2018 Junior Olympic Sailing Festival
Baltimore County Sailing Center | July 11-13, 2018

C420 (21 boats) (top)
Series Standing - 6 races scored

Information is provisional and subject to modification
Regatta results last updated: Friday, July 13, 2018 12:57:09 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Pos Sail   Boat   Skipper Yacht Club  1   2   3   4   5   6  Total Pos
1  
3738      Olivia Sowa /
Lucy Paskoff  
NERYC/ NERYC   1   1   3   1   [4]   1   7  
1  
2  
5825   C 420   Iain Shand /
Lachlan Hooper  
NERYC/ NERYC   6   5   1   2   1   [16]   15  
2  
3  
3733      Marguerite Lejeune /
Wade Anthony  
Rock Hall Yacht Club/ Rock Hall Yacht Club   4   3   [5]   3   2   4   16  
3  
4  
7289   N/a   skylor sweet /
isabella webb  
NERYC/ NERYC   5   2   2   4   [9]   5   18T  
4  
5  
1805      Daniel Unangst /
Elizabeth Cottage  
North East River Yacht Club/ North East River Yacht Club   2   4   4   [6]   5   3   18T  
5  
6  
3196      Mae Wallace Angus /
Lucas Casati  
FBYC/ FBYC   3   6   6   7   7   [9]   29  
6  
7  
AYC6      Andrew Tollefson /
Jon Jon Weed  
AYC/ AYC   7   10   9   9   [14]   2   37  
7  
8  
BCSC4   C420   William Dryer /
Thomas Krulak  
Baltimore County Sailing Center/ Baltimore County Sailing Center   [22/DSQ]   7   7   8   15   7   44T  
8  
9  
13196      John Thomas Mason /
Eleanor Patterson  
FBYC/ FBYC   9   11   8   [12]   8   8   44T  
9  
10  
6392      Blake Vogel /
Raam Fox  
SSA/ SSA   8   15   13   [17]   3   14   53T  
10  
11  
2   2   Reese Meyers /
Hailey Austin  
Baltimore County Sailing Center/ Baltimore County Sailing Center   14   [16]   14   13   6   6   53T  
11  
12  
8      Olivia Yazigi /
Conner Sciullo  
Baltimore County Sailing Center/ Baltimore County Sailing Center   12   8   11   11   [16]   11/TLE   53T  
12  
13  
5525      Morgan Carew /
Cole Semans  
SSA/ Severn Sailing Association   [16]   9   16   10   11   10   56  
13  
14  
7288      Connor Vogel /
Malcolm Morris-Berlin  
SSA/ SSA   11   12   10   [15]   12   15   60  
14  
15  
6987      Tad Clifton /
SarahGrace Clifton  
SSA/ SSA   17   18   17   5   10   [19]   67T  
15  
16  
7579      Nicole Witter /
William Hunter  
TAYC/ TAYC   10   13   15   [18]   17   12   67T  
16  
17  
7704      Nolan Corson /
Walker Seamense  
DENISE CORSON/ Severn Sailing Asscociation   13   14   12   16   13   [18]   68  
17  
18  
BCSC1      Marina Dryer /
Charlotte Bott  
Baltimore County Sailing Center/ Baltimore County Sailing Center   20   17   18   14   [22/RET]   17   86  
18  
19  
4768   41   Chiara Kalinski /
Sarah Rosa  
TAYC/ TAYC   18   19   [22/DNF]   20   18   13   88  
19  
20  
4769      Joshua Sambrano /
Dylan Callahan  
TAYC/ TAYC   19   [20]   19   19   19   20   96  
20  
21  
AYC#   AYC   Corbin Voorhees    AYC   15   [22/DNS]   22/DNS   22/DNS   22/DNS   22/DNS   103  
21  
 



Notes:
Scoring System is RRS Low Point 2017-2020

- Finishes in [brackets] denote throwouts
- Click on race number to view detailed race information.

Information is provisional and subject to modification


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2021 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta NetworkPowered by Regatta Network