Geneva Lake Sailing School Dinghyfest - X Boats
Buddy Melges Sailing Center | July 06-07, 2015

X-Boat (58 boats) (top)
Series Standing - 5 races scored

Information is final.
Regatta results last updated: Tuesday, July 07, 2015 1:21:36 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Pos,Sail, Boat, Skipper, Yacht Club, Results, Total Points
1. V7, Whale'n, Robbie Lindemann, Pewaukee Yacht CLub, 8-7-2-8-13- ; 38   
2. I-25, ALL IN, Chapman Petersen, Lake Geneva Yacht Club, 1-1-3-15-19- ; 39T   
3. N - 181, KM, Alex Keck, Nagawicka, 2-2-11-2-22- ; 39T   
4. B-66, Barr-B-Que, Brigit Barr, LBYC, 6-10-7-12-15- ; 50   
5. J 20, This Side Up, Reed Weston, Oshkosh Yacht Club, 5-5-25-3-23- ; 61   
6. B6, Barricade, John Barr, Molly Barr, 25-4-1-31-1- ; 62T   
7. V-31, Patriot, Max Schieble, Pewaukee yacht Club, 15-12-5-18-12- ; 62T   
8. V-11, peeps, JP Friend, PYC, 9-3-18-26-8- ; 64   
9. V88, Haulin Donkey, Sam Spencer, Pewaukee Yacht Club, 13-22-14-19-4- ; 72   
10. B 77, Patty Wagon, Patrick Schmidt, Beulah, 19-16-21-14-3- ; 73   
11. I-11, 5 Star, Kyle Navin, Lake Geneva Yacht Club, 21-11-30-7-5- ; 74   
12. D - 88, ALL ~ IS ~ ON, ALLISON MAROZZA, Delavan Lake Yacht Club, 3-25-12-6-31- ; 77   
13. V66, Route 66, Christian Spencer, Pewaukee Yacht Club, 59/DSQ-6-4-5-10- ; 84   
14. I-5, Elusive, River Paquin, Lake Geneva Yacht Club, 28-13-31-4-9- ; 85   
15. B 7, Little Schmidt, Annie Cate Schmidt, Beulah, 20-17-10-23-17- ; 87   
16. I - 6, Wild Turkey, Hans Joe Melges, LGYC, 12-24-6-32-14- ; 88   
17. B19, Breakaway, Erin Sullivan, Lake Beulah, 18-8-27-10-29- ; 92   
18. J-11, Dominus Venti, Tommy Rorrer, Oshkosh Yacht Club, 16-39-8-34-6- ; 103T   
19. V-511, ONE GOAL, Red Tornehl, Pewaukee Yacht Club, 26-31-26-9-11- ; 103T   
20. J22, Sonic Wave, Adam McAvoy, Oshkosh Yacht Club, 24-23-24-11-26- ; 108   
21. P11, GunWalleye, David Alexander, Okoboji Yacht Club, 4-35-19-33-18- ; 109   
22. I 16, Menace, Henry Rolander, Lake Geneva Yacht Club, 7-21-36-30-20- ; 114   
23. I-59, The Butcher, Finn Rowe, LGYC, 35-34-38-1-7- ; 115   
24. B-217, MYOT, caroline skotarzak, Beulah, 22-9-13-48-34- ; 126   
25. I-123, PM, Parker Michel, Buddy Melges Sailing Center, 31-29-9-20-39- ; 128   
26. X-51, The But, Alby Rolfs, Pine, 33-14-44-39-2- ; 132   
27. V-10, Wally's Warriors, Jack Schweda, Pewaukee Yacht Club, 34-41-16-25-25- ; 141   
28. NO 16, , Jonathan Bailey, North Lake, 14-27-28-43-33- ; 145   
29. B3, Komonster, Ryan Komas, Lake Beulah, 23-50-22-27-27- ; 149   
30. J 60, Hulk Splash, Abe Weston, Oshkosh Yacht Club, 10-38-15-35-55- ; 153T   
31. X-8, , Luca Marban, Pine Lake, 38-36-20-21-38- ; 153T   
32. B-23, Anchorman, John Berg, LBYC, 11-15-45-40-45- ; 156   
33. D-30, Penguin, Nathan Hetzler, Delavan, 45-32-17-28-36- ; 158T   
34. A-17, Hamburger, Ali Vollmar, CLYC, 27-28-33-38-32- ; 158T   
35. P1, Panda Express, John Alexander, Okoboji Yacht Club, 32-20-29-29-51- ; 161   
36. X 4, , Ellie Harned, Pine Lake, 17-37-49-13-46- ; 162   
37. B-1, Hamma Time, Kiernan Nora, LGYC/LBYC, 29-19-35-41-44- ; 168   
38. I-0, Red Wing, James Lyon, LGYC, 41-26-43-45-16- ; 171   
39. D-25, Little Twister, Kloe Koekhafer, Delavan Lake Yacht Club, 30-18-41-44-40- ; 173   
40. X-88, Cap'n Poodle, Simon Rolfs, Pine, 46-46-46-16-21- ; 175   
41. J14, , Meg Traska, Oshkosh Yacht Club, 40-40-37-42-24- ; 183   
42. I17, FJ Frazier, Quin Frazier, Lake Geneva Yacht Club, 42-30-34-51-30- ; 187   
43. B12, The Flyin' Hawaiian, Gabriel DiBiase, Beulah, 37-45-40-17-49- ; 188   
44. NO617, , Will Michels, North Lake, 43-42-42-22-43- ; 192T   
45. W 15, Mystery Machine, Matthew Dresen, White Bear, 47-51-23-36-35- ; 192T   
46. A4, iBoat, Phillip Thoma, CLYC, 36-33-47-37-41- ; 194   
47. W20, Shake N Bake, Ethan Staruck, White Bear Sailing School, 49-48-32-52-28- ; 209   
48. Z-11, Longshot, George Long, Clear Lake Yacht Club, 39-43-48-47-37- ; 214   
49. W42, Prestige Worldwide, Owen Reding, White Bear Sailing School, 51-47-39-49-47- ; 233   
50. I-8, Pirate's Life, Christian Karabas, LGYC, 44-59/DNF-59/DNS-24-52- ; 238   
51. I72, vondy 2, Brit vondersitt, LGYC, 48-49-51-50-42- ; 240   
52. J 6, Blond Eagle, Karson Mraz, Oshkosh Yacht Club, 59/RET-52-50-54-50- ; 265   
53. NO418, So Free, Sophie Michels, North Lake, 50-44-55-59/DNS-59/DNS- ; 267   
54. 00-21, Nix, Katie Carlson, Lac Labelle Yacht Club, 59/DNS-59/DNS-59/DNS-46-48- ; 271   
55. D 8, , Owen Swearingen, Delavan Lake Yacht Club, 53-59/RET-53-53-54- ; 272   
56. I80, Rugrats, Devon Belsley, Lake Geneva Yacht Club, 54-59/DNS-52-55-53- ; 273   
57. D38, Wind Master, Matthew Ahmann, DLYC, 52-59/DNF-54-56-56- ; 277   
58. A 13, KRUSHER, Nick Rusher, CLYC, 59/DNS-59/DNS-59/DNS-59/DNS-59/DNS- ; 295   
 



Notes:
Scoring System is RRS Low Point 2013-2016

- Finishes in [brackets] denote throwouts
- Click on race number to view detailed race information.

Information is final.


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2020 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta NetworkPowered by Regatta Network