US Sailing Junior Championship, Area K
Lake Minnetonka Sailing School |

C420s (32 boats) (top)
Series Standing - 6 races scored

Information is provisional and subject to modification
Regatta results last updated: Friday, July 21, 2017 1:45:54 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Pos Sail   Boat   Skipper Yacht Club  1   2   3   4   5   6  Total Pos
1  
8111      ethan hanley    CYC   2   2   1   3   4   [6]   12  
1  
2  
1011   B^2   SAMUEL BARTEL    LMSS   1   1   6   [8]   3   8   19T  
2  
3  
8113      Chris Sharpless    CYC   [9]   6   2   1   6   4   19T  
3  
4  
8114      Robert Hunter    Chicago Yacht Club   4   5   [7]   4   2   5   20  
4  
5  
7259      Toby Sullivan    White Bear Sailing School   7   7   [8]   5   1   2   22  
5  
6  
3   The Send Meter   Douglas Wake    Sheboygan Yacht Club   3   10   3   7   [13]   1   24  
6  
7  
8110      RIDER ODOM    CYC   5   8   4   [13]   5   3   25  
7  
8  
8112      Lolly Vasilion    Chicago Yacht Club   8   4   5   2   [9]   9   28  
8  
9  
7204      Seamus Hendrickson    LMSS   6   9   [14]   6   11   11   43  
9  
10  
7342      Graham Ness    Minnetonka Yacht Club   12   11   9   9   7   [15]   48  
10  
11  
7452   Team 10,000   Emma AuBuchon    Lake Minnetonka Sailing School   [17]   3   12   16   12   14   57  
11  
12  
7841      Emily Gildea    Columbia sailing school   15   [20]   10   12   8   13   58  
12  
13  
8109      Marleigh Belsley    Chicago Yacht Club   14   [19]   15   10   14   7   60  
13  
14  
6822      Kytalun Hendrickson    Wayzata Yacht Club   [20]   12   11   11   10   17   61  
14  
15  
11841      Genna Viggiano    White Bear Yacht Club   10   17   16   [26]   16   22   81  
15  
16  
2      Wiley Hunt    Wayzata Community Sailing Center   13   13   22   20   15   [23]   83  
16  
17  
8130   L&M   Luke Hosek    Columbia Yacht Club   16   15   21   [24]   22   12   86  
17  
18  
5846      Jack LaVanway    Lake Forest Sailing   11   18   13   19   26   [27]   87  
18  
19  
1184      Matt Dresen    White Bear Sailing School   21   14   25   18   [28]   10   88  
19  
20  
7247      Jason Davis    Lake calhoun sailing school   19   16   18   [22]   21   16   90  
20  
21  
9999   Baewatch   Delaney Martin Hybl    Columbia Yacht Club   [22]   22   19   14   17   20   92  
21  
22  
6142      William Sweeney    Minnetonka Yacht Club / LMSS   23   23   17   17   24   [28]   104  
22  
23  
20   NO NAME   REX FRAZIER    MINNETONKA YACHT CLUB   [25]   24   24   15   18   25   106  
23  
24  
7830      Liliana Taub    Chicago Yacht Club   [30]   27   23   23   19   24   116  
24  
25  
3784      Eden Nykamp    Macatawa Bay Yacht Club   18   21   26   [30]   29   29   123T  
25  
26  
8129      Matteo torquati    Columbia Yacht club   28   25   [29]   27   25   18   123T  
26  
27  
91      Jack Schuster    Minnetonka Yacht Club   27   [31]   31   25   23   21   127  
27  
28  
7834      Theodore Lutton    Chicago Yacht Club   [32]   30   30   31   20   19   130  
28  
29  
1738      Taylor Bell    Columbia Yacht Club   26   29   27   21   [32]   31   134  
29  
30  
11   Kareena   Jack Maliszko    Mi   24   [33/DNF]   20   32   30   32   138  
30  
31  
8131   Scott said B.Wild   Séamus Scott    Columbia Sailing School   29   26   [32]   29   31   26   141T  
31  
32  
6250      Joseph Goodzey    Lake Forest Yacht Club   [31]   28   28   28   27   30   141T  
32  
 



Notes:
Scoring System is RRS Low Point 2017-2020.

- Finishes in [brackets] denote throwouts
- Click on race number to view detailed race information.

Information is provisional and subject to modification


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2020 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta NetworkPowered by Regatta Network