Boomerang
Lauderdale Yacht Club | January 12-December 31, 1969

Optimist Green (top)
Series Standing - 6 races scored

Information is provisional and subject to modification
Regatta results last updated: Sunday, January 13, 2008 1:01:01 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Division: (50 boats)
Pos Sail   Boat   Skipper Yacht Club  1   2   3   4   5   6  Total Pos
1  
13731   Scooter   Spencer Elmslie    Coral Reef Yacht Club   1   [52/OCS]   1   1   2   1   6  
1  
2  
14261      benjamin boulch    mrpf   [6]   6   4   2   6   3   21  
2  
3  
9710   R16   Cameron Grubb    Palm Beach Sailing Club   4   1   3   6   [10]   8   22  
3  
4  
15762   Game On   George Williams    CRYC   3   [52/OCS]   2   13   1   4   23  
4  
5  
15013      Katie Delisser    CRYC   2   8   9   [12]   4   9   32T  
5  
6  
14748   Sparkles   Juliet Flynn    CRYC   7   7   8   5   [22]   5   32T  
6  
7  
647      ciara rodriguez    LYC   8   5   5   7   [12]   7   32T  
7  
8  
1016   hard tack   Ian raphael    coral reef yacht club   23   4   [51/OCS]   3   3   2   35  
8  
9  
08      Conner Brannon    CRYC   5   3   14   11   [15]   11   44  
9  
10  
16414   McLaughlin Opti On Order   Grant Dixon    LYC   10   14   12   4   [29]   13   53  
10  
11  
130961      logan libonatti    CRYC   9   [23]   17   15   5   10   56  
11  
12  
3      Holley Toppa    LYC   11   2   20   21   [30]   6   60T  
12  
13  
13134      James Pulsford    CGSC   15   11   6   [20]   9   19   60T  
13  
14  
8853      Sarah Bass    Lauderdale Yacht Club   [28]   10   7   8   25   14   64  
14  
15  
13844      joey lancaster    cryc   14   13   22   [24]   7   16   72  
15  
16  
14260      Wade Ingram    Manatee River Pram Fleet   16   16   10   16   [19]   15   73  
16  
17  
14257      Darby Capellin    Manatee River Pram Fleet   17   9   [21]   18   21   12   77T  
17  
18  
16482      Ryan Guillen    CRYC   13   12   13   22   17   [23]   77T  
18  
19  
8645      Ivan Shestopalov    CRYC   21   18   11   17   14   [27]   81  
19  
20  
16767      Christian Cazzaniga    CRYC   12   15   15   [25]   23   18   83  
20  
21  
1401      Nevin Avila    SPYC   22   21   26   9   26   [28]   104T  
21  
22  
14258      Christopher Turcotte    M.R.P.F.   26   [36]   18   14   24   22   104T  
22  
23  
7691   none   Maximo nores    MYC   20   32   16   19   [41]   21   108  
23  
24  
41   none   geronimo nores    MYC   [51/DNS]   22   51/DNS   10   20   17   120  
24  
25  
1067   Opti   Martin Hood    SPYC   18   17   32   28   32   [36]   127T  
25  
26  
88   opti   Bayard Lalor    Palm Beach Sailing Club   24   30   27   26   [33]   20   127T  
26  
27  
42      Stefanie Keeler    Miami Yacht Club   [32]   29   19   23   31   26   128  
27  
28  
16761   shark attack   Zachary Lynch    SPYC   [51/DNS]   20   25   38   13   35   131  
28  
29  
808      Claire Havig    NCSC   36   [39]   36   27   8   34   141T  
29  
30  
12676      Prescott Coleman    Palm Beach Sailing Club   [43]   26   31   37   18   29   141T  
30  
31  
299   R1   Olivier Grubb    Palm Beach Sailing Club   19   25   33   36   35   [39]   148  
31  
32  
33   MYC   Keenan Samway    Miami Yacht Club   27   [41]   41   32   16   33   149  
32  
33  
13   #1   harrison kaplan    coconut grove sailing club   25   28   30   31   37   [51/DNS]   151  
33  
34  
3194      William Ross    LYC   [35]   33   29   33   27   30   152  
34  
35  
10      Samuel Fisch    Coconut Grove Sailing Club   [40]   19   35   29   39   31   153  
35  
36  
4856      Matthew Rocco    NCSC   29   34   34   30   34   [43]   161  
36  
37  
111      Oscar coen    Coconut Grove Sailing Club   31   31   28   34   38   [51/DNF]   162  
37  
38  
39      Danielle Keeler    Miami Yacht Club   [51/DNS]   24   23   51/DNS   43   24   165  
38  
39  
9303      Keely Kirkpatrick    LYC   [44]   43   44   44   11   25   167  
39  
40  
12858      Portica Jefferson    CRYC   30   [52/OCS]   24   39   47   38   178  
40  
41  
16480      Mateo Wiegering    Key Biscayne Yacht Club   39   27   38   [43]   42   40   186  
41  
42  
9301      Steven Soza    Lauderdale Yacht Club   42   38   39   [51/DNS]   36   32   187  
42  
43  
13111      Charlotte Horton    LYC   33   37   37   41   40   [51/DNS]   188  
43  
44  
8946      Tyler Shamie    Chicago Yacht Club/LYC   34   35   40   35   [51/DNC]   51/DNS   195  
44  
45  
8   opti   Blair Lalor    Palm Beach Sailing Club   37   40   43   40   [44]   37   197  
45  
46  
11392      Hunter Baxter    SYSP   38   [52/DNS]   45   42   45   41   211  
46  
47  
8064      Sarah Ryder    LYC   41   42   42   45   [46]   42   212  
47  
48  
16438      Logan Ross    PBSC   51/DNS   [52/DNS]   51/DNC   51/DNS   28   51/DNS   232  
48  
49  
15727      Sean Brennan    CRYC   [51/DNS]   44   51/DNS   51/DNS   51/DNC   51/DNS   248  
49  
50  
930   LYC Opti   Christopher Buckley    LYC   51/DNS   [52/DNC]   51/DNS   51/DNS   51/DNC   51/DNS   255  
50  
 



Optimist Pink (top)
Series Standing - 6 races scored

Information is provisional and subject to modification
Regatta results last updated: Sunday, January 13, 2008 1:01:01 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Division: (49 boats)
Pos Sail   Boat   Skipper Yacht Club  1   2   3   4   5   6  Total Pos
1  
9502      nic baird    spyc   1   3   3   2   [11]   6   15  
1  
2  
11533      Clayton Sasaki    NCSC   3   2   1   10   1   [18]   17  
2  
3  
16023      Alex Conlan    MRPF   [9]   7   5   3   3   2   20  
3  
4  
11364      Austan Scherr    CRYC   5   4   8   4   [9]   4   25  
4  
5  
12875      Sean Arrington    CRYC   4   11   4   [21]   4   3   26  
5  
6  
828      Grace Howie    CRYC   2   9   10   [19]   8   5   34  
6  
7  
16779      Daniel Cazzaniga    CRYC   11   6   6   11   2   [13]   36  
7  
8  
5436   Optimist (Green Fleet)   Jack Johansson    CRYC   [50/OCS]   1   9   13   6   12   41  
8  
9  
16713      Samantha Kassner    CGSC   8   5   13   7   [22]   9   42  
9  
10  
16052      Julian Gerez    KBYC   [20]   8   2   18   5   10   43  
10  
11  
12737   Opti   Andrew Clarke    Halifax Sailing Association   13   10   12   [30]   12   1   48  
11  
12  
16596      Casey Layne    Palm Beach Sailing Club   6   13   [24]   9   15   8   51  
12  
13  
16440   OPTI   JULIA LEIGHTON    PBSC   17   [18]   7   5   18   17   64  
13  
14  
10350      Alexander Valdes-Pages    CGSC   [27]   16   11   6   20   16   69  
14  
15  
11398   Opti   Cogan Wallace    NCSC   15   14   [22]   12   16   14   71  
15  
16  
11938   Optimist   Bailey Carter    Lake Eustis Sailing Club   7   [50/DNS]   16   25   7   23   78T  
16  
17  
16437      Kurtis Ross    PBSC   [29]   19   20   14   14   11   78T  
17  
18  
9515      Arden Haley    Halifax Sailing Assoiation   [26]   15   14   16   13   21   79  
18  
19  
9419      brandon kirby    pbsc   19   12   [29]   15   10   25   81  
19  
20  
11378   Opti   Joshua Rosenfield    Naples Comm. Sailing Center   18   [25]   19   17   17   15   86  
20  
21  
14255      Zachary Pettey    NCSC   12   22   18   [23]   19   19   90  
21  
22  
2791      Danielle Valdes-Pages    Coconut Grove Saling Club   [28]   21   17   22   25   7   92  
22  
23  
14017      Trevor Avila    SPYC   16   [24]   15   20   21   22   94  
23  
24  
11227   Maverick   Liam Donoghue    SYSP   14   28   23   8   [29]   26   99  
24  
25  
1      Jeri' Higuera    Halifax Sailing Association   [37]   20   21   24   26   29   120T  
25  
26  
95901      Morgan Elmslie    Coral Reef Yacht Club   25   23   26   26   [34]   20   120T  
26  
27  
13821      Parker Brannon    CRYC   10   31   [32]   32   27   24   124  
27  
28  
10010      Hunter Scherr    CRYC   34   17   31   29   28   [38]   139  
28  
29  
1430      Tristan Lara    CGSC   39   29   [50/DNS]   1   39   32   140  
29  
30  
12844      Matthew Keeler    Miami Yacht Club   36   [50/OCS]   25   28   30   27   146  
30  
31  
13791      Carrie Marshall    ESC   33   [38]   30   27   23   35   148  
31  
32  
128411      Davis Druckman    Miami Yacht Club   [41]   27   27   36   33   28   151  
32  
33  
16565   opti   Briggs Lalor    Palm Beach Sailing Club   21   32   28   35   [37]   37   153  
33  
34  
2      Alexander Falcon    LYC   30   26   33   [37]   32   33   154  
34  
35  
2454   LYC opti   Brian Buckley    LYC   24   34   34   39   24   [50/DNS]   155  
35  
36  
911      Chase Sabadash    LYC   22   30   [40]   33   35   40   160  
36  
37  
14259   unknown   paul nolan    manatee river pram fleet   31   35   37   [41]   38   30   171  
37  
38  
97      Max Carr    PBSC   32   [39]   39   31   31   39   172  
38  
39  
16608      Dean Biggs    PBSC   35   36   38   [40]   40   34   183  
39  
40  
1155      lucca libonatti    CRYC   [43]   33   35   38   42   36   184  
40  
41  
13304   Yoshi   Trevor Stone    SYSP   38   40   41   34   [43]   41   194  
41  
42  
2002      Parker Long    LYC   23   37   [50/DNS]   50/DNS   41   44   195T  
42  
43  
81      Lanier Williams    CRYC   [50/DNS]   50/OCS   36   42   36   31   195T  
43  
44  
109   112   Veronica Ellis    Sarasota Youth Sailing Program(SYSP)   40   41   42   43   [44]   42   208  
44  
45  
12858A      Maria Jefferson    CRYC   42   [50/OCS]   43   44   50/DNF   43   222  
45  
46  
5803      Charlotte Spencer    LYC   [50/DNS]   50/DNS   50/DNS   50/DNS   50/DNC   50/DNS   250T  
46  
46  
878      Sarah Williford    LYC   [50/DNS]   50/DNC   50/DNS   50/DNS   50/DNC   50/DNS   250T  
46  
46  
4381      Andrew Swerdlow    CRYC   [50/DNS]   50/DNC   50/DNS   50/DNS   50/DNC   50/DNS   250T  
46  
46  
15756      William Gubbins    CRYC   [50/DNF]   50/DNC   50/DNS   50/DNS   50/DNC   50/DNS   250T  
46  
 



Optimist Red (top)
Series Standing - 6 races scored

Information is provisional and subject to modification
Regatta results last updated: Sunday, January 13, 2008 1:01:01 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Division: (16 boats)
Pos Sail   Boat   Skipper Yacht Club  1   2   3   4   5   6  Total Pos
1  
13464      Erika Reineke    Lauderdale Yacht Club   1   [6]   2   2   2   3   10  
1  
2  
15120   Optimist   Christopher Craven    Coral Reef Yacht Club   [4]   2   1   3   3   2   11  
2  
3  
12841      Caterina Cicenia    MYC-No excuses   2   5   3   5   4   [11]   19  
3  
4  
14144      BOWDEN HERLIN    MARTIN COUNTY SAILING CENTER   3   4   7   [17/OCS]   1   6   21T  
4  
5  
13975      Dominique Wright    Lauderdale Yacht Club   5   1   4   [17/DSQ]   7   4   21T  
5  
6  
14288      Taylor Scheuermann    Coral Reef Yacht Club   7   3   5   1   [13]   7   23  
6  
7  
14768      Corey Page    Naples Community Sailing Center   8   7   [17/OCS]   4   5   5   29  
7  
8  
14595      Rachel Lounsbury    Martin Sailing   9   9   9   [17/OCS]   6   1   34  
8  
9  
4661   4461   CODY STANSKY    PBSC   [17/OCS]   10   6   7   10   13   46  
9  
10  
13337      Nikki Medley    LYC   6   8   [17/OCS]   17/OCS   8   9   48  
10  
11  
7748      Kyle Pond    LYC   13   [16]   8   6   15   14   56  
11  
12  
11370      Hayden Grant    St Pete Yacht Club   11   13   10   [17/OCS]   9   15   58  
12  
13  
13643   Evil Pup   Sam Peirson    Lauderdale Yacht Club   12   12   [17/OCS]   17/OCS   14   10   65  
13  
14  
5993   Toad   Julian Harris    LYC   [17/OCS]   14   17/OCS   17/OCS   11   8   67  
14  
15  
13829      Karl Ryder    LYC   [17/OCS]   11   17/OCS   17/OCS   12   12   69  
15  
16  
15589      Ian Pinholster    Naples Community Sailing Center   10   15   [17/DNS]   17/DNS   17/DNC   17/DNS   76  
16  
 



Optimist Blue (top)
Series Standing - 6 races scored

Information is provisional and subject to modification
Regatta results last updated: Sunday, January 13, 2008 1:01:01 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Division: (37 boats)
Pos Sail   Boat   Skipper Yacht Club  1   2   3   4   5   6  Total Pos
1  
15705      Christopher Williford    LYC, No Excuses   2   1   3   3   1   [4]   10  
1  
2  
15704      erik weis    cryc/lyc   4   2   [5]   4   2   5   17  
2  
3  
15706      duncan williford    lauderdale yacht club/ no excuses   3   [38/OCS]   1   10   3   2   19  
3  
4  
15398      rousseau Jojo    coral reef yacht club   9   [38/OCS]   2   1   4   6   22  
4  
5  
13443      luke muller    cryc   6   [38/OCS]   4   11   6   1   28  
5  
6  
15436   Optimist (Blue Fleet)   Nathaniel Johansson    CRYC   10   6   [38/BFD]   5   5   3   29  
6  
7  
15531      eliot caple    ncsc   8   3   [38/BFD]   7   7   12   37  
7  
8  
16763      Jaime Ramon    CRYC/CGSC   7   [14]   6   8   9   9   39  
8  
9  
15007      Haley Fox    Lauderdale Yacht Club   5   [15]   7   9   8   13   42  
9  
10  
14449      Wade Waddell    PBSC   11   5   8   6   15   [28]   45  
10  
11  
13484   Herbie   Martina Sly    LYC   12   4   12   [13]   11   7   46  
11  
12  
14393      Hugh MacGillivray    Ida Lewis Yacht Club/FAST   [38/OCS]   8   9   15   12   17   61  
12  
13  
15032   Optimist   Jamie Craven    Coral Reef Yacht Club   1   [38/OCS]   38/DSQ   2   13   8   62  
13  
14  
13722      Kai Friesecke    LYC   14   12   11   14   14   [15]   65  
14  
15  
11397      conner harding    ncsc   16   7   [38/BFD]   17   17   20   77  
15  
16  
16719   Black Pearl   ELIZABETH LISICH    NCSC   [24]   13   16   19   21   10   79  
16  
17  
18      Ethan Lounsbury    Martin Sailing   15   10   13   [30]   28   14   80  
17  
18  
14666      Roy Howie    CRYC   18   [38/OCS]   10   16   20   23   87  
18  
19  
15695   Patriot   Christian W. Johannsen    CRYC   13   [38/OCS]   38/OCS   12   16   11   90  
19  
20  
11021      Elizabeth Ryder    LYC   [23]   18   14   18   22   21   93  
20  
21  
9224      Julian Vidal    MYC   [38/DNS]   23   19   22   10   22   96  
21  
22  
13979      Ignacio FIGALLO    CRYC   22   9   [38/DNS]   26   19   26   102  
22  
23  
11881   na   Moriah Miller    NCSC   19   [38/OCS]   20   24   26   19   108  
23  
24  
12802   Opti   Matías Agnese    LYC   17   16   [38/BFD]   20   33   24   110  
24  
25  
16898      ty baird    spyc   20   24   22   [31]   18   31   115  
25  
26  
14381   Flash   Alexander Swerdlow    CRYC   [38/OCS]   17   38/BFD   23   24   16   118  
26  
27  
9757      Adam Winton    Edison Sailing Center   21   20   15   32   31   [38/DNS]   119  
27  
28  
5674      Joshua Horton    LYC   25   21   [38/BFD]   28   23   25   122  
28  
29  
16838      Nathan Fields    US SAILING cENTER Jensen Beach   [29]   19   21   27   29   27   123  
29  
30  
15551      Parker Rocco    NCSC   [38/DNS]   11   38/DNS   25   25   29   128  
30  
31  
6788   Wave Dancer   Rachel Ellis    CRYC   28   26   18   34   [38/DNC]   34   140T  
31  
32  
14194      Parker Sargeant    PBSC   27   22   [38/BFD]   29   32   30   140T  
32  
33  
11401      Asia Borman    Edison Sailing School   26   [38/DNC]   17   33   34   33   143  
33  
34  
12277      Colton Long    LYC   [38/OCS]   25   38/BFD   21   30   32   146  
34  
35  
3975      brittany Borman    Edison Sailing School   30   [38/OCS]   23   35   35   35   158  
35  
36  
10837      jakob mansson    ESC   [38/OCS]   38/OCS   38/BFD   38/BFD   27   18   159  
36  
37  
8571      Jackson Fadely    MYC   [38/DNS]   38/DNS   38/DNS   38/DNS   38/DNC   38/DNS   190  
37  
 



Optimist White (top)
Series Standing - 6 races scored

Information is provisional and subject to modification
Regatta results last updated: Sunday, January 13, 2008 1:01:01 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Division: (18 boats)
Pos Sail   Boat   Skipper Yacht Club  1   2   3   4   5   6  Total Pos
1  
16458      Harrison Hoy    CRYC   1   1   1   1   [2]   1   5  
1  
2  
14490      Liam McCarthy    St. Petersburg Yacht Club   3   4   3   3   1   [7]   14  
2  
3  
16708      Ian MacDiarmid    PBSC/SYC   4   3   [6]   2   4   2   15  
3  
4  
15836   HOLIDAZE   BRILAND HAYS    CRYC   2   2   5   6   [7]   4   19  
4  
5  
14218   Optimist   Nicholas Zarins    PBSC   6   [10]   7   5   9   6   33  
5  
6  
13726      anna weis    cryc/lyc   12   11   2   [19/BFD]   6   5   36  
6  
7  
10162      nic muller    cryc   11   [19/OCS]   4   19/BFD   3   3   40  
7  
8  
15022      Mack Fox    LYC   7   6   10   7   [19/DNC]   12   42  
8  
9  
13215      Max Gillette    LYC   5   7   [12]   10   12   10   44  
9  
10  
11634      Clyde Wright    Lauderdale Yacht Club   8   5   9   11   [13]   13   46  
10  
11  
12713   Optimus Whwite   Jack Gower    Edison Sailing Center   16   12   8   [19/BFD]   8   9   53  
11  
12  
2535      Sophia Reineke    Lauderdale Yacht Club   15   [16]   11   4   14   11   55  
12  
13  
904      Nelson Bass    Lauderdale Yacht Club   13   13   13   8   10   [15]   57  
13  
14  
7937   Mast Distruction   Jensen McTighe    LYC   10   15   [19/OCS]   12   5   17   59  
14  
15  
181      Liza Toppa    LYC   14   9   [16]   13   16   8   60  
15  
16  
11804      CALLI LEWIS    LYC   9   14   14   9   15   [16]   61  
16  
17  
9      Alie Toppa    LYC   17   8   15   [19/DNC]   11   14   65  
17  
18  
1015   opti   Charlie Kelsey    LYC   18   17   17   [19/DNS]   19/DNC   19/DNS   90  
18  
 



Laser (top)
Series Standing - 8 races scored

Information is provisional and subject to modification
Regatta results last updated: Sunday, January 13, 2008 12:07:34 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Division: (15 boats)
Pos Sail   Boat   Skipper Yacht Club  1   2   3   4   5   6   7   8  Total Pos
1  
191493   D- Shiznit   luke lawrence    cryc   2   2   1   1   1   1   1   [16/DNS]   9  
1  
2  
184519   Laser   Niklas Anderson    LYC   [16/DNS]   5   2   2   2   7   6   1   25  
2  
3  
185863      Colin Smith    LYC   5   3   5   5   [7]   2   4   2   26  
3  
4  
189815      Zeke Horowitz    Team FOR   3   6   [9]   6   3   5   2   4   29  
4  
5  
188672      David Hernandez    CRYC   1   1   6   4   8   [10]   5   5   30  
5  
6  
188670      Phillip Alley    xxxx   7   4   7   3   4   4   [8]   8   37  
6  
7  
170673      James Liebl    xxx   6   8   3   9   [11]   3   10   7   46  
7  
8  
185868      Patrick Rynne    lauderdale yacht club   [11]   11   4   8   5   6   7   6   47  
8  
9  
181271      sarah lihan    lyc   4   7   8   7   6   9   9   [16/DNS]   50  
9  
10  
181839   Lagniappe   Michelle Davis    Coconut Grove Sailing Club   9   10   10   10   9   8   [11]   9   65  
10  
11  
181279      Robert Dudenhoefer    N/A   8   9   13   13   13   [14]   12   11   79  
11  
12  
181169      erick fields    Palm beach sailing club   10   12   12   11   [14]   13   14   10   82  
12  
13  
188652      TRAVIS OUELLETTE    PALM BEACH SAILING CLUB   12   13   11   12   10   11   [16/DNS]   16/DNF   85  
13  
14  
188678      Andrew Fox    Lauderdale Yacht Club   [16/DNS]   16/DNS   16/DNS   16/DNS   16/DNC   16/DNC   3   3   86  
14  
15  
156612      Justin Lewandowski    USSCMS   13   [14]   14   14   12   12   13   12   90  
15  
 



Laser Radial (top)
Series Standing - 8 races scored

Information is provisional and subject to modification
Regatta results last updated: Sunday, January 13, 2008 12:07:34 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Division: (18 boats)
Pos Sail   Boat   Skipper Yacht Club  1   2   3   4   5   6   7   8  Total Pos
1  
184534      Ian Holtzworth    CRYC/SPYC   1   1   1   4   1   2   1   [7]   11  
1  
2  
184455      Zack Kelchner    LYC   3   2   2   2   2   [7]   3   2   16  
2  
3  
188683   N/A   Blake Cabassa    Coral Reef Yacht Club   2   [5]   4   1   3   3   4   1   18  
3  
4  
188667      Eric Lawerence    CRYC   5   3   7   5   [9]   4   2   4   30  
4  
5  
170333      Cullen Ahearn    CYC   8   4   [11]   3   5   5   5   8   38  
5  
6  
174219      Justin Ahearn    CYC   4   6   3   7   8   [10]   8   5   41  
6  
7  
167136      EDGAR DIMINICH    CORAL REEF YACHT CLUB   7   10   6   [11]   11   1   7   3   45  
7  
8  
187843      Caroline Wright    LYC   [12]   8   5   8   6   8   6   6   47  
8  
9  
181272      Marissa Lihan    Coral Reef Yacht Club   6   7   [10]   6   10   9   9   9   56  
9  
10  
177200      Simon Lloyd-James    CRYC/ CGSC   10   11   8   9   4   6   11   [12]   59  
10  
11  
181285      Lexi Coudert    CRYC   11   9   9   10   7   [13]   10   11   67  
11  
12  
191921      Andrew Morgan    PBSC   9   12   12   [14]   14   11   13   10   81  
12  
13  
187686      Trevor Frow    CRYC   14   13   14   12   13   12   12   [15]   90  
13  
14  
156598      Mathias Roberts    LYC   [17]   16   16   13   12   15   16   13   101  
14  
15  
175583      Chalmers Pierce    Edison Sailing Center   13   14   13   16   16   [17]   14   16   102  
15  
16  
174298      Jake Budenz    CRYC   [15]   15   15   15   15   14   15   14   103  
16  
17  
176149      Allie Gray    Edison Sailing Center   16   17   17   17   17   16   17   [19/DNS]   117  
17  
18  
185464      Colleen Hartman    Palm Beach Sailing Club   [19/DNS]   19/DNS   19/DNS   19/DNS   19/DNC   19/DNS   19/DNS   19/DNS   133  
18  
 



Laser 4.7 (top)
Series Standing - 8 races scored

Information is provisional and subject to modification
Regatta results last updated: Sunday, January 13, 2008 12:07:34 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Division: (5 boats)
Pos Sail   Boat   Skipper Yacht Club  1   2   3   4   5   6   7   8  Total Pos
1  
173701      Patrick Arrington    CRYC   1   1   [2]   1   1   2   1   1   8  
1  
2  
189721      Nate Rubin    CRYC   2   2   1   2   2   1   [3]   2   12  
2  
3  
156565      Audrey Wright    LYC   [4]   3   3   4   3   3   4   4   24  
3  
4  
100      Daniel Meltzer    Palm Beach Sailing club   3   4   4   3   4   4   [5]   5   27  
4  
5  
190371      Laura Hernandez    CRYC   [6/DNF]   6/DNS   6/DNS   6/DNS   6/DNC   6/DNS   2   3   35  
5  
 



Club 420 (top)
Series Standing - 8 races scored

Information is provisional and subject to modification
Regatta results last updated: Sunday, January 13, 2008 12:07:34 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Division: (6 boats)
Pos Sail   Boat   Skipper Yacht Club  1   2   3   4   5   6   7   8  Total Pos
1  
5040      Chanel Miller /
Melany Johnson  
LYC/ Haven Beach YC   1   1   1   [2]   2   2   1   1   9  
1  
2  
3840      Adam Harris /
Megan Place  
LYC/ Lyc   [2]   2   2   1   1   1   2   2   11  
2  
3  
22      Mac Agnese /
Alex Fox  
LYC / No Excuses/ LYC   5   4   3   4   4   3   3   [7/DNF]   26  
3  
4  
4854   420   Casey Bowles-Jenner /
Natlie Viera  
Clearwater Community Sailing Center/ Clearwater Community Sailing Center   4   3   [5]   3   5   4   4   4   27  
4  
5  
4851      Michele Kostamo /
Kathryne Kostamo  
CCSC/ CCSC   3   [5]   4   5   3   5   5   3   28  
5  
6  
4705   club 420   Ryanna Becker /
Marcia Crandall  
Clearwater community sailing center/ Clearwater community sailing center   [7/DNF]   7/DNS   7/DNC   7/DNS   6   6   7/DNF   5   45  
6  
 



Notes:
Scoring System is RRS Low Point 2013-2016

- Finishes in [brackets] denote throwouts
- Click on race number to view detailed race information.

Information is provisional and subject to modification


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2019 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta NetworkPowered by Regatta Network