Junior Olympic Sailing Festival
Mentor Harbor Yachting Club | June 26-28, 2015

Laser Radial (34 boats) (top)
Series Standing - 3 races scored

Information is final.
Regatta results last updated: Friday, June 26, 2015 3:34:39 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Pos Sail   Skipper Yacht Club  1   2   3  Total Pos
1  
183905   Robert Sessions    Edgewater Yacht Club   1   1   1   3  
1  
2  
188944   Sean Stephens    Grosse Pointe Yacht Club   3   2   4   9  
2  
3  
84   Kenton Earnhart    ECSC   8   3   2   13T  
3  
4  
194504   Ryan Squires    HOOVER Sailing Club   5   5   3   13T  
4  
5  
17429   Davey Silverman    GPYC   4   4   6   14  
5  
6  
163   Cameron Douglas    Eagle Creek Sailing Club   2   6   8   16  
6  
7  
24   Grant Chappell    NCYC   9   7   5   21  
7  
8  
193333   griff sheehan    PIBYC   6   35/DNS   35/DNS   76  
8  
9  
205371   Lars Kristensen    Edgewater Yacht Club (EYWC)   35/DNS   35/DNS   7   77T  
9  
10  
182931   Nathaniel Zettler    Sandusky sailing club   7   35/DNF   35/DNS   77T  
10  
11  
180145   Henry Combs    Grosse Pointe Yacht Club   10   35/DNF   35/DNS   80  
11  
12  
8008   tom mitrovich    MHYC   35/DNF   35/DNS   35/DNS   105T  
12  
12  
3   Samantha Walcott    Vermilion Boat Club   35/DNS   35/DNS   35/DNS   105T  
12  
12  
0070   Victor Toivonen    MHYC   35/DNS   35/DNS   35/DNS   105T  
12  
12  
66   joseph lark    North Cape Yacht Club   35/DNS   35/DNS   35/DNS   105T  
12  
12  
54   Cora McVey-Steele    BLYC   35/DNS   35/DNS   35/DNS   105T  
12  
12  
31   Callie Ruppen    Berlin Yacht Club   35/DNS   35/DNS   35/DNS   105T  
12  
12  
175   Lucas Kyle    Port Clinton Yacht Club   35/DNS   35/DNS   35/DNS   105T  
12  
12  
185420   Jayson Miller    PCYC   35/DNF   35/DNS   35/DNS   105T  
12  
12  
11   Gabriel Rapaport    cleveland yacht club   35/DNS   35/DNS   35/DNS   105T  
12  
12  
124971   Anthony Kozaritz    Vermilion Boat Club   35/DNF   35/DNS   35/DNS   105T  
12  
12  
71   Casey Ruppen    Berlin Yacht Club   35/DNF   35/DNS   35/DNS   105T  
12  
12  
74   Olivia Smith    BLYC   35/DNF   35/DNS   35/DNS   105T  
12  
12  
105   Reagan Lessick    Eagle Creek Sailing Club   35/DNF   35/DNS   35/DNS   105T  
12  
12  
152961   Maggie Swasey    Vermilion Boat Club   35/DNS   35/DNS   35/DNS   105T  
12  
12  
24660   Nicholas Silecky    Vermilion Boat Club   35/DNS   35/DNS   35/DNS   105T  
12  
12  
200406   Mark Morris    Vermilion Boat Club   35/DNS   35/DNS   35/DNS   105T  
12  
12  
188849   Aydan Coulter    SJRT   35/DNS   35/DNF   35/DNS   105T  
12  
12  
185423   William Taylor    PCYC   35/DNS   35/DNS   35/DNS   105T  
12  
12  
180539   Addy Zenko    CYC   35/DNS   35/DNF   35/DNS   105T  
12  
12  
168293   Tim McDonough    Cleveland Yacht Club   35/DNS   35/DNS   35/DNS   105T  
12  
12  
158939   Nick Kozaritz    Vermilion Boat Club   35/DNS   35/DNS   35/DNS   105T  
12  
12  
155527   MOLLY GREGORY    Vermilion Boat Club   35/DNS   35/DNS   35/DNS   105T  
12  
12  
007   Jack Kubicek    MHYC   35/DNS   35/DNS   35/DNS   105T  
12  
 



Notes:
Scoring System is RRS Low Point 2017-2020

- Finishes in [brackets] denote throwouts
- Click on race number to view detailed race information.

Information is final.


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2021 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta NetworkPowered by Regatta Network