2018 Atlantic Coast Championship/District Championship/Fall 48
Lake Norman Yacht Club | November 03-04, 2018

Flying Scot, Division ACC (32 boats)

Race 2
Race Information: Start Date/Time = November 03, 2018 00:00:00
PosSail SkipperCrewBoatClubDiv.Penalty Pts
15341John Wake Tom Lawton Lucky DogFBYC/ [Fall 48][ACC] /0.00 1
25310John Kreidler Joe Brake Comfortably NumbWestern Carolina Sailing Club/ [Fall 48][ACC] /0.00 2
35769John Aras Don Read NoneAnnapolis yacht club/ [Fall 48][ACC] /0.00 3
44776Mark Swanson John Eckart Still CrazySaratoga Sailing Club/ [Fall 48][ACC] /0.00 4
56014Roger Sharp Kate Sharp Massapoag Yacht Club/ [Fall 48][ACC] /0.00 5
65357Tom Clark Bill Bruss That Green BoatPrivateer Yacht Club/ [Fall 48][ACC] /0.00 6
76143David Helmick Jerry Beck GeraldoLESC/ [Fall 48][ACC] /0.00 7
86086Bruce Kitchen Lynn Kitchen The Kitchen Sink IIICowan Lake Sailing Association/ [Fall 48][ACC] /0.00 8
94088Chris Herman Gabe Herman SunesisLake Townsend/ [Fall 48][ACC][District] /0.00 9
106011Mark Benner Maria Benner Wind and a PrayerMoraine Sailing Club/ [Fall 48][ACC] /0.00 10
115295Thomas Bews George Enell Lake Townsend/ [Fall 48][ACC][District] /0.00 11
126092Joe Price Trisha Batchalor Between the sheets 2Lake Norman yacht club/ [Fall 48][ACC][District] /0.00 14
136077Ryan Malmgren Ben Williams ADHDEphraim Yacht Club/ [Fall 48][ACC] /0.00 16
145691David Safirstein Carol Claypool LNYC/ [Fall 48][ACC][District] /0.00 17
154842Mark Evans Rob Lovett No CurfewLNYC/ [Fall 48][ACC][District] /0.00 18
164824Kristian Weeder Kristen Weeder SeaweederYacht Club Stone Harbor/ [Fall 48][ACC] /0.00 19
176170Dean Marlin Kristin Williams
Derrek Brack
Moraine Sailing Club/
/
[Fall 48][ACC] /0.00 20
185171Sean O'Donnell Dave Rink RhinoLNYC/ [Fall 48][ACC][District] /0.00 21
195919Phil Scheetz Richard Baucom 4 Sheets to the WindNockamixon Sail Club/ [Fall 48][ACC] /0.00 22
205615Walter Rothschild Chris Vermillion lnyc/ [Fall 48][ACC][District] /0.00 23
214421Steve Lowe Brian Gallahan Jump n JibeFleet 42/ [Fall 48][ACC] /0.00 25
225971Charlie Buckner Dale Oller MojoCSC/ [Fall 48][ACC][District] /0.00 26
235784Robert Quinn Smita Quinn Lake Norman Yacht Club/ [Fall 48][ACC][District] /0.00 27
245980Wendell Gundlach Leigh Wulforst RuckusLake Townsend Greensboro/ [Fall 48][ACC][District] /0.00 28
251891Bill Harshman Glenn Schmudde NoneLake Lanier Sailing Club/ [Fall 48][ACC] DNC/0.00 38
265963Robert Fields Suzy Que WindworkerLNYC/ [Fall 48][ACC][District] DNC/0.00 38
273211Joseph Lux Ken Cloaninger LNYC/ [Fall 48][ACC][District] DNS/0.00 38
285757Don Smith Chris Kicinski WindseekerLake Norman YC/ [Fall 48][ACC][District] DNS/0.00 38
295818Jack Griffin John Tucker Smilin JackCarolina Sailing Club/ [Fall 48][ACC][District] DNS/0.00 38
306130Tyler Andrews Carrie Andrews DCYRA/ [Fall 48][ACC] DNS/0.00 38
314603Debbie Cycotte Mosby West ScottyFishing Bay Yacht Club/ [Fall 48][ACC] DNS/0.00 38
325092james Titus Linda Titus SpindriftAsheville Sailing Club/ [Fall 48][ACC][District] OCS/0.00 38

Race Information: Start Date/Time = November 03, 2018 00:00:00,

Information is provisional and subject to modification


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2019 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta NetworkPowered by Regatta Network