2021 Sunfish International Masters Championship
Davis Island Yacht Club | March 07-10, 2021

Sunfish, Division Apprentice Master (6 boats)

Race 9
Race Information: Start Date/Time = March 10, 2021 10:05:00, Length (NM) = 2.8
Sail SkipperBoatClubDiv.Penalty Pts
176443Eugene Schmitt BWYC4LyfeBay Waveland Yacht Club Apprentice Master /0.00 1
281603Erich Estes Rochester Canoe Club Apprentice Master /0.00 9
370572Benjamin Simons Columbia Sailing Club, SC Apprentice Master /0.00 21
419Enrique Guitart Cgsc Apprentice Master /0.00 35
54429Deborah Brooks DIYC Apprentice Master /0.00 47
613911Mike Schroff Electric PickleChicago Corinthian Yacht Club Apprentice Master DNC/0.00 60

Race Information: Start Date/Time = March 10, 2021 10:05:00, Length (NM) = 2.8
Principal Race Officer: Eric Robbins

Information is final.


Sunfish, Division Grand Master (18 boats)

Race 9
Race Information: Start Date/Time = March 10, 2021 10:05:00, Length (NM) = 2.8
Sail SkipperBoatClubDiv.Penalty Pts
160858Gail Heausler Gail WarningsDIYC Grand Master /0.00 5
2808Robert (Bob) Findlay Lake Bluff Yacht Club-LBYC Grand Master /0.00 10
34875Paul Dierze Portents of funTopsfield Yacht Club Grand Master /0.00 18
481574Ed Ruark DIYC Grand Master /0.00 20
54752Jim Knab Rehoboth Bay SA Grand Master /0.00 24
675417Tom Katterheinrich St. Marys Boat Club Grand Master /0.00 27
781568Betsy Davis Regnad IILavallette Grand Master /0.00 28
878020Doug Warren Lake Bluff Yacht Club Grand Master /0.00 30
955Amanda Hus SailAmanderDIYC Grand Master /0.00 34
101955Arthur Haggerty Lake Bluff Yacht Club Grand Master /0.00 38
1181044Susan Davidson GoldilocksSpyc/SSS Grand Master /0.00 39
12110Louis Gordon Lake Bluff Yacht Vlub Grand Master /0.00 40
1343909Joan Butler Breakwater Yacht Club Grand Master /0.00 42
1481498Joy Sheets Dunedin Boat Club Grand Master /0.00 43
1581611Debbie Dietrick Deb-On-AirDIYC Grand Master /0.00 48
165785Lee Parks Sarasota Sailing Squadron & Newport Yacht Club Grand Master DNF/0.00 60
1776278Christine Kelly ChrisDunedin Boat Club Grand Master DNF/0.00 60
1881185William Sanderson Summer BreezeMohican Sailing Club Grand Master DNF/0.00 60

Race Information: Start Date/Time = March 10, 2021 10:05:00, Length (NM) = 2.8
Principal Race Officer: Eric Robbins

Information is final.


Sunfish, Division Great Grand Master (7 boats)

Race 9
Race Information: Start Date/Time = March 10, 2021 10:05:00, Length (NM) = 2.8
Sail SkipperBoatClubDiv.Penalty Pts
176356RONALD MCHENRY Pymatuntng Sailing Club Great Grand Master /0.00 11
280588John Young Columbia Sailing Club Columbia SC Great Grand Master /0.00 26
378557Michael Stratton Hueston Sailing Great Grand Master /0.00 33
479407DONALD FRITZ RECALCULATINGJOLLY ROGER SAILING CLUB Great Grand Master /0.00 44
54843Joe Reyes Columbia Sailing Club Great Grand Master DNC/0.00 60
68458Rita Steele My timeSss Great Grand Master DNC/0.00 60
778274Charlie Cushing Silver AlertDIYC Great Grand Master DNC/0.00 60

Race Information: Start Date/Time = March 10, 2021 10:05:00, Length (NM) = 2.8
Principal Race Officer: Eric Robbins

Information is final.


Sunfish, Division Master (26 boats)

Race 9
Race Information: Start Date/Time = March 10, 2021 10:05:00, Length (NM) = 2.8
Sail SkipperBoatClubDiv.Penalty Pts
159541Richard Chapman Lake Bluff Yacht Club Master /0.00 2
211Doug Kaukeinen Rochester Canoe Club Master /0.00 3
378829Dan Norton DLYC Master /0.00 4
481405Mike Brown RUSH CREEK YACHT CLUB Master /0.00 6
581559Mike Ingham 81559RCC/ SSS Master /0.00 7
6348allen lindsey Ham and EggerSarasota Sailing Squadron Master /0.00 8
781609Elaine Parshall no nameColumbia Sailing Club Master /0.00 12
881606Carey Jones Michigan Sailing Club Master /0.00 13
981135Mary Ellen Brown Rochester Canoe Club, Sarasota Sailing Squadron Master /0.00 15
1078394David Michals Lake BLuff Yacht Club Master /0.00 16
1180361Gretchen Seymour Lake Bluff Yacht Club Master /0.00 17
1281492Scott Elliott Mary RaeCSC, Lake Gaston Sailing Master /0.00 19
1320026David Miller Brigantine Yacht Club Master /0.00 22
1481526David Krausz Columbia Sailing Club Master /0.00 23
1581501Stephen Szymanski CSC, Columbia Sailing Club Master /0.00 25
1681602George Braddon 1, 2, manyCanandaigua Yacht Club Master /0.00 29
1788450Clay Smith Pucker UpSpyc/SSS Master /0.00 31
183930Janet Kreutzer Windlasses, Dunedin Boat Club Master /0.00 32
194905Alex Sellar CGSC Master /0.00 36
2010164Lisa Brown Ehrhart Sarasota Sailing Squadron Master /0.00 37
2181479Jennifer Means Sarasota Sailing Squadron Master /0.00 41
223806Bruce Kreutzer Dunedin Boat Club, FL Master /0.00 45
2381419Jennifer Holmberg Jen’s RigDIYC Master /0.00 46
247Dominic Simonetti Sea HammerSarasota Sailing Squadron Master DNC/0.00 60
2554321Dee Gill G forceSPYC Master DNC/0.00 60
2681443Susan St.John SusieQSarasota Sailing Squadron Master DNC/0.00 60

Race Information: Start Date/Time = March 10, 2021 10:05:00, Length (NM) = 2.8
Principal Race Officer: Eric Robbins

Information is final.


Sunfish, Division Senior Master (2 boats)

Race 9
Race Information: Start Date/Time = March 10, 2021 10:05:00, Length (NM) = 2.8
Sail SkipperBoatClubDiv.Penalty Pts
14058Jim Richter Legal EagleGull Lake Sailing Club Senior Master /0.00 14
280095Ann Carroll Hot FlashBitter Ends Senior Master DNF/0.00 60

Race Information: Start Date/Time = March 10, 2021 10:05:00, Length (NM) = 2.8
Principal Race Officer: Eric Robbins

Information is final.


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2022 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta NetworkPowered by Regatta Network