2018 GYA Junior Lipton Challenge
Southern yacht club | July 20-22, 2018

Capdevielle Viper (10 boats) (top)
Series Standing - 6 races scored

Information is final.
Regatta results last updated: Sunday, July 22, 2018 12:00:30 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Pos Sail   Boat   Skipper Yacht Club  1   2   3   4   5   6  Total Pos
1  
36   Pass Christian
True Grit  
Michael Burns/
Margot Bullock
Hannah Dawley
William Diaz
Thomas Duffy
Mallory Edwards
Gaston Jarreau
Graham Kalhom
Ricky Welch
Claire Wingfield  
PCYC/
/
/
/
/
/
/
/
/   
2   1   2   4   2   3   14  
1  
2  
29   Southern   Langston Goldenberg/
Jonathan Schrantz
Nick Lovell
Reed Menszer
Emily Alfortish
Claire Housey
Scott Sonnier
Miller Goldenberg
Harrison Menszer
Marguerite Christman  
SYC/
/
/
/
/
/
/
/
/   
1   2   5   2   3   2   15  
2  
3  
56   Gulfport
KING COBRA  
Sam Vasquez/
Ali Ware
Crockett Collier
Mitchell Martin
Clayton Stoddard
James Edwards
Teal Salloum
Johnny Chatelain
Alex Chandler  
GYC/
/
/
/
/
/
/
/   
4   4   1   3   1   5   18  
3  
4  
86   Lakewood   Noah Zittrer/
Asher Zittrer
Dutch Byerly
Matthew Morrell
Cade Morrell
Stephen Helm  
LYC/
/
/
/
/   
5   7   3   1   4   1   21  
4  
5  
196   Fairhope
Veronica  
Nathan Valentine/
Adler Rux
Robert Montgomery
Nate Hartwell
Parker French
Nathan Valentine
Gavin Valentine
Mitchell Koser
Liam Bishop
Connor Cobb
Warren Wegener
Sara Boyd
Pete McGriff  
FYC/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/   
3   3   4   5   5   4   24  
5  
6  
177   Pontchartrain
Wave Monkey  
Michael McKnight/
Matthew Dupuy
Dell Montelaro
Robert Kalmbach
Landon Rees
Lizzy Wangler
Dylan McKnight
Jay Graham
Gunner Gavel
Evan Dauterive  
PontYC/
/
/
/
/
/
/
/
/   
6   5   7   7   8   6   39  
6  
7  
118   Fort Walton   Deborah Wilusz/
Christopher Duck
Katie Cardazo
Mateo Arellano
Dalton Edeker
Jessica Lambert
Zach Lambert
Cameron Farrah
Parker Dewrell  
FWYC/
/
/
/
/
/
/
/   
7   6   6   6   11/DNF   11/DNS   47  
7  
8  
220   Tammany   Aaron & Brady Parks/
Aaron Parks
Brady Parks
Peter Fabre
Gaby Lormand
Eric Toups
Andrew Meyers
Olivia Hurstel  
TYC/
/
/
/
/
/
/   
9   10   10   8   6   7   50  
8  
9  
251   Jackson
Purple stripe  
Will Booth/
Jack Clements
Carol Currie
Anna Marie Jones
Nilah Miller
Ricky Miller  
JYC/
/
/
/
/   
8   9   9   10   7   9   52  
9  
10  
266   Bay Waveland   Rives Allen   BWYC   10   8   8   9   11/DNC   8   54  
10  
 



Notes:
Scoring System is RRS Low Point 2017-2020.

- Finishes in [brackets] denote throwouts
- Click on race number to view detailed race information.

Information is final.


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by US SAILING Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2009 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta NetworkPowered by Regatta Network