6. Lisa Fath


Elvis 4028 Windmill
Palmetto, Fl MRPF
 


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by US SAILING Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2017 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta Network