13th Annual Glow II Regatta
Clinton Lake Sailing Association | September 28-29, 2019

Flying Scot, Division Challenger (10 boats)

Race 2
Race Information: Start Date/Time = September 28, 2019 00:00:00
PosSail SkipperCrewBoatClubDiv.Penalty Pts
1607Joseph Budden Linda Budden BreeCLSA/ Challenger /0.00 23
23040Linda Vitt Peg Woodworth Eagle's WingsCarlyle Sailing Association/ Challenger /0.00 24
33205Jodi Heckel Craig Flowers Blue EyesCLSA/ Challenger /0.00 25
44890Rod Bussell Trent Johnson Kentucky LadyCLSA/ Challenger /0.00 26
53617Bryan Hunt Kent Lowry SadieClinton Lake Sailing Assoc & Sewell Mountain Sailing Assoc/ Challenger /0.00 27
64278Andrew Tasker Franka Reuter No Spring ChickenCSA/ Challenger /0.00 28
75670Jim Colegrove Jennifer Colegrove CapriciousCLSA/ Challenger /0.00 29
82592Corey Wicker Tim Roberts SashaCLSA/ Challenger /0.00 30
925Kerry Pebbles Mike Wilmoth Some FloozyDSC PYC/ Challenger /0.00 31
102447Jim Moyle Deb Stoltz Merry WayClinton Lake Sailing Association (Fleet 135)/ Challenger /0.00 32

Race Information: Start Date/Time = September 28, 2019 00:00:00,
Principal Race Officer: Deb Aronson

Information is final.


Flying Scot, Division Championship (22 boats)

Race 2
Race Information: Start Date/Time = September 28, 2019 00:00:00
PosSail SkipperCrewBoatClubDiv.Penalty Pts
16177Ryan Malmgren Stacey Rieu Scotty McFlyEphraim Yacht Club/ Championship /0.00 1
26131Frank Gerry Marianne Gerry HOBClinton Lake Sailing Association/ Championship /0.00 2
36140Bill Vogler Jack MCCLURKIN SalukiCarlye Sailing Association/ Championship /0.00 3
46086Bruce Kitchen Lynn Kitchen The Kitchen Sink IIICowan Lake Sailing Association/ Championship /0.00 4
51764Steve Rajkovich Tami Avink SurpriseCrystal Sailing Club/ Championship /0.00 5
66099Mark Taylor Michele Taylor WildcardClinton Lake Sailing Association/ Championship /0.00 6
76144Ben Williams Deb Aronson CatitudeClinton Lake Sailing Association/ Championship /0.00 7
86135Eric Bussell JR Hinchee EnbarrinClinton Lake Sailing Association/ Championship /0.00 8
95897Gregory Florian Colin Florian Suzie QCommodore Decatur Yacht Club/ Championship /0.00 9
105373Hugh Haggerty Sarah Olson Thirsty DragonEphraim Yacht Club/ Championship /0.00 10
114300Eric Sutton Judy Allen AstaCSA/ Championship /0.00 11
124405John Hearn Matt Oohms Commodore Decatur Yacht Club/ Championship /0.00 12
132321Bronson Bowling Rachel "no nicknames" Bowling
Gaia Tironi
WrecklessCSA/
/
Championship /0.00 13
144979Steve Last Phil Hertzler Labrador CurrentThe Crystal Sailing Club/ Championship /0.00 14
154565Alan Shaklee Julie Marriott QuiksilverClinton Lake Sailing Association/ Championship /0.00 15
161482Richard Wojnar Susan McIntyre MorguanClinton Lake Sailing Association/ Championship /0.00 16
172950Peter Sobol Lee Trail Lake Monona Sailing Club/ Championship /0.00 17
185025Brian Bolin Patrick Weiler Lake Perry Yatch Club/ Championship /0.00 18
191202Luther Torgerson Deb Torgerson CocheoLake Monona Sailing Club/ Championship /0.00 19
205954geoff endris Rich Guttschow Gadzooks!Eagle Creek Sailing Club/ Championship /0.00 20
215631Kelly Chang Craig Rost TeganClinton Lake Sailing Association/ Championship /0.00 21
221470John Cassada Aaron Smith GOD and CountryCarlyle/ Championship /0.00 22

Race Information: Start Date/Time = September 28, 2019 00:00:00,
Principal Race Officer: Deb Aronson

Information is final.


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2020 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta NetworkPowered by Regatta Network