2019 GIYS Junior Regatta
GIYS | July 10, 2019

Optimist Red-White- Blue, Division Blue (15 boats)

Race 3
Race Information: Start Date/Time = July 10, 2019 00:00:00
PosSail SkipperCrewBoatClubDiv.Penalty Pts
122667Christopher Draper DoubleTroubleAnnapolis Yacht Club Blue /0.00 2
219067Hartley Cooper Sea DogTAYC Blue /0.00 7
321073Luca DeSimone Tred Avon Yacht Club Blue /0.00 12
421360Michael Yost MRYC Blue /0.00 13
5714Charlotte Brody TAYC Blue /0.00 15
622777Michael Werblow Amy WerblowAmy Werblow Blue /0.00 17
716983Declan McDonnell GIYS Blue /0.00 18
86154Mason Cook MayhemAnnapolis Yacht Club Blue /0.00 19
919788Beylen Gode Annapolis Yacht Club Blue /0.00 22
1020770Trey Burman TomcatSSA Blue /0.00 24
1118961EJ Brody TAYC Blue /0.00 33
128814Vladimir Muravyev OptiNorth East River Yacht Club Blue /0.00 34
1320891Tatiana Marcic Maryland Yacht Club Blue /0.00 35
149272SARAH BAIN MYC Blue /0.00 36
1515811Grayson Gibbons-Neff TAYC Blue /0.00 37

Race Information: Start Date/Time = July 10, 2019 00:00:00,
Principal Race Officer: Christina Swanwick

Information is provisional and subject to modification


Optimist Red-White- Blue, Division Red (16 boats)

Race 3
Race Information: Start Date/Time = July 10, 2019 00:00:00
PosSail SkipperCrewBoatClubDiv.Penalty Pts
122595Kyle Reinecke AYC Red /0.00 1
215924Willem DeSimone Tred Avon Yacht Club Red /0.00 3
320956Nathan Jensen NERYC Red /0.00 4
420369Robbie Wilmer Annapolis YC Red /0.00 6
516575Owen Bott Jay BottBCSC Red /0.00 8
620616Ava Arepally SeaglassTAYC Red /0.00 10
722852luca webb n/aNERYC Red /0.00 11
815299William Lindsley SSA Red /0.00 16
920811Campbell Conway AYC Red /0.00 20
108080Alexandra Muravyeva OptiNorth East River Yacht Club Red /0.00 21
1119258Nicholas Tollefson Annapolis Yacht Club Red /0.00 25
1219806Avery Bald AYC Red /0.00 26
1310586Jamie Cottage SpiceNorth East River Yacht Club Red /0.00 27
1419821Maggie Mohler Annapolis Yacht club Red /0.00 28
1515765Julia Kozlowski BCSC Red /0.00 29
1615693Clare Kammeier Sugar RushAnnapolis Yacht Club Red DNS/0.00 39

Race Information: Start Date/Time = July 10, 2019 00:00:00,
Principal Race Officer: Christina Swanwick

Information is provisional and subject to modification


Optimist Red-White- Blue, Division White (7 boats)

Race 3
Race Information: Start Date/Time = July 10, 2019 00:00:00
PosSail SkipperCrewBoatClubDiv.Penalty Pts
119416Ashton Perkins Fast CatSSA White /0.00 5
216186Jake Beaver Lil Bang BangSSA White /0.00 9
38714Parker Herman SSA White /0.00 14
419552Robbie Herzog PoseidonSevern Sailing Association White /0.00 23
515222Eli Waltz NeptuneSevern Sailing Association White /0.00 30
617630Spencer Bruning BCSC White /0.00 31
715446Flora Cole Queen of HeartsSSA White /0.00 32

Race Information: Start Date/Time = July 10, 2019 00:00:00,
Principal Race Officer: Christina Swanwick

Information is provisional and subject to modification


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2019 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta NetworkPowered by Regatta Network