2021 Sunfish International Masters Championship
Davis Island Yacht Club | March 07-10, 2021

Sunfish, Division Apprentice Master (6 boats)

Race 2
Race Information: Start Date/Time = March 08, 2021 11:20:00, Length (NM) = 3.2
Sail SkipperBoatClubDiv.Penalty Pts
176443Eugene Schmitt BWYC4LyfeBay Waveland Yacht Club Apprentice Master /0.00 1
270572Benjamin Simons Columbia Sailing Club, SC Apprentice Master /0.00 14
381603Erich Estes Rochester Canoe Club Apprentice Master /0.00 17
419Enrique Guitart Cgsc Apprentice Master /0.00 27
54429Deborah Brooks DIYC Apprentice Master DNC/0.00 60
613911Mike Schroff Electric PickleChicago Corinthian Yacht Club Apprentice Master DNC/0.00 60

Race Information: Start Date/Time = March 08, 2021 11:20:00, Length (NM) = 3.2
Principal Race Officer: Eric Robbins

Information is final.


Sunfish, Division Grand Master (18 boats)

Race 2
Race Information: Start Date/Time = March 08, 2021 11:20:00, Length (NM) = 3.2
Sail SkipperBoatClubDiv.Penalty Pts
1808Robert (Bob) Findlay Lake Bluff Yacht Club-LBYC Grand Master /0.00 7
24875Paul Dierze Portents of funTopsfield Yacht Club Grand Master /0.00 10
360858Gail Heausler Gail WarningsDIYC Grand Master /0.00 11
481574Ed Ruark DIYC Grand Master /0.00 15
581568Betsy Davis Regnad IILavallette Grand Master /0.00 20
64752Jim Knab Rehoboth Bay SA Grand Master /0.00 22
743909Joan Butler Breakwater Yacht Club Grand Master /0.00 30
876278Christine Kelly ChrisDunedin Boat Club Grand Master /0.00 31
91955Arthur Haggerty Lake Bluff Yacht Club Grand Master /0.00 33
1078020Doug Warren Lake Bluff Yacht Club Grand Master DNF/0.00 60
1155Amanda Hus SailAmanderDIYC Grand Master DNC/0.00 60
12110Louis Gordon Lake Bluff Yacht Vlub Grand Master DNC/0.00 60
135785Lee Parks Sarasota Sailing Squadron & Newport Yacht Club Grand Master DNC/0.00 60
1475417Tom Katterheinrich St. Marys Boat Club Grand Master DNC/0.00 60
1581044Susan Davidson GoldilocksSpyc/SSS Grand Master DNC/0.00 60
1681185William Sanderson Summer BreezeMohican Sailing Club Grand Master DNC/0.00 60
1781498Joy Sheets Dunedin Boat Club Grand Master DNC/0.00 60
1881611Debbie Dietrick Deb-On-AirDIYC Grand Master DNC/0.00 60

Race Information: Start Date/Time = March 08, 2021 11:20:00, Length (NM) = 3.2
Principal Race Officer: Eric Robbins

Information is final.


Sunfish, Division Great Grand Master (7 boats)

Race 2
Race Information: Start Date/Time = March 08, 2021 11:20:00, Length (NM) = 3.2
Sail SkipperBoatClubDiv.Penalty Pts
176356RONALD MCHENRY Pymatuntng Sailing Club Great Grand Master /0.00 9
280588John Young Columbia Sailing Club Columbia SC Great Grand Master /0.00 18
34843Joe Reyes Columbia Sailing Club Great Grand Master DNC/0.00 60
48458Rita Steele My timeSss Great Grand Master DNC/0.00 60
578274Charlie Cushing Silver AlertDIYC Great Grand Master DNC/0.00 60
678557Michael Stratton Hueston Sailing Great Grand Master DNC/0.00 60
779407DONALD FRITZ RECALCULATINGJOLLY ROGER SAILING CLUB Great Grand Master DNC/0.00 60

Race Information: Start Date/Time = March 08, 2021 11:20:00, Length (NM) = 3.2
Principal Race Officer: Eric Robbins

Information is final.


Sunfish, Division Master (26 boats)

Race 2
Race Information: Start Date/Time = March 08, 2021 11:20:00, Length (NM) = 3.2
Sail SkipperBoatClubDiv.Penalty Pts
159541Richard Chapman Lake Bluff Yacht Club Master /0.00 2
211Doug Kaukeinen Rochester Canoe Club Master /0.00 3
3348allen lindsey Ham and EggerSarasota Sailing Squadron Master /0.00 4
478829Dan Norton DLYC Master /0.00 5
581559Mike Ingham 81559RCC/ SSS Master /0.00 6
681606Carey Jones Michigan Sailing Club Master /0.00 8
781405Mike Brown RUSH CREEK YACHT CLUB Master /0.00 12
881135Mary Ellen Brown Rochester Canoe Club, Sarasota Sailing Squadron Master /0.00 13
981609Elaine Parshall no nameColumbia Sailing Club Master /0.00 16
1010164Lisa Brown Ehrhart Sarasota Sailing Squadron Master /0.00 19
1181526David Krausz Columbia Sailing Club Master /0.00 21
1278394David Michals Lake BLuff Yacht Club Master /0.00 23
1388450Clay Smith Pucker UpSpyc/SSS Master /0.00 24
1481501Stephen Szymanski CSC, Columbia Sailing Club Master /0.00 25
1580361Gretchen Seymour Lake Bluff Yacht Club Master /0.00 26
1681479Jennifer Means Sarasota Sailing Squadron Master /0.00 28
173930Janet Kreutzer Windlasses, Dunedin Boat Club Master /0.00 29
1881602George Braddon 1, 2, manyCanandaigua Yacht Club Master /0.00 32
194905Alex Sellar CGSC Master DNF/0.00 60
2054321Dee Gill G forceSPYC Master DNF/0.00 60
217Dominic Simonetti Sea HammerSarasota Sailing Squadron Master DNC/0.00 60
223806Bruce Kreutzer Dunedin Boat Club, FL Master DNC/0.00 60
2320026David Miller Brigantine Yacht Club Master DNC/0.00 60
2481419Jennifer Holmberg Jen’s RigDIYC Master DNC/0.00 60
2581443Susan St.John SusieQSarasota Sailing Squadron Master DNC/0.00 60
2681492Scott Elliott Mary RaeCSC, Lake Gaston Sailing Master DNC/0.00 60

Race Information: Start Date/Time = March 08, 2021 11:20:00, Length (NM) = 3.2
Principal Race Officer: Eric Robbins

Information is final.


Sunfish, Division Senior Master (2 boats)

Race 2
Race Information: Start Date/Time = March 08, 2021 11:20:00, Length (NM) = 3.2
Sail SkipperBoatClubDiv.Penalty Pts
14058Jim Richter Legal EagleGull Lake Sailing Club Senior Master DNC/0.00 60
280095Ann Carroll Hot FlashBitter Ends Senior Master DNC/0.00 60

Race Information: Start Date/Time = March 08, 2021 11:20:00, Length (NM) = 3.2
Principal Race Officer: Eric Robbins

Information is final.


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2022 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta NetworkPowered by Regatta Network