2016 Area F Qualifier for the U.S. Junior Singlehanded Championship for the Smythe Trophy
Rush Creek Yacht Club |

Laser Radial (11 boats) (top)
Series Standing - 5 races scored

Information is provisional and subject to modification
Regatta results last updated: Sunday, May 01, 2016 1:30:22 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Pos Sail   Skipper Yacht Club  1   2   3   4   5  Total Pos
1  
194070   Skylar Bayman    Houston Yacht Club/Corinthian Sailing Club   [2]   1   1   1   2   5  
1  
2  
196848   Charlotte Rose    Houston Yacht Club   1   [5]   2   2   1   6  
2  
3  
200388   Asher Zittrer    Lakewood Yacht Club   [7]   2   3   3   3   11  
3  
4  
206098   Spencer LeGrande    Houston Yacht Club/Austin Yacht Club   [6]   4   4   4   4   16  
4  
5  
206090   Alexandra Mares    Houston Yacht Club   4   3   5   [6]   5   17  
5  
6  
209727   Kiera O'Reardon    Houston Yacht Club   5   [7]   6   5   6   22  
6  
7  
204103   Tomas Samitier    Seabrook Sailing Club   3   6   [12/DNC]   12/DNC   12/DNC   33  
7  
8  
178925   Andrew Vandling    Rush Creek Yacht Club   8   8   [12/DNC]   12/DNC   12/DNC   40  
8  
9  
177159   Sydney Calk    Rush Creek Yacht Club   [12/DNC]   12/DNC   12/DNC   12/DNC   12/DNC   48T  
9  
9  
204111   Alexander HANKINS    Lakewood Yacht Club   [12/DNC]   12/DNC   12/DNC   12/DNC   12/DNC   48T  
9  
9  
151911   Carson Shields    Lakewood Yacht Club   [12/DNC]   12/DNC   12/DNC   12/DNC   12/DNC   48T  
9  
 



Notes:
Scoring System is RRS Low Point 2013-2016

- Finishes in [brackets] denote throwouts
- Click on race number to view detailed race information.

Information is provisional and subject to modification


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2020 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta NetworkPowered by Regatta Network