2017 ILYA Class X Championship Regatta
Delavan Lake Yacht Club | July 26-29, 2017

X Junior Fleet (67 boats)

Race 8
Race Information: Start Date/Time = July 26, 2017 00:00:00
PosSail SkipperCrewBoatClubPenalty Pts
1B11Jonah Boykin Chandler Jarecki Boaty McBoatfaceBeulah/ /0.00 1
2B99Augie Jarecki William Webber/ Ashley Mueller UNSBBeulah/ /0.00 2
3X13Suzanne Ackley Julia Janssen XackleyPine/ /0.00 3
4X4Ellie Harned Stella Marina WindhoverPine/ /0.00 4
5V213Meta Simon Fritz Simon SimonizedPewaukee/ /0.00 5
6I35Jared Plummer Joey Plummer JPOWERGeneva/ /0.00 6
7M35William Sweeney Katie Hanley Minnetonka/ /0.00 7
8W20Owen Harrod Hank Seum Shake n BakeWhite Bear/ /0.00 8
9J2Jack Scherer Jacob Bowman FearlessOshkosh/ /0.00 9
10OO144Jackson Walker Paxton Denton
Paige Beckes
LandSharkLaBelle/
/
/0.00 10
11I12Thomas Whowell Sailor Whowell G ForceGeneva/ /0.00 11
12X40Kit Harned Laney Sotos Special KPine/ /0.00 12
13V102Henry Ogden Anders Bekus Cool SailingPewaukee/ /0.00 13
14D8Skyler Swearingen Owen Kohut MinnowDelavan/ /0.00 14
15A25Austin Jaessing Max Jaessing Loose CannonCedar/ /0.00 15
16M11Kate Ness Jacob Zils LOCHNESSMinnetonka/ /0.00 16
17E84Ella Unterweger Myla Unterweger GRLZOkauchee/ /0.00 17
18W1Patrick Levins Robbie Dresen White Bear/ /0.00 18
19V7Sawyer Wozniak Max Krotts Whale'nPewaukee/ /0.00 19
20M9Lauren Strothman Lauren Olson Shiny ObjectMinnetonka/ /0.00 20
21V19Quinn Kaiser Charlie Bruss Full TiltPewaukee/ /0.00 22
22H5Will Simonson Jonah Simonson Hi 5Mendota/ /0.00 23
23P90CARTER THORESON SAM MAYER C SALTOKOBOJI/ /0.00 25
24M88Max Sigel Victoria Espi Clew LessMYC/ /0.00 26
25A14Lindsey Vollmar Justin Heimsch HamburgerCedar/ /0.00 27
26M3Connor Jewett John Lynch
Grady Strothman
Little CuppyMinnetonka/
/
/0.00 29
27V31Ella Schieble Carly Kiss Swag DivaPewaukee/ /0.00 30
28X26Anna Marshall Natalie Cartwright Y KnotPine/ /0.00 31
29B23Maggie Probst Annie Berg - co-skip The Anchor WomanBeulah/ /0.00 32
30D51Ian Mcclenathan Ethan Yarmo Papa's PrideDelavan/ /0.00 33
31A136Abby Eckert Allison Heimsch Not Too Sh-AbbyCedar/ ZFP/20.00% 34
32X2Jacob Zaiser Chris Horn Z' Ya LaterPine Lake/ /0.00 34
33V99Kamron Kaiser PJ Esser GoofballPewaukee/ /0.00 35
34OO4Eric Kunz Matt Kandziora DunamisLaBelle/ /0.00 36
35X31Henry Ackley Cole Schweda Super DuckPine/ ZFP/20.00% 37
36V115Gloria Tornehl Sierra Steiner Super GPewaukee/ /0.00 37
37X88Simon Rolfs Teddy Gallun Cap'n PoodlePine Lake/ /0.00 38
38A13Charlie Eckert Carson Boemer TriskaidekaphobiaCedar/ /0.00 39
39A42Nathan Vaupel Mollie Shabino Frayed KnotCedar/ /0.00 40
40I1Monroe Melges Annie Rowe ShimmerGeneva/ ZFP/20.00% 41
41NO111Tanner Theisen Damon Katz Okie DokieNorth Lake/ /0.00 41
42Z8Libby Anderson Sam Ludwig NauticlewClear/ /0.00 42
43I45Finn Burdick Henrique Lowe Blue LightningGeneva/ /0.00 43
44A3Sophia Kirk Ava Kirk Captain KirkCedar/ /0.00 44
45J25Maria Castle Eddie Hansen Epic xOshkosh/ /0.00 45
46A5Brittany Shabino Sam Eckert CLASSIFIEDCedar/ /0.00 46
47M13Libby Regan Parker Laing Millennium FalconMinnetonka/ /0.00 47
48V71Jack Steiner Johnny Dempsey Ajax ExpressPewaukee/ /0.00 48
49V86Alec Malone Jack Goggins Smart AlecPewaukee/ /0.00 49
50A72Lauren Nast Ingrid Nast Faulty PlanCedar/ /0.00 50
51A617Hunter Ott Nick Hafner HOTT SHOTTCedar/ /0.00 51
52A88Miles Bailey-Waltz Luke Bailey-Waltz SaphiraCedar/ /0.00 52
53E22Sara Boutelle Grace Napgezek E-Z Goin'Okauchee/ /0.00 53
54B5Isabelle Rietz Callie Smith Sassy SailorBeulah/ /0.00 54
55M1Anna Regan Lucy Zinn Marshmellow CreamMinnetonka/ /0.00 55
56J20Meredith Weston Zoe Olmstead Queen MeriOshkosh/ /0.00 56
57OO111Jackson Brockman Liam Petersen BROXLa Belle/ /0.00 57
58D527Reed Alness Diana Moses NeptuneDelavan/ /0.00 58
59I40Devon Belsley Bennett Trumfio X FlightGeneva/ /0.00 59
60I30Lauren Crannell Matthew Sexton StarburstLGYC/ /0.00 60
61D517Grayson Morris Garrity Morris X WindDelavan/ /0.00 61
62D84Janelle Simons Catherine Bransfield Wind MasterDelavan/ /0.00 62
63D21Emmett Clair Anna Clair Breez-EDelavan/ /0.00 63
64OO17Sean Mihelich Alana Dvorak RushLa Belle/ DNS/0.00 68
65I7Aran Freytag Lucky 7Geneva DNS/0.00 68
66I34Blake Deger Morgan Deger SweetnessGeneva/ DNS/0.00 68
67V61Charlie Allen Megan Isabell Chuck WagonPewaukee/ DSQ/0.00 68

Race Information: Start Date/Time = July 26, 2017 00:00:00,
Principal Race Officer: Chip Mann, Mark Tesar

Information is provisional and subject to modification


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2021 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta NetworkPowered by Regatta Network