Florida Laser Masters Championship
Palm Beach Sailing Club | February 09-10, 2013

Laser, Division Apprentice Master (6 boats)

Race 3
Race Information: Start Date/Time = February 09, 2013 00:00:00
PosSail SkipperClubDiv.Penalty Pts
1173939ernesto Rodriguez NA Apprentice Master /0.00 3
2187686David Hiebert USSCMC/FWBC Apprentice Master /0.00 9
3199912David Hillmyer Sarasota Sailing Squadron Apprentice Master /0.00 14
4194512Ted Morgan Severn Sailing Association Apprentice Master /0.00 19
5199911Michelle Davis Coconut Grove Sailing Club Apprentice Master /0.00 22
6187117ERICK RODRIGUEZ FORT LAUDERDALE Apprentice Master /0.00 23

Race Information: Start Date/Time = February 09, 2013 00:00:00,
Principal Race Officer: Bobbie Leek

Information is provisional and subject to modification


Laser, Division Grand Master (16 boats)

Race 3
Race Information: Start Date/Time = February 09, 2013 00:00:00
PosSail SkipperClubDiv.Penalty Pts
1196821Andy Roy SSC Grand Master /0.00 2
2197052Peter Vessella saint francis Grand Master /0.00 7
3195708doug peckover NOMAD Grand Master /0.00 10
4180050Alden Shattuck Severn Sailing Association Grand Master /0.00 11
5179132Donald Hahl Brant Beach YC Grand Master /0.00 18
6173667phil paxton cyc Grand Master /0.00 30
7156874Doug DuBois PCSA Grand Master /0.00 36
8165146W. Nickerson Sail Maine Grand Master /0.00 39
912951Robert Voeller USSCMC Grand Master /0.00 43
10196088Ian Robertson RNSA Grand Master /0.00 44
11170654Keith Barron PRSA Grand Master /0.00 49
12183923edward john Glenmar Sailing Association Grand Master /0.00 52
13200168Rick Landell Cooper River Grand Master RET/0.00 60
14182399Tim Landt SPSC Grand Master DNC/0.00 60
15171031David Christoff Twin City Laser Grand Master DNC/0.00 60
16188652Rick Ericson none Grand Master DNS/0.00 60

Race Information: Start Date/Time = February 09, 2013 00:00:00,
Principal Race Officer: Bobbie Leek

Information is provisional and subject to modification


Laser, Division Great Grand Master (11 boats)

Race 3
Race Information: Start Date/Time = February 09, 2013 00:00:00
PosSail SkipperClubDiv.Penalty Pts
1193364amnon gitelson CPYC Great Grand Master /0.00 13
2175529paul wurtzebach chicago corinthian Great Grand Master /0.00 17
3199916David Hartman NOMAD Great Grand Master /0.00 24
4201265Halsey Bullen Cedar Point Yacht Club Great Grand Master /0.00 29
5189701Jack Pearce Barrie Yacht Club Great Grand Master /0.00 31
6194567Tim Millhiser Madison Beach Club Great Grand Master /0.00 32
7174236Jacques Kerrest PRSA Great Grand Master /0.00 34
8189774Finn Hassing ODC Great Grand Master /0.00 37
9200528Lindsay Hewitt Cold Spring Harbor Great Grand Master /0.00 42
10188874David Elliott Calgary yacht club Great Grand Master /0.00 46
11106011Tony Iacono Newport YC Great Grand Master RET/0.00 60

Race Information: Start Date/Time = February 09, 2013 00:00:00,
Principal Race Officer: Bobbie Leek

Information is provisional and subject to modification


Laser, Division Master (26 boats)

Race 3
Race Information: Start Date/Time = February 09, 2013 00:00:00
PosSail SkipperClubDiv.Penalty Pts
1195425Peter Shope Richmond YC Master /0.00 1
2193281Michael Matan RYA Master /0.00 4
3170673J Liebl None Master /0.00 5
4203957John MacCausland Cooper River Master /0.00 6
5183886GANSON EVANS SCYC Master /0.00 8
6142465PHILIP KARCHER SARASOTA SAILING SQUADRON Master /0.00 12
7204426Mike Hecky Riverton Master /0.00 15
8196023Robert Tan Severn Sailing Association Master /0.00 16
9199804Jeff Beckwith Cedar Point Yacht Club Master /0.00 20
10181113Len Guenther Fishing Bay YC Master /0.00 21
11158778Hank Thorburn M.Y.A. Master /0.00 25
12171628Ken Swetka Crescent Sail Yach Club Master /0.00 26
13158648James Stanley OHCC Master /0.00 27
14185957Steve Phillips South Muskoka SC Master /0.00 28
15200218Randy McMeekin WRSC Master /0.00 33
1617Christian Koppernaes BYSC Master /0.00 35
17195431Kevin Cowley PRSA Master /0.00 38
18196080Steven Schmidt Cooper River YC Master /0.00 40
19183861Britt Hughes Housatonic Boat Club Master /0.00 41
20200386Todd Klingler Sayville Yacht Club Master /0.00 45
21188671Jeff Fullerton Water Rats SC Master /0.00 47
22170699David Roy Bedford Basin Yacht Club Master /0.00 48
23116213John Heizer GCBC Master /0.00 50
246481Julie Stewart OHCC Master /0.00 51
25195930Ted Squires SSC Master DNS/0.00 60
26181944Bob Mcelwain HYC Master DNS/0.00 60

Race Information: Start Date/Time = February 09, 2013 00:00:00,
Principal Race Officer: Bobbie Leek

Information is provisional and subject to modification


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2019 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta NetworkPowered by Regatta Network