2017 Maryland State Junior Championship
GIYS | July 18, 2017in

Opti Green Fleet (top)
Series Standing - 5 races scored

Information is provisional and subject to modification
Regatta results last updated: Tuesday, July 18, 2017 2:08:46 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Division: (37 boats) Pos,Sail, Boat, Skipper, Yacht Club, Results, Total Points
1. 6415, Night Howler, Beylen Gode, Annapolis Yacht Club, [18]-1-1-2-3- ; 7   
2. 20369, , Robbie Wilmer, Annapolis Yacht Club, [11]-5-2-1-1- ; 9   
3. 7386, Wizard, Nathan Finkelstein, SSA, 3-2-4-3-[7]- ; 12   
4. 7028, Silent Storm, Nathan Richards, TAYC, 2-3-[5]-5-5- ; 15   
5. 151481, Golden Snitch, Meredith Werblow, AYC, 1-7-[10]-7-4- ; 19   
6. 8862, , Taylor Price, Tred Avon Yacht Club, 6-[10]-6-4-8- ; 24   
7. 18046, , Margaret Mohler, AYC, 10-[13]-11-8-2- ; 31   
8. 8714, , Parker Herman, SSA, 5-4-12-15-[38/DNF]- ; 36T   
9. 9550, , Nicholas Tollefson, AYC, 14-6-7-9-[25]- ; 36T   
10. 20770, , Trey Burman, SSA, [23]-8-14-6-9- ; 37   
11. 16070, Triton, Hudson Stewart, Tred Avon Yacht Club, 4-15-3-18-[22]- ; 40T   
12. 11532, , Jake Dinsel, NERYC, 8-9-[20]-13-10- ; 40T   
13. 11981, , Charlotte Brody, TAYC, 13-[31]-9-11-12- ; 45   
14. 18369, EZ Breezy, Michael Yost, MRYC, 7-14-16-[20]-11- ; 48   
15. 5848, STAR-LORD, Isabela Hillmann, MRYC, 15-12-13-[19]-19- ; 59   
16. 12496, Tuff Kimchi, Grace Knipe, AYC, [20]-17-15-14-16- ; 62   
17. 3110, , Christopher Putnam, TAYC, 24-11-8-[25]-24- ; 67T   
18. 5124, Pent, Henry Mullikin, Miles River Yacht Club, 9-22-[24]-22-14- ; 67T   
19. 16001, Stormbreaker, Parker Gibson, Tred Avon Yacht Club, 16-18-17-16-[20]- ; 67T   
20. 12448, Sea Salt, Alders Kulynych-Irvin, AYC, 28-[30]-22-12-6- ; 68   
21. 12352, Firebolt, Michael Werblow, AYC, 21-16-[26]-10-26- ; 73   
22. 11191, Sea Bird, Hartley Cooper, Tried Avon Yacht Club, 17-[24]-21-24-13- ; 75   
23. 15345, Dyer Straits, Vincent Dyer, MRYC, 12-[32]-23-23-18- ; 76   
24. 11643, , Richard Wilmer, Annapolis Yacht Club, [25]-20-18-21-23- ; 82   
25. 18408, , Benedict Dyer, MRYC, 19-21-19-26-[33]- ; 85   
26. 6595, River Ratt, Van Topjian, Tyac, [26]-26-25-17-21- ; 89   
27. 12930, , Michael Groszkowski, SSA, 22-[28]-28-28-17- ; 95   
28. 12, , Severn Elion, SSA, [38/DNC]-38/DNC-29-29-15- ; 111T   
29. SSA 10, , Ashton Perkins, SSA, 27-25-31-[33]-28- ; 111T   
30. 303, , Mya Disabatino, Lewes Yacht Club, 32-19-[33]-31-30- ; 112   
31. 11, Titan, JT Lizewski, mryc, 33-23-27-[38/DNC]-31- ; 114   
32. X, Gunz a Blazin', Clive Saunders, Annapolis Yacht Club, 29-[33]-30-27-29- ; 115   
33. 3311, , EJ Brody, TAYC, 31-29-[34]-34-27- ; 121T   
34. 6903, , Christopher Draper, AYC, 30-27-[32]-32-32- ; 121T   
35. 20194, , Morgan Paglee, AYC, [38/DNF]-38/DNF-38/DNC-30-34- ; 140   
36. 2894, Optimist Prime, George Shaeffer, Gibson Island Yacht Squadron, 34-[38/DNF]-38/DNF-38/DNC-38/DNC- ; 148   
37. 16039, Little Zippy, Luca DeSimone, Tred Avon Yacht Club, [38/DNC]-38/DNF-38/DNC-38/DNC-38/DNC- ; 152   
 



Notes:
Scoring System is RRS Low Point 2017-2020.

- Finishes in [brackets] denote throwouts
- Click on race number to view detailed race information.

Information is provisional and subject to modification


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2019 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta NetworkPowered by Regatta Network