2009 U.S. Junior Women's Doublehanded Championship for the Ida Lewis Trophy
Hampton Yacht Club |

Club 420 (Spinnaker & Trapeze) (37 boats)

Race 7 | July 06, 2009
PosSail SkipperCrewClubPenalty Pts
123Deirdre Lambert Tracy Doherty LISOT/ Sea Cliff Yacht Club /0.00 1
203Katie Everett Karisa Chapa Coronado Yacht Club/ Coronado Yacht Club /0.00 2
313Chanel Miller Yuri Namikawa Lauderdale Yacht Club/California YC/ California Yacht Club /0.00 3
421Sarah Williams Jane Rew Bay Head Yacht Club/ Bay Head Yacht Club /0.00 4
519Carly Shevitz Erica Parker SBYC/ San Diego Yacht Club /0.00 5
607Jessica Bernhard Hanne Nagatani EYC/St. Francis YC/ SFYC /0.00 6
722Melany Johnson Mackenzie Needham Brant Beach Yacht Club/ Shelter Island Yacht Club /0.00 7
805Sarah Davis Jennifer Davis San Diego Yacht Club/ San Diego Yacht Club /0.00 8
901Noelle Herring Kaitlin Driscoll Coronado Yacht Club/ San Diego Yacht Club /0.00 9
1006Georgie Ryan Haley Kirk San Diego Yacht Club/ LBYC /0.00 10
1114Jennifer Borshoff Claire Brodie Rochester Yacht Club/ Rochester Yacht Club /0.00 11
1215Alexandra Sullivan Hilary Kenyon Annapolis Yacht Club/ Wayzata Yacht Club /0.00 12
1333Paige Conlin Remy Leelike Bellport Bay Yacht club/ Bellport Bay Yacht Club /0.00 13
1408Tally Buckstaff Annie Schmidt San Francisco Yacht Club/ San Francisco Yacht Club /0.00 14
1504Madeleine Bricker mary rodman crawford LISOT/TCYC/ LISOT/TCYC /0.00 15
1627Morgan Russom Rachel Hanscom Greater Wildwood YC/ Ocean City YC /0.00 16
1737Geneive Marquardt Christina Hudson HYC/ HYC /0.00 17
1802Robbi Robyn Kaitlin Dunphey Coronado Yacht Club/ Coronado Yacht Club /0.00 18
1918Mallory Schluter marly isler San Diego Yacht Club/ sdyc /0.00 19
2036Kaylee Schwitzer Courtney Alexander Annapolis Yacht Club/ Annapolis Yacht Club /0.00 20
2134Julia Gardner Olivia Graham Rochester Yacht Club/ Rochester Yacht Club /0.00 21
2232Madeleine Sims Waverly Askew Annapolis Yacht Club/ Annapolis Yacht Club /0.00 22
2324Megan Yeigh Cassie Todd Annapolis Yacht Club/ AYC /0.00 23
2425Devon Rohde Kelly Muhlenburg Beaufort Yacht and Sailing Club and Savannah Sailing Center/ Savannah Sailing Center /0.00 24
2530Linnhe Thomson Julia Wiesner Rochester YC/ Rochester YC /0.00 25
2629Claudia Taselaar Julia Rew NYYC/ BHYC /0.00 26
2717Annie Rossi Jaclyn Hollander San Francisco Yacht Club/ Westlake Yacht Club /0.00 27
2812Mary Kate Mezzetti Eleanor Conroy Hyannis Yacht Club/ Grand Cove Yacht Club /0.00 28
2909Kiersten McDonald Alexandria Ivory BCYC/ BCYC /0.00 29
3010RACHEL GLENN JEAN RUTLEDGE ENCINAL YACHT CLUB/ ENCINAL YACHT CLUB /0.00 30
3131Kristen Gelenitis Alexandra Stapienski Metedeconk River Y.C./ Metedeconk River Y.C. /0.00 31
3235Missy Flowe Mary Ligon Hampton Yacht Club/ Hampton Yacht Club /0.00 32
3320Mary Beth Parkerson Christine Appleby Miles River Yacht Club/ Miles River Yacht Club /0.00 33
3411Grace Lucas Tierney Driscoll BHYC/ Bayport Yacht Club OCS/0.00 38
3516Allison Shane Erica Lush Duxbury Bay Maritime School/ Conanicut Yacht Club OCS/0.00 38
3628Olivia Crane Ali Blumenthal Noroton YC/LISOT/ Bellport Bay YC/LISOT OCS/0.00 38
3726Dana Rohde Sarah Chambers Beaufort Yacht and Sailing Club and Savannah Sailing Center/ Lake Norman Yacht Club OCS/0.00 38

Principal Race Officer: Liz Walker

Information is provisional and subject to modification


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2021 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta NetworkPowered by Regatta Network