KONA Windsurf World Championship - FINAL RESULTS
Miami Yacht Club | November 02-07, 2010

Ladies-Light Medium-Medium-Heavy Weight Division, Division Heavy Weight (19 boats)

Race 8
Race Information: Start Date/Time = November 05, 2010 00:00:00
PosSail SkipperClubDiv.Penalty Pts
11344Carl Sjoberg VASS Heavy Weight /0.00 6
21337Stuart Gilbert Manly 16ft Skiff Sailing Club Heavy Weight /0.00 10
31342steve gottlieb none Heavy Weight /0.00 11
41329Jesper Schmidt Vedbæk Heavy Weight /0.00 13
51339GREG Johns Dobroyd Auatic Club Heavy Weight /0.00 18
61332Benjamin Asberg LESS Lerum SegelSallskap Heavy Weight /0.00 23
71346Ulf Jentler Osterskar vattenklubb Heavy Weight /0.00 27
81336George Kokolis Seabrook Sailing Club Heavy Weight DNS3/0.00 69
91340Pavel Matousek NW Ontario Windsurf (NOW) Heavy Weight DNF3/0.00 69
101335Simon Jones N/A Heavy Weight DNF3/0.00 69
111333Brad Woodworth Northwest Ontario Windsurfing Club Heavy Weight DNF3/0.00 69
12NSmark frary Sebrook Sailing Club Heavy Weight DNS3/0.00 69
131343Björn Jareblad MSSS Heavy Weight DNF3/0.00 69
141330Christer Larsson Motala SS Heavy Weight DNF3/0.00 69
151327Michael Rayl None Heavy Weight DNF3/0.00 69
161328Steve Callaway University of Iowa Sailing Club Heavy Weight DNF3/0.00 69
171345Johan Fallenius Djursholms Segelsällskap Heavy Weight DNF3/0.00 69
181338Andrew Divola Manly 16 Skiff Club Heavy Weight DNF3/0.00 69
191310Gustav Groth KSSS Heavy Weight DNF3/0.00 69

Race Information: Start Date/Time = November 05, 2010 00:00:00,
Principal Race Officer: TBD

Information is final.


Ladies-Light Medium-Medium-Heavy Weight Division, Division Ladies (11 boats)

Race 8
Race Information: Start Date/Time = November 05, 2010 00:00:00
PosSail SkipperClubDiv.Penalty Pts
11288Dominique Vallee multivoile Ladies /0.00 1
21254HELENE ANDREATTA CNL Ladies /0.00 21
31305Andree Gauthier Toronto Windsurfing Club Ladies /0.00 22
41289Fanny Baumann djursholms segelklubb Ladies /0.00 28
51315Kajsa Larsson MSS Ladies /0.00 29
61222Elena Marotti N/A Ladies DNS3/0.00 69
71274Margot Samson Clearwater Community Sailing Center Ladies DNF3/0.00 69
81341Karen Marriott Sagelklubb Ladies DNF3/0.00 69
90000Kathleen Tocke NYYC, Buffalo Canoe Club Ladies DNS3/0.00 69
101229Manuela Buch Windsurfing Club Hamburg Ladies DNF3/0.00 69
111226Julie Gendron Multivoile 4 saisons Ladies DNF3/0.00 69

Race Information: Start Date/Time = November 05, 2010 00:00:00,
Principal Race Officer: TBD

Information is final.


Ladies-Light Medium-Medium-Heavy Weight Division, Division Light Medium Weight (20 boats)

Race 8
Race Information: Start Date/Time = November 05, 2010 00:00:00
PosSail SkipperClubDiv.Penalty Pts
11284Juliano Scalabrin Crocodiles de l'elorn Light Medium Weight /0.00 2
21265ulf Antonsson varberg ss Light Medium Weight /0.00 5
31298Adam Holm GSK Light Medium Weight /0.00 7
41225Mark Zuteck Clear Lake Shores Sailing Association Light Medium Weight /0.00 9
51258Andreas Knoop Less Light Medium Weight /0.00 14
61246Niklas Gothberg Lerums SS Light Medium Weight /0.00 15
71267Erik Bertilsson KKKK Light Medium Weight /0.00 16
81294Jean Sebastian Fugere Viehmen Sagelklubb Light Medium Weight /0.00 17
91277Steen Buck Hansen Miami YC Light Medium Weight /0.00 20
10462Folger Forsén dsk Light Medium Weight /0.00 24
111252Christopher Waldo Clearwater Community Sailing Light Medium Weight /0.00 25
121250Baumann Christian djursholms segelklubb Light Medium Weight /0.00 31
131224bruce matlack manatee sailing assn Light Medium Weight /0.00 33
141221Joe Marotti N/A Light Medium Weight DNS3/0.00 69
151302Doug Waldo Clearwter Community Sailing Light Medium Weight DNF3/0.00 69
161280Oskar Karnblad LESS Light Medium Weight DNF3/0.00 69
171249Hans Nyström KSSS Light Medium Weight DNF3/0.00 69
181279Brian Kamilar Coral Reef Yacht Club Light Medium Weight DNF3/0.00 69
191223Anders Gothberg Lerums SS Light Medium Weight DNF3/0.00 69
20421Steve Campbell N/A Light Medium Weight DNF3/0.00 69

Race Information: Start Date/Time = November 05, 2010 00:00:00,
Principal Race Officer: TBD

Information is final.


Ladies-Light Medium-Medium-Heavy Weight Division, Division Medium Weight (18 boats)

Race 8
Race Information: Start Date/Time = November 05, 2010 00:00:00
PosSail SkipperClubDiv.Penalty Pts
11214Joachim Larsson MSS Medium Weight /0.00 3
21230DENNIS WINSTANLEY YA 565286 Medium Weight /0.00 4
31313Britt Viehmen Sagelklubb Medium Weight /0.00 8
41251Björn Holm KSSS Medium Weight /0.00 12
51271Thomas Theodore (Ted) Schweitzer Grand Traverse Yacht Club Medium Weight /0.00 19
61269Larry Miller GLYC Medium Weight /0.00 26
71242Justin Ahearn CCSC Medium Weight /0.00 30
81247Rainer Frohböse Windsurfing Club Hamburg Medium Weight /0.00 32
91259Hauk Larsen Wahl Seabrook Sailing Club Medium Weight DNS3/0.00 69
101257Eric Gonzalez NONE Medium Weight DNS3/0.00 69
11NSvitasse olivier Neptune club la ciotat Medium Weight DNS3/0.00 69
120000Augie Diaz Corla Reef Yacht Club/Coconut Grove Sailing Club Medium Weight DNS3/0.00 69
131299John Darling Toronto Windsurfing Club Medium Weight DNF3/0.00 69
141285Peter Asberg LESS Lerum SegelSallskap Medium Weight DNF3/0.00 69
151268Denis Dagenais Britannia Yacht Club Medium Weight DNF3/0.00 69
161282Chris Coulon Velas y Vientos Calima Medium Weight DNF3/0.00 69
171297Allan Koch Nivå Bådelaug / KDY Medium Weight DNF3/0.00 69
181300John Karnblad LESS Medium Weight DNF3/0.00 69

Race Information: Start Date/Time = November 05, 2010 00:00:00,
Principal Race Officer: TBD

Information is final.


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2020 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta NetworkPowered by Regatta Network