MRYC Annual Junior Regatta
Miles River Yacht Club | August 10, 2017

Green Fleet Opti (42 boats) (top)
Series Standing - 4 races scored

Information is final.
Regatta results last updated: Thursday, August 10, 2017 2:35:29 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Pos Bow/Sail   Boat   Skipper Yacht Club  1   2   3   4  Total Pos
1  
6415   Night Howler   Beylen Gode    AYC   3   5   3   2   13  
1  
2  
20369      Roberts Wilmer    AYC   1   4   2   16   23  
2  
3  
9550      Nicholas Tollefson    AYC   9   11   1   5   26T  
3  
4  
16001   StormBreaker   Parker Gibson    TAYC   5   8   10   3   26T  
4  
5  
15345   Dyer Straits   Vincent Dyer    MRYC   7   10   5   4   26T  
5  
6  
9411   KaBaam   Philip Thompson    AYC   10   1   15   1   27  
6  
7  
6595   River Ratt   Van Topjian    TAYC   6   7   4   13   30  
7  
8  
4137   Spar Wars   James Ronayne    MRYC   2   12   7   11   32  
8  
9  
11532      Jake Dinsel    NERYC   19   2   12   10   43  
9  
10  
US5848   Star Lord   Isabela Hillmann    MRYC   11   6   11   18   46  
10  
11  
18046      Margaret Mohler    AYC   8   13   13   14   48  
11  
12  
17424   Gael Force   Conor Mastromarco    AYC   17   20   8   6   51  
12  
13  
9944   Amberjack   Siroon Topjian    TAYC   16   9   20   7   52  
13  
14  
0660      Benedict Dyer    MRYC   12   3   14   24   53  
14  
15  
714      Charlotte Brody    TAYC   13   16   6   19   54  
15  
16  
5124   Pent   Henry Mullikin    MRYC   14   19   17   8   58  
16  
17  
12778      Clare Kammeier    AYC   32   15   21   21   89  
17  
18  
20194      Morgan Paglee    AYC   4   14   34   38   90T  
18  
19  
1331      EJ Brody    TAYC   15   17   24   34   90T  
19  
20  
11850      Cristian Botsis    MRYC   42   27   9   15   93  
20  
21  
12746   Kiwi   Logan Gaffin    AYC   18   34   16   29   97  
21  
22  
26   Mighty Maxter   Parker Corson    TAYC   36   26   29   9   100T  
22  
23  
10417      Emma Hunter [White]   TAYC   21   24   38   17   100T  
23  
24  
15811      Grayson Gibbons-Neff    TAYC   22   22   18   39   101  
24  
25  
17924   Puffin   Kennedy Cooper    MRYC   34   23   26   23   106T  
25  
26  
9399   Double Trouble   Christopher Draper    AYC   23   33   23   27   106T  
26  
27  
13374      Christian Hunter [White]   TAYC   30   18   41   20   109T  
27  
28  
14188   Lego Sea   Matthew Coale [White]   mryc   28   25   19   37   109T  
28  
29  
1496      Arman Otmishi    MRYC   20   39   25   25   109T  
29  
30  
10279      Thomas Christiansen    MRYC   40   31   27   12   110  
30  
31  
None   Green Machine   Nooné Topjian    TAYC   25   29   36   22   112  
31  
32  
11643      Richard Wilmer    AYC   24   30   28   32   114  
32  
33  
8794      Will Mohler    AYC   31   28   22   36   117  
33  
34  
10788   Spitfire   Meg Ronayne    MRYC   33   21   33   33   120  
34  
35  
15113      Daniel Boci    MRYC   27   32   39   30   128  
35  
36  
12624      Charlotte Hugo    AYC   26   35   31   40   132T  
36  
37  
3932   Freedom   James Deerin    MRYC   29   36   32   35   132T  
37  
38  
9499   Wood Duck   Caroline Ault [White]   MRYC   35   37   35   28   135  
38  
39  
11919      Keon Otmishi    MRYC   37   40   37   26   140  
39  
40  
41      Lane Morgan    MRYC   39   41   30   31   141  
40  
41  
11660   Nautical Miles   Liam Chapman    MRYC   38   38   40   41   157  
41  
42  
11668      Abigail Fisher    MRYC   41   43/DNF   43/DNS   43/DNF   170  
42  
 



Notes:
Scoring System is RRS Low Point 2017-2020.

- Finishes in [brackets] denote throwouts
- Click on race number to view detailed race information.

Information is final.


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2019 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta NetworkPowered by Regatta Network