14th Annual Xtreme Regatta
Oshkosh Yacht Club | July 16-17, 2018

X Boat (48 boats) (top)
Series Standing - 5 races scored

Information is final.
Regatta results last updated: Tuesday, July 17, 2018 12:03:15 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Pos,Sail, Boat, Skipper, Yacht Club, Results, Total Points
1. X4, Windhover, Ellie Harned/Anne Rowe, Pine Lake, 1-4-4-7-15- ; 31   
2. B7, Little Schmidt, Annie Cate Schmidt/Anneliese LeRoy, Beulah, 2-7-8-2-21- ; 40   
3. OO-747, Jet, Sean Mihelich/Jackson Brockman, Lac La Belle Yacht Club, 24-1-11-1-4- ; 41   
4. I 45, Blue Lightning, Finn Burdick/Finn Gerard, Lake Geneva, 5-12-3-9-14- ; 43   
5. X 13, Xackley, Suzanne Ackley/Lyssa Neumann, Pine Lake, 16-9-6-3-11- ; 45   
6. B-11, Boaty McBoatface, Jonah Boykin/Callie Smith, Lake Beulah Yacht Club, 12-3-22-10-5- ; 52   
7. A-136, Not Too ShAbby, Abby Eckert/Allison Heimsch, Cedar Lake, 11-13-24-4-6- ; 58   
8. D-30, Penguin, Nathan Hetzler/Graham Hetzler, Delavan, 31-6-2-14-7- ; 60   
9. V 99, Goofball, Kamron Kaiser/Peter Wilkinson, Pewaukee Yacht Club, 10-21-1-17-13- ; 62   
10. A-25, Loose Cannon, Austin Jaessing/Max Jaessing, Cedar lake, 8-16-10-18-12- ; 64   
11. V-61, Chuck Wagon, Charlie Allen/Megan Isabell, Pewaukee Yacht Club, 9-29-18-8-1- ; 65T   
12. J 60, Hulk Splash, Abe Weston/Levi Morris, Oshkosh Yacht Club, 13-5-9-16-22- ; 65T   
13. V 19, Full Tilt, Quinn Kaiser/John Lieber, Pewaukee Yacht Club, 3-28-23-5-9- ; 68T   
14. A-13, Triskaidekaphobia, Charlie Eckert/Carson Boemer, Cedar Lake, 17-19-7-15-10- ; 68T   
15. A5, CLASSIFIED, Brittany Shabino/Jakob Eckert, CLYC, 4-23-21-23-3- ; 74   
16. 00-144, LandShark, Jackson Walker/Paxton Denton, LaBelle Yacht Club, 7-10-27-13-31/TLE- ; 88   
17. A-11, Lil Boat, Michael Rolfs/Fiona Trester, CLYC, 15-18-14-12-31/TLE- ; 90   
18. B-99, USB II, Augie Jarecki/Billy Webber, Lake Beulah Yacht Club, 30-8-20-6-27- ; 91   
19. H5, Big Red, Will Simonson/Jonah Simonson, Mendota, 20-11-12-21-31/TLE- ; 95   
20. A-17, Shezawiz, Lindsey Vollmar/Gabrielle Spitz, Cedar Lake Yacht Club, 21-25-25-25-2- ; 98   
21. X 40, Kit Kat, Kit Harned/Stella Marina, Pine Lake, 25-26-28-22-8- ; 109   
22. J13, Superstition, Grace W Toney/Kate Lynn, Oshkosh OYC, 22-14-15-30-31/TLE- ; 112   
23. X26, Y Knot, Anna Marshall/Natalie Cartwright, PLYC, 44-2-13-26-28- ; 113   
24. NO 111, Okie Dokie, Tanner Theisen/Cole Thompson, North Lake Yacht Club, 29-17-31-20-17- ; 114   
25. B28, Beulah Beauty, Ashley Mueller/Maggie Probst, Beulah, 6-32-32-24-24- ; 118   
26. NO 359, X-pletive, Leah Johnson/Zoe Johnson, North Lake Yacht Club, 33-20-5-32-31/TLE- ; 121   
27. A42, Frayed Knot, Nathan Vaupel/Mollie Shabino, Cedar Lake Yacht Club, 32-35-26-11-25- ; 129   
28. B-20, BreeZy, Brian Zettlemoyer/Caroline Leroy, Lake Beulah Yacht Club, 23-49/DNS-16-19-26- ; 133   
29. J25, Epic X, Maria Castle/Delaney Ruedinger, Oshkosh, 38-15-29-34-19- ; 135   
30. V161, CatchUp, Emma Wagner/Elizabeth Allen, Pewaukee Yacht Club, 35-30-19-31-23- ; 138   
31. NO 5, Bill Murray, Damon Katz/Finn Thompson, North Lake, 28-34-30-27-20- ; 139   
32. X-2, Z ya Later, Jacob Zaiser/Henry Ackley, Pine Lake, 14-40-33-39-16- ; 142   
33. B-5, Sassy Sailor, Izzy Rietz/Christian Connor, Lake Beulah Yacht Club, 18-24-39-38-31/TLE- ; 150   
34. A-15, Just-In-Time, Justin Heimsch/Tess Laforest, Cedar Lake Yacht Club, 27-36-41-33-18- ; 155   
35. B 14, Air on Sail, Aaron LeRoy/Lucas Clayton, LBYC, 26-27-35-42-31/TLE- ; 161   
36. B25, Anchor Women, Sydney Urben/Elise Brandt, Beulah, 41-37-17-36-31/TLE- ; 162   
37. J 20, Queen Meri, Meredith Weston/Zoe Olmsted, Oshkosh Yacht Club, 34-22-44-37-31/TLE- ; 168   
38. A33, A33, Everett Quissek/Victoria Quissek, Cedar Lake Yacht Club, 39-41-38-29-29- ; 176   
39. J1, Summer Snowboard, Bailey Lira/Lacey Domiter, Oshkosh, 37-31-37-43-31/TLE- ; 179   
40. N321, For Breeze, Marissa Tegeder/Abby Norz, Nagawicka, 36-39-34-40-31/TLE- ; 180   
41. D8, Minnow, Skyler Swearingen/Owen Kohut, Delavan, 19-49/DNS-42-41-31/TLE- ; 182T   
42. J14, Escape, Jacob Bowman/Ryland Schneider, Oshkosh, 40-38-45-28-31/TLE- ; 182T   
43. J-151, May the Wind be With You, Harry Hirschberg/Caden Harrison, Oshkosh Yacht Club, 42-33-40-44-31/TLE- ; 190   
44. J22, B Banana, Jimmy Smith, Oshkosh Yacht Club, 43-43-43-35-31/TLE- ; 195   
45. J32, The Goat, Burke Buser/Bennett Peterson, Oshkosh, 49/DNF-45-36-46-31/TLE- ; 207   
46. J98, Sea Serpant, Quintin Barkell/Liam Gossett, Oshkosh yacht club, 45-44-46-45-31/TLE- ; 211   
47. J4, Retrofit, Drake Lauritch/Rusty Eberhart, oshkosh, 46-42-47-47-31/TLE- ; 213   
48. J35, Surprise Atack, JUDAH VICTOR/Owen Moran, Oshkosh Yacht Club, 49/DNF-49/DNS-49/DNS-49/DNS-31/TLE- ; 227   
 



Notes:
Scoring System is RRS Low Point 2017-2020.

- Finishes in [brackets] denote throwouts
- Click on race number to view detailed race information.

Information is final.


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2019 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta NetworkPowered by Regatta Network