2018 100 Miler
M&M Yacht Club | July 27-28, 2018in

PHRF Spinnaker (top)
Series Standing - 1 race scored

Information is provisional and subject to modification
Regatta results last updated: Saturday, July 28, 2018 5:48:04 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Division: 1 (6 boats) Pos,Sail, Boat, Skipper, Results, Total Points
1. USA 7952R, Audacity, Michael LaingChristopher Laing[1], 3- ; 3   
2. 411, Shazam, Jay Yaeso[1], 4- ; 4   
3. 51543, Triumvirate, Scott HornickEric Jones, Andy Hopkins[1], 8- ; 8   
4. 52575, Defiance, Dale Smirl[1], 14- ; 14   
5. 240, Rhumbjungle, Guy Selsmeyer[1], 15- ; 15   
6. 64986, Surface Tension, Shawn Pautz[1], 16- ; 16   
 



Division: 2 (6 boats) Pos,Sail, Boat, Skipper, Results, Total Points
1. 32354, Charrette, John PetersonDeanna Peterson[2], 1- ; 1   
2. 42738, Noble Buffalo, Russell Jannke[2], 2- ; 2   
3. 25578, Jester, Greg Horvath[2], 7- ; 7   
4. 50234, Panacea, Steve Whitman[2], 9- ; 9   
5. 25293, Flash Gordon, Nathan SheproConnie Doboy[2], 10- ; 10   
6. 43940, Affirmed/Freedom, Patrick MarkhamMass Maritime accadamy[2], 13- ; 13   
 



Division: 3 (4 boats) Pos,Sail, Boat, Skipper, Results, Total Points
1. 120, O’di-j, Kim Downing[3], 5- ; 5   
2. 10A, Sadie Hawkins, Jesse Peterson[3], 6- ; 6   
3. 10, Chance, Bob and Cindy Kraus[3], 11- ; 11   
4. 549, Whistler, Jim BeyerBob Bannow[3], 12- ; 12   
 



PHRF Non-Spinnaker (top)
Series Standing - 1 race scored

Information is provisional and subject to modification
Regatta results last updated: Saturday, July 28, 2018 5:48:04 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Division: 1 (6 boats) Pos,Sail, Boat, Skipper, Results, Total Points
1. 279, Eagle XXX, Rick EsteboElizabeth Bantes[1], 4- ; 4   
2. 52717, Aquila II, Garth ScottKaren Scott[1], 5- ; 5   
3. 26268, In The Red, Russell Ross[1], 6- ; 6   
4. 452, Lake Affect, Andrew Lake[1], 7- ; 7   
5. 129, Tumbleweed, Jim Vernon[1], 9- ; 9   
6. H38, Babs, John Bradley[1], 10- ; 10   
 



Division: 2 (6 boats) Pos,Sail, Boat, Skipper, Results, Total Points
1. 6699, Underdog, Joe Shepro[2], 1- ; 1   
2. 284, ICUP, Mikal Gunderson[2], 2- ; 2   
3. 1923, Skoal, Dick and Jim Boren[2], 3- ; 3   
4. 52517, Moon Shadow, David Anthony[2], 8- ; 8   
5. 3813, GiddyUp, Charles Miller[2], 11- ; 11   
6. 1447, Maginat, Robert Juckem[2], 13/RET-BF- ; 13   
 



PHRF Non-Spin Small Boats (top)
Series Standing - 1 race scored

Information is provisional and subject to modification
Regatta results last updated: Saturday, July 28, 2018 5:48:04 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Division: (4 boats) Pos,Sail, Boat, Skipper, Results, Total Points
1. 214, Aquarius, Charles Mars, 1- ; 1   
2. T154, Escape, Kevin FrostLisa, 2- ; 2   
3. 54, Mighty Mouse, Michael Schopp, 3- ; 3   
4. 16139, Betsy B, Ken Kreider, 5/DNS- ; 5   
 



Registered but not coming (top)
Series Standing - 1 race scored

Information is provisional and subject to modification
Regatta results last updated: Saturday, July 28, 2018 5:48:04 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Division: (3 boats) Pos,Sail, Boat, Skipper, Results, Total Points
1. 18431, Madcap, John and Marian Hoskins, 4/DNS- ; 4T   
1. 50593, Tango in Blue, Richard Trisco, 4/DNS- ; 4T   
1. 25103, Hasten, Fred Stritt, 4/DNS- ; 4T   
 



Notes:
Scoring System is RRS Low Point 2017-2020.

- Finishes in [brackets] denote throwouts
- Click on race number to view detailed race information.

Information is provisional and subject to modification


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2019 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta NetworkPowered by Regatta Network