#5 MAYRA South Jersey Summer Series Mid-Week Regatta - OCYC *ALSO THE MIDGET REGATTA QUALIFIER
Ocean City Yacht Club | in

Opti Green (top)
Series Standing - 0 races scored

Information is final.
Division: (25 boats)
Pos Sail   Skipper Yacht Club Total Pos
 



Opti (top)
Series Standing - 2 races scored

Information is final.
Regatta results last updated: Thursday, July 26, 2018 3:32:01 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Division: Blue (21 boats)
Pos Sail   Skipper Yacht Club  1   2  Total Pos
1  
20897   MAX MILLER [Blue]   AYC   8   4   12  
1  
2  
6756   Elizabeth McCarron [Blue]   Riverton Yacht Club   9   12   21  
2  
3  
8812   Lenny Warren [Blue]   AYC   6   17   23  
3  
4  
9607   Siobhan Kearns [Blue]   BYC   10   15   25  
4  
5  
17783   Olivia Calvanese [Blue]   GWYC   19   7   26  
5  
6  
9035   Lily Major [Blue]   RYC   17   14   31  
6  
7  
20462   Damien Augustine [Blue]   BYC   16   28   44  
7  
8  
19964   Alex Koukoutsakis [Blue]   YCSIC   49/DSQ   1   50  
8  
9  
10620   Imogene Nuss [Blue]   CYCCM   26   27   53  
9  
10  
13343   BILLY BOYLE [Blue]   GWYC   28   30   58  
10  
11  
8456   Reilly Roedel [Blue]   CYCCM   29   32   61  
11  
12  
10496   Nick Donato [Blue]   YCSIC   25   38   63T  
12  
13  
15233   Reese Harm [Blue]   OCYC   32   31   63T  
13  
14  
8852   Ella Becket [Blue]   Kristin Becket   33   33   66  
14  
15  
19920   Grace Mazzeo [Blue]   OCYC   31   36   67  
15  
16  
20534   Jack Finley [Blue]   AYC   49/DNF   25   74  
16  
17  
4673   Tristan Parsio [Blue]   BYC   49/DNF   34   83  
17  
18  
11552   Natalie Nuss [Blue]   CYCCM   49/DNF   49/DNF   98T  
18  
18  
17201   Eve Finley [Blue]   AYC   49/DNF   49/DNF   98T  
18  
18  
13342   Aaron Long [Blue]   GWYC   49/DNF   49/DNF   98T  
18  
18  
15584   Taylor Barney [Blue]   CYCCM   49/DNF   49/DNF   98T  
18  
 



Division: Red (14 boats)
Pos Sail   Skipper Yacht Club  1   2  Total Pos
1  
18576   Joseph Qualtier [Red]   AYC   3   2   5T  
1  
2  
20216   William Mazzeo [Red]   OCYC   2   3   5T  
2  
3  
16220   Bradley Whiteway [Red]   Avalon Yacht Club   4   6   10  
3  
4  
5086   Devin Smith [Red]   CYCCM   5   8   13  
4  
5  
20715   Jamie Lynch [Red]   AYC   11   5   16  
5  
6  
20227   Henry Brickner [Red]   CRYC   1   24   25  
6  
7  
9062   Emma Maher [Red]   AYC   13   20   33  
7  
8  
19745   Samuel Eshelman [Red]   Avalon Yacht Club   15   19   34T  
8  
9  
15323   David Junkin [Red]   CYCCM   18   16   34T  
9  
10  
11   Olivia Burke [Red]   CYCCM   27   10   37  
10  
11  
20215   Nicholas Mazzeo [Red]   OCYC   21   26   47  
11  
12  
20323   Carol Davis [Red]   CYCCM   49/DNF   22   71  
12  
13  
19583   Ava Del Vescovo [Red]   Avalon Yacht Club   49/DNF   49/DNF   98T  
13  
13  
31   Justin Melli [Red]   Greater Wildwood Yatch Club   49/DNF   49/DNF   98T  
13  
 



Division: White (13 boats)
Pos Sail   Skipper Yacht Club  1   2  Total Pos
1  
17036   Sadie Bolton [White]   Avalon yacht club   7   13   20  
1  
2  
7489   Hayden Eshelman [White]   Avalon Yacht Club   12   11   23  
2  
3  
21689   Keenan Stahl [White]   BYC   22   9   31  
3  
4  
20901   Jeffrey Roth [White]   AYC   14   21   35  
4  
5  
15992   Katie Loeper [White]   AYC   20   18   38  
5  
6  
13246   Spencer Beach [White]   AYC   23   23   46  
6  
7  
CYC1   Dominic Cane [White]   CYCCM   30   29   59  
7  
8  
5128   Maxwell Surovick [White]   GWYC   24   37   61  
8  
9  
20613   Ellie Schreder [White]   AYC   34   35   69  
9  
10  
21909   kateri cordasco [White]   BYC   49/DNF   49/DNF   98T  
10  
10  
18547   Lily Hark [White]   OCYC   49/DNF   49/DNF   98T  
10  
10  
3565   Cayden Parsio [White]   BYC   49/DNF   49/DNF   98T  
10  
10  
21746   Alexandra Warren [White]   AYC   49/DNF   49/DNF   98T  
10  
 



Laser 4.7 (top)
Series Standing - 4 races scored

Information is final.
Regatta results last updated: Thursday, July 26, 2018 2:46:55 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Division: (15 boats)
Pos Sail   Skipper Yacht Club  1   2   3   4  Total Pos
1  
OCYC51   Nikola Georgiev    Yacht Club of Sea Isle City   1   3   1   13   18  
1  
2  
OCYC5   Robert DiMedio    OCYC   4   1   3   12   20T  
2  
3  
69   Kostis Koukoutsakis    YCSIC   2   2   2   14   20T  
3  
4  
CYCCM2   Mackenzie Smith    CYCCM   5   5   10   2   22  
4  
5  
209619   Aimee Buttenbaum    AYC   9   4   9   1   23  
5  
6  
165866   Elizabeth Fourney    GWYC   6   6   6   8   26  
6  
7  
171627   Parker Long    CYCCM   8   9   5   6   28  
7  
8  
175957   Harrison Beach    AYC   11   10   4   4   29  
8  
9  
213070   Elliot Smith    Riverton Yacht Club   3   13   7   10   33  
9  
10  
CYCCM1   Avery Campbell    CYCCM   7   12   12   3   34  
10  
11  
209300   Skylar Mundenar    AYC   15/DNF   7   11   7   40  
11  
12  
131575   Sophie Sheffer    AYC   15/DNF   11   8   9   43T  
12  
13  
190515   Jacob McAllister    CRYC   10   8   14   11   43T  
13  
14  
190518   Alice Kilkelly    CRYA   15/DNF   14   13   5   47  
14  
15  
212127   Grace Finley    AYC   16/DNC   16/DNC   16/DNC   16/DNC   64  
15  
 



Laser Radial (top)
Series Standing - 4 races scored

Information is final.
Regatta results last updated: Thursday, July 26, 2018 2:36:29 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Division: (13 boats)
Pos Sail   Skipper Yacht Club  1   2   3   4  Total Pos
1  
184647   Michael Pinto    Yacht Club Sea Isle   1   2   1   2   6  
1  
2  
211597   Zachary York    CRYC   3   4   2   1   10  
2  
3  
22915   Aidan Cullen    OCYC   2   1   4   4   11  
3  
4  
211598   Patrick York    CRYC   5   6   6   3   20  
4  
5  
161974   Grant Harm    OCYC   4   8   5   7   24  
5  
6  
201247   Brian Loeper    AYC   7   3   7   10   27  
6  
7  
212126   Skye Mada    Cooper River Yacht Club   9   5   9   6   29  
7  
8  
182937   Jackson Eshelman    Avalon Yacht Club   6   7   3   15/DNF   31T  
8  
9  
155208   Connor Schiela    AYC   8   10   8   5   31T  
9  
10  
165091   Patrick McCarron    Riverton Yacht Club   10   9   10   9   38  
10  
11  
158645   Luc Santilli    OCYC   11   11   11   8   41  
11  
12  
188915   Billy Donato    YCSIC   12   12   12   11   47  
12  
13  
OCYC1   Harrison Abromavage    OCYC   15/DNF   13   15/DNF   12   55  
13  
 



C-420 (top)
Series Standing - 4 races scored

Information is final.
Regatta results last updated: Thursday, July 26, 2018 3:34:12 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Division: (14 boats)
Pos Sail   Skipper Yacht Club  1   2   3   4  Total Pos
1  
7717   Sean Groskoph /
Jake Bennett  
Avalon Yacht Club/    3   5   1   1   10  
1  
2  
8520   Claire Miller /
Lauren Murray  
BYC/    5   1   2   4   12  
2  
3  
OCYC4   Nathan Acito /
Alex Yurgin  
Ocean City Yacht Club/    6   2   4   2   14  
3  
4  
3652   Sean Caricich /
Nicholas Hark  
OCYC/    1   4   3   8   16  
4  
5  
5819   Leo Brickner /
Aidan Ryder  
CRYC/    2   3   5   11   21  
5  
6  
CYCCM4   Aidan Boni /
Alex Boni  
CYCCM/    4   6   7   6   23  
6  
7  
5463   Erin Caricich /
Bobby Whitely  
Sea Isle Yacht Club/    7   7   6   10   30  
7  
8  
AYC2   Ryan Maher /
Lizzie Herr  
AYC/    9   9   8   5   31  
8  
9  
CYCCM3   Max Boni /
Ethan Cane  
CYCCM/    8   13   9   3   33  
9  
10  
644   Hannah Cane /
Dillan Smith  
CYCCM/    11   12   12   7   42T  
10  
11  
1515   Mason Medolla /
Christopher Medolla  
OCYC/    12   11   10   9   42T  
11  
12  
OCYC2   Anthony Valentino /
Matthew Hark  
OCYC/    13   10   11   12   46  
12  
13  
8   Lilly Bradfield /
Kiley Alt  
Avalon Yacht Club/    10   8   14   15/DNF   47  
13  
14  
8519   Michael Gublo /
Dominick Welham  
GWYC/    14   14   13   13   54  
14  
 



Sunfish (top)
Series Standing - 3 races scored

Information is final.
Regatta results last updated: Thursday, July 26, 2018 2:22:32 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Division: (5 boats)
Pos Sail   Skipper Yacht Club  1   2   3  Total Pos
1  
78187   Ryan Herrmann    BYC   3   1   1   5  
1  
2  
23   Cecelia Napoli    GWYC   1   3   2   6  
2  
3  
60706   Gavin Loeper    AYC   2   2   3   7  
3  
4  
4047   Connor Harvey    Cooper River Yacht Club   6/DNF   4   4   14  
4  
5  
3971   RJ Davidson    CRYC   6/DNF   5   5   16  
5  
 



Notes:
Scoring System is RRS Low Point 2017-2020.

- Finishes in [brackets] denote throwouts
- Click on race number to view detailed race information.

Information is final.


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2019 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta NetworkPowered by Regatta Network