2021 Sunfish International Masters Championship
Davis Island Yacht Club | March 07-10, 2021

Sunfish, Division Apprentice Master (6 boats)

Race 1
Race Information: Start Date/Time = March 08, 2021 10:05:00, Length (NM) = 3.2
Sail SkipperBoatClubDiv.Penalty Pts
176443Eugene Schmitt BWYC4LyfeBay Waveland Yacht Club Apprentice Master /0.00 2
281603Erich Estes Rochester Canoe Club Apprentice Master /0.00 12
370572Benjamin Simons Columbia Sailing Club, SC Apprentice Master /0.00 14
419Enrique Guitart Cgsc Apprentice Master /0.00 27
54429Deborah Brooks DIYC Apprentice Master DNF/0.00 60
613911Mike Schroff Electric PickleChicago Corinthian Yacht Club Apprentice Master DNC/0.00 60

Race Information: Start Date/Time = March 08, 2021 10:05:00, Length (NM) = 3.2
Principal Race Officer: Eric Robbins

Information is final.


Sunfish, Division Grand Master (18 boats)

Race 1
Race Information: Start Date/Time = March 08, 2021 10:05:00, Length (NM) = 3.2
Sail SkipperBoatClubDiv.Penalty Pts
14875Paul Dierze Portents of funTopsfield Yacht Club Grand Master /0.00 5
260858Gail Heausler Gail WarningsDIYC Grand Master /0.00 9
381568Betsy Davis Regnad IILavallette Grand Master /0.00 15
4808Robert (Bob) Findlay Lake Bluff Yacht Club-LBYC Grand Master /0.00 16
581574Ed Ruark DIYC Grand Master /0.00 17
64752Jim Knab Rehoboth Bay SA Grand Master /0.00 18
778020Doug Warren Lake Bluff Yacht Club Grand Master /0.00 26
81955Arthur Haggerty Lake Bluff Yacht Club Grand Master /0.00 32
943909Joan Butler Breakwater Yacht Club Grand Master /0.00 35
1076278Christine Kelly ChrisDunedin Boat Club Grand Master /0.00 36
1181498Joy Sheets Dunedin Boat Club Grand Master /0.00 37
1255Amanda Hus SailAmanderDIYC Grand Master DNF/0.00 60
13110Louis Gordon Lake Bluff Yacht Vlub Grand Master DNF/0.00 60
1481185William Sanderson Summer BreezeMohican Sailing Club Grand Master DNF/0.00 60
155785Lee Parks Sarasota Sailing Squadron & Newport Yacht Club Grand Master DNC/0.00 60
1675417Tom Katterheinrich St. Marys Boat Club Grand Master DNC/0.00 60
1781044Susan Davidson GoldilocksSpyc/SSS Grand Master DNC/0.00 60
1881611Debbie Dietrick Deb-On-AirDIYC Grand Master DNC/0.00 60

Race Information: Start Date/Time = March 08, 2021 10:05:00, Length (NM) = 3.2
Principal Race Officer: Eric Robbins

Information is final.


Sunfish, Division Great Grand Master (7 boats)

Race 1
Race Information: Start Date/Time = March 08, 2021 10:05:00, Length (NM) = 3.2
Sail SkipperBoatClubDiv.Penalty Pts
176356RONALD MCHENRY Pymatuntng Sailing Club Great Grand Master /0.00 10
280588John Young Columbia Sailing Club Columbia SC Great Grand Master /0.00 21
378557Michael Stratton Hueston Sailing Great Grand Master DNF/0.00 60
479407DONALD FRITZ RECALCULATINGJOLLY ROGER SAILING CLUB Great Grand Master DNC/0.00 60
54843Joe Reyes Columbia Sailing Club Great Grand Master DNC/0.00 60
68458Rita Steele My timeSss Great Grand Master DNC/0.00 60
778274Charlie Cushing Silver AlertDIYC Great Grand Master DNC/0.00 60

Race Information: Start Date/Time = March 08, 2021 10:05:00, Length (NM) = 3.2
Principal Race Officer: Eric Robbins

Information is final.


Sunfish, Division Master (26 boats)

Race 1
Race Information: Start Date/Time = March 08, 2021 10:05:00, Length (NM) = 3.2
Sail SkipperBoatClubDiv.Penalty Pts
111Doug Kaukeinen Rochester Canoe Club Master /0.00 1
281559Mike Ingham 81559RCC/ SSS Master /0.00 3
378829Dan Norton DLYC Master /0.00 4
481405Mike Brown RUSH CREEK YACHT CLUB Master /0.00 6
559541Richard Chapman Lake Bluff Yacht Club Master /0.00 7
6348allen lindsey Ham and EggerSarasota Sailing Squadron Master /0.00 8
781606Carey Jones Michigan Sailing Club Master /0.00 11
880361Gretchen Seymour Lake Bluff Yacht Club Master /0.00 13
981602George Braddon 1, 2, manyCanandaigua Yacht Club Master /0.00 19
1081501Stephen Szymanski CSC, Columbia Sailing Club Master /0.00 20
1188450Clay Smith Pucker UpSpyc/SSS Master /0.00 22
124905Alex Sellar CGSC Master /0.00 23
1381609Elaine Parshall no nameColumbia Sailing Club Master /0.00 24
1478394David Michals Lake BLuff Yacht Club Master /0.00 25
1510164Lisa Brown Ehrhart Sarasota Sailing Squadron Master /0.00 28
1681479Jennifer Means Sarasota Sailing Squadron Master /0.00 29
1781526David Krausz Columbia Sailing Club Master /0.00 31
1820026David Miller Brigantine Yacht Club Master /0.00 33
1981492Scott Elliott Mary RaeCSC, Lake Gaston Sailing Master /0.00 34
203930Janet Kreutzer Windlasses, Dunedin Boat Club Master /0.00 38
2154321Dee Gill G forceSPYC Master DNF/0.00 60
2281135Mary Ellen Brown Rochester Canoe Club, Sarasota Sailing Squadron Master DNF/0.00 60
2381419Jennifer Holmberg Jen’s RigDIYC Master DNC/0.00 60
2481443Susan St.John SusieQSarasota Sailing Squadron Master DNC/0.00 60
257Dominic Simonetti Sea HammerSarasota Sailing Squadron Master DNC/0.00 60
263806Bruce Kreutzer Dunedin Boat Club, FL Master DNC/0.00 60

Race Information: Start Date/Time = March 08, 2021 10:05:00, Length (NM) = 3.2
Principal Race Officer: Eric Robbins

Information is final.


Sunfish, Division Senior Master (2 boats)

Race 1
Race Information: Start Date/Time = March 08, 2021 10:05:00, Length (NM) = 3.2
Sail SkipperBoatClubDiv.Penalty Pts
14058Jim Richter Legal EagleGull Lake Sailing Club Senior Master /0.00 30
280095Ann Carroll Hot FlashBitter Ends Senior Master DNC/0.00 60

Race Information: Start Date/Time = March 08, 2021 10:05:00, Length (NM) = 3.2
Principal Race Officer: Eric Robbins

Information is final.


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2022 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta NetworkPowered by Regatta Network