#2 MAYRA South Jersey Summer Series Mid-Week Regatta - YCSH *ALSO THE BEMIS / SMYTHE QUALIFER
Yacht Club of Stone Harbor |

Opti Green (27 boats) (top)
Series Standing - 4 races scored

Information is final.
Regatta results last updated: Thursday, July 05, 2018 2:27:37 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Pos Sail   Skipper Yacht Club  1   2   3   4  Total Pos
1  
15691   Amory Smith   Avalon   1   1   12   2   16  
1  
2  
13343   Billy Boyle   GWYC   4   4   4   5   17  
2  
3  
0128   Rhett Bailey   Yacht Club of Stone Harbor   6   5   2   6   19  
3  
4  
8   Hudson Hague   Yacht Club of Stone Harbor   3   10   3   8   24  
4  
5  
20490   Lilly Harris   AYC   12   3   6   4   25  
5  
6  
8371   Cavan Stahl   BYC   9   9   1   11   30  
6  
7  
4588   Ian Thomas   BYC   8   7   8   9   32  
7  
8  
11549   Carter Kanuk   AYC   2   2   28/DNF   3   35  
8  
9  
10141   Chase Niewinski   Stone Harbor   7   8   10   12   37  
9  
10  
10442   Christopher Fazio   GWYC   10   12   7   13   42  
10  
11  
16896   Logan Augustine   Brigantine Yacht Club   28/DNF   11   5   1   45T  
11  
12  
13962   Andrew Buckingham   Yacht Club of Stone Harbor   5   14   11   15   45T  
12  
13  
21898   Thomas Doolan   Avalon Yacht Club   13   15   28/DNF   10   66  
13  
14  
12600   anna heflin   Yacht club of stone harbor   11   13   28/DNF   16   68  
14  
15  
4470   Lucas Lust   YCSH   28/DNF   6   28/DNF   7   69  
15  
16  
8075   Savannah Maas   Yacht Club of Stone Harbor   28/DNF   16   28/DNF   14   86  
16  
17  
9725   Kevin Murray   Yacht Club of Stone Harbor   28/DNF   28/DNF   9   28/DNF   93  
17  
18  
18351   Avery Thomas   BYC   28/DNF   28/DNF   28/DNF   17   101  
18  
19  
8583   Mason Alvarado   Riverton Yacht Club   28/DNF   28/DNF   28/DNF   28/DNF   112T  
19  
19  
1   Charles Devlin   Yacht Club of Stone Harbor   28/DNF   28/DNF   28/DNF   28/DNF   112T  
19  
19  
6   Mia Greenly   YCSH   28/DNF   28/DNF   28/DNF   28/DNF   112T  
19  
19  
11137   Charlee Rishforth   YCSH   28/DNF   28/DNF   28/DNF   28/DNF   112T  
19  
19  
13923   Elizabeth Vasquez   Yacht Club of Stone Harbor   28/DNF   28/DNF   28/DNF   28/DNF   112T  
19  
19  
17302   Natalie Esposito   Yacht Club Stone Harbor   28/DNF   28/DNF   28/DNF   28/DNF   112T  
19  
19  
11411   Jackson Maas   Yacht Club of Stone Harbor   28/DNF   28/DNF   28/DNF   28/DNF   112T  
19  
19  
0   Rachel Romain-bonitatis   Ayc   28/DNF   28/DNF   28/DNF   28/DNF   112T  
19  
19  
0497   Leo Lockwood   Yacht Club of Stone Harbor   28/DNF   28/DNF   28/DNF   28/DNF   112T  
19  
 



Opti (47 boats) (top)
Series Standing - 5 races scored

Information is final.
Regatta results last updated: Thursday, July 05, 2018 2:56:05 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Pos Sail   Skipper Yacht Club  1   2   3   4   5  Total Pos
1  
8812   Lenny Warren [Blue]   AYC   6   4   3   1   3   17  
1  
2  
20897   MAX MILLER [Blue]   AVALON YACHT CLUB   2   15   4   6   1   28  
2  
3  
18576   Joseph Qualtier [Red]   AYC   15   6   2   4   6   33  
3  
4  
5086   Devin Smith [Red]   CYCCM   4   12   5   5   9   35  
4  
5  
20323   Carol Davis [Red]   CYCCM   3   5   7   11   10   36  
5  
6  
16220   Bradley Whiteway [Red]   AYC   1   1   1   31   4   38T  
6  
7  
19745   Sam Eshelman [Red]   Avalon Yacht Club   5   8   9   8   8   38T  
7  
8  
20715   Jamie Lynch [Red]   AYC   7   9   6   7   11   40  
8  
9  
19964   Alexandros Kokoutsakis [Blue]   YCSIC   10   2   18   9   2   41  
9  
10  
19583   Ava Del Vescovo [Red]   Avalon Yacht Club   13   14   10   3   5   45  
10  
11  
20216   William Mazzeo [Red]   OCYC   16   10   12   2   7   47  
11  
12  
21689   Keenan Stahl [White]   BYC   11   7   8   14   17   57  
12  
13  
4673   Tristan Parsio [Blue]   BYC   8   11   14   16   20   69  
13  
14  
15323   David Junkin [Red]   CYCCM   24   13   11   10   13   71  
14  
15  
20215   Nicholas Mazzeo [Red]   OCYC   9   20   15   19   14   77  
15  
16  
6756   Elizabeth McCarron [Blue]   Riverton   21   16   16   15   15   83  
16  
17  
17036   Sadie Bolton [White]   Avalon   12   3   48/DNS   12   12   87  
17  
18  
15992   Katie Loeper [White]   AYC   14   18   22   17   22   93  
18  
19  
9035   Lily Major [Blue]   RYC   34   17   13   13   18   95  
19  
20  
20901   Jeffrey Roth [White]   AYC   19   26   20   21   16   102T  
20  
21  
7489   Hayden Eshelman [White]   Avalon Yacht Club   25   21   17   18   21   102T  
21  
22  
20534   Jack Finley [Blue]   AYC   18   22   21   24   25   110  
22  
23  
20227   Henry Brickner [Red]   CRYC   22   25   19   23   28   117  
23  
24  
10620   Imogene Nuss [Blue]   CYCCM   27   23   24   30   26   130  
24  
25  
8852   Ella Becket [Blue]   OCYC   23   27   30   28   23   131  
25  
26  
9607   Siobhan Kearns [Blue]   BYC   48/DNF   24   23   20   19   134  
26  
27  
15233   Reese Harm [Blue]   OCYC   30   30   25   26   24   135  
27  
28  
17201   Eve Finley [Blue]   AYC   31   19   27   32   30   139  
28  
29  
9075   Lauren Martino [Blue]   Yacht Club of Sea Isle City   17   28   48/DNF   22   40   155T  
29  
30  
11   Olivia Burke [Red]   Cape May Corinthian Yacht Club   29   34   36   27   29   155T  
30  
31  
13342   Aaron Long [Blue]   GWYC   20   29   34   37   36   156  
31  
32  
111   Reilly Roedel [Blue]   CYCCM   28   31   32   35   32   158  
32  
33  
69721   Tristan Labuda [White]   YCSIC   26   32   28   38   35   159  
33  
34  
20462   damien augustine [Blue]   byc   32   35   31   29   34   161  
34  
35  
19920   Grace Mazzeo [Blue]   OCYC   38   33   26   40   27   164  
35  
36  
16418   Avery Campbell [Red]   CYCCM   48/DNF   36   29   25   31   169  
36  
37  
47   Noah Grdinich [Blue]   Sea Isle   33   38   37   36   33   177  
37  
38  
31   Justin Melli [Red]   Greater Wildwood Yatch Club   39   39   35   33   38   184  
38  
39  
11552   Natalie Nuss [Blue]   CYCCM   40   37   33   45/DNF   39   194  
39  
40  
21777   Lilly Bradfield [Blue]   Avalon Yacht Club   48/DNF   40   38   34   37   197  
40  
41  
13246   Spencer Beach [White]   AYC   37   43   39   39   48/DNS   206  
41  
42  
10496   Nick Donato [Blue]   YCSIC   35   42   48/DNF   41   41   207  
42  
43  
3565   Cayden Parsio [White]   BYC   36   41   48/DNF   48/DNC   48/DNS   221  
43  
44  
16059   Bill Henderson [White]   cryc   48/DNF   44   40   45/DNF   48/DNF   225  
44  
45  
12315   Kateri Cordasco [White]   Brigantine yacht club   48/DNF   45   48/DNS   45/DNS   48/DNS   234  
45  
46  
68   Will Henderson [White]   cryc   48/DNF   48/DNC   48/DNS   48/DNC   48/DNS   240T  
46  
46  
21746   Alexandra Warren [White]   AYC   48/DNF   48/DNC   48/DNS   48/DNC   48/DNS   240T  
46  
 



Laser 4.7 (10 boats) (top)
Series Standing - 5 races scored

Information is final.
Regatta results last updated: Thursday, July 05, 2018 1:52:35 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Pos Sail   Skipper Yacht Club  1   2   3   4   5  Total Pos
1  
69   Kostis Koukoutsakis [Junior]   YCSIC   1   1   1   1   1   5  
1  
2  
209300   Skylar Mundenar [Junior]   AYC   2   3   2   4   3   14  
2  
3  
131575   Sophie Sheffer [Junior]   AYC   3   2   11/DSQ   2   2   20  
3  
4  
165866   Elizabeth Fourney [Junior]   GWYC   4   4   5   3   5   21  
4  
5  
171627   Parker Long [Junior]   CYCCM   7   5   4   5   4   25  
5  
6  
175957   Harrison Beach [Junior]   AYC   5   7   7   6   6   31  
6  
7  
165956   Daniel Corkery [Junior]   GWYC   6   6   6   9   8   35  
7  
8  
190515   Jacob McAllister [Junior]   CRYC   8   8   3   8   9   36  
8  
9  
44   Marc Marchetti [Junior]   Wildwood yacht club   9   9   8   7   7   40  
9  
10  
190518   John Kilkelly [Junior]   CRYA   11/DNS   11/DNS   11/DNS   11/DNS   11/DNS   55  
10  
 



Laser Radial (14 boats) (top)
Series Standing - 5 races scored

Information is final.
Regatta results last updated: Thursday, July 05, 2018 2:59:11 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Pos Sail   Skipper Yacht Club  1   2   3   4   5  Total Pos
1  
184647   Michael Pinto [Open]   SIC   1   1   1   1   1   5  
1  
2  
211597   Zachary York [Junior]   CRYC   2   2   2   4   3   13  
2  
3  
201247   Brian Loeper [Junior]   AYC   3   5   4   3   4   19  
3  
4  
161974   Grant Harm [Junior]   OCYC   10   3   3   2   2   20  
4  
5  
165091   Patrick McCarron [Junior]   Riverton   4   4   9   5   5   27  
5  
6  
155208   Connor Schiela [Junior]   AYC   7   6   5   6   8   32  
6  
7  
182937   Jackson Eshelman [Junior]   Avalon Yacht Club   5   8   7   7   10   37  
7  
8  
158645   Luc Santilli [Open]   OCYC   11   7   6   8   7   39  
8  
9  
212126   Skye Mada [Junior]   Cooper River Yacht Club   8   10   8   9   6   41  
9  
10  
169392   Maxim Kreider [Junior]   OCYC   9   11   10   10   9   49  
10  
11  
211598   Patrick York [Junior]   CRYC   6   9   13   14/DNS   15/DNS   57T  
11  
12  
OCYC1   Harrison Abromavage [Junior]   OCYC   12   12   11   11   11   57T  
12  
13  
188915   Billy Donato [Junior]   YCSIC   13   13   12   12   12   62  
13  
14  
22915   Aidan Cullen [Junior]   OCYC   15/DNC   15/DNC   15/DNC   15/DNC   13   73  
14  
 



C-420 (11 boats) (top)
Series Standing - 5 races scored

Information is final.
Regatta results last updated: Thursday, July 05, 2018 2:10:26 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Pos Sail   Skipper Yacht Club  1   2   3   4   5  Total Pos
1  
5463   Erin Caricich/
Robert Whitley  
Yacht Club of Sea Isle City/    2   4   2   3   4   15  
1  
2  
3652   Sean Caricich/
Nicholas Hark  
OCYC/    9   2   3   1   3   18  
2  
3  
7717   Sean Groskoph/
Jake Bennett  
Avalon Yacht Club/    12/OCS   1   1   4   1   19T  
3  
4  
AYC 02   Ryan Maher/
Lizzie Herr  
AYC/    5   3   4   2   5   19T  
4  
5  
CYCCM4   Aidan Boni/
Alex Boni  
CYCCM/    1   5   6   11   7   30T  
5  
6  
OCYC1   Nathan Acito/
Alexander Yurgin  
Ocean City/    6   6   5   5   8   30T  
6  
7  
5819   Leo Brickner/
Alice Kilkelly  
CRYC/    8   7   8   6   2   31  
7  
8  
1515   Christopher Medolla/
Mason Medolla  
OCYC/    4   10   7   8   6   35  
8  
9  
644   Hannah Cane/
Dillan Smith  
CYCCM/    3   12/OCS   10   9   10   44T  
9  
10  
8519   Michael Gublo/
Dominick Welham  
GWYC/    10   9   9   7   9   44T  
10  
11  
CYCCM3   Max Boni/
Ethan Cane  
CYCCM/    7   8   11   10   11   47  
11  
 



Sunfish (8 boats) (top)
Series Standing - 5 races scored

Information is final.
Regatta results last updated: Thursday, July 05, 2018 2:11:58 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Pos Sail   Skipper Yacht Club  1   2   3   4   5  Total Pos
1  
60706   Gavin Loeper   AYC   1   1   1   1   1   5  
1  
2  
12   James McCullough   GWYC   3   3   2   2   3   13  
2  
3  
23   Cecelia Napoli   GWYC   2   2   9/DNF   3   2   18  
3  
4  
4047   Connor Harvey   Cooper River Yacht Club   4   9/DNF   3   4   4   24  
4  
5  
3971   RJ Davidson   CRYC   9/DNF   4   9/DNF   9/DNF   5   36  
5  
6  
4156   Katie Lewis   yaght club of stone harbor   5   9/DNF   9/DNF   9/DNF   9/DNF   41  
6  
7  
1   Avery Hinckle   YCSH   9/DNF   9/DNF   9/DNF   9/DNF   9/DNF   45T  
7  
7  
63388   Ellis Bowers/
Bryn Bowers  
YCSH/    9/DNF   9/DNF   9/DNF   9/DNF   9/DNF   45T  
7  
 



Notes:
Scoring System is RRS Low Point 2017-2020.

- Finishes in [brackets] denote throwouts
- Click on race number to view detailed race information.

Information is final.


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2018 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta NetworkPowered by Regatta Network