2020 Goblin Optimist Regatta
Santa Barbara Yacht Club | October 17-18, 2020

Optimist Championship Fleet, Division Blue (21 boats)

Race 3
Race Information: Start Date/Time = October 17, 2020 00:00:00
PosSail SkipperClubDiv.Penalty Pts
121502Anton Schmid SDYC Blue /0.00 2
221006Cooper Keeves DRYC Blue /0.00 3
320879Katlia Sherman California Yacht Club Blue /0.00 5
423005Vivi Lagutenko Dryc Blue /0.00 9
52150Kaito Le Tenoux California Yacht Club Blue /0.00 10
61413Ethan Wenokur california yacht club Blue /0.00 12
722704Alexander Beggs King Harbor Blue /0.00 15
820302Caleb Spargur SBYSF Blue /0.00 17
9224Teo Lee Santa Barbara Yacht Club Blue /0.00 19
1017767Conrad Jacobsen Del Rey Yacht Club Blue /0.00 20
1120739Palmer Mays KHYC Blue /0.00 21
125Caleb Hartigan CBYC Blue /0.00 23
1313835Alex Aggen DRYC Blue /0.00 25
1419819Owen McManus KHYC Blue /0.00 30
15118498Kyle Kennedy KHYC Blue /0.00 36
1613559Dylan McNamara California Yacht Club Blue /0.00 38
1717123Grant Long SBYC Blue /0.00 40
18114716Maggie Ugoretz SBYSF Blue /0.00 42
19171231Taylor Escola SBYC Blue /0.00 44
2017262Katie Akens KHYF Blue /0.00 45
211Jobi Blachy King Harbor Blue /0.00 48

Race Information: Start Date/Time = October 17, 2020 00:00:00,
Principal Race Officer: Brad Schaupeter

Information is final.


Optimist Championship Fleet, Division Red (12 boats)

Race 3
Race Information: Start Date/Time = October 17, 2020 00:00:00
PosSail SkipperClubDiv.Penalty Pts
118101Crue Ziskind SBYSF / SBYC Red /0.00 1
2888Carly Kieding SBYC Red /0.00 7
321164William Stratton DRYC Red /0.00 8
417152Porter Murray SBYC Red /0.00 11
520441Matthew Commons KHYC Red /0.00 13
614716Dylan Seawards SBYC Red /0.00 18
722425Kanoa Lee SBYC Red /0.00 22
821827Brynn Behrens Santa Barbara Yacht Club Red /0.00 24
913060Joaquin DesRochers KHYC Red /0.00 26
107130Reese Lieser KHYC/KHYF Red /0.00 28
1123091Tyler Burks King Harbor Yacht Club - KHYC Red /0.00 43
122Kayla Spalding King Harbour Red /0.00 47

Race Information: Start Date/Time = October 17, 2020 00:00:00,
Principal Race Officer: Brad Schaupeter

Information is final.


Optimist Championship Fleet, Division White (17 boats)

Race 3
Race Information: Start Date/Time = October 17, 2020 00:00:00
PosSail SkipperClubDiv.Penalty Pts
122665Miles Gordon CYC White /0.00 4
22425Gage Christopher CYC/ABYC White /0.00 6
34135Ashley Durand California Yacht Club White /0.00 14
414135Jacob Artof DRYC White /0.00 16
522705Owen Bartley KHYC White /0.00 27
613043Lexie Bugacov CYC White /0.00 29
714782Julian Yao SMWYC White /0.00 31
811500Bailey Di Palma SMWYC White /0.00 32
920735Nolan Henry KHYC White /0.00 33
1023006Leticia Lagutenko DRYC White /0.00 34
1111787Helen Hooker-Poletti Del Rey Yacht Club White /0.00 35
1221019Cassady Jane LORENTZEN KHYC White /0.00 37
1314718Emerson Wadell SBYC White /0.00 39
1420992Reed Knight CYC White /0.00 41
1518494Clara Commons KHYC White /0.00 46
1618091Camelia dougherty DRYC White /0.00 49
17819Sailor Mays KHYC White /0.00 50

Race Information: Start Date/Time = October 17, 2020 00:00:00,
Principal Race Officer: Brad Schaupeter

Information is final.


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2021 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta NetworkPowered by Regatta Network