2017 Maryland State Junior Championship
GIYS | July 18, 2017in

Optimist Red-White- Blue (top)
Series Standing - 5 races scored

Information is provisional and subject to modification
Regatta results last updated: Tuesday, July 18, 2017 3:13:36 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Division: Red (31 boats)
Pos Sail   Boat   Skipper Yacht Club  1   2   3   4   5  Total Pos
1  
22135      Nicholas Budington [Red]   Annapolis Yacht Club   [77/DNF]   2   1   7   2   12  
1  
2  
21487      Guthrie Braun [Red]   Fishing Bay Yacht Club   5   3   2   [9]   3   13  
2  
3  
22134      Matthew Budington [Red]   Annapolis Yacht Club   6   [31]   4   2   5   17  
3  
4  
ESP2130      Alex Martin [Red]   AYC/Yacht Club CN Masnou   3   9   9   3   [26]   24  
4  
5  
19976   Orion   Skylor Sweet [Red]   North East River Yacht Club   2   13   6   4   [16]   25  
5  
6  
22290      Baylor Goldthwaite [Red]   FBYC   10   5   3   [15]   9   27  
6  
7  
ESP 2727      Carlos Bermudez de Castro [Red]   SSA   8   8   [28]   21   1   38  
7  
8  
22233      Joshua Bendura [Red]   FBYC   16   21   [34]   6   4   47  
8  
9  
20811      Chase Conway [Red]   AYC   19   10   24   12   [46]   65  
9  
10  
17273      George Carty [Red]   SSA   [25]   25   16   14   11   66  
10  
11  
21433      William Wrightson [Red]   TAYC   [56]   34   20   16   7   77  
11  
12  
21353      Robert Wolf [Red]   SSA   22   14   [51]   23   19   78  
12  
13  
14144   Orange Crush   Nicole Witter [Red]   TAYC   13   16   26   [32]   24   79  
13  
14  
17990      Madeline Amthor [Red]   FBYC   [39]   15   25   20   30   90  
14  
15  
19258      Andrew Tollefson [Red]   AYC   37   24   23   [43]   21   105  
15  
16  
12865      Nolan Corson [Red]   SSA   29   12   35   [45]   38   114  
16  
17  
6966      lauren oneill [Red]   NERYC   28   46   [56]   25   25   124  
17  
18  
15923   Riot Jr.   Tyler Hughes [Red]   SSA   24   41   21   [64]   39   125  
18  
19  
12930      Anna Groszkowski [Red]   SSA   [62]   45   31   11   44   131T  
19  
20  
16114      Robert Shand [Red]   NERYC   21   36   [47]   39   35   131T  
20  
21  
USA 8666      Jon Jon Weed [Red]   Annapolis Yacht Club   17   52   40   [53]   34   143  
21  
22  
13139   Anchor Management   isabella Webb [Red]   NERYC   40   [53]   39   30   40   149  
22  
23  
16559      ava Farley [Red]   Keith Farley   [68]   40   41   36   37   154  
23  
24  
6195   Jimmys Boat   Jimmy Flake [Red]   SSA   47   [55]   44   42   23   156  
24  
25  
11556   Rogue Wave   Graydon Dinsel [Red]   NERYC   30   [54]   54   40   41   165  
25  
26  
6964      Graham Richards [Red]   TAYC   38   56   42   51   [61]   187  
26  
27  
20537   Neverland   Nick Savage [Red]   GIYS   42   50   [61]   49   50   191  
27  
28  
11660      Ellie Hasenberg [Red]   Miles River Yacht Club   54   51   48   54   [64]   207  
28  
29  
21360      Katie Yost [Red]   MRYC   [67]   44   66   46   67   223  
29  
30  
4859      Ivan Yelk [Red]   Lewes Yacht Club   55   67   [74]   71   72   265  
30  
31  
17924      Elizabeth Heckler [Red]   MRYC   69   [77/DNF]   72   73   71   285  
31  
 



Notes:
Scoring System is RRS Low Point 2017-2020.

- Finishes in [brackets] denote throwouts
- Click on race number to view detailed race information.

Information is provisional and subject to modification


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2019 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta NetworkPowered by Regatta Network