KONA Windsurf World Championship - FINAL RESULTS
Miami Yacht Club | November 02-07, 2010

Ladies-Light Medium-Medium-Heavy Weight Division, Division Heavy Weight (19 boats)

Race 4
Race Information: Start Date/Time = November 02, 2010 00:00:00
PosSail SkipperClubDiv.Penalty Pts
11337Stuart Gilbert Manly 16ft Skiff Sailing Club Heavy Weight /0.00 4
21344Carl Sjoberg VASS Heavy Weight /0.00 7
31338Andrew Divola Manly 16 Skiff Club Heavy Weight /0.00 14
41342steve gottlieb none Heavy Weight /0.00 17
51335Simon Jones N/A Heavy Weight /0.00 20
61339GREG Johns Dobroyd Auatic Club Heavy Weight /0.00 24
71343Björn Jareblad MSSS Heavy Weight /0.00 25
81329Jesper Schmidt Vedbæk Heavy Weight /0.00 27
91332Benjamin Asberg LESS Lerum SegelSallskap Heavy Weight /0.00 30
101330Christer Larsson Motala SS Heavy Weight /0.00 37
111333Brad Woodworth Northwest Ontario Windsurfing Club Heavy Weight /0.00 41
121345Johan Fallenius Djursholms Segelsällskap Heavy Weight /0.00 42
131327Michael Rayl None Heavy Weight /0.00 45
141346Ulf Jentler Osterskar vattenklubb Heavy Weight /0.00 49
151340Pavel Matousek NW Ontario Windsurf (NOW) Heavy Weight /0.00 50
161328Steve Callaway University of Iowa Sailing Club Heavy Weight /0.00 52
171310Gustav Groth KSSS Heavy Weight /0.00 54
181336George Kokolis Seabrook Sailing Club Heavy Weight DNF2/0.00 69
19NSmark frary Sebrook Sailing Club Heavy Weight DNS2/0.00 69

Race Information: Start Date/Time = November 02, 2010 00:00:00,
Principal Race Officer: TBD

Information is final.


Ladies-Light Medium-Medium-Heavy Weight Division, Division Ladies (11 boats)

Race 4
Race Information: Start Date/Time = November 02, 2010 00:00:00
PosSail SkipperClubDiv.Penalty Pts
11254HELENE ANDREATTA CNL Ladies /0.00 2
21288Dominique Vallee multivoile Ladies /0.00 5
31341Karen Marriott Sagelklubb Ladies /0.00 8
41315Kajsa Larsson MSS Ladies /0.00 9
51305Andree Gauthier Toronto Windsurfing Club Ladies /0.00 29
61289Fanny Baumann djursholms segelklubb Ladies /0.00 32
71274Margot Samson Clearwater Community Sailing Center Ladies /0.00 36
80000Kathleen Tocke NYYC, Buffalo Canoe Club Ladies DNS2/0.00 69
91222Elena Marotti N/A Ladies DNF2/0.00 69
101226Julie Gendron Multivoile 4 saisons Ladies DNF2/0.00 69
111229Manuela Buch Windsurfing Club Hamburg Ladies DNS3/0.00 69

Race Information: Start Date/Time = November 02, 2010 00:00:00,
Principal Race Officer: TBD

Information is final.


Ladies-Light Medium-Medium-Heavy Weight Division, Division Light Medium Weight (20 boats)

Race 4
Race Information: Start Date/Time = November 02, 2010 00:00:00
PosSail SkipperClubDiv.Penalty Pts
11298Adam Holm GSK Light Medium Weight /0.00 1
21284Juliano Scalabrin Crocodiles de l'elorn Light Medium Weight /0.00 10
31246Niklas Gothberg Lerums SS Light Medium Weight /0.00 11
41265ulf Antonsson varberg ss Light Medium Weight /0.00 12
51249Hans Nyström KSSS Light Medium Weight /0.00 15
61224bruce matlack manatee sailing assn Light Medium Weight /0.00 16
7462Folger Forsén dsk Light Medium Weight /0.00 18
81267Erik Bertilsson KKKK Light Medium Weight /0.00 22
91225Mark Zuteck Clear Lake Shores Sailing Association Light Medium Weight /0.00 23
101258Andreas Knoop Less Light Medium Weight /0.00 31
111252Christopher Waldo Clearwater Community Sailing Light Medium Weight /0.00 33
121279Brian Kamilar Coral Reef Yacht Club Light Medium Weight /0.00 34
131250Baumann Christian djursholms segelklubb Light Medium Weight /0.00 35
141280Oskar Karnblad LESS Light Medium Weight /0.00 43
151277Steen Buck Hansen Miami YC Light Medium Weight /0.00 47
161302Doug Waldo Clearwter Community Sailing Light Medium Weight /0.00 48
17421Steve Campbell N/A Light Medium Weight /0.00 51
181221Joe Marotti N/A Light Medium Weight DNF2/0.00 69
191223Anders Gothberg Lerums SS Light Medium Weight DNF2/0.00 69
201294Jean Sebastian Fugere Viehmen Sagelklubb Light Medium Weight DNF2/0.00 69

Race Information: Start Date/Time = November 02, 2010 00:00:00,
Principal Race Officer: TBD

Information is final.


Ladies-Light Medium-Medium-Heavy Weight Division, Division Medium Weight (18 boats)

Race 4
Race Information: Start Date/Time = November 02, 2010 00:00:00
PosSail SkipperClubDiv.Penalty Pts
11251Björn Holm KSSS Medium Weight /0.00 3
21247Rainer Frohböse Windsurfing Club Hamburg Medium Weight /0.00 6
31214Joachim Larsson MSS Medium Weight /0.00 13
41230DENNIS WINSTANLEY YA 565286 Medium Weight /0.00 19
51271Thomas Theodore (Ted) Schweitzer Grand Traverse Yacht Club Medium Weight /0.00 21
61313Britt Viehmen Sagelklubb Medium Weight /0.00 26
71242Justin Ahearn CCSC Medium Weight /0.00 28
81268Denis Dagenais Britannia Yacht Club Medium Weight /0.00 38
91282Chris Coulon Velas y Vientos Calima Medium Weight /0.00 39
101297Allan Koch Nivå Bådelaug / KDY Medium Weight /0.00 40
111259Hauk Larsen Wahl Seabrook Sailing Club Medium Weight /0.00 44
121257Eric Gonzalez NONE Medium Weight /0.00 46
131285Peter Asberg LESS Lerum SegelSallskap Medium Weight /0.00 53
141299John Darling Toronto Windsurfing Club Medium Weight DNF2/0.00 69
15NSvitasse olivier Neptune club la ciotat Medium Weight DNS2/0.00 69
160000Augie Diaz Corla Reef Yacht Club/Coconut Grove Sailing Club Medium Weight DNS2/0.00 69
171269Larry Miller GLYC Medium Weight DNF2/0.00 69
181300John Karnblad LESS Medium Weight DNF2/0.00 69

Race Information: Start Date/Time = November 02, 2010 00:00:00,
Principal Race Officer: TBD

Information is final.


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2020 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta NetworkPowered by Regatta Network