2021 Sunfish International Masters Championship
Davis Island Yacht Club | March 07-10, 2021

Sunfish, Division Apprentice Master (6 boats)

Race 5
Race Information: Start Date/Time = March 09, 2021 10:05:00, Length (NM) = 2.7
Sail SkipperBoatClubDiv.Penalty Pts
176443Eugene Schmitt BWYC4LyfeBay Waveland Yacht Club Apprentice Master /0.00 2
281603Erich Estes Rochester Canoe Club Apprentice Master /0.00 10
370572Benjamin Simons Columbia Sailing Club, SC Apprentice Master /0.00 23
419Enrique Guitart Cgsc Apprentice Master /0.00 40
54429Deborah Brooks DIYC Apprentice Master /0.00 49
613911Mike Schroff Electric PickleChicago Corinthian Yacht Club Apprentice Master DNC/0.00 60

Race Information: Start Date/Time = March 09, 2021 10:05:00, Length (NM) = 2.7
Principal Race Officer: Eric Robbins

Information is final.


Sunfish, Division Grand Master (18 boats)

Race 5
Race Information: Start Date/Time = March 09, 2021 10:05:00, Length (NM) = 2.7
Sail SkipperBoatClubDiv.Penalty Pts
1808Robert (Bob) Findlay Lake Bluff Yacht Club-LBYC Grand Master /0.00 6
260858Gail Heausler Gail WarningsDIYC Grand Master /0.00 9
34875Paul Dierze Portents of funTopsfield Yacht Club Grand Master /0.00 11
44752Jim Knab Rehoboth Bay SA Grand Master /0.00 12
55785Lee Parks Sarasota Sailing Squadron & Newport Yacht Club Grand Master /0.00 18
681568Betsy Davis Regnad IILavallette Grand Master /0.00 19
781574Ed Ruark DIYC Grand Master /0.00 21
81955Arthur Haggerty Lake Bluff Yacht Club Grand Master /0.00 24
955Amanda Hus SailAmanderDIYC Grand Master /0.00 25
1075417Tom Katterheinrich St. Marys Boat Club Grand Master /0.00 30
1181185William Sanderson Summer BreezeMohican Sailing Club Grand Master /0.00 35
1278020Doug Warren Lake Bluff Yacht Club Grand Master /0.00 38
13110Louis Gordon Lake Bluff Yacht Vlub Grand Master /0.00 39
1476278Christine Kelly ChrisDunedin Boat Club Grand Master /0.00 42
1543909Joan Butler Breakwater Yacht Club Grand Master /0.00 43
1681498Joy Sheets Dunedin Boat Club Grand Master /0.00 44
1781611Debbie Dietrick Deb-On-AirDIYC Grand Master /0.00 50
1881044Susan Davidson GoldilocksSpyc/SSS Grand Master DNC/0.00 60

Race Information: Start Date/Time = March 09, 2021 10:05:00, Length (NM) = 2.7
Principal Race Officer: Eric Robbins

Information is final.


Sunfish, Division Great Grand Master (7 boats)

Race 5
Race Information: Start Date/Time = March 09, 2021 10:05:00, Length (NM) = 2.7
Sail SkipperBoatClubDiv.Penalty Pts
176356RONALD MCHENRY Pymatuntng Sailing Club Great Grand Master /0.00 7
280588John Young Columbia Sailing Club Columbia SC Great Grand Master /0.00 16
38458Rita Steele My timeSss Great Grand Master /0.00 26
478557Michael Stratton Hueston Sailing Great Grand Master /0.00 29
579407DONALD FRITZ RECALCULATINGJOLLY ROGER SAILING CLUB Great Grand Master /0.00 46
64843Joe Reyes Columbia Sailing Club Great Grand Master DNC/0.00 60
778274Charlie Cushing Silver AlertDIYC Great Grand Master DNC/0.00 60

Race Information: Start Date/Time = March 09, 2021 10:05:00, Length (NM) = 2.7
Principal Race Officer: Eric Robbins

Information is final.


Sunfish, Division Master (26 boats)

Race 5
Race Information: Start Date/Time = March 09, 2021 10:05:00, Length (NM) = 2.7
Sail SkipperBoatClubDiv.Penalty Pts
178829Dan Norton DLYC Master /0.00 1
259541Richard Chapman Lake Bluff Yacht Club Master /0.00 3
311Doug Kaukeinen Rochester Canoe Club Master /0.00 4
481559Mike Ingham 81559RCC/ SSS Master /0.00 5
581405Mike Brown RUSH CREEK YACHT CLUB Master /0.00 8
681135Mary Ellen Brown Rochester Canoe Club, Sarasota Sailing Squadron Master /0.00 13
780361Gretchen Seymour Lake Bluff Yacht Club Master /0.00 14
878394David Michals Lake BLuff Yacht Club Master /0.00 15
981492Scott Elliott Mary RaeCSC, Lake Gaston Sailing Master /0.00 20
1081609Elaine Parshall no nameColumbia Sailing Club Master /0.00 22
1181501Stephen Szymanski CSC, Columbia Sailing Club Master /0.00 27
1281606Carey Jones Michigan Sailing Club Master /0.00 28
1381602George Braddon 1, 2, manyCanandaigua Yacht Club Master /0.00 31
1481526David Krausz Columbia Sailing Club Master /0.00 32
154905Alex Sellar CGSC Master /0.00 33
1620026David Miller Brigantine Yacht Club Master /0.00 34
1788450Clay Smith Pucker UpSpyc/SSS Master /0.00 36
1810164Lisa Brown Ehrhart Sarasota Sailing Squadron Master /0.00 37
1981479Jennifer Means Sarasota Sailing Squadron Master /0.00 41
2081443Susan St.John SusieQSarasota Sailing Squadron Master /0.00 45
213930Janet Kreutzer Windlasses, Dunedin Boat Club Master /0.00 47
223806Bruce Kreutzer Dunedin Boat Club, FL Master /0.00 48
23348allen lindsey Ham and EggerSarasota Sailing Squadron Master DNS/0.00 60
247Dominic Simonetti Sea HammerSarasota Sailing Squadron Master DNC/0.00 60
2554321Dee Gill G forceSPYC Master DNC/0.00 60
2681419Jennifer Holmberg Jen’s RigDIYC Master DNC/0.00 60

Race Information: Start Date/Time = March 09, 2021 10:05:00, Length (NM) = 2.7
Principal Race Officer: Eric Robbins

Information is final.


Sunfish, Division Senior Master (2 boats)

Race 5
Race Information: Start Date/Time = March 09, 2021 10:05:00, Length (NM) = 2.7
Sail SkipperBoatClubDiv.Penalty Pts
14058Jim Richter Legal EagleGull Lake Sailing Club Senior Master /0.00 17
280095Ann Carroll Hot FlashBitter Ends Senior Master DNC/0.00 60

Race Information: Start Date/Time = March 09, 2021 10:05:00, Length (NM) = 2.7
Principal Race Officer: Eric Robbins

Information is final.


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2022 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta NetworkPowered by Regatta Network