Laser Masters Florida Championship for the Jack Swenson Memorial Trophy
Palm Beach Sailing Club | March 08-10, 2019

Laser Radial (24 boats) (top)
Series Standing - 8 races scored

Information is provisional and subject to modification
Regatta results last updated: Sunday, March 10, 2019 1:11:51 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Pos,Sail, Skipper, Yacht Club, Results, Total Points ,W/ Masters Handicap
1. 193301, Paul Clifford[Grand Master], Westwood, 2-[10]-6-2-5-2-2-1-20 ; 27   
2. 162427, Christine Neville[Apprentice Master], Sail Newport, 1-1-1-1-[2]-1-1-2-8 ; 29   
3. 189811, Peter Seidenberg[Great Grand Master], Sail Newport, 5-2-4-3-4-[14]-13-3-34 ; 34   
4. 179495, Jamie Carter[Apprentice Master], Portland Yacht Club, 4-5-3-[7]-1-3-3-4-23 ; 44   
5. 171628, Ken Swetka[Grand Master], Crescent Sail YC, 3-7-[9]-8-3-6-7-9-43 ; 50   
6. 211596, Bob Tan[Grand Master], ssa, [13]-4-2-9-11-4-6-8-44 ; 51   
7. 212132, Rob Hodson[Grand Master], WSC, [14]-3-5-12-10-9-4-7-50 ; 57   
8. 211640, Lindsay Hewitt[Great Grand Master], Cold Spring Harbor Beach Club, 12-9-[16]-6-12-7-5-11-62 ; 62   
9. 183856, Sean Guinness[Master], KYC, 8-6-8-5-6-13-[14]-5-51 ; 65   
10. 211514, Amnon Gitelson[Great Grand Master], cpyc, 11-[13]-13-10-9-5-9-13-70 ; 70   
11. 177661, Dixon Pearce[Grand Master], Surf City YC, 6-15-11-4-7-10-10-[16]-63 ; 70   
12. 184454, Hal Gilreath[Grand Master], Florida, 7-12-10-[17]-8-8-11-12-68 ; 75   
13. 161100, David Frazier[Great Grand Master], FBYC Essex CT, [19]-14-17-15-13-12-12-10-93 ; 93   
14. 208107, Finn Hassing[Great Grand Master], ODC, 10-[21]-21-20-16-15-8-6-96 ; 96T   
15. 199916, David Hartman[Great Grand Master], NOMAD, 9-8-7-11-[25/DNS]-11-25/DNF-25/DNS-96 ; 96T   
16. 199142, Newton Wattis[Great Grand Master], Surf City YC, 15-11-12-14-[18]-17-16-15-100 ; 100   
17. 180536, Steven Cofer[Great Grand Master], Severn Sailing Association, [20]-19-15-18-15-18-17-14-116 ; 116   
18. 185863, Julie Stewart[Master], SHYC/USSMC, 18-[20]-14-16-14-16-15-17-110 ; 124   
19. 193965, Jim Knab[Grand Master], Rehoboth Bay SA, 16-16-18-13-19-19-18-[20]-119 ; 126   
20. 40215, Stephen Kosacz[Great Grand Master], Piscataqua Sailing Association, 17-17-19-19-17-[22]-21-18-128 ; 128   
21. 194610, Keith Barron[Grand Master], Potomac River Sailing Association, [25/DNF]-22-20-21-20-20-20-19-142 ; 149   
22. 1881188, Jim Irwin[Great Grand Master], riverton yc, [25/DNS]-25/RET-22-22-21-21-19-21-151 ; 151   
23. 212124, Stanton Smith[Grand Master], Severn Sailing Association, [25/RET]-25/DNS-25/RET-25/DNS-25/DNS-25/DNS-25/DNS-25/DNS-175 ; 182   
24. 205445, Natalya Gontcharova[Master], CPYC, [25/RET]-18-25/RET-25/DNS-25/DNS-25/DNS-25/DNS-25/DNS-168 ; 182   
 



Notes:
Scoring System is RRS Low Point 2017-2020

- Finishes in [brackets] denote throwouts
- Click on race number to view detailed race information.

Information is provisional and subject to modification


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2022 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta NetworkPowered by Regatta Network