2009 U.S. Junior Women's Doublehanded Championship for the Ida Lewis Trophy
Hampton Yacht Club |

Club 420 (Spinnaker & Trapeze) (37 boats)

Race 3 | July 06, 2009
PosSail SkipperCrewClubPenalty Pts
113Chanel Miller Yuri Namikawa Lauderdale Yacht Club/California YC/ California Yacht Club /0.00 1
223Deirdre Lambert Tracy Doherty LISOT/ Sea Cliff Yacht Club /0.00 2
305Sarah Davis Jennifer Davis San Diego Yacht Club/ San Diego Yacht Club /0.00 4
406Georgie Ryan Haley Kirk San Diego Yacht Club/ LBYC /0.00 5
521Sarah Williams Jane Rew Bay Head Yacht Club/ Bay Head Yacht Club /0.00 7
627Morgan Russom Rachel Hanscom Greater Wildwood YC/ Ocean City YC /0.00 8
707Jessica Bernhard Hanne Nagatani EYC/St. Francis YC/ SFYC /0.00 9
836Kaylee Schwitzer Courtney Alexander Annapolis Yacht Club/ Annapolis Yacht Club /0.00 11
922Melany Johnson Mackenzie Needham Brant Beach Yacht Club/ Shelter Island Yacht Club ZFP/9.99% 13.4
1018Mallory Schluter marly isler San Diego Yacht Club/ sdyc /0.00 14
1109Kiersten McDonald Alexandria Ivory BCYC/ BCYC /0.00 15
1214Jennifer Borshoff Claire Brodie Rochester Yacht Club/ Rochester Yacht Club /0.00 16
1324Megan Yeigh Cassie Todd Annapolis Yacht Club/ AYC /0.00 17
1411Grace Lucas Tierney Driscoll BHYC/ Bayport Yacht Club ZFP/9.99% 17.8
1529Claudia Taselaar Julia Rew NYYC/ BHYC /0.00 18
1617Annie Rossi Jaclyn Hollander San Francisco Yacht Club/ Westlake Yacht Club /0.00 20
1720Mary Beth Parkerson Christine Appleby Miles River Yacht Club/ Miles River Yacht Club /0.00 22
1834Julia Gardner Olivia Graham Rochester Yacht Club/ Rochester Yacht Club /0.00 23
1937Geneive Marquardt Christina Hudson HYC/ HYC /0.00 24
2001Noelle Herring Kaitlin Driscoll Coronado Yacht Club/ San Diego Yacht Club ZFP/9.99% 24.8
2135Missy Flowe Mary Ligon Hampton Yacht Club/ Hampton Yacht Club /0.00 25
2225Devon Rohde Kelly Muhlenburg Beaufort Yacht and Sailing Club and Savannah Sailing Center/ Savannah Sailing Center ZFP/9.99% 26.4
2303Katie Everett Karisa Chapa Coronado Yacht Club/ Coronado Yacht Club ZFP/9.99% 26.8
2431Kristen Gelenitis Alexandra Stapienski Metedeconk River Y.C./ Metedeconk River Y.C. /0.00 27
2532Madeleine Sims Waverly Askew Annapolis Yacht Club/ Annapolis Yacht Club ZFP/9.99% 27.8
2615Alexandra Sullivan Hilary Kenyon Annapolis Yacht Club/ Wayzata Yacht Club ZFP/9.99% 28.4
2726Dana Rohde Sarah Chambers Beaufort Yacht and Sailing Club and Savannah Sailing Center/ Lake Norman Yacht Club ZFP/9.99% 35.4
2830Linnhe Thomson Julia Wiesner Rochester YC/ Rochester YC ZFP/9.99% 38
2928Olivia Crane Ali Blumenthal Noroton YC/LISOT/ Bellport Bay YC/LISOT OCS/0.00 38
3016Allison Shane Erica Lush Duxbury Bay Maritime School/ Conanicut Yacht Club OCS/0.00 38
3112Mary Kate Mezzetti Eleanor Conroy Hyannis Yacht Club/ Grand Cove Yacht Club OCS/0.00 38
3208Tally Buckstaff Annie Schmidt San Francisco Yacht Club/ San Francisco Yacht Club OCS/0.00 38
3302Robbi Robyn Kaitlin Dunphey Coronado Yacht Club/ Coronado Yacht Club OCS/0.00 38
3404Madeleine Bricker mary rodman crawford LISOT/TCYC/ LISOT/TCYC OCS/0.00 38
3533Paige Conlin Remy Leelike Bellport Bay Yacht club/ Bellport Bay Yacht Club OCS/0.00 38
3619Carly Shevitz Erica Parker SBYC/ San Diego Yacht Club OCS/0.00 38
3710RACHEL GLENN JEAN RUTLEDGE ENCINAL YACHT CLUB/ ENCINAL YACHT CLUB OCS/0.00 38

Principal Race Officer: Liz Walker

Information is provisional and subject to modification


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2021 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta NetworkPowered by Regatta Network