Beachwood Yacht Club's Junior Regatta
Beachwood Yacht Club | July 27, 2018

Optimist Green (34 boats) (top)
Series Standing - 5 races scored

Information is provisional and subject to modification
Regatta results last updated: Friday, July 27, 2018 1:39:27 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Pos Sail   Boat   Skipper Yacht Club  1   2   3   4   5  Total Pos
1  
11508      Grayson Sinnett   IHYC   1   1   1   3   3   9  
1  
2  
17220   John O'Leary   John O Leary [White]   Pine Beach Yacht Club   4   13   5   2   2   26  
2  
3  
21853      Miles Cundey   Bay Head Yacht Club   13   6   2   6   5   32  
3  
4  
7164      Jack O Leary   PIne Beach   28   7   6   1   1   43T  
4  
5  
5988      Logan Drag   Beachwood yacht club   10   2   8   5   18   43T  
5  
6  
8006      Walker Lapham   MYC   2   3   13   7   19   44  
6  
7  
21947   Tootsie Roll   Blythe Hoffman   BHYC   7   11   18   8   7   51  
7  
8  
16895   BlueGill   Seth Santos   Metedeconk River Yacht Club   15   4   7   18   16   60  
8  
9  
15520      Cole Crutchley   TRYC   17   24   3   11   6   61  
9  
10  
6131      Will Hummel   IHYC   19   16   16   4   8   63T  
10  
11  
4402   Steer clear   Ryan Hannaford/
ryan Hannaford  
PBYC/ PBYC   20   10   19   10   4   63T  
11  
12  
18028      Mae Schlenker/
Mae Schlenker  
Bay Head Yacht Club/ Bay Head Yacht Club   9   14   10   22   12   67  
12  
13  
14855   C Storm   Cole Buczkowski   Metedeconk River YC   23   8   12   16   10   69  
13  
14  
8546      Chase Corbett   IHYC   3   21   21   13   15   73  
14  
15  
13287   Impala   Carys Dutton   MYC   16   5   23   21   9   74  
15  
16  
070   Seahorse   Fiona Hannaford/
Fiona Hannaford  
PBYC/ PBYC   26   9   9   17   24   85  
16  
17  
6558      Lilly Keenan   Pine Beach Yacht Club   27   19   14   14   13   87  
17  
18  
12649      Brody Alsobrooks   Toms River yacht club   8   22   4   25   33   92  
18  
19  
6578      John Paul Gluck   Beachwood Yacht Club   14   17   17   26   21   95  
19  
20  
22245      Marcus O'Rourkie   Bay Head Yacht Club   18   26   11   15   28   98  
20  
21  
11327      Elizabeth O'Leary   PIne Beach   24   27   15   19   14   99  
21  
22  
NB4441      Dailey Totams   NBYC   21   23   35/DNF   20   11   110  
22  
23  
17923   Sailfish   Cailin Mundry   TRYC   11   18   35/DNF   32   17   113  
23  
24  
17074      Cole redlinger   julie@steamboatluxe.com   29   20   26   12   27   114  
24  
25  
USA 4389   N/a   Maxx Viciedo/
Maxx Viciedo  
Kristyn Viciedo/ Mantoloking Yacht Club   22   12   27   27   29   117  
25  
26  
8067      Lucy Donnelly   TRYC   12   30   28   24   25   119  
26  
27  
11748      Cian O'Connor   MYC   30   29   22   9   30   120T  
27  
28  
13299      Joey Alsobrooks   Toms River yacht club   34   15   20   29   22   120T  
28  
29  
USA 4532   Seaglass   Belle Viciedo/
Belle Viciedo  
Mantoloking Yacht Club/ Mantoloking Yacht Club   6   33   31   33   23   126  
29  
30  
17003      Shane Hughes   Toms River Yacht Club   25   32   24   23   26   130  
30  
31  
96      Aiden Adrian Bernal/
Aiden Adrian Bernal  
Beachwood yacht club/ Beachwood Yacht Club   5   34   30   30   32   131T  
31  
32  
15807   Green Flash   Maeve Smith/
Maeve Smith  
Toms River/ Toms River   33   25   25   28   20   131T  
32  
33  
8815      Colin Caricato   Mantoloking Yacht Club   32   28   29   31   31   151  
33  
34  
14629      Jayden Alsobrooks   Toms River yacht club   31   31   35/DNF   35/DNF   35/DNF   167  
34  
 



Optimist (97 boats) (top)
Series Standing - 5 races scored

Information is provisional and subject to modification
Regatta results last updated: Friday, July 27, 2018 3:14:13 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Pos Sail   Boat   Skipper Yacht Club  1   2   3   4   5  Total Pos
1  
21760      William Kernan [Red]   Mantoloking   1   2   2   1   98/DNS   104  
1  
2  
11072      TJ Smith [Red]   BHYC   9   3   4   3   98/DNS   117  
2  
3  
14647      Jake Witkowski [Red]   MYC - Mantoloking   2   5   10   9   98/DNS   124  
3  
4  
22404      Lindsey Byer [Red]   MYC   3   9   3   12   98/DNS   125  
4  
5  
21281      Griffin Lapham [Red]   BHYC/MYC   16   1   1   17   98/DNS   133  
5  
6  
16437      DYLAN APPLEGATE [Blue]   OGYC   7   11   7   25   98/DNS   148  
6  
7  
22106      Jack Pentony [Blue]   Beachwood Yacht Club   11   22   12   7   98/DNS   150  
7  
8  
22633      Tanner Curtis [Red]   Bay Head Yacht Club   13   12   18   11   98/DNS   152  
8  
9  
7663      James Burns [Blue]   Manasquan River Yacht Club   19   6   28   5   98/DNS   156  
9  
10  
17255   Moonbeam   Samantha Manogue [Red]   Bay Head Yacht Club   18   4   35   2   98/DNS   157  
10  
11  
22182      Kip Rand [Blue]   Bay Head Yacht Club   12   13   29   6   98/DNS   158T  
11  
12  
11748      Richard Pokorny [Blue]   Metedeconk River   23   7   8   22   98/DNS   158T  
12  
13  
15489      Jules Buczkowski [White]   Metedeconk River YC   5   20   19   21   98/DNS   163T  
13  
14  
19033      Phineas Manogue [Blue]   Bay Head Yacht Club   24   8   9   24   98/DNS   163T  
14  
15  
19597      Ella Demand [Blue]   MCYC/TRYC   10   16   25   14   98/DNS   163T  
15  
16  
21939   Jolly Rancher   Claire Hoffman [White]   BHYC   8   30   24   4   98/DNS   164  
16  
17  
18381   More Monkey Business   Matthew Laufer [Red]   MRYC   20   14   20   18   98/DNS   170  
17  
18  
12103      Michael Yorke [White]   TRYC   27   17   11   19   98/DNS   172  
18  
19  
9613   Sailcat   Meghan Carpentier-Kiernan [Red]   Tryc   22   15   13   26   98/DNS   174  
19  
20  
6856   Hei Hei   Grace Boudreau [Blue]/
Grace Boudreau  
SSYC/ Ssyc   29   26   30   10   98/DNS   193  
20  
21  
21430      Anastasia Wudzki [Blue]   TRYC   30   19   22   32   98/DNS   201  
21  
22  
5415      Ryan Lomer [Red]   BYC   4   41   36   23   98/DNS   202T  
22  
23  
21064   Mermaid   Aly Breckenridge [Blue]   MYC   33   34   17   20   98/DNS   202T  
23  
24  
6325   Opti   Marco Molino [Blue]   SSYC   42   27   37   8   98/DNS   212  
24  
25  
21741      Tyler Katt [Blue]   Mantoloking Yacht Club   49   18   14   38   98/DNS   217  
25  
26  
7852   A1Fortuna   Matteo Pasqualicchio [Blue]   Ocean Gate YC   52   28   16   28   98/DNS   222  
26  
27  
12328      Max Naseef [Blue]   MYC   47   42   6   31   98/DNS   224  
27  
28  
13035      Rex Salzer [White]   Toms River Yacht Club   25   52   15   35   98/DNS   225  
28  
29  
10559      Jack Martin [Blue]   TRYC   17   38   31   48   98/DNS   232  
29  
30  
10393   Makani   sonja schwartz [White]   tryc   6   36   26   69   98/DNS   235  
30  
31  
3796      Erica Pokorny [White]   Metedeconk River   31   47   21   40   98/DNS   237  
31  
32  
20171      Mallory Higham [Blue]   Pine beach yacht club   98/DNS   10   27   13   98/DNS   246  
32  
33  
19185      Bridger Espinosa [Red]   MYC   32   98/DNS   5   15   98/DNS   248  
33  
34  
15201      Maryn Demand [White]   MCYC/TRYC   15   53   56   30   98/DNS   252  
34  
35  
13319      Grace Penque [Blue]   LYC   14   57   42   42   98/DNS   253  
35  
36  
12840   Skipper   Reese Schultz [Blue]   LYC   68   24   34   37   98/DNS   261  
36  
37  
SSYC BR      lars wilson [Blue]   Shrewsbury and Sailing Yacht Club   26   43   46   55   98/DNS   268  
37  
38  
11431      Riley Weber [White]   Toms River   21   62   59   29   98/DNS   269  
38  
39  
17202   ReeSea   Reese Auth [Blue]   Metedeconk River Yacht Club   78   29   51   16   98/DNS   272T  
39  
40  
9678      Connor Pierson [Blue]   BYC   58   32   48   36   98/DNS   272T  
40  
41  
9929   Opti   William Hughes [Blue]   PBYC   63   21   64   27   98/DNS   273  
41  
42  
17214   Stacey Crutchley   Blake Crutchely [Blue]   TRYC   28   87   33   34   98/DNS   280  
42  
43  
14972   Bay Heaven   Mollie Smith [White]   Pine Beach   44   46   41   54   98/DNS   283  
43  
44  
17009      Hadley Rand [Blue]   Bay Head Yacht Club   55   35   53   50   98/DNS   291  
44  
45  
13247      tatianna febles [White]/
tatianna febles  
BYC/ BYC   34   69   49   44   98/DNS   294  
45  
46  
12683      Connor Feeney [Blue]   MRYC   38   23   98/DNS   39   98/DNS   296  
46  
47  
22186      George Breckenridge [White]   MYC   41   68   40   52   98/DNS   299  
47  
48  
9013   Jawz   Reagan Leahy [Blue]   OGYC   69   33   54   46   98/DNS   300T  
48  
49  
21414   JuneBug   Madeline Dolan [Blue]   Lavallette   43   37   52   70   98/DNS   300T  
49  
50  
15635      Gabriel Vasslides [White]   TRYC   37   45   47   77   98/DNS   304  
50  
51  
20713   Smarties   Avery Hoffman [White]   BHYC   98/DNS   31   23   59   98/DNS   309  
51  
52  
13153      Christian Chidiac [Blue]   BYC   40   89   38   47   98/DNS   312  
52  
53  
15239      Greyson Colman [Blue]   Seaside Park   73   39   39   64   98/DNS   313  
53  
54  
11235      Luke Phillips [Blue]   SSYC   51   25   45   98/DNF   98/DNS   317  
54  
55  
19576      Luke Koerner [Blue]   TRYC   65   49   58   51   98/DNS   321  
55  
56  
7601   Opti   Adelaide Hughes [Blue]   PBYC   45   61   79   43   98/DNS   326  
56  
57  
3601   Lemonade   Brynn Penque [White]   LYC   56   50   66   57   98/DNS   327  
57  
58  
20904      Henry Alston [Blue]   SSYC   98/DNS   60   32   41   98/DNS   329  
58  
59  
5201   MrCool   Jimmy McCann [White]   TRYC   61   79   50   45   98/DNS   333  
59  
60  
4044      Clare Daniels [Blue]   Mantoloking Yacht Club   46   55   70   71   98/DNS   340  
60  
61  
9813      Dyer Chaplick [White]   IHYC   70   56   60   60   98/DNS   344  
61  
62  
4476   Crazy coconuts   Ali DaCosta [Red]   Ssyc   67   77   43   61   98/DNS   346  
62  
63  
15641      Alexander Moeder [Blue]   Bay Head Yacht Club   81   63   44   62   98/DNS   348  
63  
64  
3054      Nicholas Wudzki [White]   TRYC   48   64   68   72   98/DNS   350  
64  
65  
6467   Lil Devil   Isabel Bright [White]   OGYC   54   73   55   75   98/DNS   355  
65  
66  
14854   Little Gitter   Grace Voorhees [Blue]   Mantoloking   59   48   81   73   98/DNS   359T  
66  
67  
9809   War Turtle   Jacob Palombo [White]   Beachwood   57   80   57   67   98/DNS   359T  
67  
68  
7625      Kierstin OConnor [White]   pbyc   36   59   73   98/DNF   98/DNS   364  
68  
69  
5981   Sassy Sally   Arianna Chidiac [Blue]   BYC   66   71   65   65   98/DNS   365  
69  
70  
20684      Caroline Ritacco [Red]   Ocean Gate   98/DNS   40   62   68   98/DNS   366  
70  
71  
5645      James Pierson [White]   BYC   35   88   69   79   98/DNS   369T  
71  
72  
13300   Osprey   Samuel Santos [Blue]   Metedeconk River Yacht Club   76   76   61   58   98/DNS   369T  
72  
73  
2   Jack Attack   Jackson Bubnowski [White]   SPYC   64   66   86   56   98/DNS   370  
73  
74  
12892      morgan zylinski [White]   LYC   80   70   91   33   98/DNS   372  
74  
75  
21927      Aidan Risk [Blue]   Ocean Gate Yacht Club   84   44   67   81   98/DNS   374  
75  
76  
12024      Mackenzie Redlinger [Blue]/
Mackenzie Redlinger  
Mantoloking Yacht Club/ Mantoloking Yacht Club   71   82   72   53   98/DNS   376  
76  
77  
18401      KC Trautweiler [Red]   SAYC   53   81   98/DNS   49   98/DNS   379  
77  
78  
7445   none   Tommy Dunn [White]   mcyc   79   51   90   63   98/DNS   381  
78  
79  
4656   Opti   Liam Marcell [White]   Pine Beach Yacht Club   39   85   63   98/DNF   98/DNS   383T  
79  
80  
12237      sydney zylinski [White]   LYC   75   58   78   74   98/DNS   383T  
80  
81  
7204      Emily Tierney [Blue]   LYC   50   74   82   80   98/DNS   384  
81  
82  
368   The Big Tipper   Chloe Witt [Red]   OGYC   77   72   75   66   98/DNS   388  
82  
83  
11412      Joseph Krajewski [White]   PBYC   62   83   80   76   98/DNS   399  
83  
84  
21513      Cameron Hart [White]   TRYC   60   75   84   85   98/DNS   402  
84  
85  
12457      Ryan Sipe [Blue]   TRYC   72   54   89   90   98/DNS   403  
85  
86  
4209   Pepper   Mia Dutton [Blue]   MYC   87   65   74   82   98/DNS   406  
86  
87  
17698   Tonka   Kate Hunt [Blue]   Metedeconk River Yacht Club   83   78   71   84   98/DNS   414  
87  
88  
17349   Faster Master   Sienna Guerrieri [White]   Lavallette   88   67   88   78   98/DNS   419  
88  
89  
8667      Leo McConnell [Blue]   Shore acres yacht club   82   84   83   86   98/DNS   433  
89  
90  
12323      Cooper Naseef [White]   MYC   86   86   76   89   98/DNS   435  
90  
91  
5562   None   Jonathan Robustelli [Blue]   Mantoloking Yacht Club   89   90   77   83   98/DNS   437  
91  
92  
080   FIRERIDER   ANTHONY FELICIANO [White]   Pine Beach Yacht Club   74   92   92   91   98/DNS   447  
92  
93  
8092   “The Sailing Seahorse”   Maddy Brisby [White]   LYC   85   91   87   88   98/DNS   449  
93  
94  
8829   Sheepy   Bree Nelson [Blue]   IHYC   90   93   85   87   98/DNS   453  
94  
95  
15206   Red Ruby   Lucia Sylva [Blue]   BHYC   98/DNS   98/DNS   98/DNS   98/DNF   98/DNS   490T  
95  
95  
16806      Molly Davies [White]   Bay Head Yacht Club   98/DNS   98/DNS   98/DNS   98/DNF   98/DNS   490T  
95  
95  
5430   None - Colie   Emily Bell [White]   BYC   98/DNS   98/DNS   98/DNS   98/DNF   98/DNS   490T  
95  
 



Sunfish (21 boats) (top)
Series Standing - 5 races scored

Information is provisional and subject to modification
Regatta results last updated: Friday, July 27, 2018 1:45:16 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Pos Sail   Boat   Skipper Yacht Club  1   2   3   4   5  Total Pos
1  
91503      Emily Kreis/
Emily Kreis  
Ocean Gate Yacht Club/ Ocean agate Yacht Club   2   9   1   3   2   17  
1  
2  
79096      Jack Farlekas   PBYC   1   1   3   17   6   28  
2  
3  
8667      gunnar schwartz   tryc   4   5   6   1   18   34T  
3  
4  
91   Stugots   Anthony Schiano   BYC   7   10   4   5   8   34T  
4  
5  
40613      Dylan Walkowicz   TOMS RIVER YACHT CLUB   8   2   16   2   7   35  
5  
6  
79025      Devyn Walkowicz   TOMS RIVER YACHT CLUB   16   7   9   4   1   37T  
6  
7  
13673      Logan Connolly   Toms River Yacht Club   6   12   2   7   10   37T  
7  
8  
69766   Kelsea   Nicholas Paccione   TRYC   9   3   15   6   5   38  
8  
9  
79033      Katie Penque   LYC   13   4   10   8   4   39  
9  
10  
23      Morgan Smith   OGYC   12   8   7   10   3   40  
10  
11  
52490      Chris Poskay   TRYC   5   11   12   12   12   52  
11  
12  
416      Zach Brooks   OGYC   19   13   5   11   9   57  
12  
13  
4178   Beachwood YachtClub   Luca Canzoneri   Beachwood YachtClub   10   6   18   16   11   61  
13  
14  
54662      Jacquelyn Gonzalez   BYC   14   14   13   9   16   66  
14  
15  
71   Sunfish   Ian Ziomek   Ocean Gate   11   15   14   13   17   70  
15  
16  
0601      Robbie Wingender   SAYC   17   17   8   18   15   75  
16  
17  
81327      CHRISTOPHER BRUSGARD   Pine Brach Yacht Club   20   19   11   14   14   78  
17  
18  
5704      Lily VIdal   Ocean Gate Yacht Club   18   16   17   15   13   79  
18  
19  
33      max wohlrab   Beachwood   3   22/DSQ   20   22/DNF   22/DNS   89  
19  
20  
14      Scott Reiff   SAYC   15   18   19   19   19   90  
20  
21  
79304      collin nagy   beachwood yacht club   21   20   22/DNF   22/DNF   22/DNS   107  
21  
 



Laser Radial (12 boats) (top)
Series Standing - 5 races scored

Information is provisional and subject to modification
Regatta results last updated: Friday, July 27, 2018 3:57:22 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Pos Sail   Boat   Skipper Yacht Club  1   2   3   4   5  Total Pos
1  
213694   Patrick Modin   Patrick Modin [Junior]   Shrewsbury Sailing and Yacht Club   1   1   1   1   13/DNS   17  
1  
2  
210860   The Brock   Sianna Bradley [Junior]   MCYC   3   2   2   6   13/DNS   26  
2  
3  
212614      Rudy Rinderer [Junior]   OGYC   2   3   7   3   13/DNS   28  
3  
4  
175030   No name   Alexander Plaskon [Junior]/
Alexander Plaskon  
Metedeconk River Yacht Club/ Metedeconk River Yacht Club   7   5   3   5   13/DNS   33  
4  
5  
173720      Emma Coakley [Junior]   MCYC   8   4   8   2   13/DNS   35  
5  
6  
164269      Nicole Sleys [Junior]   MCYC   9   6   5   4   13/DNS   37  
6  
7  
166924      Peter Farlekas [Junior]   PBYC   4   9   4   8   13/DNS   38  
7  
8  
187854      Michael Frankovich [Junior]   Island Heights   6   7   6   10   13/DNS   42  
8  
9  
171077      Kaitlyn Sleys [Junior]   MCYC   5   11   9   9   13/DNS   47  
9  
10  
191975      Penelope Winn [Junior]   SAYC   10   10   10   7   13/DNS   50  
10  
11  
172493      David Ward [Junior]   OGYC   13/DNS   8   13/DNS   13/DNS   13/DNS   60  
11  
12  
157798      Rocco Corizzo [Junior]   Shore Acres Yacht Club   13/DNS   13/DNS   13/DNS   13/DNS   13/DNS   65  
12  
 



Laser 4.7 (20 boats) (top)
Series Standing - 5 races scored

Information is provisional and subject to modification
Regatta results last updated: Friday, July 27, 2018 3:47:20 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Pos Sail   Boat   Skipper Yacht Club  1   2   3   4   5  Total Pos
1  
185779      luke zylinski [Junior]   LYC   6   3   2   1   21/DNS   33T  
1  
2  
207152      Jack Leahy [Junior]   OGYC   2   2   4   4   21/DNS   33T  
2  
3  
177690      Garrett Johnston [Junior]   pbyc   5   4   11   2   21/DNS   43  
3  
4  
94614      Robert Lomer [Junior]   BYC   11   7   1   7   21/DNS   47T  
4  
5  
179159      DD Dittenhofer [Junior]   OGYC   7   8   3   8   21/DNS   47T  
5  
6  
206160      Meghan Sharpe [Junior]   OGYC   8   5   8   12   21/DNS   54  
6  
7  
175531      Beck Crabbe [Junior]   Island Heights Yacht Club   3   6   12   14   21/DNS   56T  
7  
8  
200562      Lindsay Glosenger [Junior]   Lavallette YC   13   9   10   3   21/DNS   56T  
8  
9  
127211      Sarah Ward [Junior]   Ogyc   9   1   6   21/DNS   21/DNS   58  
9  
10  
187755      kevin brooksbank [Junior]   toms river yatch club   14   11   7   6   21/DNS   59  
10  
11  
172945      Connor Corbett [Junior]   Toms River Yacht CLub   18   10   5   9   21/DNS   63  
11  
12  
212610   CLEO   Shawn Tivone [Junior]   OGYC   4   21/DNS   9   10   21/DNS   65  
12  
13  
212121      Maggie Hunt [Junior]   MCYC   19   14   14   5   21/DNS   73  
13  
14  
165118      Sloane Nelson [Junior]   IHYC   1   16   19   17   21/DNS   74  
14  
15  
177010      Iliana Vasslides [Junior]   TRYC   10   13   16   18   21/DNS   78  
15  
16  
174226      Thomas Deloy [Junior]   Shore Acres   12   18   13   15   21/DNS   79  
16  
17  
162460      Sonja Krajewski [Junior]   PBYC   16   12   15   16   21/DNS   80  
17  
18  
161062      Trent Morrison [Junior]   BYC   15   15   17   13   21/DNS   81  
18  
19  
172068      Stephanie Maulshagen [Junior]   Toms River Yacht Club   17   17   18   11   21/DNS   84  
19  
20  
201254      Daniel Chaplick [Junior]   IHYC   21/DNS   21/DNS   21/DNF   21/DNS   21/DNS   105  
20  
 



RS Feva (6 boats) (top)
Series Standing - 5 races scored

Information is provisional and subject to modification
Regatta results last updated: Friday, July 27, 2018 3:15:52 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Pos Sail   Boat   Skipper Yacht Club  1   2   3   4   5  Total Pos
1  
6360      Morgan Auth/
Alaina Sollas  
Metedeconk River Yacht Club/ Metedeconk River Yacht Club   3   1   2   2   7/DNS   15  
1  
2  
6341      Michael Sleys/
Mitchell Hnatt  
Metedeconk River Yacht Club/ Metedeconk River Yacht Club   4   4   1   1   7/DNS   17  
2  
3  
6337      Briana Hummel [Blue]   IHYC   1   2   5   4   7/DNS   19  
3  
4  
6340      Addison Dunn/
Jennifer Martin  
IHYC/ IHYC   2   5   3   5   7/DNS   22T  
4  
5  
1234   Feva   Crosby Collins/
Kieran Collins  
Metedeconk River Yacht Club/ Metedeconk River Yacht Club   5   3   4   3   7/DNS   22T  
5  
6  
crew      Grace Hummel [White]   IHYC   6   6   6   6   7/DNS   31  
6  
 



Club 420 (7 boats) (top)
Series Standing - 5 races scored

Information is provisional and subject to modification
Regatta results last updated: Friday, July 27, 2018 3:18:12 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Pos Sail   Boat   Skipper Yacht Club  1   2   3   4   5  Total Pos
1  
7134      Evan Harrison/
Jimmy Novak  
SAYC/ SAYC   1   3   3   2   8/DNS   17  
1  
2  
3608      Caroline Maher/
Ceci Muller  
Normandy Beach Yacht Club/ Normandy Beach Yacht Club   5   1   1   3   8/DNS   18  
2  
3  
6599      Annabel Bornebusch/
Paige Lubrano  
IHYC/ IHYC   3   2   2   4   8/DNS   19  
3  
4  
16      JORDAN MACMOYLE/
Taylor Fifield  
BYC/ Beachwood Yacht Club   2   4   5   1   8/DNS   20  
4  
5  
5266      Jenna Lebbing/
Whitney Lebbing  
SPYC/ SPYC   4   5   4   5   8/DNS   26  
5  
6  
crew      Whitney Lebbing   SPYC   6   6   6   6   8/DNS   32  
6  
7  
crew      Jimmy(Crew for Evan) Novak(Crew for Harr   SAYC   7   7   7   7   8/DNS   36  
7  
 



Notes:
Scoring System is RRS Low Point 2017-2020.

- Finishes in [brackets] denote throwouts
- Click on race number to view detailed race information.

Information is provisional and subject to modification


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by US SAILING Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2009 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta NetworkPowered by Regatta Network