KONA Windsurf World Championship - FINAL RESULTS
Miami Yacht Club | November 02-07, 2010

Ladies-Light Medium-Medium-Heavy Weight Division, Division Heavy Weight (19 boats)

Race 9
Race Information: Start Date/Time = November 02, 2010 00:00:00
PosSail SkipperClubDiv.Penalty Pts
11344Carl Sjoberg VASS Heavy Weight /0.00 2
21337Stuart Gilbert Manly 16ft Skiff Sailing Club Heavy Weight RDG/8.81 8.8
31342steve gottlieb none Heavy Weight /0.00 11
41329Jesper Schmidt Vedbæk Heavy Weight /0.00 14
51343Björn Jareblad MSSS Heavy Weight /0.00 20
61332Benjamin Asberg LESS Lerum SegelSallskap Heavy Weight /0.00 22
71346Ulf Jentler Osterskar vattenklubb Heavy Weight /0.00 29
81330Christer Larsson Motala SS Heavy Weight /0.00 32
9NSmark frary Sebrook Sailing Club Heavy Weight DNS3/0.00 69
101335Simon Jones N/A Heavy Weight DNF3/0.00 69
111333Brad Woodworth Northwest Ontario Windsurfing Club Heavy Weight DNF3/0.00 69
121339GREG Johns Dobroyd Auatic Club Heavy Weight DNF3/0.00 69
131338Andrew Divola Manly 16 Skiff Club Heavy Weight DNF3/0.00 69
141340Pavel Matousek NW Ontario Windsurf (NOW) Heavy Weight DNF3/0.00 69
151345Johan Fallenius Djursholms Segelsällskap Heavy Weight DNF3/0.00 69
161336George Kokolis Seabrook Sailing Club Heavy Weight DNF3/0.00 69
171328Steve Callaway University of Iowa Sailing Club Heavy Weight DNF3/0.00 69
181327Michael Rayl None Heavy Weight DNF3/0.00 69
191310Gustav Groth KSSS Heavy Weight DNF3/0.00 69

Race Information: Start Date/Time = November 02, 2010 00:00:00,
Principal Race Officer: TBD

Information is final.


Ladies-Light Medium-Medium-Heavy Weight Division, Division Ladies (11 boats)

Race 9
Race Information: Start Date/Time = November 02, 2010 00:00:00
PosSail SkipperClubDiv.Penalty Pts
11288Dominique Vallee multivoile Ladies /0.00 4
21305Andree Gauthier Toronto Windsurfing Club Ladies /0.00 21
31254HELENE ANDREATTA CNL Ladies /0.00 25
41289Fanny Baumann djursholms segelklubb Ladies /0.00 26
50000Kathleen Tocke NYYC, Buffalo Canoe Club Ladies DNS3/0.00 69
61222Elena Marotti N/A Ladies DNF3/0.00 69
71226Julie Gendron Multivoile 4 saisons Ladies DNF3/0.00 69
81229Manuela Buch Windsurfing Club Hamburg Ladies DNF3/0.00 69
91274Margot Samson Clearwater Community Sailing Center Ladies DNF3/0.00 69
101341Karen Marriott Sagelklubb Ladies DNF3/0.00 69
111315Kajsa Larsson MSS Ladies DNF3/0.00 69

Race Information: Start Date/Time = November 02, 2010 00:00:00,
Principal Race Officer: TBD

Information is final.


Ladies-Light Medium-Medium-Heavy Weight Division, Division Light Medium Weight (20 boats)

Race 9
Race Information: Start Date/Time = November 02, 2010 00:00:00
PosSail SkipperClubDiv.Penalty Pts
11284Juliano Scalabrin Crocodiles de l'elorn Light Medium Weight /0.00 1
21265ulf Antonsson varberg ss Light Medium Weight /0.00 3
31298Adam Holm GSK Light Medium Weight /0.00 5
41225Mark Zuteck Clear Lake Shores Sailing Association Light Medium Weight /0.00 8
51294Jean Sebastian Fugere Viehmen Sagelklubb Light Medium Weight /0.00 10
61246Niklas Gothberg Lerums SS Light Medium Weight /0.00 12
71249Hans Nyström KSSS Light Medium Weight /0.00 13
81267Erik Bertilsson KKKK Light Medium Weight /0.00 15
91258Andreas Knoop Less Light Medium Weight /0.00 16
101277Steen Buck Hansen Miami YC Light Medium Weight /0.00 17
111252Christopher Waldo Clearwater Community Sailing Light Medium Weight /0.00 24
121250Baumann Christian djursholms segelklubb Light Medium Weight /0.00 27
131221Joe Marotti N/A Light Medium Weight /0.00 28
14421Steve Campbell N/A Light Medium Weight DNF3/0.00 69
15462Folger Forsén dsk Light Medium Weight DNF3/0.00 69
161224bruce matlack manatee sailing assn Light Medium Weight DNF3/0.00 69
171279Brian Kamilar Coral Reef Yacht Club Light Medium Weight DNF3/0.00 69
181280Oskar Karnblad LESS Light Medium Weight DNF3/0.00 69
191302Doug Waldo Clearwter Community Sailing Light Medium Weight DNF3/0.00 69
201223Anders Gothberg Lerums SS Light Medium Weight DNF3/0.00 69

Race Information: Start Date/Time = November 02, 2010 00:00:00,
Principal Race Officer: TBD

Information is final.


Ladies-Light Medium-Medium-Heavy Weight Division, Division Medium Weight (18 boats)

Race 9
Race Information: Start Date/Time = November 02, 2010 00:00:00
PosSail SkipperClubDiv.Penalty Pts
11313Britt Viehmen Sagelklubb Medium Weight /0.00 6
21251Björn Holm KSSS Medium Weight RDG/6.72 6.7
31214Joachim Larsson MSS Medium Weight /0.00 7
41230DENNIS WINSTANLEY YA 565286 Medium Weight /0.00 9
51271Thomas Theodore (Ted) Schweitzer Grand Traverse Yacht Club Medium Weight /0.00 18
61247Rainer Frohböse Windsurfing Club Hamburg Medium Weight /0.00 19
71297Allan Koch Nivå Bådelaug / KDY Medium Weight /0.00 23
81269Larry Miller GLYC Medium Weight /0.00 30
91242Justin Ahearn CCSC Medium Weight /0.00 31
10NSvitasse olivier Neptune club la ciotat Medium Weight DNS3/0.00 69
110000Augie Diaz Corla Reef Yacht Club/Coconut Grove Sailing Club Medium Weight DNS3/0.00 69
121257Eric Gonzalez NONE Medium Weight DNF3/0.00 69
131259Hauk Larsen Wahl Seabrook Sailing Club Medium Weight DNF3/0.00 69
141268Denis Dagenais Britannia Yacht Club Medium Weight DNF3/0.00 69
151282Chris Coulon Velas y Vientos Calima Medium Weight DNF3/0.00 69
161285Peter Asberg LESS Lerum SegelSallskap Medium Weight DNF3/0.00 69
171299John Darling Toronto Windsurfing Club Medium Weight DNF3/0.00 69
181300John Karnblad LESS Medium Weight DNF3/0.00 69

Race Information: Start Date/Time = November 02, 2010 00:00:00,
Principal Race Officer: TBD

Information is final.


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2020 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta NetworkPowered by Regatta Network